Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP. Funkcję będzie pełnił od sierpnia

News/TV 24.07.2020
Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP. Funkcję będzie pełnił od sierpnia

Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP. Funkcję będzie pełnił od sierpnia

Jacek Kurski ponownie został prezesem Zarządu Telewizji Polskiej. Pełnił już tę funkcję od 2016 do marca 2020 roku. Pojawiły się głosy, że powrót na stanowisko to nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jacek Kurski nie ma zbyt wielu powodów do narzekań. Niedawno stanął na ślubnym kobiercu po raz drugi i w krakowskich Łagiewnikach poślubił Joannę Klimek. Wodą na jego młyn były memy i utyskiwania internautów, że państwo młodzi (obydwoje) są po unieważnieniu swoich poprzednich małżeństw. Teraz może się cieszyć nie tylko z sukcesu w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wraca bowiem na stanowisko prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski ponownie prezesem Zarządu Telewizji Polskiej

Centrum informacji TVP poinformowało, że Jacek Kurski będzie pełnił funkcję prezesa od 7 sierpnia 2020 roku:

W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. Prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu – czytamy na stronie Centrum informacji TVP.

Nikogo nie powinno to dziwić. Że tak się stanie, mówiono już od jakiegoś czasu. Jacek Kurski był prezesem Zarządu Telewizji Polskiej od 2016 do 2020 roku. Ze swojego stanowiska został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Decyzją Rady Nadzorczej TVP S.A. zastąpił go Maciej Łopiński.

Nagroda za zaangażowanie w kampanię prezydencką?

Odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa było pokłosiem konfliktu z Andrzejem Dudą. Prezydent groził, że jeśli tak się nie stanie, zablokuje ustawę zapewniającą spore dofinansowanie TVP. Wtedy to Kurski został doradcą Zarządu TVP. Wielu komentatorów uznało, że takie zachowanie telewizji publicznej było policzkiem wymierzonym w głowę naszego państwa.

Jak czytamy w Onecie, powrót Kurskiego na stanowisko prezesa jest nagrodą za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką. Tak przynajmniej twierdzi wpływowy polityk PiS, który pragnie pozostać anonimowy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

13 odpowiedzi na “Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP. Funkcję będzie pełnił od sierpnia”

  1. Największą oglądalność to by Kurski zdobył dla swojej telewizji robiąc serial o tym na kogo i ile haków ma, że udaje mu się trzymać stołka jednocześnie robiąc taką popelinę i tworząc te swoje fikcyjne statystyki oglądalności.

    Chyba, że wystarczają czułe słówka do prezesa. W takim przypadku “Nowe przygody Klakiera” się dzieciom należą na dobranockę. Też na faktach.

  2. On akurat bardzo sie przyczynił do rozwoju TVP.Więc nie widzę w tym nic zdrożnego że znów prezesem zostanie.Za jego rządów,media publiczne się rozwinęły, są bogatsze o programy edukacyjne oraz rozrywkowe.

  3. Ale jak prezesem? Na razie jest p.o. p.o. prezesa a takiej funkcji chyba nie ma, wiec może zastępować Łapińskiego podczas jego urlopu. A co do powierzenie mu pełnienia obowiązków prezesa od 07.08.20 to kto mu to powierzył?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...