Dramat graczy: zbojkotowali producenta „Wiedźmina” za wspieranie LGBT, teraz nie wiedzą, jak zagrać w „Cyberpunka 2077”

Artykuł/Gry 15.06.2020
Dramat graczy: zbojkotowali producenta „Wiedźmina” za wspieranie LGBT, teraz nie wiedzą, jak zagrać w „Cyberpunka 2077”

Dramat graczy: zbojkotowali producenta „Wiedźmina” za wspieranie LGBT, teraz nie wiedzą, jak zagrać w „Cyberpunka 2077”

Firma CD Projekt Red odpowiedzialna za grę „Wiedźmin” poparła społeczność LGBT, tymczasowo zmieniając swoje logo na tęczowe. Niektórzy fani gier komputerowych uznali to za tak duży afront, że zaczęli nawoływać do bojkotu produktów. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W ramach trwającego tzw. Pride Month, czyli Miesiąca Dumy, część marek i osób publicznych wyraża swoją solidarność z mniejszościami spod znaku LGBT+. Do akcji dołączyła również polska firma CD Projekt Red, stojąca za popularną i chwaloną na całym świecie grą komputerową „The Witcher”, inspirowaną serią Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie.

Tęczowa płachta na byka

Wydawałoby się, że niewinnie wyglądające tęczowe logo przejdzie bez większego echa. Okazało się jednak, że u części graczy, taki krok ze strony firmy wywołał ogromny sprzeciw:

Mogli byście być apolityczni i nikomu nic by się nie stało — pisze oburzony internauta Kazimierz.

Focus on making great games! Stop with this Rainbow crap! — wtóruje mu inny.

Niektórzy posunęli się nawet do otwartego bojkotu marki:

I pyk preorderek wycofany. Nie ma to jak mówić że robimy grę niegrzeczną i niewygodną — deklaruje jeden z graczy, który miał kupić wyprodukowanego przez CD Projekt RED „Cyberpunka 2077”.

Jak to zwykle bywa w tego typu internetowych shitstormach, pojawiły się również głosy typu „nie mam nic przeciwko, ALE”:

Nie mam nic przeciwko gejom, ale takie podlizywanie się opinii publicznej jest trochę śmieszne — pisze Paweł.

Ale pojawiły się też i takie opinie:

Szanuję, taki gest w tym ksenofobicznym kraju to ryzyko. Pokazujecie że jednak można. Liczę że inni pójdą za waszym przykładem, pomimo ostracyzmu ze strony części naszego społeczeństwa — komentuje Tomasz.

Dziękuję! Teraz jeszcze bardziej Was szanuję — czytamy pod postem.

Całą dyskusję (w ciągu zaledwie 3 godzin od opublikowania tęczowego logo, pod postem znalazło się już ponad 3,5 tys. komentarzy) przeczytacie tutaj:

I co oni teraz zrobią?

Choć firma CD Projekt Red wspierała już w przeszłości społeczność LGBT+ (przedstawiciele marki pojawiali się już m.in. na Paradach Równości w Warszawie), wysyp hejtu w stronę producenta gry „Wiedźmin” nastąpił właśnie po zmianie (tymczasowej, zaznaczmy), a właściwie — wzbogaceniu — logo o tęczową flagę.

Z oczywistych względów nastąpiła sytuacja patowa: oburzeni gracze, którzy właśnie wylali w komentarzach wiadro pomyj na firmę, nie wiedzą teraz, jak jednocześnie pozostać wiernym własnym (przeważnie homofobicznym) przekonaniom i zagrać w długo oczekiwanego „Cyberpunka 2077” (również sygnowanego marką CD Projekt Red). Sama firma raczej nie musi przejmować się pojedynczymi deklaracjami o bojkocie, co widać po reakcji większości fanów:

W jednym z komentarzy ktoś celnie zażartował, że „dziwne, że nikt jeszcze nie napisał CD PROJEKT RED IS BAD” (w nawiązaniu do popularnej marki odzieżowej słynącej z patriotycznego przekazu). Mnie natomiast najbardziej spodobał a się wypowiedź internautki Magdy (i to wcale nie dlatego, że ma tak samo na imię jak ja), nawiązujący do czerwonego ptaka w logo firmy:

This bird is so pissed that we still have this conversation in 2020 — i niech to posłuży za puentę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (500)

6 570 odpowiedzi na “Dramat graczy: zbojkotowali producenta „Wiedźmina” za wspieranie LGBT, teraz nie wiedzą, jak zagrać w „Cyberpunka 2077””

 1. Firma powinna skupić się na swoich produktach a nie bawić w ideolo. Również anulowałem preorder, nie zagram w jedną grę? Ok, nic mi się nie stanie.

