Radio Nowy Świat startuje w piątek. Znamy ramówkę na pierwszy weekend i nowe programy Wojciecha Manna

News/Media 07.07.2020
Radio Nowy Świat startuje w piątek. Znamy ramówkę na pierwszy weekend i nowe programy Wojciecha Manna

Radio Nowy Świat startuje w piątek. Znamy ramówkę na pierwszy weekend i nowe programy Wojciecha Manna

Radio Nowy Świat to inicjatywa byłych dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia, którzy postanowili założyć własną rozgłośnię internetową w stylu starej „Trójki”. Inicjatywa została ostatecznie opóźniona przez pandemię koronawirusa, ale wystartuje już w najbliższy weekend. Wiemy, jak będzie wyglądać ramówka na dni 10-12 lipca.

Narodziny nowego internetowego radia pod przywództwem Magdy Jethon można bez żadnych wątpliwości nazwać najciekawszym wydarzeniem w polskiej branży radiowej od dobrych kilku lat. Radio Nowy Świat zapewne nigdy by jednak nie powstało, gdyby nie trwające od kilku lat zawirowania wokół Programu 3 Polskiego Radia. Symboliczną czarę goryczy przelały ostatnie kontrowersje związane z piosenką Kazika Staszewskiego i próbami cenzurowania listy przebojów przez szefostwo rozgłośni.

I choć po niedawnej zmianie dyrektora „Trójki” większość oburzonych sytuacją pracowników odwołała swoje odejście, to odpływ dziennikarzy z Programu 3 trwał znacznie dłużej i objął kilkadziesiąt postaci ważnych dla fanów Polskiego Radia. Wielbiciele dawnej „Trójki” już w najbliższy piątek będą mieli pierwszą okazję, żeby posłuchać swoich radiowych idoli w zupełnie nowych okolicznościach.

Radio Nowy Świat wystartuje już w piątek rano. Jako pierwszy na nowej antenie głos zabierze Wojciech Mann.

Jak donosi portal Wirtualne Media, rozgłośnia rozpocznie nadawanie od audycji „Poranna Manna” w godzinach 6:00-10:00. Następnie przez godzinę posłuchamy „Próbnego lotu” prowadzonego przez finalistów konkursu młodych talentów, a między 11:00 i 14:00 trwać będzie „W środku dnia”. Słuchacze Radia Nowy Świat mogą się szykować na dużo muzyki w godzinach 14:00-16:00 (audycja „Świat nowej muzyki”), a także po godzinie 19:00.

radio nowy świat ramówka
Foto: Logo rozgłośni Radio Nowy Świat

W sobotę dużym zainteresowaniem będą się na pewno cieszyć audycje prowadzone przez Jerzego Sosnowskiego („Stulecie dziwów” od 15:00) i Kingę Krasuską („Miłamuzykomania” rozpoczynająca się o 16:00) oraz kończące dzień muzyczne pasmo Krzysztofa Łuszczewskiego. W niedzielę na antenę powróci Wojciech Mann z porannym programem „Bez kolejki”, a szczególną uwagę na ramówkę w tym dniu powinni też zwracać fani popkultury. To właśnie pod koniec weekendu usłyszymy bowiem audycje Tomasza Raczka i Michała Nogasia. W godzinach 17:00-18:00 swoje pasmo poprowadzi także Eliza Michalik. Słowem: będzie się działo.

Dokładna ramówka Radia Nowy Świat na dni 10-12 lipca:

Piątek:

 • Poranna Manna – od 6:00 do 10:00
 • Próbny lot – od 10:00 do 11:00
 • W środku dnia – od 11:00 do 14:00
 • Świat nowej muzyki – od 14:00 do 16:00
 • Popołudnie w Nowym Świecie – od 16:00 do 19:00
 • Audycja muzyczna – od 19:00 do 22:00

Sobota:

 • De Cuba, su musica – od 10:00 do 12:00
 • Deliberatorium – od 12:00 do 13:00
 • Muzyczny tygiel – od 13:00 do 15:00
 • Stulecie dziwów – od 15:00 do 16:00
 • Miłomuzomania – od 16:00 do 18:00
 • Jej historia – od 18:00 do 19:00
 • Próbny lot – od 19:00 do 20:00
 • Jeźdźcy muzy – od 20:00 do 22:00

Niedziela:

