HBO Polska dołącza do firm wspierających LGBT. Kolejne groźby bojkotu nie robią na nikim wrażenia

News/Media 26.06.2020
HBO Polska dołącza do firm wspierających LGBT. Kolejne groźby bojkotu nie robią na nikim wrażenia

HBO Polska dołącza do firm wspierających LGBT. Kolejne groźby bojkotu nie robią na nikim wrażenia

Trwająca kampania prezydencka sprawiła, że temat LGBT powrócił na pierwsze strony gazet i zdominował nagłówki w internecie. Wsparcie osobom nieheteronormatywnym postanowili okazać firmy CD Projekt RED i Netflix, a właśnie dołączyło do nich HBO Polska. Stacja opublikowała z tej okazji specjalny filmik.

Ostatnie dni upłynęły wielu Polakom na dyskusjach związanych ze środowiskiem LGBT+, a wszystko za sprawą padających z ust prominentnych polityków prawicy głosów, że „to nie są ludzie, a ideologia”. Absurdalność poglądu o istnieniu ideologii niewyznawanej przez ludzi jest oczywista, ale podobne stwierdzenia zaczęły coraz mocniej przypominać absolutną dehumanizację mniejszości, którą doskonale znamy z ciemnych kart historii ludzkości.

Dlatego przed takim stawianiem sprawy zaprotestowały środowiska naukowe, a rozmaici celebryci, gwiazdy i dziennikarze wyrazili swoje wsparcie dla osób nieheteronormatywnych. Na publiczne gesty w tej sprawie zdecydowały się też firmy istotne z punktu widzenia rodzimej popkultury. Najpierw gwałtowne poruszenie w polskim internecie wywołała zmiana loga CD Projekt RED na takie z kolorami tęczy, a ostatnio na listę przeciwników prawicy trafił też Netflix. W kierunku obu podmiotów błyskawiczne potoczyły się krytyczne komentarze i groźby usunięcia subskrypcji. Nie inaczej jest również w przypadku HBO Polska.

Firma opublikowała promocyjne wideo „Świętujmy równość” i pokazała logo HBO GO w kolorach tęczy.

Trwający nieco ponad półtorej minuty materiał pokazuje historię chłopaka mającego trudność z odnalezieniem się w nieakceptującym go środowisku. Pocieszenie znajduje jednak w trakcie seansów rozmaitych produkcji HBO (m.in. seriali „Gra o tron” i „Euforia”), gdzie widzi bohaterów mierzących się z podobnymi wyzwaniami i dających dowód, że miłość przybiera różne formy. Wideo namawia, by świętować naszą różnorodność i równość oraz nie udawać przed światem kogoś, kim nie jesteśmy.

Oczywiście pod opublikowanym przez HBO Polska wideo już pojawiły się pierwsze komentarze mówiące o upolitycznieniu działań firmy i zapowiadające rezygnację z posiadanej subskrypcji. Wydaje się jednak wątpliwe, żeby tego typu groźby miały zmienić strategię firmy. Zwłaszcza, że sam film jest nadawany w języku angielskim i nie ma trafić tylko do polskich fanów stacji.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “HBO Polska dołącza do firm wspierających LGBT. Kolejne groźby bojkotu nie robią na nikim wrażenia”

 1. No i lecimy trzeci już raz z identycznym artykułem po CD projekt i Netflixie, jakby korporacyjne tęczowe flagi miały jakieś znaczenie.

  No to co tam, też się dopiszę i dostanie mi się z obu stron pewnie:

  Są osoby LGBT i są poglądy (niesławna “ideologia”) przekazywane pod logiem LGBT.

  Osoby LGBT nie muszą wcale popierać ideologii LGBT. Nieraz nie popierają. Dlatego to są dwa różne tematy i nie powinny być omawiane w jednej dyskusji. Nieporozumienia na tym polu widać dosłownie w każdej kolejnej dyskusji pod kolejnymi artykułami.

  Politycy obydwu stron robią was w jajo celowo zaostrzając dyskusję i nie wyjaśniając tego. Ale wy się kłóćcie dalej na korzyść ich słupków wyborczych. Broń boże nie szukajcie kompromisów. Walka musi być.

  Wielokrotnie już nie zgadzałem się z twierdzeniami Tomasza – autora artykułu, co nie znaczy, że nie lubię czytać jego wypowiedzi. Zwyczajnie lubię poznać inne opinie, nawet jeśli nie pokrywają się z moimi. Ale..

  Absurdalność poglądu o istnieniu ideologii niewyznawanej przez ludzi jest oczywista, ale podobne stwierdzenia zaczęły coraz mocniej przypominać absolutną dehumanizację mniejszości, którą doskonale znamy z ciemnych kart historii ludzkości.

  To już trochę za daleko, serio. Celowo podkręcacie atmosferę. Nie jestem wyborcą PiS. Nigdy nie byłem i nie będę. Ale nawet patrząc krytycznie na wypowiedź o “ideologii LGBT”.. Dehumanizacji tam nie było, przyrównanie tego w domyśle do faszyzmu… Trochę przesada.

  Podobnie jak już absolutnie nikt nigdy nie powiedział o “ideologii niewyznawanej przez ludzi”. Dokładnie o tym była mowa i autor przypadkiem napisał w punkt sens wypowiedzi, którą krytykuje. Chodziło właśnie o “ideologię (LGBT) wyznawaną przez ludzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...