Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm

News/Trendy 24.06.2020
Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm

Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm

Aktorka Winona Ryder przypomniała w jednym z wywiadów nieciekawą sytuację z udziałem Mela Gibsona. Na jednej z imprez gwiazdor miał w niewybredny sposób dać upust swoim homofobicznym i antysemickim przekonaniom. Po przypomnieniu kompromitującej dla Gibsona sprawy, aktor stracił szansę na jeden z kontraktów.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Mel Gibson budzi kontrowersje nie od dziś — głównie za sprawą swoich wypowiedzi, którymi już nie raz naraził się hollywoodzkiemu środowisku. Tym razem powróciła głośna przed dziesięcioma laty sytuacja, w której gwiazdor miał dać upust swoim homofobicznym i antysemickim poglądom. O incydencie już dekadę temu informowała Winona Ryder, a niedawno gwiazda ponownie go przywołała w wywiadzie dla „The Times”.

„Heheszki” z AIDS i krematoriów.

Jak się okazuje, „niefortunna” wypowiedź może rezonować prze lata, a nawet dziesięciolecia — chodzi bowiem o sytuację, do jakiej doszło podczas jednej z imprez jeszcze w latach 90. To właśnie wtedy Mel Gibson miał „żartować” z orientacji seksualnej towarzyszącego aktorce Kevyna Aucoina i spytać go o to, „czy nie zarazi go AIDS”.

W stosunku do Ryder natomiast miał czynić aluzję do obozów koncentracyjnych (gwiazdor spytał ją, czy jest „podpałką do pieca”), wiedząc, że aktorka jest żydowskiego pochodzenia.

Lata mijają, urazy niekoniecznie.

O sprawie Winona Ryder mówiła już w 2010 roku. Po przypomnieniu sytuacji w niedawnej rozmowie z „Timesem” odezwał się agent Gibsona, który zaprzeczył, jakoby przywołane przez Ryder słowa miały paść z ust reżysera i aktora. Co ciekawe, sam Mel chciał jakiś czas temu przeprosić aktorkę (choć przecież utrzymuje, że ponoć nie ma za co), ale ta wówczas nie zgodziła się na konfrontację z Gibsonem.

Zamiast tego odpowiedziała mu na łamach serwisu „Variety”:

Wierzę w odkupienie i wybaczenie i mam nadzieję, że pan Gibson znalazł konstruktywny sposób, by poradzić sobie z własnymi demonami, ale ja nie jestem jednym z nich

— stwierdziła Ryder.

To dla mnie wciąż żywe i bolesne wspomnienie. Tylko biorąc odpowiedzialność za nasze zachowanie, możemy naprawić krzywdy i szanować siebie nawzajem. Życzę mu powodzenia w tej trwającej przez całe życie podróży

— dodała aktorka.

Jak informuje portal „The Wrap”, w wyniku przypomnienia tej sytuacji, Mel Gibson został usunięty z obsady kontynuacji bajki „Uciekające kurczaki”, w której miał użyczyć głosu jednemu z bohaterów.

Światem rządzą Żydzi, a Hollywood to siedlisko szatana

To nie pierwsza opisywana przez media sytuacja, w której Mel Gibson mocno zagalopował się w demonstrowaniu swoich kontrowersyjnych poglądów. Borykający się przez lata z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych twórca dekadę temu został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. W reakcji na czynności policjantów, miał zapytać jednego z nich, „czy jest Żydem”, a następnie wspomniał coś o „pie***onych Żydach”, którzy „są odpowiedzialni za wszystkie wojny na świecie”.

