Miłoszewski ostro o graczach bojkotujących CD Projekt Red za tęczowe logo: „debile”

Artykuł/Gry 18.06.2020
Miłoszewski ostro o graczach bojkotujących CD Projekt Red za tęczowe logo: „debile”

Miłoszewski ostro o graczach bojkotujących CD Projekt Red za tęczowe logo: „debile”

Wystarczyło dodać tęczowy element do swojego logo, by wywołać prawdziwe piekło. Kilka dni temu mogła się przekonać o tym firma CD Projekt Red odpowiedzialna za takie tytuły, jak „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077”. Część graczy zapowiedziała bojkot marki. Taką postawę w ostrych słowach skomentował popularny polski pisarz.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po tym, jak firma CD Projekt Red w ramach trwającego Miesiąca Dumy dołączyła do swojego logo tęczowy element, w sieci rozpętało się prawdziwe piekło. Najwyraźniej ten krok zadziałał niczym „tęczowa płachta na byka”, bo część graczy zarzuciła marce „homopropagandę” i upolitycznienie: „Moglibyście być apolityczni i nikomu nic by się nie stało”, „Focus on making great games! Stop with this Rainbow crap!” — czytaliśmy pod kontrowersyjnym postem na Facebooku.

Opublikowany przez CD PROJEKT RED Poniedziałek, 15 czerwca 2020

„I pyk preorderek wycofany”

Część oburzonych tęczą w logo internautów zapowiedziała nawet otwarty bojkot firmy. Mimo że cały gamingowy świat trwa w oczekiwaniu na premierę „Cyberpunka 2077”, znaleźli się gracze, którym wsparcie społeczności LGBT przez CD Projekt Red tak bardzo zaszło za skórę, że zdecydowali się na wycofanie preorderu długo oczekiwanej gry:

I pyk preorderek wycofany. Nie ma to jak mówić że robimy grę niegrzeczną i niewygodną — deklaruje jeden z graczy.

Czytaj też: Dramat graczy: zbojkotowali producenta „Wiedźmina” za wspieranie LGBT, teraz nie wiedzą, jak zagrać w „Cyberpunka 2077”

Miłoszewski: „brawo CD Projekt”

Wśród reakcji na krok firmy nie zabrakło również głosów poparcia:

Szanuję, taki gest w tym ksenofobicznym kraju to ryzyko. Pokazujecie że jednak można. Liczę że inni pójdą za waszym przykładem, pomimo ostracyzmu ze strony części naszego społeczeństwa.

Dziękuję! Teraz jeszcze bardziej Was szanuję — czytamy w komentarzach.

Do sprawy, w ostrych słowach odniósł się również Zygmunt Miłoszewski:

Debile. Cały Sapkowski to przecież siedem tomów o tym, do czego prowadzi dyskryminacja mniejszości — stwierdził pisarz w wywiadzie dla Rozrywka.Blog.

Autor „Uwikłania” i „Kwestii ceny” zwrócił też uwagę na to, że tak naprawdę, takie „groźby” ze strony części graczy bojkotujących markę nie mają większego znaczenia:

Brawo CD Projekt, oczywiście im to nie zaszkodzi, ponieważ to globalny gracz: w Polsce może nikt nie kupić tej gry i nie będą mieli z tym problemu — zauważa Miłoszewski.

Pisarz, który w swoich wypowiedziach publicznych nie stroni od komentowania bieżącej polityki dodał też, że czasami on sam również pada ofiarą osób, które nie potrafią oddzielić twórcy i jego przekonań od dzieł, które tworzy:

Jestem ich fanem, pozostaję cieszyć się z dobrego towarzystwa, mi też ostatnio ludzie na FB deklarowali, że nigdy nowej książki nie kupią — przekonuje autor.

Całą rozmowę z Zygmuntem Miłoszewskim przeczytacie TUTAJ.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

375 odpowiedzi na “Miłoszewski ostro o graczach bojkotujących CD Projekt Red za tęczowe logo: „debile””

 1. Poraz kolejny ujawniła się ta słynna lewicowa tolerancja. Wiec wychodzi na to, że jestem de****m skoro nie lubię upolityczniania gier.