 • Bez kolejki – od 10:00 do 13:00
 • Raczek Movie – od 13:00 do 14:00
 • Wesoła warszawska fala – od 14:00 do 15:00
 • Pora sjesty – od 15:00 do 17:00
 • W głębi duszy – od 17:00 do 18:00
 • Próbny lot – od 18:00 do 19:00
 • Czytał Michał Nogaś – od 19:00 do 20:00
 • Piosennik – od 20:00 do 22:00

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (29)

1 526 odpowiedzi na “Radio Nowy Świat startuje w piątek. Znamy ramówkę na pierwszy weekend i nowe programy Wojciecha Manna”

 1. Kto się zakłada, że za 2 lata nie będzie już tego radia lub jego zasięg (liczba słuchaczy) będzie mniej niż marginalna?

   • Głupi to ten, który nie analizuje przeszłości. Ona wskazuje, iż pan Wojtek nie ma ręki do interesów. Upadek radia Color powinno skalibrować przerośnięte ego
    Po raz drugi przekona, że państwowa posada na którą pluje, to najlepsze co spotkało go w życiu..

    • Słuchałem Trójki od lat nie ze względu na polityczne poglądy redaktorów tylko z uwagi na wysoki poziom muzyczny oraz niebagatelne audycje kulturalne i naukowe. Zgniła zmiana zniszczyła to wszystko wciskając do PR chamską propagandę i traktując jak wroga wszystko co jest niezgodne z ich wizją świata. Ignorancja i głupota która panoszy się obecnie w mediach państwowych skutecznie zniechęca do korzystania z ich oferty. Nie wiem czy to da się jeszcze kiedykolwiek odbudować. Wojciech Man ma swoją markę która wynika głównie z rozległej wiedzy muzycznej i wysokiego poziomu warsztatu radiowego. Jego poglądy polityczne powinny być tolerowane w taki sam sposób jak PR czyni to np. w przypadku np. Wojciecha Cejrowskiego który jest skrajnie przechylony w prawo i nie kryje się z tymi przekonaniami na antenie radiowej. Tymczasem w PR jest miejsce tylko prawą stronę sceny politycznej, oraz wrogość i nienawiść do oponentów politycznych i wszystkich którzy ośmielają się mieć odmienne zdanie. Projektowi Nowy Świat życzę jak najlepiej bo Trójka z Manem w składzie i pod przewodnictwem Magdy Jethon była najlepszym muzycznie i merytorycznie radiem jakie pamiętam. Żal mi ,że głupcy w imię poglądów politycznych potrafią zniszczyć wszystko czego nie rozumieją. To pewnie wynika z takiego atawistycznego strachu przed nieznanym i obcym. Problem w tym ,że to postrzeganie obcości to często wynik ograniczeń intelektualnych .

     • ja skonczylem sluchac trojki 10 lat temu. Po pierwsze jakis redaktorek twierdzil ze Polacy uwzieli sie na Polanskiego z zawisci (niech teraz tak tlumaczy ‘me too’), po drugiej w innej audycji kolejny redaktorek prawie nie dostal orgazmu na antenie opisujac jak wspaniale zycie ma jakas hermafrodyta. Stwierdzilem nie moje klimaty.

     • Do przykładu Cejrowskiego dołączyłbym Wojciecha Reszczyńskiego, który zaczynał w komunistycznym mainstreamowym teleexpresie i realizował linię Komitetu ds. Radia i Telewizji a dzisiaj zarabia na zabawianiu brunatnego elektoratu za co był już upominany. Choć poziom tego nie umywa się do Cejrowskiego, to już coś z pogranicza zaburzeń psychicznych i obłąkania.

   • Czyli też widzisz, że to tylko taka przechowalnia na przeczekanie na powrót do państwowego korytka?
    Bo w przeciwnym wypadku dlaczego po zmianie władzy na ukochaną przez Jethon i Manna mieliby tę wspaniałą inicjatywę likwidować i wracać do Trójki?

