Europa obejrzy film o królu disco-polo. Licencję filmu „Zenek” kupiły m.in. Islandia i Szwajcaria

Artykuł/Film 13.07.2020
Europa obejrzy film o królu disco-polo. Licencję filmu „Zenek” kupiły m.in. Islandia i Szwajcaria

Europa obejrzy film o królu disco-polo. Licencję filmu „Zenek” kupiły m.in. Islandia i Szwajcaria

Telewizja Polska sprzedała za granicę licencje do takich produkcji jak „Bodo”, „Zenek” i „Wojenne dziewczyny”. Film o Zenku Martyniuku, królu disco-polo, będzie dostępny w serwisie kinomaniak.eu na terytorium Unii Europejskiej, a także Islandii, Norwegii i Szwajcarii. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Produkcje TVP rozchodzą się jak świeże bułeczki” — możemy przeczytać w serwisie TVP Info. I faktycznie: lista licencjonowanych tytułów, które Telewizja Polska udostępniła innym krajom, wygląda naprawdę imponująco.

Polskie kino w krajach bałtyckich

Jeden z największych w Europie operatorów sieci kablowych Telia, dla estońskiej telewizji przygotował obszerną ofertę polskich filmów i seriali. Wśród nich znalazły się m.in. takie tytuły jak „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego i „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Stulecie Winnych” Piotra Trzaskalskiego, „Wojenne dziewczyny” Michała Rogalskiego oraz „Bodo” Michała Kwiecińskiego i Michała Rosy.

W ostatnim czasie obszerny pakiet polskich produkcji trafił również na Litwę: tamtejsza telewizja publiczna RTL kupiła licencję do takich produkcji jak „Brzezina”, „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” oraz „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Plac Zbawiciela” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z europejskimi operatorami telekomunikacyjnymi, których aktywność w bezpośrednim pozyskiwaniu treści audiowizualnych dynamicznie rośnie w ostatnich latach

– zaznacza Aleksandra Kaźmieruk, kierownik Działu Sprzedaży Międzynarodowej Telewizji Polskiej.

Śpiewającego „Zenka” obejrzą widzowie m.in. z Islandii, Norwegii i Szwajcarii

Wspomniane filmy „Gwiazdy” i „Kamerdyner” dostępne będą również na terytorium Unii Europejskiej za pośrednictwem platformy Kinomaniak.eu. W ofercie serwisu znajdzie się również „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego, a widzowie z Islandii, Norwegii i Szwajcarii będą mogli obejrzeć „Zenka” Jana Hryniaka, czyli filmową biografię Zenona Martyniuka — króla disco-polo znad Wisły. Z kolei w USA i Kanadzie, na DVD i Blu-Ray będzie dostępny film „Faustyna” w reżyserii Jerzego Łukaszewicza.

Czytaj też: Zenek Martyniuk pomoże ci wybrać elektronikę. Król disco polo gwiazdą nowej kampanii Media Markt

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

18 odpowiedzi na “Europa obejrzy film o królu disco-polo. Licencję filmu „Zenek” kupiły m.in. Islandia i Szwajcaria”

  1. I to jest wartościowy news a nie kolejne informacje o tym jak to crapy pokroju 365 dni czy jak zostałem gangsterem podbiły serca ludzi słabo wykształconych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...