Andrzej Duda wystąpił u Karola Paciorka. Godzinny wywiad z prezydentem RP już na platformie YouTube

News/YouTube 09.07.2020
Andrzej Duda wystąpił u Karola Paciorka. Godzinny wywiad z prezydentem RP już na platformie YouTube

Andrzej Duda wystąpił u Karola Paciorka. Godzinny wywiad z prezydentem RP już na platformie YouTube

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Obywatele mają coraz mniej okazji, by zweryfikować swoją wiedzę na temat dwójki kandydatów. Dlatego tak ciekawą okazją do wysłuchania opinii urzędującego prezydenta wydaje się opublikowany właśnie na YouTubie godzinny wywiad. Andrzej Duda wystąpił u Karola Paciorka.

Na kanale Imponderabilia opublikowano wcześniej pięć podobnych wywiadów z innymi kandydatami na urząd Prezydenta Polski. Karol Paciorek postawił sobie bowiem za punkt honoru pokazanie pełnego politycznego spektrum przed I, a później też II turą wyborów. Umówienie rozmowy z urzędującą głową państwa okazało się najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne, ale Andrzej Duda finalnie pojawił się u popularnego youtubera i przyjął takie same warunki rozmowy jak pozostali kandydaci.

Efekt finalny tego spotkania możemy już oglądać za darmo na YouTubie. Całe nagranie trwa nieco ponad 1 h 16 minut, ale oprócz właściwej rozmowy z prezydentem zawiera także dosyć długi wstęp. Karol Paciorek wyjaśnia w nim swoje nastawienie do wywiadu z prezydentem oraz widoczne na jego twarzy wzburzenie, a także namawia Polaków do wzięcia udziału w wyborach.

Andrzej Duda wywiad – o co Karol Paciorek zapytał urzędującego prezydenta?

Założyciel kanału Imponderabilia rozpoczął dyskusję z prezydentem od rozmowy o jego… przeciwnikach politycznych, a nie samym programie. Andrzej Duda z dosyć dużą łatwością wymienił więc kolejne plusy i minusy kontrkandydatów. Następnie zaczęła się właściwa część rozmowy, w której podjęto takie tematy jak podziały w polskim społeczeństwie, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, pandemia koronawirusa czy wetowanie ustaw rządowych.

Jak oglądający ocenią obie strony opublikowanej rozmowy? I czy wywiad z Andrzejem Dudą w jakikolwiek sposób może wpłynąć na niedzielne wyniki wyborów? Na tego typu dywagacje przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. W momencie pisania tego tekstu opublikowaną na YouTubie rozmowę obejrzało nieco ponad 30 tys. osób. A komentarze pod wideo są w większości sceptycznie nastawione do kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Bitwa o Winterfell jak amerykańskie wybory? Aktor grający Nocnego Króla bezlitośnie zakpił z Donalda Trumpa

Vladimir Furdik to specjalista od choreografii walk, który w ostatnich latach zaczął też robić karierę aktorską w takich produkcjach jak „Gra o tron” i „Sherlock Holmes: Gra cieni”. Właśnie okazało się ponadto, że popularny „Furdo” jest też mistrzem ciętej riposty. Bezlitośnie zakpił bowiem z Donalda Trumpa, odwołując się do Bitwy o Winterfell.

News/Seriale 09.11.2020

Dołącz do dyskusji (24)

35 odpowiedzi na “Andrzej Duda wystąpił u Karola Paciorka. Godzinny wywiad z prezydentem RP już na platformie YouTube”

  • Chyba klękanie jak to ma w zwyczaju obecny prezydent. Straszne, że taki człowiek jak Duda ma tak duże poparcie wśród ludzi. W naszym kraju nigdy nie będzie dobrze mając takich polityków u władzy…

   • A co takiego jest źle? Proszę o podanie 3 rzeczy wpływających na życie ludzi mieszkających w Polsce. Czy żyje Ci się gorzej niż Twoim rodzicom czy dziadkom gdy byli w Twoim wieku?

    • Co to w ogóle za tekst żeby porównywać życie dziadków? W jakim sensie technologii? Nauki? Medycyny? Bo na to Duda na pewno nie ma wpływu. Po pierwsze: podatki mieli obniżać jest ponad 30 nowych, i będą kolejne np na telefony. I ja się pytam z jakieś kurna paki mam płacić tyle podatków? Mało już zabierają!!1 Ale tak obietnice z czegoś trzeba płacić.
     Dwa służba zdrowia miało być lepiej a jest gorzej, tak JEST GORZEJ, mało tego płace składki a i tak leczę się prywatnie – patrz punkt pierwszy
     Trzy ograniczenia wolności, czego na pierwszy rzutnika nie widać, ale wprowadzają za podpisem dudy, tu ustawa o zgromadzeniach cyklicznych, tu tego nie wolno tam tamtego i będzie tego więcej – Chiny FTW,
     Dalej polityka zagraniczna to już coś na to prezydent ma realnie wpływ – leży i kwiczy, nie, Ameryka ma nas w dupie.
     Dalej, całe zarządzanie państwem to PORAŻKA, czego symbolem niech będzie stadnina w Janowie.

