Niemal dokładnie rok temu Netflix zapowiedział powstanie animowanego spin-offa serii „Jurassic World”. Obiecana produkcja już wkrótce trafi do serwisu VOD. Pokazany właśnie premierowy zwiastun „Park Jurajski: Obóz Kredowy” zapewne wzbudzi jednak trochę kontrowersji wśród fanów animacji i oryginalnej produkcji Stevena Spielberga.

Pierwszy teaser animacji „Park Jurajski: Obóz Kredowy” pojawił się w sieci w czerwcu zeszłego roku i już wtedy poznaliśmy większość najistotniejszych szczegółów na temat fabuły produkcji. Nowy pełnoprawny trailer potwierdza tamte doniesienia, a przy tym dokłada jeszcze kilka nowych szczegółów do całej układanki. Przede wszystkim pokazuje, że wbrew polskiemu tytułowi akcja serialu będzie rozgrywać się już po rebrandingu stworzonego przez Johna Hammonda parku w działający bardziej nowocześnie Jurassic World. Potwierdza to również angielska nazwa produkcji, czyli „Jurassic World: Camp Cretaceous”.

Szóstka nastoletnich bohaterów będzie musiała poradzić sobie w trudnych warunkach i przetrwać nagłą awarię całego kompleksu wywołaną przez uwolnienie się przez Indominusa Rexa i reszty dinozaurów (chodzi o wydarzenia rozgrywające się w 1. części nowej serii). Fantastyczna wycieczka zamieni się w morderczy obóz przetrwania. Chodź tak po prawdzie raczej nikomu nie stanie się krzywda.

Zwiastun serialu „Park Jurajski: Obóz Kredowy” sugeruje bowiem, że będziemy mieć do czynienia z produkcją dla młodszych odbiorców.

Możemy się więc raczej pożegnać z teorią chaosu, przesłaniem dotyczącym ochrony środowiska i zostawienia przyrody w jej naturalnym stanie. Produkcja zrealizowana za pomocą technik animacji komputerowej wydaje się zdecydowanie bliższa czysto rozrywkowej estetyce znanej z dwóch filmów „Jurassic World” i „Jurassic World: Upadłe królestwo”.

  • Czytaj także: Co już wiemy o następnej części trylogii stworzonej przez Universal Pictures? Wszystkie najświeższe wieści o „Jurassic World: Dominion” znajdziecie TUTAJ.

Gorzej, że w wielu scenach pokazanych w zwiastunie widać duże niedoróbki w animacji dinozaurów, bardzo oszczędne wykorzystanie tła i różne triki mające na celu przykrycie tych problemów. A to nie zwiastuje nam przesadnie udanej produkcji. Czy stosunkowo negatywne pierwsze reakcje odbiorców okażą się słuszne? Przekonamy się już za dwa miesiące.

„Park Jurajski: Obóz Kredowy” trafi na platformę Netflix 18 września.

park jurajski obóz kredowy netflix

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “Netflix pokazał zwiastun animacji „Park Jurajski: Obóz Kredowy”. Fani serii raczej nie będą zachwyceni”

  1. Animacja może uboga, ale Łowcach Troli jest podobnie i to nie przeszkadza, Ciekawe, jak wyjdzie Park Jurajski dla młodszych widzów. Kłoci się to trochę z serią, ale może coś z tego wyjdzie.

    • Oby miał Pan rację. Fanom “Parku Jurajskiego” na pewno przyda się lepsza produkcja od ostatnich pełnometrażowych prób. Choć osobiście podchodzę do całego pomysłu dosyć ostrożnie. Wydaje mi się, że komentarze amerykańskich widzów pt. “Jeśli żaden bohater nie zginie, to nie oglądam” są trochę przesadzone, ale też obawiam się przesłodzonej historyjki.

  2. no animacja to fakt masakra jak z tanich animacji daleko jej do takich jak epoka czy smok i inne tego typu . ogo;nie nie powinni sie za to brac ten film nie powinien powstac w wersji animowanej

  3. Animacja może uboga, ale Łowcach Troli jest podobnie i to nie przeszkadza, Ciekawe, jak wyjdzie Park Jurajski dla młodszych widzów. Kłoci się to trochę z serią, ale może coś z tego wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...