 2. To jest zwykły krok na kasę. Dlaczego w krajach arabskich logo CD RED nie zostało zmienione ? Ponieważ także są tam gracze, a wiadomo jak Arabowie reagują na LGBT tak jak Chińczycy z wolnym Taiwanem. Ciekawi mnie czy w Chinach także nie zmienili logo firmy, więc moje pytanie brzmi czy oni serio chcą wesprzeć środowisko LGBT czy tylko “no dobra damy takie logo tu i tam i niech myślą, że im pomagamy”. Sam nic nie mam do LGBT, ale jak się im pomaga to raczej nie częściowo.

 3. Pisze właśnie z innego komputera, tj inne IP. Zacząłem komentować sprawy nie wygodne. I od razu IP z miejsca zamieszkania dostało najwidoczniej BANA. Każdy komentarz, a napisalem ich chyba z 10, widnieje przez chwilę na stronie, a następnie znika. W zakładce DISQUS widzę tylko status komentarza jako “pending” lub jako “spam”. Dodam, że nie używałem słów wulgarnych, ani nikogo nie obrażałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie, ale jak widać obecnie jeśli ma się odmienne zdanie od głównego nurtu to jest się nie poprawnym. Cenzura była zła za komuny i jest zła teraz. A według niektórych jak widać nazywanie innych d.bilami jest ok

  • Ciekawe czy tutejsi pseudo redaktorzy chodzą w koszulkach z napisem Konstytucja albo “otua” w wersji a la Wałęsa. Ciekawe może nawet chodzą na protesty antyrządowe i krzyczą “Konstytucja Konstytucja Konstytucja”. Ba może nawet machają książeczkami z napisem Konstytucja. Ale albo z lenistwa nie chce im się do nich zajrzeć albo mają wybiórcze postrzeganie rzeczywistości jak pewna gazeta. Bo gdyby raz tam zajrzeli to znaleźli by taki art.54 który mówi że:
   1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
   2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie
   prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego
   uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
   Dziękuję.

 4. Czy naprawdę tak trudno lewicowcom zaakceptować że gracze nie życzą sobie polityki i ideologi w grach i mają do tego prawo. I co ich za to spotyka ? Cały rynsztok hejtu i nienawiści w postaci wyzywania od homofobów ksenofobów troglodytów deb.ili itp. No przecież ostatni raz to chyba NSDAP do Żydów pałało taką nienawiścią jak oni teraz do nas. A ile to się nagadają że trzeba być tolerancyjnym ale tylko w jedną stronę. To pokazuje wyraźnie czym jest ta ideologia jak nachalnie wdziera się w nasze życie że już dzieci od 4 roku życia chce uczyć masturbacji.

 5. “Debile. Cały Sapkowski to przecież siedem tomów o tym, do czego prowadzi dyskryminacja mniejszości”. Gdyby Sapkowski był tak “debilnie” politycznie jednoznaczny, to odradzałbym czytanie jego książek. Uniwersum Sapkowskiego jest moralnie niejednoznaczne; jest o lawirowaniu obok świata polityki, utrzymywaniu swojego kursu mimo działania różnych, większych od nas sił polityczno-dziejowych. “Problem tęczy” (bosz.. o czym my dziś dyskutujemy..) nie dotyczy określonych poglądów jako takich (za/przeciw LGBT+), ale dotyczy tego, że wikła nas w określony sposób w serce problemów politycznych i to na sposób protekcjonalno-pouczający. Wiedźmin był o odwadze wyrabiania swojego zdania (i działania wg niego), w kontekście wiru sił, które chcą cię nagiąć na swoją (moralnie jedynie słuszną) stronę. REDzi się w to wpisali, dlatego zasługują na odpowiednią reakcję ludzi, którzy nie lubią być traktowani niepodmiotowo w kontekście ważnych dyskusji. A nie mam osobiście żadnego problemu z odmiennością seksualną (i jakąkolwiek inną) ludzi. Tęcza jest dla mnie symbolem krucjaty moralnej zinstrumentalizowanej politycznie (podobnie jak krzyż).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...