Trwa walka z homofobią na Instagramie Andrzeja Dudy. Oczywiście w komentarzach

Artykuł/Trendy 22.06.2020
Trwa walka z homofobią na Instagramie Andrzeja Dudy. Oczywiście w komentarzach

Trwa walka z homofobią na Instagramie Andrzeja Dudy. Oczywiście w komentarzach

Andrzej Duda z całym swoim zapleczem politycznym, czyli Zjednoczoną Prawicą, poszedł na wojnę ze społecznością LGBT+. Sprawa wyszła już poza granice naszego kraju. I nie chodzi tylko o to, że pisały o niej zagraniczne media. Jeden z tiktokerów nakłonił swoich fanów, aby komentowali media społecznościowe naszego prezydenta. Nie trzeba było im dwa razy powtarzać. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kampania prezydencka jest już na ostatniej prostej. Kiedy do gry o przywództwo w naszym kraju wszedł Rafał Trzaskowski obóz rządzący poczuł, że grunt pali im się pod nogami. Politycy Zjednoczonej Prawicy postanowili więc wywołać wewnętrzną wojnę ideologiczną. Za wroga „polskości” obrali sobie społeczność LGBT. Zaczęło się od jednego postu na Twitterze, w którym Joachim Brudziński napisał:

Polska bez LGBT jest najpiękniejsza.

Słowa te bardzo szybko wywołały burzę w internecie.

Swojego kolegę wzięli więc w obronę politycy z jego obozu. W „Faktach po faktach” poseł Jacek Żalek zaczął odpowiedź na jedno z pytań, twierdząc, że LGBT (mylił skrótowiec i mówił LBGT) to nie są ludzie. Dla prowadzącej program Katarzyny Kolendy-Zaleskiej było to za wiele i zakończyła rozmowę z posłem. Potem na swoim wiecu w podobne tony uderzył Andrzej Duda.

Cała dyskusja toczy się tak jak zwykle w Polsce. Jedni twierdzą, że LGBT to ideologia i chcą, żeby zniknęła z naszego kraju, a inni próbują tłumaczyć, że LGBT oznacza ludzi nieheteronormatywnych. Oczywiście do porozumienia w tej sprawie nie dojdzie, bo każdy broni swoich racji.

Dyskusja jest na tyle nośna, że zaangażowali się w nią osoby spoza granic naszego kraju.

O sprawie pisał nawet „The Guardian”. Zagraniczne media komentujące sytuacje w naszym kraju to jednak tylko czubek góry lodowej. Nie spodobała się ona też wielu internautom. Wśród nich znalazł się tiktoker znany pod nickiem Alphabetmafia. Nagrał on kilka filmików na ten temat:

@alphabetmafiaSTAND WITH POLAND✊🏳️‍🌈 ##Pieklokobiet ##lgbt ##poland ##lgbtfreezone ##lgbtpoland ##lgbtrightsarehumanrights♬ original sound – alphabetmafia
@alphabetmafiaReply to @ar1el0 WE ARE FIGHTING FOR YOU ##lgbt ##lgbtcommunity ##gayrights ##poland ##pieklokobiet ##polandlgbt♬ original sound – alphabetmafia

Rozpoczęła się więc walka o równe prawa i próba nauczenia polityków przyzwoitości. Andrzej Duda co prawda ma konto na Tiktoku, ale zapewne ani on, ani nikt z jego otoczenia nie zapuszcza się w te rejony medium. Dlatego prawdopodobnie nikt nie zauważył znaków ostrzegawczych, przed tym co nadeszło potem.

Alphabetmafia zaktywizował bowiem swoich fanów.

W jednym ze swoich filmików namawia obserwujących, aby zaatakowali Instagram Andrzeja Dudy komentarzami. I to nie byle jakimi, bo chodzi mu o „fairy comments”, czyli one-linery, wredne komentarze z zaskakującym twistem na końcu:

@alphabetmafiaReply to @www.homosexualrat.com I mean you mess with the ##lgbtcommunity you really gonna get what’s coming ##lgbt ##lgbtrights ##poland♬ original sound – alphabetmafia

I cóż, nie trzeba było długo czekać, aby przekonać się o tym, jak bardzo wredni są internauci. Pod zdjęciami Andrzeja Dudy na Instagramie pojawiają się tysiące komentarzy, a większość z nich jest po angielsku i utrzymane są w podobnym tonie. Przeczytamy w nich m.in.:

Jak powiedziała Dory, płyń dalej, chociaż w twoim przypadku myślę, że lepiej by było żebyś utonął.

Kiedy Ariana Grande powiedziała oddychaj, nie miała na myśli ciebie słonko.

