Za hajs Dudy baluj. Gonciarz kasę ze sztabu prezydenta przelał do stowarzyszenia LGBT+

News/YouTube 23.06.2020
Za hajs Dudy baluj. Gonciarz kasę ze sztabu prezydenta przelał do stowarzyszenia LGBT+

Za hajs Dudy baluj. Gonciarz kasę ze sztabu prezydenta przelał do stowarzyszenia LGBT+

Mówi się, że „trolling is a art”. Doskonale rozumie to Krzysztof Gonciarz, który właśnie przekazał pieniądze zarobione na jednym z filmików na działalność stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. I nie byłoby w tym niczego kontrowersyjnego, gdyby nie pewien „szczegół”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Opublikowany kilka dni temu przez Krzysztofa Gonciarza filmik, w którym youtuber apeluje do Andrzeja Dudy, wywołał w sieci niemałe poruszenie.

Bloger przekonuje w nim, dlaczego słowa ubiegającego się o reelekcję prezydenta o tym, że „LGBT to nie są ludzie” i podpisana przez niego tzw. Karta Rodziny są szkodliwe dla naszego społeczeństwa. Co prawda, Andrzej Duda próbował później tłumaczyć, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu, a on sam „wierzy w tolerancję wszystkich poglądów”, ale niesmak pozostał.

Gonciarz pyta prezydenta: Czy warto…?

Zostawiając na chwilę z boku poglądy polityczne i to, czy zgadzamy się z influencerem, czy nie, Gonciarzowi nie można odmówić charyzmy:

Jest mi bardzo smutno, że takie słowa padają z ust pana prezydenta i chciałbym zadać to pytanie: Czy warto? Czy warto ponosić ryzyko konsekwencji, które te słowa mogą wywołać?

 — pyta Krzysztof Gonciarz w trwającym niespełna 15 minut monologu.

Wydaje mi się, że gejom nie jest w Polsce łatwo i co do tego chyba wszyscy mogą być zgodni – i ludzie o konserwatywnych poglądach, i o liberalnych. Jedni się z tego cieszą, inni nie, ale wszyscy mogą być co do tego zgodni, że sytuacja lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów jest w Polsce trudna 

— dodaje youtuber.

Co te słowa osiągną poza pogorszeniem tej sytuacji? Poza daniem amunicji i otwarciem tych drzwi nienawiści jeszcze szerzej? Drzwi, które naprawdę ciężko jest zamknąć

— ostrzega.

Film odnotował już ponad 800 tys. wyświetleń na YouTubie i spotkał się z przychylną reakcją internautów:

Brawo Krzysztof, odważnie, ale bardzo rozsądnie i obiektywnie. 😊

Cieszy mnie, że osoba o takich zasięgach zdecydowała się przemówić. Jako człowiek.

NARESZCIE Gałązka oliwna na polu bitwy polskiej polityki i choć osobiście sądzę że niewiele się zmieni to uprzejmy i spokojny dialog jest krokiem w dobrym kierunku

— czytamy w komentarzach pod filmikiem pt. „Szanowny Panie Prezydencie”.

Nic dziwnego więc, że szeroko udostępniane i komentowane nagranie zaczęło w krótkim czasie zarabiać na wyświetleniach i reklamach. W nawiązaniu do tematu filmiku, Krzysztof Gonciarz postanowił przeznaczyć zarobione na nim środki na działalność stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Jest tylko jeden mały szczegół.

Za hajs Dudy baluj

Mój film z przekazem dla Prezydenta RP zarobil dość dużo na… reklamach displayowych opłaconych przez kampanie wyborczą Prezydenta. Uznałem więc ze przekażę tę ich kasę na rzecz stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, które zajmuje się pomaganiem osobom LGBT w Polsce.

— poinformował na Facebooku Gonciarz.

Tym samym środki (opiewające na sumę ponad 900 zł) uzyskane z reklam sponsorowanych przez sztab prezydenta, trafią na pomoc m.in. osobom (no właśnie, osobom — nie ideologii) doświadczającym dyskryminacji ze względu na odmienną orientację seksualną.

Dobrze wydane pieniądze 👌

— napisał o swojej deklaracji youtuber.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (18)

58 odpowiedzi na “Za hajs Dudy baluj. Gonciarz kasę ze sztabu prezydenta przelał do stowarzyszenia LGBT+”

 1. Prosto z komentarzy na Facebooku pod postem Gonciarza:
  “Mamy poważniejsze problemy w kraju niż spór o czyjeś prawa lub ich brak…”
  Ktoś to na poważnie napisał

  Jakby żył 100 lat temu, to przy rozmowie o getcie ławkowym pewnie by zaczął nawijać o gospodarce XD

  • Może z tym “mamy poważniejsze sprawy” to trochę przesada, ale ja również uważam, że dyskusja o LGBT – mimo, że potrzebna, zajmuje bardzo dużo miejsca w debacie przykrywając inne sprawy.

   Tym bardziej, że 90% dyskusji prowadzonej zarówno przez polityków jak internautów to nigdzie nie prowadzący hejt.

 2. Chłopak zaczyna od słów, że mało wie co się dzieje w Polsce, a potem jest tylko gorzej. Ratuje się jak może przed spadkiem, ale ja od roku już go nie oglądam. Zapętlił się i pogubił. A to co zrobił teraz autowywaliło go z subskrypcji. Zapłata ludziom LPG, bo przecież nie organizacji o konkretnej ideologii tylko pogrążyła go w moich oczach. Łyso?

   • Sęk w tym, że jak jasno w artykule napisano krytyka była dla idei, a z zarobku krytykujący zrezygnował. Więc co tu Twoim zdaniem niezrozumiałe?

    Bo póki co jedyny hejt to wyszedł od Ciebie z tymi “pokemonami” całymi.

 3. Tak często piszecie o fejkach i powtarzaniu nieprawdziwych informacji, a potem sami cytujecie wyrwane z kontekstu słowa “LGBT to nie ludzie” i zlewacie kontekst “niesmak pozostał”. Nie jest istotne, w tym wypadku, czy Prezydent miał rację czy nie ale nie nazwał homoseksualistów nieludźmi tylko organizację, a to różnica.

 4. Nie obchodzi mnie to że ktoś jest peda*** ale robienie z tego zamieszania, jakieś tęcze LPG, wpychanie tego na siłe gdzie się da to działa na niekorzyść tych wszystkich ciepłych osobników.

 5. Nie mam nic do ludzi homo żyjących normalnie, prowadzących działalności itp. bez eksponowanie swojej odmienności na forum publicznym. Mam wiele przeciwko fałszywej religii, która zatruwa umysły młodych i degeneruje od przedszkola niczemu niewinne dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...