Tęczowy CD Projekt Red nie boi się troglodytów. „Zwalczamy wszelkie przejawy homofobii”

Artykuł/Gry 16.06.2020
Tęczowy CD Projekt Red nie boi się troglodytów. „Zwalczamy wszelkie przejawy homofobii”

Tęczowy CD Projekt Red nie boi się troglodytów. „Zwalczamy wszelkie przejawy homofobii”

Wczoraj CD Projekt Red w swoich mediach społecznościowych zmieniło logo na tęczowe. Wszyscy wiemy, jaki aktualnie mamy klimat i że wielu graczy lubi obnosić się ze swoimi konserwatywnymi poglądami. Nikogo więc nie powinna dziwić burza, jaka rozpętała się pod postem. Odpowiedzialna za grę „Wiedźmin” firma nie będzie nawet odpowiadać na podobne zaczepki. I ma ku temu dobry powód. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Właśnie trwa tzw. Pride Month. Z tego powodu wiele marek i firm postanowiło wyrazić swoją solidarność ze środowiskami LGBT+. Jak można było się spodziewać, za każdym razem wywoływało to internetowe burze. Bo to przecież „homopropaganda” czy „zabawa w politykę”. Sytuacja z CD Projekt Red nie jest wyjątkiem. Studio postanowiło tymczasowo zmienić swoje logo na tęczowe. W mediach społecznościowych doszło więc do epickiego starcia internautów o odmiennych światopoglądach, które opisaliśmy już wczoraj.

Sprawa wygląda tak jak zwykle w podobnych przypadkach.

Pojawiły się komentarze, że firma powinna być apolityczna, skupić się na robieniu gier, a nawet doszło do zapewnień o bojkocie kolejnych tytułów wychodzących pod logiem studia. Z drugiej strony osoby o bardziej lewicowej wrażliwości wyraziły swój szacunek do CD Projekt Red. Atmosfera pod zdjęciem z ptakiem na tęczowym tle jest bardzo gorąca.

Opublikowany przez CD PROJEKT RED Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Postanowiliśmy skontaktować się ze studiem i poprosić o odniesienie się do sprawy. Jak się okazuje, firma miała przygotowaną doskonałą odpowiedź. I piszę „doskonałą” bez żadnego cienia ironii. Otóż firma nawet nie będzie tego komentować. Nie ma takiej potrzeby. W otrzymanym mailu czytamy, że wszystkie działania CD Projekt Red wynikają bezpośrednio z wartości zawartych w ich strategii.

W rzeczonej strategii CD Projekt Red widnieje zapis, którym powinni zainteresować się gracze o konserwatywnych poglądach.

Na stronie firmy w dziale Filozofia Grupy CD PROJEKT czytamy m.in.:

Jesteśmy zwolennikami pełnej tolerancji światopoglądowej. Zwalczamy wszelkie przejawy rasizmu, homofobii czy ksenofobii. Wierzymy, że tolerancja jest istotnym elementem wspierającym kreatywność i innowacje.

To może być szok dla wielu samozwańczych obrońców tradycji komentujących nowe logo firmy. Pewnie niewielu z graczy krytykujących wczorajszy ruch zdecydowało się zadać sobie trud i sprawdzić strategię grupy. Co więcej, nawet przecież nie trzeba było tego robić, aby się domyślić, jaki światopogląd chcą promować. Wystarczyło zagrać w ich gry.

Weźmy chociażby serię „Wiedźmin”.

Autor sagi jest zadeklarowanym ateistą i przemycił do swoich książek mnóstwo feministycznych, antykościelnych, antyrasistowskich i antyhomofobicznych wątków. To samo siłą rzeczy znalazło się w grach. Nie ma tu miejsca, aby wymienić wszystkie światopoglądowe przesłania, jakie można z łatwością znaleźć w świecie przedstawionym „Wiedźmina”. Dość powiedzieć, że Geralt jest odmieńcem, a morał sprowadza się do tego, że piętnowanie odmienności jest złe. Zmiana loga na tęczowe wydaje się czymś całkowicie naturalnym i zgodnym ze wszystkimi dotychczasowymi działaniami firmy.

