Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny. „Erotica 2022” opowie o piekle kobiet w fikcyjnej przyszłości

News/Film 25.06.2020
Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny. „Erotica 2022” opowie o piekle kobiet w fikcyjnej przyszłości

Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny. „Erotica 2022” opowie o piekle kobiet w fikcyjnej przyszłości

Netflix po ciężkich początkach coraz mocniej przekonuje się do polskiej kinematografii. Po międzynarodowych sukcesach „365 dni” i „W głębi lasu” serwis ogłosił stworzenie pierwszego polskiego filmu Netflix Original. „Erotica 2022” to historia w całości stworzona przez polskie pisarki i reżyserki. W zespole m.in. Olga Tokarczuk i Joanna Bator.

Polscy widzowie dopiero co mogli się cieszyć z premiery drugiego serialu oryginalnego Netfliksa tworzonego nad Wisłą, a firma już sprezentowała nam nową niespodziankę. Międzynarodowy sukces „W głębi lasu” oraz bardzo wysoka oglądalność w krajach anglojęzycznych dystrybuowanego przez platformę filmu „365 dni” najwyraźniej sprawiły, że największa platforma VOD spojrzała cieplejszym okiem na rodzimych twórców. Nie wspominając o tym, że zapewne wydatnie przyczynił się do tego też „Wiedźmin”, przy którym pracowali Tomek Bagiński, Maciej Musiał i warszawskie studio Platige Image.

Tak czy inaczej w ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem produkcji Netfliksa z udziałem rodzimych twórców (warto wspomnieć w tym kontekście również o belgijskim „Kierunek: Noc”). A to jeszcze nie koniec. Firma poinformowała bowiem właśnie o powstającym filmie „Erotica 2022”.

Historie do filmowej antologii napiszą m.in. Olga Tokarczuk, Joanna Bator i Gaja Grzegorzewska. O czym opowie „Erotica 2022”?

erotica 2022 netflix

Według zapowiedzi dystrybutora nowa polska produkcja ma składać się z pięciu historii o życiu kobiet w fikcyjnej (ale bliskiej obecnej rzeczywistości) przyszłości. W tym świecie kobiety są produktami, wszelkie przejawy wolności seksualnej surowo tłamszone, a macierzyństwo stało się obowiązkiem.  Bohaterki antologii będą musiały lawirować po tym świecie zakazów i absurdów, próbując poradzić sobie z samotnością. Każda historia będzie mieć inną autorkę, a oprócz Tokarczuk, Bator i Grzegorzewskiej napiszą je też Grażyna Plebanek i Ilona Witkowska.

Za reżyserię poszczególnych segmentów odpowiadać będą z kolei Olga Chajdas („Nina”), Anna Jadowska („Dzikie róże”), Katarzyna Adamik („1983”), Jagoda Szelc („Wieża. Jasny dzień”) i Anna Kazejak („Obietnica”). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak. Rolę producentki filmu pełni Marta Lewandowska.

„Erotica 2022” nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale ma zadebiutować na platformie Netflix jesienią 2020 roku.

erotica 2022 netflix

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

74 odpowiedzi na “Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny. „Erotica 2022” opowie o piekle kobiet w fikcyjnej przyszłości”

  1. Jak widzę Adamik i resztę nazwisk to obstawiam kolejną skrajnie lewicowa produkcję z silnymi kobietami i uprzedmiotowionymi facetami. Netflix znalazł sobie w Polsce lewicowy przystanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...