George R.R. Martin złamał obietnicę dotyczącą ukończenia „Wichrów zimy”. Fani mu wybaczą, bo właśnie napisał 3 rozdziały

News/Książki 29.07.2020
George R.R. Martin złamał obietnicę dotyczącą ukończenia „Wichrów zimy”. Fani mu wybaczą, bo właśnie napisał 3 rozdziały

George R.R. Martin złamał obietnicę dotyczącą ukończenia „Wichrów zimy”. Fani mu wybaczą, bo właśnie napisał 3 rozdziały

George R.R. Martin nie jest znany z szybkiego tempa pisania. Dlatego nie wszyscy fani „Pieśni lodu i ognia” uwierzyli, gdy ponad rok temu zapowiedział, że ukończy „Wichry zimy” do 29 lipca. Niedowiarkowie niestety w tym wypadku mieli rację. Co nie oznacza, że Martin nie robi postępów w pracach nad nową książką.

W dniach 29 lipca – 2 sierpnia w Nowej Zelandii odbędzie się World Science Fiction Convention zwany też Worldconem. Wydarzenie będzie mieć znaczenie przede wszystkim dlatego, że w jego trakcie odbędzie się rozdanie Nagród Hugo. To jedno z najważniejszych wyróżnień w światku literackiej fantastyki, a w tym roku Mistrzem Toastów podczas tego wydarzenia będzie sam George R.R. Martin.

W maju zeszłego roku autor „Pieśni lodu i ognia” dodatkowo podkręcił atmosferę wokół Worldconu obietnicą, że na terenie k0nwentu pojawi się z ukończonymi „Wichrami zimy” w dłoni. Przyrzeczenie zostało złożone z pewnym przymrużeniem oka (Martin zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie można go uwięzić w Nowej Zelandii), ale wielu czytelników uwierzyło. I zapewne sam pisarz liczył na sukces w tej kwestii.

Niestety, „Wichry zimy” nadal są dalekie od ukończenia. I to pomimo faktu, że pandemia dała Martinowi więcej czasu na pisanie.

wichry zimy george rr martin

Dość powiedzieć, że nawet wspomniany Worldcon Amerykanin spędzi we własnych czterech ścianach i będzie pełnić rolę Mistrza Toastów na odległość za pomocą Zooma. Nawet zmniejszona liczba wyjazdów i pobocznych obowiązków nie sprawiła jednak, że pisarzowi udało się spełnić obietnicę.

Fanów ucieszyć może natomiast, że lipiec przyniósł ukończenie kolejnych trzech rozdziałów „Wichrów zimy”. Jak podkreślił George R.R. Martin w poście opublikowanym na swoim oficjalnym blogu, pisanie to ciężki kawałek chleba, ale ostatnio szło mu całkiem dobrze. Oprócz wspomnianych trzech rozdziałów twórcy udało się poczynić progres w kilku pozostałych. Pracował też w wolnych chwilach nad kolejnymi pozycjami z serii „Dzikie karty”. Niestety, Martin nie omieszkał zaznaczyć, że do ukończenia 6. tomu słynnego cyklu zostało jeszcze wiele pracy. I dlatego uprzedził swoich czytelników, by nie ekscytowali się za bardzo pozytywnymi wieściami.

George R.R. Martin przewidywał wcześniej, że „Wichry zimy” trafią do fanów w 2021 roku. Oby tę obietnicę zdołał spełnić.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji (4)

3 odpowiedzi na “George R.R. Martin złamał obietnicę dotyczącą ukończenia „Wichrów zimy”. Fani mu wybaczą, bo właśnie napisał 3 rozdziały”

  1. “Ale wiemy czytelników” – Pan autor przeczytał swój artykuł przed publikacją? :) A tu taka gafa :) Proszę to poprawić :)

  2. Szkoda. Z każdym kolejnym opóźnieniem przy postępującym wieku Martina, Wichry Zimy – i niestety tym bardziej Sen o Wiośnie, robią się coraz mniej prawdopodobne. A szkoda, bo ta seria zasługuję na nowe historie w tym świecie na osłodę nieszczęsnego 8 sezonu od HBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...