Zresztą zarezerwujcie sobie trochę czasu i poczytajcie sami:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#Prezydent @andrzejduda #Krakow

Post udostępniony przez Andrzej Duda (@andrzej.duda)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#Kraków ! #Duda2020 🇵🇱🤩😍 #Prezydent @andrzejduda

Post udostępniony przez Andrzej Duda (@andrzej.duda)

Sam tiktoker jest bardzo zadowolony z aktywności swoich fanów:

@alphabetmafiaI wonder if he ever thought of just not being homophobic ##lgbtstrong ##barbz ##kpopstan ##lgbtcommunity ##lgbtpoland♬ Funky Town – The Dance Queen Group

Aktualizacja [22.06.2020, godz. 14:20]

Wszystkie komentarze zniknęły i administrator profilu zablokował możliwość dodawania nowych.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (29)

41 odpowiedzi na “Trwa walka z homofobią na Instagramie Andrzeja Dudy. Oczywiście w komentarzach”

 1. Gdyby, na przykład, prezydent Egiptu powiedział, że Polacy to ideologia a nie ludzie, to miałby podobna burzę w komentarzach. Ale wtedy byłoby to ok, tak?

     • Tayfunie, chyba nie do końca łapiesz ;)
      Narodowości to idee zwiaząne z (przypadkowym) miejscem urodzenia, komunizm, hitleryzm to ideologie związane z podejściem do gospodarki, społeczeństwa i wyznawaniem wodza. Co nie zmienia faktu, że to ta sama koncepcja, nikt się nie rodzi komunistą ani hitlerowcem, tak jak nikt się nie rodzi Polakiem czy Rumunem.

     • i naród i komunizm to czyjeś pomysły więc są ideologią
      płeć lub upodobanie do innej osoby to już nie są pomysły a coś kim ktoś się urodził albo coś co czuje, więc to już nie jest ideologia.
      tak to działa słowa są podobne bo mają to samo xródło sensu

     • Ludzie wy nie rozumiecie podstawowych pojęć a się mądrzycie jakbyście pozjadali wszystkie rozumy. Nie kompromitujecie się.

     • Ludzie wy nie rozumiecie podstawowych pojęć a się mądrzycie jakbyście pozjadali wszystkie rozumy. Nie kompromitujecie się.

 2. Chrześcijanie słyną z nadstawiania drugiego policzka, miłości bliźniego, współczucia i pomocy słabszym… a, sorki. tylko nie w Polsce.

 3. Chrześcijanie słyną z nadstawiania drugiego policzka, miłości bliźniego, współczucia i pomocy słabszym… a, sorki. tylko nie w Polsce.

 4. Nie będzie kakaowy koleś pluł nam w twarz. A już szczególnie tęczowy ściek propagandy zza granicy nie będą mówić nam jak rządzić naszym krajem.

 5. Kiedy w imię mobilizacji swojego “prostego elektoratu” jesteś gotów na stygmatyzowanie ludzi, a nie jesteś w stanie podołać intelektualnie w wyrażeniu swoich poglądów.

  Maskara.

 6. 1. Ludzie nieheteronormatywni <> LGBT
  2. LGBT to ideologia, z którą utożsamia się pewien podzbiór ludzi nieheteronormatywnych
  3. Polaków nie interesuje, kto co w łóżki robi, sypialnia to przestrzeń tabu i się z tym nie obnosi. Polska jest krajem bezpiecznym i tolerancyyjnym, ale bez afirmacji różnych dziwnych wynalazków kultury zachodniej..

  4. Działacze LGBT oraz pustaki z show businessu z braku innych pomysłów na życie chcą się wylansować na tęczy, tak samo niektóre firmy oraz Spidersweb

  5. Homofobia = nie zgadzanie się i brak afirmacji dla postulatów ideologów LGBT. podobnie jak z antysemityzmem, za wszystko można oskarżyć..
  6. Małżeństwo jednopłciowe to oksymoron
  7 Adopcja powinna być przeznaczona dla zrównoważonych emocjonalnie i ogarniętych finansowo par hetero
  8. Orientacja homo czasami wynika z molestowania w dzieciństwie lub nieudanych pierwszych relacji z płcią przeciwną w wieku nastoletnim u osobników z nadwrażliwością. Takim osobom warto pomóc.
  9 U kobiet bi jest mocno rozpowszechnione,ale większość z nich stara się założyć rodzinę


  • 3. Polaków nie interesuje, kto co w łóżki robi, sypialnia to przestrzeń
   tabu i się z tym nie obnosi. Polska jest krajem bezpiecznym i
   tolerancyyjnym, ale bez afirmacji różnych dziwnych wynalazków kultury
   zachodniej..”

