Remigiusz Mróz zapowiada premierę nowej powieści „Osiedle RZNiW”. Przedsprzedaż już ruszyła

News/Książki 29.06.2020
Remigiusz Mróz zapowiada premierę nowej powieści „Osiedle RZNiW”. Przedsprzedaż już ruszyła

Remigiusz Mróz zapowiada premierę nowej powieści „Osiedle RZNiW”. Przedsprzedaż już ruszyła

Remigiusz Mróz znany jest z dosyć szybkiego tempa tworzenia nowych książek. Fani pisarza mogą się z tego tylko cieszyć, bo dzięki temu już wkrótce otrzymają nową powieść pt. „Osiedle RZNiW”. O czym opowie ta historia i kiedy możemy się spodziewać pierwszych egzemplarzy na półkach?

Autor popularnej serii o Chyłce nie odpuszcza i systematycznie wypuszcza na rynek kolejne książki, które zwykle lądują na szczytach list bestsellerów. Zaledwie miesiąc temu głośno było o jego poprzedniej powieści zatytułowanej „Lot 202” i powstającej jako serial audio dla Audioteki, a już na Facebooku Remigiusza Mroza pojawiła się zapowiedzieć następnego dzieła.

Jego najnowsza książka będzie rozgrywać się na początku nowego tysiąclecia i opowie o dwójce bohaterów mieszkających na tytułowym Osiedlu RZNiW. To miejsce, gdzie zazwyczaj najlepiej nie udawać się po zmroku, bo nie toleruje się tam obcych. Żyjące rytmami wczesnego polskiego rapu i oddychające dymem z jointów. Jednym z jego mieszkańców jest Deso – młody, buntowniczy chłopak wychowujący się bez rodziców i próbujący uciec z nędzy. Dosyć niespodziewanie los połączy go z dziewczyną o ksywce „Żaba”, którą Remigiusz Mróz określa jako ulubienicę każdego nauczyciele. Oboje zostaną postawieni przed zadaniem rozwiązania tajemniczego zaginięcia.

„Osiedle RZNiW” ma być powieścią idealną dla osób tęskniących za atmosferą hip-hopowej subkultury z przełomu wieków, ale też podejmować ważny temat ubóstwa w Polsce.

Na temat dokładnych szczegółów fabuły nadchodzącej powieści wiadomo niewiele więcej. Na oficjalnym blogu Remigiusza Mroza można jednak przeczytać, że początkiem akcji „Osiedla RZNiW” będzie wysłany do Deso w środku nocy SMS o treści: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Chłopak po chwili oddzwoni na nieznany wcześniej numer, ale po drugiej stronie usłyszy tylko trzaski. Następnego dnia usłyszy, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Skonfundowany dlaczego próbowała skontaktować się właśnie z nim postanowi ją za wszelką cenę odnaleźć.

„Osiedle RZNiW” trafi do sklepów 15 lipca. Na stronie internetowej sieci Empik można nabyć książkę Mroza w ramach przedsprzedaży.

*Autorem zdjęcia tytułowego jest Mikołaj Starzyński.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...