CD Projekt Red nie ma się raczej czego obawiać.

Dzięki serii „Wiedźmin” ma bardzo mocną pozycję, a ich nadchodzący tytuł „Cyberpunk 2077” jest najbardziej wyczekiwaną grą roku, a może nawet dekady bądź całej historii branży. Firma pewnie więc nawet nie odczuje, gdy odwrócą się od niej urażeni tęczowym logiem gracze. Nie jest to też pierwszy przykład polskiej marki, która reaguje machnięciem ręki na wszelkie konserwatywne utyskiwania.

Na początku miesiąca swoją solidarność ze środowiskami LGBT+ wyraził producent kultowych klapek Kubota, wydając serię tęczowych produktów i deklarując, że część dochodów z ich sprzedaży zostanie przekazane stowarzyszeniu, które wspiera osoby nieheteronormatywne.

Uzupełniliśmy rozmiary i dodaliśmy kolor, o który prosiliście!W Kubocie wierzymy, że każdy zasługuje na równe…

Opublikowany przez Kubota Piątek, 5 czerwca 2020

Burza w komentarzach skończyła się przegraną konserwatywnych klientów. Zaczęli deklarować, że nie mają zamiaru więcej kupować produktów sygnowanych logiem Kuboty, na co marketingowcy firmy grzecznie odpowiadali „Papa!” bądź „ok”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (73)

1 298 odpowiedzi na “Tęczowy CD Projekt Red nie boi się troglodytów. „Zwalczamy wszelkie przejawy homofobii””

  • Tolerancja jest tylko w jedna stronę… Dlatego LGBT nigdy nie zdominuje wszystkich ludzi bo nie wszyscy ludzie są ślepi i bez rozumu.

  • Na tej stronie kolego tolerancji nie uświadczysz niestety jak nie idziesz po tej samej linii frontu. Żyjemy niestety w takich czasach, że nie możesz mieć swojego zdania.

   • Neokomunizm w praktyce, że tak zacytuję Milosa Formana:

    The communists are so cruel, because they impose one taste on everybody, on everything, and who doesn’t comply with their teachings and with their ideology, is very soon labeled pervert, you know, or whatever they want you call it

    Brzmi znajomo prawda?

    • Rzekł bym bardzo chętnie lubiłem porozmawiać z ludźmi o innych poglądach lecz teraz doszedłem do wniosku ,że nie warto wchodzić w dyskusję. Zbyt duży fanatyzm jest szczególnie z lewej strony ale zdarza się coraz częściej z prawej.

    • xD Nie potrafisz nawet zrozumieć jednozdaniowego komentarza, darowałbym sobie dalszą próbę rozmowę z tobą, ale pozwolę ci się dalej kompromitować intelektualnie: jakie poglądy (?) prezentuje lgbt?

     Czy w ogóle wiesz, co to jest lgbt? Zechciej nam tu wyjaśnić.

     • tzw środowiska lgbt mają konkretne postulaty. skoro mają postulaty to za tym muszą iść jakieś poglądy. Nie ma ludzi, środowisk bez poglądów. Coś co nazywamy “środowiskiem” by mogło się tak nazywać musi łączyć jakiś zestaw cech, poglądów, idei, która jakąś grupę ludzi spaja. To, że ktoś nie potrafi dokładnie określić co to jest lgbt, co ich łączy, czego żadają , jaki zestaw wartości reprezentują nie znaczy ,że to nie istnieje. Znaczy to tylko tyle, że ktoś mało się w tym orientuje i tyle. Rozśmiesza mnie ten argument tzw środowisk lgbt , że lgbt to ludzie nie ideologia. To tak jakby powiedzieć, że nazizm to ludzie nie ideologia. Przecież wszyscy wiemy, że jest to tylko skrót myślowy więc po co udawać? Tam gdzie są ludzie tworzący jakąś społeczność to zawsze za tym stoi jakiś pogląd , jakaś ideologia.

