Rząd podał nowe zasady organizowania koncertów i imprez kulturalnych na stadionach i w plenerze

News/Muzyka 30.06.2020
Rząd podał nowe zasady organizowania koncertów i imprez kulturalnych na stadionach i w plenerze

Rząd podał nowe zasady organizowania koncertów i imprez kulturalnych na stadionach i w plenerze

Rząd zniósł już obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Od niedawna możemy się cieszyć rozrywkami kulturalnymi w nowym reżimie sanitarnym. Teraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poszerza możliwości organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

19 czerwca informowaliśmy, że minister kultury i dziedzictwa narodowego złożył wniosek, aby poszerzyć możliwości możliwości organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych. Piotr Gliński wystąpił o nowelizację „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, chcąc aby wydarzenia kulturalne odbywały się na stadionach zgodnie z wytycznymi dla imprez sportowych na tego typu obiektach, a w wydarzeniach plenerowych mogło brać udział więcej niż 150 osób.

Od 20 czerwca wydarzenia kulturalne mogą odbywać się w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych oraz na otwartym powietrzu – w amfiteatrach i muszlach koncertowych, a także na otwartych i półotwartych obiektach sportowych.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, według zasad obowiązujących w kinach, teatrach, salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych do dyspozycji publiczności jest jedynie 50 proc. dostępnych miejsc. Uczestnicy wydarzeń powinni zajmować co drugie wolne miejsce w rzędach naprzemiennie.

Natomiast na obiektach sportowych na wolnym powietrzu (stadionach), do dyspozycji publiczności dostępnych jest 25 proc. miejsc na widowni. Naszym obowiązkiem będzie więc zajmować co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. Jeśli na danym obiekcie nie będzie wyznaczonych miejsc dla publiczności, trzeba zachować 2-metrowy dystans.

Tym samym w wydarzeniu na PGE Narodowym w Warszawie może wziąć udział 14 500 osób, w imprezie na Stadionie Śląskim w Chorzowie – 13 500, a 5000 uczestników zostanie wpuszczonych do Ergo Areny czy Atlas Areny.

Dodatkowo niedługo zmienią się zasady dotyczące organizacji imprez plenerowych. Teraz może w nich brać udział maksymalnie 150 osób. Od 17 lipca liczba ta się zwiększy i będzie uzależniona od wielkości terenu, na jakim dane wydarzenie się odbywa. Każdy uczestnik będzie miał dla siebie 5 m2 i zostanie na niego nałożony obowiązek zachowania 2-metrowego dystansu. Miejsca dla publiczności będą zaznaczone znakami poziomymi.

We wszystkich wymienionych wypadkach uczestników imprez artystycznych i rozrywkowych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Pamiętajmy, że chociaż obostrzenia zostały już zniesione i powoli wracamy do względnej normalności, epidemia wciąż trwa, a koronawirus nie zagraża nam mniej niż jeszcze trzy miesiące temu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Sony też nie wierzy w kina. Premiery „Uncharted”, „Morbius”, „Cinderella” i „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” przesunięte

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a szczepienie obywateli przebiega powoli, przez co branża rozrywkowa wciąż pozostaje w wielu krajach objęta lockdownem. Wiary w szybki powrót do normalności ewidentnie nie ma wytwórnia Sony, która zdecydowała o przesunięciu hitów takich jak „Morbius” i „Uncharted” na późniejszy termin.

News/Film 22.01.2021

Dołącz do dyskusji (1)

12 odpowiedzi na “Rząd podał nowe zasady organizowania koncertów i imprez kulturalnych na stadionach i w plenerze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...