     • Spokojnie. Po co tyle wykrzykników itp.
      Jeżeli Prezydent nie ma wpływu na rozwój Państwa i w którą stronę Państwo zmierza to po co go wybieramy.
      Obietnice złożył i chce je spełniać. Nie pamiętam ostatnio żadnego polityka, który był u władzy i to robił.
      Służba zdrowia dostaje więcej PKB niż wcześniej. To, że jest gorzej to jest kwestia systemowa. Tak samo jak ZUS. Zawsze będzie źle bo to są studnie bez dna.
      Zgromadzenia – nie widziałem przez ostatnie 5lat żadnego pałowania, zakazów, aresztowań itp. Wszędzie spokój przy protestach, zgromadzeniach.
      Polityka zagraniczna – brak sporów. Grupa wyszehradzka. Współpraca z USA. Wizy do USA (tutaj do proces raczej 30lat). Gaz z USA. Przyblokowanie Nord Stream 2.
      Zarządzanie Państwem – serio stadnina koni jest wyznacznikiem zarządzania Państwem? Sprawdź spółki skarbu Państwa i ich notowania przed wirusem i przed 2015. Inwestycje jak przekop mierzei czy tunel pod Świną. Drogi to nie jedyne inwestycje w Polsce.

    • tylko 3 ??? m cala liste
     ROZWALENIE JEDNOCI SPOLECZNEJ- ciagle podzilay na lepszych i gorszych
     KOLOSALNY WZROST CEN I OBCIAZEN FISKALNYCH -no ale 500 trzeba placic, a ktos musi na to robic
     SLUZBA ZDROWIA- lezy i kwiczy bez wlasnych pieniedzy do lekarza nie idz wiem z doswiadczenia
     czwarty tak nadmiarowo cytujac klsyka,” WOLNOSC POCO WAM WOLNOSC ACIE PRZECIEZ….” wolnosc zabrali nam wolnosc myslenie wypowiadania pogladow i tak dalej i tak dalej

     • Podziały na lepszych i gorszych widzisz ciągle na FB i w TVN gdzie jest to powtarzane jak mantra aż myślisz że rzeczywiście tak jest. Pomyśl sam i powiedz gdzie Prezydent Duda czy ktoś z PIS mówił, że są lepsi i gorsi Polacy. Cały czas mówią o wszystkich Polakach i o tym jak PO/Koalicja wciąż chcą dzielić i robią to chociażby wmawiając, że niewykształceni chcą PIS bo pieniądze płyną.
      Wzrost cen na całym świecie. PKB jedno z lepszych w UE.
      Służba zdrowia i ZUS, skarbówka to jest coś czego nie naprawisz nawet jak dasz 50% PKB. To są zła systemowe i nie da się ich naprawić chyba że zbudować od nowa.
      Gdzie masz problem z poglądami i ich swobodnym prezentowaniem? Rozumiem, że po Twoim wpisie już ktoś puka do Twojego domu i znikniesz nagle. Ludzie pomyślcie i pokażcie dokładnie gdzie to jest o czym mówicie. Gdzie się czujesz tłamszony? W życiu czy w TV i FB gdzie ciągle Ci to wmawiają.

     • Podziały w TVN? Dobre, naprawdę dobre. Ciekawe bo odkąd trzaskowski jest kandydatem nie ma dnia żeby w TVP na niego nie pluli, ale ok, może żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. Piszesz ze nie ma protestów. Ciekawe jak ludzie wychodzili protestować w ostatnim czasie to kary od sanepidu po 10k leciały na prawo i lewo. Przy proteście przedsiębiorców tez nie było pokazówki? Kolejna rzecz, ze duda (i reszta) nie dzieli ludzi? Serio?! LGBT to nie ludzie, Ci za PO to nie Polacy – przykładów pełno. Polityka zagraniczna – nie ma sporów bo nikt z nami nie rozmawia :D nie wspominając jak próbowali zablokować wybór Polak (POLAKA) na przewodniczącego rady i dostali 27:1 to jest właśnie polityka zagraniczna. Grupa wyszehradzka nie obecnie istnieje. Wizy to nie zasługa dudy. Stadnina, tak jest wyznacznikiem, coś co zarabiało, i było światowa marka, po „dobrej zmianie” zostało ruina, przekopu nie ma i nie będzie, CKP nie ma a kasę się trzepie, elektrownia w Ostrołęce To utopiona kasa, PROM słynny polski prom – ciekawe czy stopka jeszcze stoi, respiratory – ani kasy ani sprzętu, maseczki bez certyfikatów, wadliwe testy na wirusa. Co zrobić żeby górnicy nie pojechali strajkować do Warszawy? Zrobić lewe testy i pozamykać ich w domu. Aż jestem ciekaw jak po wyborach opublikują raport ze stanu finansów państwa ;)

 1. Szczerze mówiąc przy obecnych trendach w stacjach telewizyjnych, które już chyba wszystkie oficjalnie machnęły ręką na nawet udawany obiektywizm większy sens ma faktycznie oglądanie wywiadów z kandydatami na YouTube.