     • Nie zrozumiałeś ironii w moim komentarzu, nie kompromituj się już. Doskonale wiem o co Ci chodzi, ale jak nazwać to co robi Spiders Web? Znaczna część homoseksualistów (tych prawdziwych a nie chodzących tylko dla mody z tęczową flagą) wstydzi się ruchu lgbt, bo robi dla nich dużo więcej szkody niż pożytku.

   • Ale o jakiej nienawiści mówisz. Bo w większości społeczeństwa jest zwyczajnie sprzeciw przeciwko profanowaniu polskiego godła oraz flagi. Plucie na religię mimo, że nie jestem wierzący bardzo mnie to razi,robienie tęczowych mszy gdzie do tej pory ci ludzie nie odpowiedzieli według kodeksu karnego. Mógł tak wymieniać i wymieniać. Niech ci ludzie żyją jak chcą nic mi do tego ale proszę nie narzucać mi swoich racji na siłę a jeśli się nie zgodzę to homofob. Trudno wolę być homofobem niż akceptować pewne rzeczy i Nie stać przy nich obojętnie

    • No widzisz, a przedstawicieli LGBT “razi”, że odmawia się im podstawowych praw. Ci ludzie nie mogą żyć jak chcą. To im narzucane są jakieś racje. Na siłę. I nie mogę się na to nie zgodzić, bo tobie przeszkadza, że się “obnoszą”.

     • Co ty człowieku bredzisz bo nie mogą żyć to profanują Polską flagę ty widzisz co piszesz. Druga sprawa ale co nie mogą jak żyć kto im prawa jakiekolwiek zabiera takim postępowaniem nie wyniknie nic dobrego ja nie wierze , ale nie jadę po katolikach. Jeśli coś mi się nie podoba idę protestować ale z rozsądkiem. Mnie razi i sprzeciwiam by godło mojego kraju było wymalowane tęczą i innych ludzi to samo czego nie rozumiesz

     • Dobra typie, widzę, że stres związany z egzaminami ósmoklasisty dał ci się we znaki, to ci odpuszczę i nie spytam np. gdzie niby byłeś protestować i dlaczego przeciwko logice. xD.
      Czyli przeszkadza ci, że społeczność LGBT umieszcza swój symbol, tęczę, np. na polskim godle, żeby zasygnalizować, że oni też należą do obywateli tego państwa i zwyczajnie należą im się identyczne prawa, co wszystkim innym obywatelom. Dlaczego?
      Bo mnie np. razi sposób, w jaki porozumiewasz się i okazujesz szacunek swojemu ojczystemu językowi, ale nie twierdzę, że w związku z tym powinieneś stracić możliwość zawarcia prawnie umocowanego związku małżeńskiego, albo że ktoś ci powinien przez to wpierdolić.

     • Pierwsze naucz się szacunku do innych ludzi szkołę, już dawno ukończyłem. Dwa jeśli tobie człowieku nie przeszkadza ,że profanowanie symboli narodowych , robienie sobie żartów z katolików w imię tolerancji to sugeruję wizytę u psychiatry. Po trzecie zapoznaj się synku z terminem akceptacja oraz tolerancja po coś ci się terminy lekko mylą. Po czwarte nie zauważyłem by komukolwiek spadł włos z głowy bo jest gejem rozumiem ,że posiadasz wiedzę sugerująca ,że wszędzie dostają wpierdol. Kończąc bo nie chce mi się dyskutować z chłopem rodem z podstawówki gdzie jedynym argumentem jest atak,ale czego można się innego spodziewać po ludziach twojego pokroju bo jak się nie zgadzasz ze zdaniem to jesteś tym złym nie dobrym.

     • Tyle zbędnych literek, a nie potrafisz na jedno proste pytanie odpowiedzieć. Powtarzasz cały czas te same puste frazesy, których nawet nie potrafisz uargumentować. I co najgorsze: jesteś przekonany, że masz rację, ba, że w ogóle cokolwiek wartościowego wystukałeś na tej klawiaturze. Znamienne, niestety.

