Prawie pół miliona słuchaczy w jeden dzień: Radio Nowy Świat z imponującym startem i ambitnymi planami na przyszłość

Artykuł/Media 13.07.2020
Prawie pół miliona słuchaczy w jeden dzień: Radio Nowy Świat z imponującym startem i ambitnymi planami na przyszłość

Prawie pół miliona słuchaczy w jeden dzień: Radio Nowy Świat z imponującym startem i ambitnymi planami na przyszłość

Ponad 450 tys. słuchaczy w jeden dzień — taki wynik odnotowało Radio Nowy Świat, które od piątku 10 lipca rozpoczęło nadawanie. Czy internetowa stacja ma szansę w starciu z tradycyjnymi rozgłośniami?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W piątek 10 lipca o godz. 6 rano wystartowało długo oczekiwane Radio Nowy Świat. Jak się okazało, zainteresowanie nową rozgłośnią było ogromne. W zaledwie jeden dzień stacja odnotowała prawie pół miliona słuchaczy.

Start Radia Nowy Świat w liczbach — a te robią wrażenie

266 tys. unikalnych użytkowników słuchało w piątek Radia Nowy Świat za pośrednictwem strony internetowej stacji, kolejne 100 tys. odnotowano w aplikacji Open FM. 70 tys. Słuchaczy skorzystało z Replaio Radio, a kolejnych 15 tys. Osób śledziło start RNŚ za pośrednictwem Patronite Audio.

Nowa radiostacja odnotowała więc imponujący wynik w postaci ponad 450 tys. słuchaczy. Oprócz tego, aplikacja RNŚ stworzona przez The House Of Code w zaledwie dobę uplasowała się na samym szczycie najpopularniejszych aplikacji w AppStore w kategorii „Rozrywka” (program pobrano 41 300 razy).

Swoim sukcesem RNŚ ustanowiło też rekord platformy Open FM:

Audycji „Poranna Manna” w usługach Open FM i WP Pilot słuchało łącznie prawie 100 tysięcy osób. Według szacunków był to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.

— informuje spółka WP.

Jak donosi Radio Nowy Świat, powołując się na dane firmy Revma, nowa rozgłośnia uzyskała wynik wyższy, niż BBC Online.

Niedoszacowana słuchalność

Jak się okazuje, powyższe dane i tak mogą być w dużym stopniu niedoszacowane:

Nie dysponujemy danymi dotyczącymi słuchalności w ramach dwóch dodatkowych aplikacji, ośmiu platform, nc+ oraz Telewizji Toya.

— piszą twórcy radia w mediach społecznościowych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część słuchaczy “migrowała” w związku z problemami technicznymi, jednak nawet po uwzględnieniu tego zjawiska, statystyki wprawiają nas w osłupienie.

— podkreśla redakcja RNŚ.

Ambitne plany na przyszłość

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i stacja już zdradza, że zamierza przekuć spektakularny start w długofalowy sukces:

W tej chwili pracujemy nad zwiększeniem liczby serwerów, które pozwolą na utrzymanie stabilności strony nawet w czasie wzmożonego ruchu. W związku z tymi pracami, strona aktualizowana jest z opóźnieniem, za co przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość; okazało się bowiem, że zainteresowanie Radiem Nowy Świat zaskoczyło nie tylko nas.

— czytamy na Facebooku rozgłośni.

Social media RNŚ eksplodowały

Ogromne zainteresowanie ofertą Radia Nowy Świat widać nie tylko po wynikach słuchalności, ale również aktywności internautów śledzących media społecznościowe stacji. Redakcja aktywnie udziela się na Twitterze, Instagramie i Facebooku. Niemal każdy wpis budzi żywe reakcje fanów, które przekładają się na setki (a czasami nawet tysiące) polubień i komentarzy. Pierwsze reakcje internautów na start rozgłośni, w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne:

Radio Nowy Swiat reakcje

 

Czy stacja ma szansę w starciu z tradycyjnym radiem?

Z jednej strony już pojawiły się głosy pt. „szkoda, że nie nadają na tradycyjnych falach, posłuchałbym sobie w samochodzie”, z drugiej — w dobie zyskujących coraz większą popularność platform streamingowych i podcastów, internetowe Radio Nowy Świat ma szansę wpisać się w najnowszy trend.

Internetowe rozgłośnie zawsze będą stratne względem tradycyjnych stacji dostępnych w radiowych częstotliwościach, ale imponujący start RNŚ pozwala przypuszczać, że projekt ma ogromne szanse na powodzenie. To oczywiście zależy od mobilizacji patronów (stacja jest utrzymywana przez słuchaczy wpłacających środki na stronie Patronite) i determinacji władz stacji po tym, jak minie „efekt świeżości”.

Jednak zarówno po kwocie zgromadzonej przez sympatyków nowej inicjatywy (na ten moment suma ta opiewa na blisko 2 mln zł) i spektakularnym sukcesie słuchalności w pierwszych dniach nadawania, jak i pozytywnych reakcjach słuchaczy, można się spodziewać, że przyszłość Radia Nowy Świat maluje się bardzo optymistycznie.