 2. Szczerze mówiąc przy obecnych trendach w stacjach telewizyjnych, które już chyba wszystkie oficjalnie machnęły ręką na nawet udawany obiektywizm większy sens ma faktycznie oglądanie wywiadów z kandydatami na YouTube.

 3. Tłumnie na wybory i głosujmy przeciwko Dudzie! Niezależnie, czy konfederat, czy PSL, czy KO, czy Hołownia, czy Lewica – tylko kandydat opozycyjny, który aktualnie jako jedyny ma szansę, może uratować ten kraj i naszą przyszłość przed autorytaryzmem i głupotą PiSu i Kaczora. Głosujmy oddając głos, a jak sfałszują wybory stańmy w proteście przeciwko Kaczyńskiemu i jego PiSowskim rządom! Jak trzeba będzie walczyć, to walczmy o wolność tego narodu i wolność słowa, wyznania, orientacji, poglądów, prawa!

  • Rzeczywiście bo strach wyjść z domu. Zabierają nam wolność…
   Czy oddycham jeszcze bo chcę czy bo mi ktoś nakazuje…
   Dramat. Proszę o merytoryczne wypowiedzi. Przecież to jest jakiś bełkot.

  • Tłumnie to należy zagłosować przeciwko Trzaskowskiemu. Takich złodziei jak POlszewiki nie było chyba nawet w SLD. Jak to możliwe, że PiS zrównoważył budżet Państwa (dając tyle pieniędzy socjalnych) w kilka lat? To po prostu było chore… ok 50 mld rocznie wędrowało do oszustów i cwaniaków a władza PO i PSL nic z tym nie robiła, bo sama się na tym pasła…

 4. W tym wywiadzie Duda dobrze powiedział, że skoro telewizja publiczna jest tak krytykowana, to czemu opozycja, albo dziennikarze z różnych środowisk nie przygotują ustawy, która miałaby to naprawić? Widać, że jest to im na rękę, bo krytykując telewizję publiczną, to również krytykują PiS, a po przejęciu władzy przez opozycję, to oni będą robić to samo.

     • Ustawa może być zrobiona, a podpisana w kadencji, w której ma szansę na podpis. Na ten moment tej ustawy nie ma, żadne środowiska nie debatują choćby, jak zmienić obecną telewizję publiczną.

     • Ok – po krótkim przemyśleniu. Ekstremizm TVP jest w pewnym sensie po części też na korzyść opozycji, bo o ile umacnia elektorat PiS.. Jednocześnie coraz bardziej denerwuje przeciwną stronę, co też mobilizuje wyborców opozycji. Trochę miecz obosieczny więc.. Czasem coraz większe “odloty” propagandowe TVP faktycznie mogą być paradoksalnie na rękę przeciwnej strony.

      Jak przeciwnik strzela sobie w stopę to mu się nie przeszkadza – tu się zgodzę w sumie.

  • Częściowo się zgodzę. Łatwiej byłoby krytykować TVP gdyby istniał jakaś konkretna propozycja naprawy.

 5. Wy naprawdę myślicie, że on się ot tak zgodził na ten wywiad, żeby sobie ocieplić wizerunek? Bez cenzury pytań z pewnością by go tam nie było.

 6. Ale widać pięknie w wywiadzie strategie polityczne.. Bosakowi się od Dudy nie dostało ani razu chyba:

  – jakie ma największe minusy? – “nie umiem odpowiedzieć, nie znamy się na tyle”
  – “dobrze sobie radził w debatach, tym mi zaimponował”
  – nawet “ja takiego polityka szanuję” padło

  Wiadomo, chce ściągnąć jak najwięcej wyborców Konfederatów na siebie.

  Z jednej strony wiadomo, szopka polityczna jak zawsze.. Z drugiej strony już wolę oglądać jakąś grę polityczną chociaż niż przekrzykiwanie się tępe od zboków po ciemnogród przez jednych i drugich.

  Dudy fanem nie jestem i chyba jakoś super w rozmowie nie wypadł.. Ale muszę obiektywnie też przyznać, że ciała nie dał. Poradził sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...