     • Ale na jakie pytanie gimnazjalisto ci nie odpowiedziałem. Tak mam dzieciaczku rację ,ponieważ obrażanie innych ludzi pod pozorem tolerancji jest czystym skurwysyństwem nic więcej. Mienisz się wielce obytym i tolerancyjnym a dalej nie rozumiesz ,że wszelkie szarganie godłem ,cipko maryjki, edukacja seksualna dzieciaków itp jest to złe i trzeba piętnować takie zachowania. Nie wmówisz mi ,że jest to normalne chcą legalizacji związków proszę bardzo jest legalna metoda przy tym nie trzeba wkurwiać reszty społeczeństwa. Znasz takie metody jak inicjatywa obywatelska , znasz coś takiego jak referendum , znasz coś takiego jak partia gdzie można walczyć o prawa mniejszości.Tylko przy tym najzwyczajniej w świecie edukować w sposób normalny ludzi a nie wymuszając na kimś akceptacji . Nie lepiej polatać z gołą dupą bo mieście robić przy tym cyrk, obrażać przy tym innych ludzi.

     • Ja znam sporo i do jednych tak samo mogę się przyczepić, że mają klapki na oczach ,ale w większości to są zajebiści ludzie. Szanujemy się wzajemnie ja im swoich poglądów nie narzucam ,że Boga nie ma i na odwrót niech każdy sobie żyje na swój sposób nie krzywdząc innych.

     • Skoro tak bardzo nienawidzisz Polski, naszej flagi i naszego godła to czemu siedzisz dalej w tym kraju? Chyba, że mamusia dalej ciebie utrzymuje bo poza hejtem na forum nic więcej nie potrafisz

     • czy ktoś w Polsce prześladuje aktywistów LGBT, torturuje i więzi?

      MASZ CHORY z nienawiści MÓZG, panie TOLERANCYJNY.

    • Ale zgodnie z decyzją Prokuratury Okręgowej w Częstochowie tęczowe godło czy flaga PL nie jest profanacją. A msza, która odbyła się w trakcie Parady Równości nie była mszą wyznania rzymskokatolickiego. Zgodnie z polską Konstytucją można wyznawać i celebrować inne wyznania. Oczywiście mamy prawo do nieakceptowania, nietolerowania rzeczy, które są zgodne z prawem, ale nie daje nam to podstawy do piętnowania takich zachowań.

   • A ilu masz tych prawdziwy Katolików w Polsce chyba niewielu haha . Bo połowa to kościół widzi raz na rok haha albo wcale , Z przykazań sobie wybierają co im pasuje haha . Jakaś tam garstka dziadków i pare bab . Bo dzieciaki są Katolikami do bierzmowania po już nie są

 1. Hmm niby tacy tolerancyjni a jednak profilowe na bliski Wschodzie nie zmienione, rozumiem że tamte mniejszości są nieistotne dla cdpu? Zwykły marketing

   • Niedokonca, bo jeżeli firma ma odział albo zatrudnia ludzi mieszkających na bliskim wschodzie musi dbać o ich bezpieczeństwo, a tęczowe logo mogłoby doprowadzić do sytuacji gdzie życie bądź zdrowie pracowników jest zagrozone.

 2. Dzień bez lewicowej krucjaty Spidersweb dniem straconym. Wiec każdy kto nie akceptuje upolityczniania gier i innych produktów jest od razu konserwatystą i troglodytą? Czy wam na rozum padło? Czy LGBT ma monopol na reprezentowanie gejów? Jest masa gejów na świecie ktorzy również krytykują LGBT i uważają ich za szkodliwy dla postrzegania gejów ruch. Oni też są troglodytami? Możecie mówic co chcecie, ale Redzi przegrali swój wizerunek. Wczesniej kochali ich wszyscy. Teraz zniechęca do siebie pewnie sporą cześć ludzi. W imię czego? Polityki? Po co im to było? Najpierw blacklivesmatter teraz tęcza. Juz nic nie różni ich od takiej Bethesdy, EA czy BioWare. Niech jeszcze dojdzie do tego słaby odbiór Cyberpunka i mamy katastrofę.