Czytaj więcej: W piątek o 6 rano w Polsce stało się coś ważnego. Start Radia Nowy Świat przeszedł moje oczekiwania

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Liczyliśmy, liczyliśmy i policzyliśmy. Jak wyglądał pierwszy dzień nadawania Radia Nowy Świat w liczbach? 🔥266 000 unikalnych użytkowników (UU) słuchało RNŚ za pośrednictwem naszej strony internetowej (www.nowyswiat.online). 🔥100 000 UU słuchało nas na Open FM. 🔥70 000 UU skorzystało w tym celu z aplikacji Replaio Radio. 🔥15 000 UU skorzystało z aplikacji Patronite Audio (Patronite.pl). ⚡Ponadto aplikacja RNŚ w AppStore znalazła się w 24 godziny na pierwszym (!) miejscu w kategorii “Rozrywka”. ⚡Pobiliśmy także rekord platformy Open FM. ⚡Zgodnie z informacją przekazaną nam przez firmę Revma, która obsługuje nasz streaming, osiągnęliśmy wynik wyższy, niż BBC Online. ⚡Aplikację Radia Nowy Świat, przygotowaną przez The House Of Code, pobrano 41 300 razy. Nie dysponujemy danymi dotyczącymi słuchalności w ramach dwóch dodatkowych aplikacji, ośmiu platform, nc+ oraz Telewizji Toya. Zdajemy sobie sprawę z tego, że część słuchaczy “migrowała” w związku z problemami technicznymi, jednak nawet po uwzględnieniu tego zjawiska, statystyki wprawiają nas w osłupienie. W tej chwili pracujemy nad zwiększeniem liczby serwerów, które pozwolą na utrzymanie stabilności strony nawet w czasie wzmożonego ruchu. W związku z tymi pracami, strona aktualizowana jest z opóźnieniem, za co przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość; okazało się bowiem, że zainteresowanie Radiem Nowy Świat zaskoczyło nie tylko nas.

Post udostępniony przez Radio Nowy Świat (@radio_nowyswiat)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Tuż przed 22:00, na finał, zagrało dla Państwa trio Sosnowski & Chojnacki & Limboski 🧡 Nie jesteśmy pewni, w jaki sposób należałoby zakończyć pierwszy dzień w historii radia, więc zrobimy to tak, jak potrafimy. Dziękujemy. Dziękujemy za to, że przez cały dzień dawali Państwo wyraz swojej obecności przy głośnikach. Dziękujemy za Państwa telefony pełne wzruszeń i setki maili, od których pękały nasze skrzynki. Dziękujemy za to, że byli Państwo wrażliwi na każdy dźwięk i głos. Dziękujemy za sto poznańskich rogali. Dziękujemy za to, że niektórym z nas po raz pierwszy od lat zaszkliły się oczy. Jutro wstaje nowy dzień w Nowym Świecie, a to oznacza, że rozpoczniemy z Państwem kolejną wspólną przygodę, której już teraz nie możemy się doczekać. Chcemy tworzyć dla Państwa najlepsze radio pod Słońcem. #RNŚ #radionowyswiat #radiointernetowe #piątek #start #koncert #limboski #sosnowski #wdziecznosc

Post udostępniony przez Radio Nowy Świat (@radio_nowyswiat)

*Zdjęcie główne: twitter.com/cszymanek

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

67 odpowiedzi na “Prawie pół miliona słuchaczy w jeden dzień: Radio Nowy Świat z imponującym startem i ambitnymi planami na przyszłość”

 1. Posłuchano bo i SW i AW podały info o tym. Z ciekawości.

  Politycznie i muzycznie od Pana Manna mi daleko ale życzę im dobrze. Jak będzie fajna muzyka, ta tradycyjna (rock, metal, elektronika, new wave) , może wspominki o dawnych stylach (new romantic, Berlin School, electro pop) to chętnie posłucham. Oby było bardzo muzycznie a mało politycznie.

   • Akurat w moim przypadku, gdy jadę samochodem i chcę posłuchać radia, to słucham wyłącznie wersji internetowej. Mniejsze problemy z zasięgiem, niż przy radiu tradycyjnym.

   • Pewnie tak, tylko nie wiem dlaczego – komórkę każdy przy sobie ma. Jak nie ma fabrycznego bluetooth, to wtykany w zapalniczkę można kupić za ca. 50zł i od razu mamy zestaw głośnomówiący w aucie.

    Kurcze, ja nawet jeżdżąc rowerem do pracy słucham radia internetowego.

 2. Fantastycznie słucha się radia bez reklam. Niesamowite ze w dwa dni tak przywykłem ze jadąc dzisiaj z bratem i sluchajac tradycyjnej trójki reklamy przeszkadzają.

 3. Mnie też liczyliście ? Wszedłem aby sprawdzić – i na pewno nie zostanę. No i 400 czy może jednak 100 tyś ?

 4. W samochodach które mają fabryczny zestaw głośnomówiący można słuchać radio internetowe podczas jazdy. Zainstalowałem aplikację Radio Nowy Świat na telefonie i w samochodowym systemie audio wybieram źródło dźwięku Bluetooth.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...