Już we wrześniu na ekrany naszych kin wejdzie najnowszy film Agnieszki Holland „Szarlatan”. Międzynarodowa koprodukcja swoją premierę miała na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a teraz doczekała się polskiego zwiastuna.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po „Obywatelu Jonesie” Agnieszka Holland powraca ze swoim najnowszym filmem. W „Szarlatanie” kreśli portret legendarnego czeskiego zielarza, ale wydobywa z niego wiele uniwersalnych prawd. Czesko-irlandzko-słowacko-polska koprodukcja swoją premierę miała podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie została okrzyknięta jednym z najlepszych tytułów. Polscy widzowie będą mogli ją zobaczyć na wielkim ekranie już we wrześniu, a tymczasem dystrybutor Gutek Film udostępnił w sieci jej pełny zwiastun:

Zgodnie z oficjalnym opisem filmu:

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Scenariusz do filmu napisał Marek Epstein. W główną rolę wcielają się natomiast Ivan Trojan (starszy Jan Mikolášek) i jego syn Josef (młody Jan Mikolášek). Prócz niego na ekranie zobaczymy znane miłośnikom wschodnioeuropejskiego kina twarze.

„Szarlatan” trafi do kin 25 wrześnie 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...