   • Jak czytasz gazetę polską to lgbt to prawie organizacja terrorystyczna :)
    Rozsiewanie nienawiści, stygmatyzowanie, etykietowanie to podstawowe narzędzia manipulacji.
    Temat przed wyborami aby ratować PADa

  • Nie polityka, tylko światopogląd. Takowy mają wszyscy i CDPR nie jest tutaj wyjątkiem. Teraz po prostu go bardziej podkreślili, ale on był obecny zawsze, tak jak szacunek wobec innych narodowości i przywiązanie do wartości europejskich. Najciekawsze jest chyba to, że wielu święcie oburzonych było zachwyconych Wiedźminami, których motywami przewodnimi są m.in. brak tolerancji dla odmienności, uprzedzenia rasowe, negatywne stereotypy, prześladowania mniejszości i inne przejawy nienawiści.

  • Czyli czas nie grać w gry tak haha . Wyrzucić komputer zamknij się w piwnicy. Ale taka prawda że takie poglądy jak Cd projekt i inne firmy ma większość ludzi . Takie pokolenie rośnie mocno tęczowe, ateistyczne wolne i nic tego nie zmieni żadne bojkoty itd na to się nie poradzi tak już będzie .

 3. Z tego zrobiła się g*wnoburza, wzajemne obrzucanie się błotem, jak dobrze, że nie korzystam już z twittera i facebooka. Ostatnimi czasy wszystko totalnie się upolityczniło, rozsądni ludzie powinni nie wdawać się w żadne dyskusje gdzie każda z stron po sobie ciśnie i najlepiej nie obserwować żadnych korporacji. Co do artykułu, mam dwie teorie, albo CDPR obrał takowy kierunek, albo autor próbuje dolać oliwy do ognia.

 4. Tolerancja to okropna wada. Zresztą jeśli ktoś jest tolerancyjny, to powinien tolerować tych, którzy nie tolerują np. homoseksualizmu. Jak widać, nikt tak naprawdę nie jest tolerancyjny. Tolerancja to wzniosłe hasło, a tak naprawdę znaczy coś zupełnie innego.
  Powinniśmy kochać i szanować innych ludzi, a nie ich tolerować. Sic!

  • Not true, bo tolerancja kończy się tam gdzie czyjeś prawa przestają być respektowane :) Szykanowanie kogoś za inną wiarę, poglądy, czy orientację nie zdecydowanie powinno spotkać się z tolerancją. I mówię tutaj ogólnie, nie o żadnym konkretnym przypadku :)

 5. Odpowiem autorowi jak troglodyta troglodycie: kto się przezywa sam się tak nazywa Rafałku :P

  A tak przy okazji – ponieważ chodzi o wyrobienie klików przez spidersweb proponuję pozostawić bez komentowania artykuł tego pętaka i udać się gdzie indziej. Pewne rzeczy nie powinny być nagradzane w żadnej formie.Należy do nich właśnie taka pogarda do osób o innych przekonaniach niczym nie różniąca się przecież od gadki Dudy per “to nie są ludzie”… I pomyśleć,że taki człowiek planuje zrobić doktorat – nawet jeśli jest to humanistyczna specjalizacja typu “gotowanie na gazie”…

 6. Skoro już mamy być tacy tolerancyjni na inne orientacje seksualne to czemu tylko dla gejów, lesbijek i bi. Bądźmy tolerancyjni dla pedofilów, zoofilow, dendrofilow i nekrofilow. Oni podobnie jak homoseksualiści czują pociąg do czegoś innego niż większość. Chętnie bym o nich poczytałam bo artykułami o gejach wszyscy rzygaja, nawet oni sami.

