Netflix i Charlize Theron czują się świetnie w swoim towarzystwie. Serwis sfinansuje film „Atomic Blonde 2”

News/Film 13.07.2020
Netflix i Charlize Theron czują się świetnie w swoim towarzystwie. Serwis sfinansuje film „Atomic Blonde 2”

Netflix i Charlize Theron czują się świetnie w swoim towarzystwie. Serwis sfinansuje film „Atomic Blonde 2”

Netflix w ostatnich miesiącach wyraźnie postawił na produkcję pełnometrażowych filmów akcji w gwiazdorskich obsadach. Po „6 Underground” i „Tyler Rake: Ocalenie” przyszedł czas na „The Old Guard” z Charlize Theron. Projekt okazał się tak dużym sukcesem, że serwis i aktorka już planują następny w postaci „Atomic Blonde 2”.

Wzrastający z każdym rokiem budżet na tworzenie i dystrybucję filmowych nowości sprawia, że biblioteka Netfliksa przechodzi powolne ale widoczne przeobrażenia. Na platformie można znaleźć coraz więcej międzynarodowych koprodukcji, amerykańskich filmów akcji i autorskich komedii romantycznych. Firma uważnie śledzi, co jest najchętniej oglądane przez jej użytkowników i bardzo często dokłada kolejne podobne tytuły do swojej biblioteki.

Dlatego właśnie w krótkich odstępach czasu do serwisu trafiły takie dzieła jak „6 Underground”, „Tyler Rake: Ocalenie” i „The Old Guard” z jednej strony, a „The Umbrella Academy”, „Locke & Key” i „Warrior Nun” z drugiej. Filmy akcji z jednym mocnym nazwiskiem w obsadzie (w tym wypadku chodzi o Ryana Reynoldsa, Chrisa Hemswortha i Charlize Theron) oraz adaptacje komiksów spoza biblioteki Marvela i DC po prostu są niezwykle chętnie oglądane. Wspominam o tych dwóch gatunkach zresztą nie bez powodu, bo Netflix planuje kolejny projekt łączący obie te estetyki.

Charlize Theron poinformowała, że sequel filmu „Atomic Blonde” powstaje właśnie we współpracy z największą platformą VOD.

Oryginalna produkcja bazująca na powieści graficznej „The Coldest City” trafiła do kin w 2017 roku. Recenzje od krytyków były całkiem pozytywne, a film zarobił 100 mln dol. w globalnym box office. Nie można tego nazwać wybitnym wynikiem, ale trudno też mówić o porażce finansowej. Wydaje się jednak, że ostrożność Focus Features w połączeniu z problemami kin wywołanymi pandemią koronawirusa sprawiły ostatecznie, że sequel trafił do rąk Netfliksa.

Informacje o takim porozumieniu zdradziła sama Charlize Theron w rozmowie z magazynem Total Film. Obecnie trwa pisanie scenariusza sequela, który ma pokazać więcej na temat tajemniczej bohaterki granej właśnie przez gwiazdę kina akcji. Kontynuację ma zresztą otrzymać także film „The Old Guard”. Jak podkreśliła reżyserka Gina Prince-Bythewood, 2. części święcącej właśnie triumfy produkcji ma mocniej bazować na fabule z oryginalnego komiksu, ale jednocześnie pociągnąć wątki z premierowej odsłony.

Na razie nie wiadomo, kiedy „Atomic Blonde 2” i „The Old Guard 2” trafią do serwisu Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

18 odpowiedzi na “Netflix i Charlize Theron czują się świetnie w swoim towarzystwie. Serwis sfinansuje film „Atomic Blonde 2””

  1. Mam wrażenie, że jakość produkcji Netflixa bardzo spadła. Zawsze broniłam tego serwisu, ale ostatnio ciężko mi cokolwiek znaleźć w bibliotece.
    “The Old Guard” wyłączyłam mniej więcej w połowie filmu.

    • Pani Natalio, wydaje mi się, że to do pewnego stopnia efekt coraz większej liczby produkcji tworzonych przez serwis Netflix. Nowości zaczyna robić się tak wiele, że coraz trudniej znaleźć te faktycznie stojące na najwyższym poziomie. Osobiście miałem ostatnio nieprzyjemność recenzowania kilku słabszych lub przeciętnych produkcji takich jak “A Whisker Away” i „Wybory Paytona Hobarta”, więc rozumiem Pani sfrustrowanie :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...