Chcesz wystąpić w filmie Ridleya Scotta? Nagraj film na YouTube’a i pokaż, jak spędzasz pandemię

News/YouTube 24.07.2020
Chcesz wystąpić w filmie Ridleya Scotta? Nagraj film na YouTube’a i pokaż, jak spędzasz pandemię

Chcesz wystąpić w filmie Ridleya Scotta? Nagraj film na YouTube’a i pokaż, jak spędzasz pandemię

Trwająca od kilku miesięcy pandemia zmieniła sposób, w jaki wielu z nas funkcjonuje na co dzień. Szczęście w nieszczęściu, że utrudnione warunki inspirują filmowców, dlatego w ostatnim czasie powstało kilka produkcji poświęconych życiu w kwarantannie. Najnowszy dla YouTube Originals przygotuje Ridley Scott. I to z waszą pomocą.

Trwająca tygodniami blokada planów filmowych sprawiła, że wśród reżyserów z Europy i Stanów Zjednoczonych zapanowała moda na filmy robione w ich własnych domach z wykorzystaniem ograniczonego sprzętu i obsady. Bakcylem tworzenia zarazili się zarówno doświadczeni filmowcy, jak i początkujący studenci, a w produkcjach wystąpili nie tylko profesjonalni aktorzy, ale też zwykli ludzie (o najciekawszych produkcjach z wczesnego okresu pandemii przeczytacie TUTAJ).

Wsparcie dla tego typu pomysłów szybko zaczęły wyrażać też profesjonalne platformy dystrybucyjne. Najpierw realizowany w Europie projekt „W domu” ogłosiło HBO, a teraz ze swoim pomysłem do mediów wyszedł YouTube. Firma ogłosiła właśnie nabór nagrań do nowego filmu dokumentalnego, którego producentami wykonawczymi są Ridley Scott („Gladiator”) i Kai Hsuing („Władcy chaosu”).

„Dzień z życia 2020” zostanie nakręcony 25 lipca. Na przesłanie swojego wątku macie czas do 2 sierpnia włącznie.

Produkcja ma być w swym założeniu tworem kolektywnym, dlatego każdy zainteresowany ma możliwość wysłania twórcom swojego wideo. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych zasad. Nagranie musi zostać obowiązkowo stworzone właśnie 25 lipca i ma dotyczyć codziennego życia lub czegoś niezwykłego, co nas w tym dniu spotkało. YouTube prosi też o odpowiedź na cztery pytania:

Co kochasz? Czego się boisz? Co chciałbyś/chciałabyś zmienić w swoim życiu lub otaczającym cię świecie? Co masz w kieszeni?

Za reżyserię będzie odpowiadać Kevin Macdonald („Whitney”, „Jeden dzień września”, „Ostatni król Szkocji”), ale jeśli wasz filmik zostanie włączony do końcowego dzieła, to zostaniecie zaznaczeni w napisach końcowych jako współreżyser. Film będzie pokazywany za darmo i bez towarzyszących reklam, dlatego nie spodziewajcie się jednak profitów pieniężnych. Swoje zgłoszenia wszystkie zainteresowane osoby mogą kierować na stronę internetową Life in a Day.

Oficjalna premiera „Dzień z życia 2020” odbędzie się na Festiwalu Filmowym Sundance oraz platformie YouTube w 2021 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

News/Film 18.01.2021

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...