   • Tyle, że wymienione w drugim zdaniu “upodobania” to są parafilie, czyli w uproszczeniu patologiczne zainteresowania/potrzeby seksualne. Natomiast homoseksualizm czy biseksualizm są zgodnie z aktualną wiedzą naukową wariantem fizjologicznym orientacji seksualnej.

 7. No tak, ktos nie zgada sie z pewna akcja, widzi spore zabiegi marketingowe firm, ktore maja na celu przypodobanie sie grupom to od raz homofob i troglodyta.

  Swoja droga widzieliscie jak bardzo redzi walcza z rownym parem dla kazdego? Przegladnijcie ich logo nalezae do kont przeznaczonych, do roznych czesci swiata. Tam gdzie sa najbardziej potrzebni to siedza cicho, bo chodzi o klienta.

  Ponownie zaznaczam, ze atakowanie ludzi, ktorzy nie popieraja tej akcji (tak, tylko akcji) jest coz… Nieprofesjonalne, niepotrzebne i psuje opinie tego bloga.

 8. Zostawiam ta stronkę zresztą to i tak od dłuższego czasu nie jest już blog czy strona o nowych technologiach o których artykuły są tutaj mniejszością (sic!). To że ktoś ma konserwatywne poglądy nie znaczy od razu że jest ortodoksyjnym katolem. Tolerancja a afirmacja to dwie różne rzeczy. Możecie sobie założyć te tęczowe klapeczki i mi powiedzieć pa pa i wrócić do swojego netfliksowo – applowego światka. Chyba tylko to ukształtowało wasz światopogląd.

  • A co złego jest w ortodoksji? Ortodoksyjny katolik to taki który przyjmuje w całości naukę Pana Jezusa i według niej postępuje, w przeciwieństwie do liberalnych katolików, dla których np. antykoncepcja czy aborcja mogą być dopuszczalne.

  • Dobrze napisane. Do tego jeszcze radosne dzisiejsze obwieszczenie o SW 4.0 i oficjalnym zrezygnowaniu z hasła “blog bliżej technologii”, żeby nie było już żadnych nieporozumień przy oklejnych tekstach o zboczeńcach. Ja się przesiadam na antyweb…

 9. “Wszyscy wiemy, jaki aktualnie mamy klimat i że wielu graczy lubi obnosić się ze swoimi konserwatywnymi poglądami.”
  Śmiesznie to stwierdzenie w czasach, gdy prawie wszyscy, jak lemmingi, obnoszą się z tęczą. Takie zaklinanie rzeczywistości.

  • Jest dokładnie tak jak mówisz, dlatego artykuł opisuje gównoburze wywołaną tym, że se jakaś firma dała logo z tęczą. I kto zaklina rzeczywistość? xD

  • No i? Czy to cokolwiek zmienia? Swoją drogą z takim komunikatem ciężko dotrzeć do kogokolwiek w krajach, w których za homoseksualizm grozi kara śmierci. W Europie też by tak było, gdyby nauka była podporządkowana religii. Na szczęście nie jest.

 10. Dlaczego usunięto mój komentarz czyżby panowała tu wybiórcza cenzura jak na allegro gdzie wycofano ze sprzedaży najnowszą książkę Ziemkiewicza ale maseczki z napisem je.ać PiS to już można sprzedawać. Zamieszczę go jeszcze raz a jak administrator chce go usunąć to niech przynajmniej poda powód. W końcu w Polsce mamy jeszcze wolność słowa a nie homo-terror jak na zachodzie.

  Ps. Wie ktoś może czy można pozwać ten portal do sądu za stosowanie cenzury?

 11. Szacuneczek, że nie boją się utraty rynku polskich “autorów oburzenia” ( aby nie nazywać ich troglodytami). To w biznesie rzadkie.
  Szkoda, że Solorz nie miał tylu jaj.
  Na pewno kupię Cyberpunk choćbym nawet nie miał zagrać.