    &

    • Wszystko musi Ci się kojarzyć politycznie. Rozumiem ,że z uwagi na takie podejście do sprawy nie przeszkadza Ci ,że teraz w tym “państwowym korytku” pasą się tabuny karierowiczów i nieudaczników którzy choć pozbawieni wiedzy, warsztatu i umiejętności to brylują w TVP i PR za sprawą wiernopoddańczej postawy, uwielbienia dla wodza i okazywanej wrogości do wszystkiego co temu wodzowi wrogie. Man i Jehon mają jak każdy z nas swoje poglądy polityczne, ale oprócz tego są dobrymi fachowcami z rozległą wiedzą którzy potrafią tworzyć wartościowe treści. To ,że w tej chwili w mediach państwowych kontent woła o pomstę do nieba wynika właśnie z faktu ,że zrobiono czystki według klucza politycznego. Reasumując, mam w nosie poglądy polityczne człowieka który posiada wiedzę, umiejętności, a swoją pozycję zawdzięcza pracy. Cenię go własnie za wartość tego co potrafi stworzyć. Brzydzę się natomiast głupotą i ignorancją która niezależnie od poglądów politycznych niszczy wszystko co wartościowe. Mam nadzieję ,że kiedyś skończy się ten dyktat głupoty i Trójka będzie mogła wrócić do produkowania wartościowych materiałów, Czy Nowy Świat przetrwa i co zrobią jego dziennikarze będzie zależeć głownie od tego jakie będzie to radio. A o tym przekonamy się pewnie po kilku miesiącach działalności.

    • Jeżeli w radiu brakuje dobrych merytorycznie materiałów i właściwie dobranej oferty muzycznej, a zamiast tego jest nachalna propaganda, promowanie ignorancji i przaśna kultura ludowa to odpowiada za to własnie głupota zarządców mediów publicznych. Radia słucham bardzo często i ludzie w moim otoczeniu również korzystają z niego chętnie. Radio pozwala poszerzać horyzonty. Zamykając się w bańce spotify i youtuba ograniczasz swój ogląd świata.

 2. Już prawie 12 lat istnieje Wnet i 6 lat RockSerwis FM – obydwie stacje tworzone przez byłych dziennikarzy Trójki. Czy RNŚ przeżyje przynajmniej 6 lat?

   • Pomijając publicystykę należy ich pochwalić za promocję polskich wykonawców sceny niezależnej. Zobacz, co jest w Polish Chart (niedziela 12:00). Potrafią grać nawet metal. Do tego koncerty na żywo. Kilka zapisów jest na youtube.

  • Radio Kolor, potem Pogoda. Obecnie to radiowęzły z playlistą ze 100 piosenkami i z reklamami co kwadrans. Zero programów autorskich, nie licząc prowadzących, którzy raz na pół godziny czytają przez minutę suchar z neta i prognozę pogody.
   Jeszcze w międzyczasie Mann i Chojnacki próbowali sił z internetowym Radiem Baobab.

  • Co ma piernik do wiatraka ? Radio przetrwa jak będzie miało ofertę atrakcyjną dla jakiejś niszy słuchaczy. Po drugie warto zadać pytanie dlaczego skoro przeszkadza Ci domniemana “resortowość” Wojtka, za to nie przeszkadzają Ci tabuny nieudaczników z politycznego nadania robiących tępą propagandę w mediach rządowych (zwanych dla niepoznaki publicznymi)

 3. Widzę, że sporo internautów potrafi przewidywać przyszłość. Może powinni z tego żyć? Czy nie lepiej – zamiast tracić czas na słuchanie i czytanie nielubianych redaktorów – zarabiać na wróżeniu?

 4. Jutro cały dzień Manna Rachała + Bukartyk puści oczko na kogo ma głosować wypasiony leming. A wiecie że Rachał ma tylko 170 cm wzrostu. Toż to kurdupel jest.

   • Co? W szpitalach śmigają tv na monety, miałem okazje niestety odwiedzać je kilkukrotnie w ostatnich latach – nigdzie nie grało żadne radio. W biurach tym bardziej nie, przecież w szumie rozmów sie ciezko pracuje, a co dopiero jakby ktoś nagle radio odpalił. A jak ktoś siedzi w słuchawkach to prędzej na playliscie z youtuba czy innego streamingu, niż wpięty do radia.

    • Zgadza się. TV na monety. Ale zdarzają się radiabu pacjentów. Zdziwiłbyś się jednak co do biur. Biur w starym stylu (po kilka osób w pokoju). U Żony w banku pogrywa radyjko (siedzi ze 4 osoby) u Koleżanki w US też (3 osoby). Oczywiście w Mordorach korpo to co innego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...