   Zgadzam się. Dokładnie identycznie myślę. Ale ludzie biorący udział w marszach tęczowych niestety tego nie potrafią zaakceptować. Ja jestem zwolennikiem fraszki Sztaudyngera: “Nim język puścisz w taniec, załóż na mordę kaganiec.”, która świetnie tutaj pasuje. Niestety LGBT w ramach tolerancji jest wpychane na siłę nawet do umów o pracę. Tolerncja tolerancją, ale ja twierdzę, że ludzi w WHO zdrowo pogrzało. Ich pomysły z zakresu edukacji seksualnej są zwyczajnym narzucaniem innym ludziom, jak mają żyć i być nauczani. Gdzie prawa człowieka? Zapomnieli o nich. Irytuje mnie to. Prowadzi do kolejnych podziałów i straty czasu. Uważam, że każdy ma prawo wyboru i nie zgadzam się na szerzenie takich treści. Niech sobie zwolennicy LGBT żyją, ale nie interesują mnie ich poglądy i chcę, żeby firmy zaczęły zawodowo podchodzić do tematu, a nie wciskać klauzule o tolerancji. Jakby każdy miał poukładane w głowie, takich zapisów by nie było. Dla mnie ten temat pownien się skończyć raz na zawsze. Od zawsze ten gatunek był poróżniony o pierdoły. Teraz dla mnie kolejnym pierdołowatym problemem jest LGBT, gdy powinni ci wszyscy ludzie zabrać się do pracy intelektualnej i wymyślić sposób pozbycia się plastiku, bo recykling światowy jest na śmiesznie niskim poziomie, wymyślić jak zmniejszyć emisję CO2 i ślad węglowy, budować farmy wertykalne i programować je, rozwijać technologię itd. Jednym zdaniem: skończyć bzdurne konflikty o seks, religie i i poglądy, a zacząć po prostu pracować.

  • No Polaków bardzo interesuje co ktoś inny robi w łóżku – niektórzy praktycznie nie mogą przestać o tym myśleć, pisać i gadać. Np. ty :D
   Serio – zamiast pisać komentarze i zapychać sieć, to może idź po prostu obejrzyj sobie to gejowskie porno na pornhubie, które pewnie i tak godzinami oglądasz.. nikt się nie dowie naprawdę…

 7. “Oczywiście do porozumienia w tej sprawie nie dojdzie, bo każdy broni swoich racji.”
  Jak miałoby dojść do porozumienia jak “wiadomo która strona” mówi “nie i kropka”?

 8. Pytanie jak @alphabetmafia ktokolwiek jest w stanie pokonać jego własną bronią. Nie mam armii trolli, ani miliona fanów, ale gdybym miał, to wątpię, aby to miało sens. Gość nie ma pojęcia jakim krajem jest Polska. Dla mnie założenie konta na TikTok przez naszego prezydenta było krokiem nieprzemyślanym. Gdyby go nie miał, nie mieliby pola do popisu. Jak dla mnie politycy powinni właśnie zostać wymazani z Internetu przez specjalistów, tylko oficjalny profil na stronie rządowej, żadnego maila i zero opcji na komentowanie. Wtedy ludzi się zostawia z ich własną frustracją. Naczelna zasada: nie karm trolla powinna być rozszerzona o opcję, nie dawaj trollowi narzędzi.

  • Pytanie jak @alphabetmafia ktokolwiek jest w stanie pokonać jego własną bronią.

   Tak jak go pokonali.

   Wszystkie komentarze zniknęły i administrator profilu zablokował możliwość dodawania nowych.

   I po temacie.
   To tylko internet. Wielkie akcje na barykadach trwają 5 minut i znikają zapomniane.

   Jak spytasz tego @alphabetmafia za 3 dni kto to Duda to nie będzie wiedział o co chodzi.

 9. Jedni twierdzą, że LGBT to ideologia i chcą, żeby zniknęła z naszego kraju, a inni próbują tłumaczyć, że LGBT oznacza ludzi nieheteronormatywnych. Oczywiście do porozumienia w tej sprawie nie dojdzie, bo każdy broni swoich racji.

  Najśmieszniejsze jest to, że obydwie strony bardzo łatwo mogłyby dojść do porozumienia, ale nie chcą. Bo LGBT to zarówno ludzie jak i ideologia. I to są dwie różne rzeczy pod tą samą nazwą. Jedni i drudzy to wiedzą. I nikt nie chce tego na głos powiedzieć bo nikomu się to nie opłaca. Dlaczego?

  Bo jeśli prawicowi powiedzą enigmatycznie “to nie są ludzie, to ideologia” to podbiją sobie poparcie u grupki ludzi faktycznie homofobicznych, którzy chcą usłyszeć, że to nie są ludzie. A chcą poparcia. Poza tym część z nich faktycznie chce to powiedzieć.

  Lewicowi z kolei mogą sobie nabijać “punkty uciśnienia” również nie rozdzielając orientacji od poglądów. W ten sposób rysując mocniejszą kreską potworność rządzących. Tak naprawdę lewicowi politycy wykorzystują już osoby LGBT do własnych celów.

  Osoby LGBT nie muszą zgadzać się z politycznym nurtem LGBT. Dlatego to są dwie osobne sprawy. Gej, lesbijka, trans.. Wcale nie muszą pragnąć np. “tęczowych piątków” w szkołach lub transseksualistek startujących w kobiecych zawodach sportowych z wyraźną przewagą. Dlatego te cztery literki rozróżniamy jako zarówno osoby jak i ideologię. Tylko nikt tego nie chce powiedzieć. Bo byśmy sie dogadali i zaczęli rozmawiać rzeczowo, a obydwu stronom politycznie opłaca się tak jak jest. A my to łykamy jak młode pelikany i kłócimy się w ich imieniu i dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...