 12. z artykułem sie zgadzam. ale “nadchodzący tytuł „Cyberpunk 2077” jest najbardziej wyczekiwaną grą roku, a może nawet dekady bądź całej historii branży” … no nie wiem… :))))

 13. Co z tego że to jest polska spółka, mi zagraniczne gry sprawiają większą radość. I tym ruchem potwierdzili u mnie że już nic od nich nie kupie. Jedyne co to wywaliłem 30zł na niby tak zeje**stego wiedzimina 3, a tak naprawdę to prawie 10letni skyrim jest dla mnie ciekawszy.

 14. Czy sodomici profanujący katolickie symbole też są troglodytami? Czy może tylko są nimi wszyscy ci, którzy odmawiają bezkrytycznej sodomskiej afirmacji? Czy Spidersweb jeszcze sajtem o technologiach, na który może wejść każdy żeby poczytać sobie o nowinkach czy mile widziani są tylko ci których bardziej interesuje oddanie hołdu tęczowemu totemowi niż newsy o konsolach nowej generacji? Czy w SW pracują już tylko sodomici i dyskryminacje wobec nawet ludzi neutralnych względem elgiebete będą się już tylko nasilać?

 15. Każdy nawet półinteligent widzi, że cytowana w artykule “Filozofia Grupy CD PROJEKT” jest wewnętrznie sprzeczna, nielogiczna.
  Dodatkowo warto zauważyć że komentarze oburzonych to nie są żadne zaczepki. Zaczepkami jest co i rusz demonstrowane publicznie uwielbienie demoralizacji.

 16. Pisze właśnie z innego komputera, tj inne IP. Zacząłem komentować sprawy nie wygodne. I od razu IP z miejsca zamieszkania dostało najwidoczniej BANA. Każdy komentarz, a napisalem ich chyba z 10, widnieje przez chwilę na stronie, a następnie znika. W zakładce DISQUS widzę tylko status komentarza jako “pending” lub jako “spam”. Dodam, że nie używałem słów wulgarnych, ani nikogo nie obrażałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie, ale jak widać obecnie jeśli ma się odmienne zdanie od głównego nurtu to jest się nie poprawnym. Cenzura była zła za komuny i jest zła teraz.

 17. Pisze właśnie z innego komputera, tj inne IP. Zacząłem komentować sprawy nie wygodne. I od razu IP z miejsca zamieszkania dostało najwidoczniej BANA. Każdy komentarz, a napisalem ich chyba z 10, widnieje przez chwilę na stronie, a następnie znika. W zakładce DISQUS widzę tylko status komentarza jako “pending” lub jako “spam”. Dodam, że nie używałem słów wulgarnych, ani nikogo nie obrażałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie, ale jak widać obecnie jeśli ma się odmienne zdanie od głównego nurtu to jest się nie poprawnym. Cenzura była zła za komuny i jest zła teraz.

 18. Pisze właśnie z innego komputera, tj inne IP. Zacząłem komentować sprawy nie wygodne. I od razu IP z miejsca zamieszkania dostało najwidoczniej BANA. Każdy komentarz, a napisalem ich chyba z 10, widnieje przez chwilę na stronie, a następnie znika. W zakładce DISQUS widzę tylko status komentarza jako “pending” lub jako “spam”. Dodam, że nie używałem słów wulgarnych, ani nikogo nie obrażałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie, ale jak widać obecnie jeśli ma się odmienne zdanie od głównego nurtu to jest się nie poprawnym. Cenzura była zła za komuny i jest zła teraz.

 19. Pisze właśnie z innego komputera, tj inne IP. Zacząłem komentować sprawy nie wygodne. I od razu IP z miejsca zamieszkania dostało najwidoczniej BANA. Każdy komentarz, a napisalem ich chyba z 10, widnieje przez chwilę na stronie, a następnie znika. W zakładce DISQUS widzę tylko status komentarza jako “pending” lub jako “spam”. Dodam, że nie używałem słów wulgarnych, ani nikogo nie obrażałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie, ale jak widać obecnie jeśli ma się odmienne zdanie od głównego nurtu to jest się nie poprawnym. Cenzura była zła za komuny i jest zła teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...