Podobne kontrowersje towarzyszyły głośnym wypowiedziom Gibsona, który w 2017 r. przekonywał, że Hollywood to „raj dla pedofilów” sterowany przez środowiskowe elity znęcające się nad dziećmi:

Oni zbierają krew dzieci i jedzą ich ciała. Wierzą, że to daje im siłę życiową. Jeśli dziecko cierpiało na ciele i umyśle przed śmiercią, to oni wierzą, że daje im to dodatkową energię do życia

— przekonywał gwiazdor w programie Graham Norton Show.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

10 odpowiedzi na “Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm”

 1. Niestety Mel skończył się po Bravehearcie. :( Był świetny w Mad Maxie i równie dobry w Zabójczej Broni, ale potem na przełomie wieków sława [i wóda] uderzyły mu do głowy :( Miał zresztą dobrego kumpla od kieliszka – Roberta Downeya JR – ale Gibson chyba niestety już nie wyjdzie z tego stanu alkoholika, kiedy wszyscy są przeciwko niemu i jego niepowodzenia to zawsze wina innych… :(

   • Znam więcej, ale mi się niezbyt mi się podobały. W sumie z ostatnich 20 lat jedyne filmy z nim które nie były takie złe to Patriota i Znaki, ale to też szału nie robi. Już lepiej ciut mu szło reżyserowanie, bo Apocalypto i Hacksaw Ridge też były fajne. Ale jako aktor to niestety w ciągu ostatnich 15 lat to była klęska.

 2. Wyciąganie chamskich tekstów sprzed 25 lat, rzucanie “mądrościami” na poziomie Paulo Coelho w tabloidach i brak chęci przyjęcia przeprosin.
  Mel Gibson może być antysemitą, pijakiem i mieć ogólnie problem, ale to co robi Winona Ryder to jakiś bękart #metoo czyli rzucamy oszczerstwa i pomówienia bez pokrycia.

  • “cancel culture” w pełnym rozmachu. Nie bronię tekstów Gibsona, ale ludziom, którzy popełnili błędy dosłownie dziesiątki lat temu nie daje się żadnej opcji odkupienia.. Trochę straszne.

 3. Ale że ta żydówka kradnie po sklepach i że ją też na haju złapali na psychotropach to nie tego nie można powiedzieć bo to antysemityzm będzie.

 4. No cóż, Mel to aktor najwyższych lotów. Winona przy nim to kurdupel jednej płaczliwej miny. Zawiść to jedno. Nienawiść do gojów to drugie.

 5. No Hollywood staje już całkiem na głowie, żeby stracić kontrakt za przypomnienie znanych już, bo ujawnionych dawno temu tekstów sprzed ponad 20 lat, to jakieś jaja są. I co z tego, że rzucił ponad 20 lat temu homofobicznym i antysemickim tekstem? Przez ponad 20 lat człowiek się zmienia, Gibson również. Przecież przez to 20 lat chociażby nakręcił Pasję i wątpię, żeby po tym dalej Żydów źle postrzegał.

  Przez takie akcje to za 10 lat może nie być Hollywood, głównie dzięki mediom społecznościowym i internetowi, gdzie nic nie ginie. Różni SJW, BLW i LGBT będą mogli sabotować kariery wschodzących gwiazd wyciągając jakieś ich rasistowskie, homofobiczne i antysemickie wpisy sprzed 5 – 10 lat gdy byli głupimi nastolatkami nawet nie marzącymi o karierze aktorskiej.

  Już były takie akcje w sporcie. Teraz nie pamiętam kto i gdzie, ale była taka sytuacja, jak jakiś młody ledwie 18 letni piłkarz, który ledwo podpisał kontrakt z jednym z lepszych klubów wyleciał z klubu zaledwie kilka dni później, bo ktoś się dogrzebał do jego wpisów na Facebooku sprzed 5 lat, gdzie jako 13 – letni dzieciak wulgarnie obrażał ten klub, jego ówczesnych piłkarzy i kibiców.

 6. Jeśli to prawda, że stracił kontrakt to sorry, ale ja już nic z nią nie obejrzę. Wyciągnie takich trupów z szafy w momencie, w którym facet już od lat nie odwala, żadnej maniany jest po prostu słabe. A jak się okazało co do pedofilów w Hollywood to miał rację :) ostatnio nawet jednemu takiemu co wszystko wiedział, źle się życie skończyło w kiciu.

 7. Taki tekst to potwarz dla dziennikarza, wróże kariere w Fakcie lub innym szmatławcu. Nie dziwne że ludzie wolą fake news od ścieków typu ‘powiedziała że on 25 lat temu powiedział’.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...