Już dzisiaj debata prezydencka między wszystkimi kandydatami. Gdzie ją obejrzymy?

News/TV 17.06.2020
Już dzisiaj debata prezydencka między wszystkimi kandydatami. Gdzie ją obejrzymy?

Już dzisiaj debata prezydencka między wszystkimi kandydatami. Gdzie ją obejrzymy?

Debata prezydencka to jedno z najważniejszych wydarzeń trwającej kampanii wyborczej. W organizowanym przez TVP wydarzeniu wezmą udział wszyscy najważniejsi kandydaci na urząd głowy państwa. O której początek debaty i na jakich kanałach telewizyjnych można ją oglądać? Czy będzie dostępna online? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wybory na prezydenta RP nie mogły odbyć się w oryginalnym terminie. Zarządzenie ponownego głosowania sprawiło z kolei, iż każdy z komitetów mógł zgłosić nowego kandydata. A to zarazem sprawiło, że pojawiła się konieczność zorganizowania nowej debaty prezydenckiej, która zapewniłaby (przynajmniej w teorii) równe szanse każdemu z zainteresowanych.

Wydarzenie zainicjowane przez TVP odbędzie się już dzisiaj o godzinie 21:00.

Do tej pory (17:40) żaden z kandydatów nie poinformował, że zabraknie jego głosu w dyskusji. Dlatego można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w debacie transmitowanej z zachowaniem wszelkich zasad dystansu społecznego wezmą udział obecny prezydent Andrzej Duda, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak-Kamysz startujący z ramienia Koalicji Polskiej, kandydat Lewicy Robert Biedroń, Szymona Hołownia, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, a także Paweł Tanajno, Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek i Mirosław Piotrowski.

Pierwszą debatę zorganizowaną 6 maja obejrzało na żywo 4,6 mln widzów (pełen zapis wideo z tego spotkania znajdziecie powyżej). Podobnie jak wówczas pytania kandydatom będzie zadawać tylko jeden dziennikarz (wbrew panującym w standardzie demokratycznym zasadom). Mówiąc dokładniej, chodzi o prezentera „Wiadomości”, Michała Adamczyka.

Debata prezydencka 2020 – gdzie obejrzeć?

Bezpośrednia transmisja telewizyjna debaty będzie dostępna na antenach TVP 1 i TVP Info. Oba kanały są dostępne w ofercie telewizji kablowych i cyfrowych, a także na powszechnie dostępnym multipleksie. Wyborcy zainteresowani rozmową kandydatów, którzy nie mają możliwości śledzenia jej w TV będą mogli również skorzystać z któregoś ze streamingów online. Dostęp do wydarzenia będzie możliwy za pomocą platformy WP Pilot lub kanału live TVP Info w serwisie TVP VOD.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

32 odpowiedzi na “Już dzisiaj debata prezydencka między wszystkimi kandydatami. Gdzie ją obejrzymy?”

  1. Trzaskowski: ,, Trzeba pomagać słabszym…” Słowa to jedno, a czyny to drugie. Biednej kobiecie na ulicy proszącej o datek na jedzenie dał 20 gr. Piękna pomoc Panie Trzaskowski. Tak też było z darmowymi biletami, parkingami i żłobkami w Warszawie. A w konsekwencji jak już został prezydentem Warszawy, to za wszystko płacimy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...