Mucha, menelowe+ i zmanipulowana sonda. Wiemy, ile osób oglądało debatę prezydencką w TVP

News/Media 18.06.2020
Mucha, menelowe+ i zmanipulowana sonda. Wiemy, ile osób oglądało debatę prezydencką w TVP

Mucha, menelowe+ i zmanipulowana sonda. Wiemy, ile osób oglądało debatę prezydencką w TVP

Wczoraj mieliśmy okazję poznać opinie i program wyborczy wszystkich 11 kandydatów na prezydenta. Debata została zorganizowana przez TVP i każdy z nich odpowiedział na pięć pytań zadanych przez Michała Adamczyka oraz miał szansę na swobodną wypowiedź. Według informacji podanych przez prowadzącego, transmisję śledziło ponad 7 mln widzów.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jeszcze przed startem debata prezydencka wzbudzała ogromne emocje. Wszystko przez to, że wydarzenie zorganizowała telewizja publiczna, a udział w niej zadeklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który w ostatnim czasie lubił krytykować działania TVP i zapowiadał likwidację nadawcy. Na widzów czekało więc emocjonujące polityczne widowisko. Tłumnie zasiedli do jego oglądania i z pewnością się nie zawiedli.

Kontrowersje wokół debaty prezydenckiej 2020

Jak można było się spodziewać, nie obyło się bez kontrowersji. Już na samym początku prowadzący zaznaczył, że nie chciałby, aby któryś z kandydatów tracił swój czas na atakowanie TVP, co było ewidentnym przytykiem w stronę Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO nie powstrzymał się jednak od kąśliwych komentarzy w stronę nadawcy publicznego. To było jednak najmniejszą atrakcją dyskusji.

Pytania według wielu komentatorów okazały się tendencyjne i dotyczyły tematów zastępczych. Michał Adamczyk pytał bowiem kandydatów na prezydenta m.in. o relokację uchodźców oraz o to, czy przygotowania do pierwszej Komunii Świętej powinny mieć miejsce na lekcjach religii w szkołach, związki partnerskie, przejście na walutę Euro i szczepionkę na koronawirusa. Jakby tego było mało, okazało się, że wiele poruszanych kwestii było bardzo bliskich urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie:

To jednak nie wszystko. Nie można bowiem zapomnieć, że w trakcie transmisji wydarzenia w mediach społecznościowych TVP Info odbyła się sonda z pytaniem, kto według widzów wygrał debatę. Najwięcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski, więc organizatorzy stwierdzili, że wykryli strumień kilkuset botów i głosowanie jest nieważne:

Pomimo licznych kontrowersji, serce internautów skradło co innego. Uważnym widzom nie umknęła mucha, która kręciła się wokół odpowiadającego na pytania Waldemara Witkowskiego. Stąd też w sieci nie zabrakło zabawnych komentarzy na ten temat:

Dziękujemy za udział, można się rozejść! #debata

Opublikowany przez Vogule Poland Środa, 17 czerwca 2020

Podobnie widzów rozbawiła tłumaczka języka migowego, która wyjątkowo i całą sobą zaangażowała się w swoją pracę. To tyle jeśli chodzi o najbardziej przyciągające uwagę czynniki zewnętrzne. Jeśli zaś mowa o samych wypowiedziach kandydatów, show skradł Stanisław Żółtek mówiący proponujący utworzenie programu menelowe+:

jeszcze jak

Opublikowany przez Osiedlowa Spółdzielnia Memiarska Środa, 17 czerwca 2020

Oglądalność debaty prezydenckiej 2020

Prowadzący debatę Michał Adamczyk poinformował, ile osób obserwowało kandydatów na prezydenta. Zgodnie z podanymi przez niego informacjami transmisję śledziło około 7,5 mln widzów. Musiały to być dane z Modelu Oglądalności Rzeczywistej. W porównaniu do debaty zorganizowanej w maju było to więc jakieś 1,5 mln osób więcej.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to porównanie danych z tego samego modelu badania oglądalności. Pod koniec majowej debaty prowadzący poinformował bowiem, że audycję śledziło 6 mln osób. Jak jednak czytamy na portalu Wirtualne Media, z danych Nielsen Audience Measurement widownia na wszystkich kanałach TVP wyniosła 4,63 mln.

Teksty, które musisz przeczytać:

Już dziś debata prezydencka o kulturze. Gdzie i o której ją obejrzymy?

Redaktorka naczelna działu kultura portalu Onet postanowiła zorganizować debatę poświęconą pomijanemu w kampanii prezydenckiej zagadnieniu kultury. Już dziś na ten temat wypowiedzą się Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Trzaskowski. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda nie odpowiedział na zaproszenie Katarzyny Janowskiej do wzięcia udziału w dyskusji.

News/Trendy 24.06.2020

Dołącz do dyskusji (3)

11 odpowiedzi na “Mucha, menelowe+ i zmanipulowana sonda. Wiemy, ile osób oglądało debatę prezydencką w TVP”

 1. Były bardziej i mniej spójne wypowiedzi, niektóre były merytoryczne, a część to zwykłe wodolejstwo. Jak dla mnie to brak jest jednoznacznego zwycięzcy. Problemem natomiast jest to, że mówić to oni mogą wszystko i wcale to nie oznacza, że coś z tego mówienia wyniknie.

  Nie umknęło mi uwadze, że Trzaskowski nie odpowiedział odnośnie małżeństw i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

  Moim zdaniem lepszy będzie jednak prezydent który będzie współpracował z rządem niż taki który będzie się go starał cały czas blokować. Nie chcę by przez ciągłą kłótnie na linii prezydent – rząd nasz kraj “stanął” na kolejne 3-4 lata.

  • Czyli wolisz żeby rządziła partia PiS, prezydent z PiS, partyjna telewizja PiS, a wszystkim kierował zakompleksiony prezes, brat byłego prezydenta z PiS? Nie warto troche pozmieniać w tym chorym układzie? Masz syndrom bitej żony? Nie jest dobrze ale niech juz tak bedzie, jak mnie tacy ludzie denerwują…

   • Co lepiej zrobić. Wybrać “właściwego” prezydenta który zrobi blokadę na 3,5 roku i dopiero po tym czasie wybrać “właściwy” parlament czy może najpierw wybrać “właściwy” parlament i po pół roku “właściwego” prezydenta? Lepsza “blokada” na 3,5 roku czy na pół roku? Ludzie kilka miesięcy temu pokazali swoimi głosami kogo wolą w parlamencie.

    Pytasz czy nie warto pozmieniać coś w tym chorym układzie – ja zapytam, a ten poprzedni był zdrowy czy może jeszcze bardziej chory?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...