Nadchodzi „Król”, czyli nowy serial Canal+. To produkcja oparta o powieść Szczepana Twardocha. W roli głównej zobaczymy Michała Żurawskiego, znanego choćby z innej serii stacji – „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Jest już pierwszy zwiastun.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

No, coś się po tym przestoju koronawirusowym ruszyło! W końcu poznaliśmy czas premiery nowego polskiego serialu Canal+ – „Król”. Do sieci trafiła także pierwsza zapowiedź produkcji. Tytuł powstał na podstawie powieści autorstwa Szczepana Twardocha. Jak czytamy w komunikacie biura prasowego stacji:

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Król – zwiastun:

Za reżyserię „Króla” odpowiada Jan P. Matuszyński, autor „Ostatniej rodziny”, opowiadającej o losach Beksińskich. W główną rolę, tytułowego Króla, czyli Jakuba Szapiro, wcielił się Michał Żurawski. Na ekranie partnerować mu będą m.in. Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa oraz Piotr Żurawski. Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusz odpowiadają Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska, a także Szczepan Twardoch. Pisarz jest również autorem dialogów postaci i konsultantem produkcji.

„Król” to kolejna produkcja stacji kręcona w technologii 4K.

Król – kiedy premiera?

Premiera seriali „Król” Canal+ już jesienią 2020 roku. Produkcję zobaczymy na kanale Canal+ Premium i w usłudze VOD Canal+ („Telewizja przez internet”). Serial liczyć będzie osiem odcinków.

król serial zapowiedź

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...