  • Tak tak, bo ustawianie tęczowej flagi przez dział marketingu czy tam innego PRu na fejsbuka tak bardzo odrywa uwagę i skupienie devów od robienia gry.

   Wspieranie ludzi, o których nasz wspaniały prezydent powiedział dopiero co, że tymi ludźmi nie są to nie ideolo, tylko robienie czegoś, co dla każdego człowieka z minimalną empatią powinno być oczywiste.

    • Widzę że znakomicie bawisz się w komentarzach.

     Wiesz co jest nie tak w polsce, i dla czego grupy lgbt walczą?
     W polsce jest trend na konfirmatyzm – jak coś jest, to niech takie będzie i po co to psuć. Jak ktoś chce robić inaczej to mnie to nie obchodzi. i tak sobie żyjemy, póki ktoś nie wejdzie w naszą strefę komfortu.

     Po to jest pride month żeby zastanowić się nad powiedzeniem “do gejów nic nie mam ALE”. co ale? bądź ze sobą szczerym. Jeśli ci to nie pasuje – okej nie musi. Różnimy się. Powiedz to komuś, ale słuchaj tej osoby co ma ci do powiedzenia i postaw się w jej/jego sytuacji. Nie zgódź się. Zaprzecz. Zacznijcie od tego, że razem się na jakiś temat zgadzacie, i starajcie się znaleźć złoty środek.

     To nie jest tak że te ElGiEbEtY chcą wam wyprać mózg, tylko mają coś do powiedzenia. Myśl, i oceń to na własny rozsądek, czy argumenty drugiej osoby mają jakieś sensowne podłoże, zrozum też swoje przekonania, skąd pochodzą.

     W wielkiej części polskiej społeczności nadal przejawia się takie “podwórkowe” wręcz zachowanie. Stąd też moje zdziwienie że te dyskusje nadal muszą trwać, w roku 2020.
     Pora dorosnąć.

     Strach przed kolorem tła dla naszego ptaszka, to oznaka słabości. Nie bądź słaby. Dyskutuj, słuchaj innych, myśl. Bądź silny, nie przez to że potafisz cofnąć preorder swoim tłustym paluchem. Przez to, że rzeczywiście, w 100% masz sensowny powód ku temu, żeby to zrobić, który nie brzmi “JEZU PO CO ONI O TYM MÓWIĄ NIEEEE, CHCĄ MNIE PRZEKONAĆ DO CZEGOŚ. PARZY.”

     A pan MaroSław strasznie się broni przed czymś, i chcę tylko powiedzieć że współczuję. Defensywa w komentarzach, w których nawet nie jest atakowany. Mam nadzieję że kiedyś pan MaroSław się odnajdzie.

     Najlepszego Życzę.

     • Bardzo mądrze napisane. Ale jaskiniowcy i tak będą udawać mądrych i ignorować co się do nich mówi – bo zamiast porozmawiać łatwiej jest krzyczeć.

     • Czyli jak powiem: “Nie mam nic do gejów, ALE nie poszedłbym z gejem na randkę”, to uprawiam jakiś “konfirmatyzm? Otóż tak. Na zachodzie już to widzimy. Mężczyźni są szkalowani, bo dowiedzieli się, że umówili się z transami i zrezygnowali po dowiedzeniu się prawdy. Nie chcę tego w Polsce. Niech każdy w swojej sypialni robi co chce.
      MaroSław zaapelował aby nie nazywać homoseksualnego związku małżeństwem i został za to zaatakowany, mimo iż napisał by nazywać to po prostu związkiem i je “zalegalizować”.

     • Nie bardzo rozumiem pierwsze pół komentarza. Czy to znaczy że obawiasz się zaskoczenia tym, że umawiając się z kimś, osoba ta okaże się innej płci? Czy boisz się że społeczeństwo cię za to naciśnie?

      A co do walki o słowo małżeństwo, to wg mnie mało istotny temat. Znam wiele osób homoseksualnych, którym aboslutnie na tym nie zależy i jakoś sobie poradzą bez papieru. Rozumiem argumenty z prawej strony, które mówią o tym, że zawarcie małżeństwa ma na celu poszerzanie rodziny itd. itd. więc jak dla mnie, niech zostanie tak jak jest. Jakby się zmieniło, mogło by to rzeczywiście wyrządzić parę szkód.

      *od razu uprzezdam, że nie mam mocnego stanowiska, w temacie adopcji dzieci przez osoby homoseksualne.

      W sumie może dobrym pomysłem było by zdefiniować nowe pojęcie, określające prawomocny związek osób tej samej płci. Wszyscy byli by zadowoleni.

     • Piękny tekst. Szkoda, że pisany z góry. Zwłaszcza, że MaroSław nie jest raczej z tych, co krzyczą czy obrażają. I myślę, że nie ma co wmawiać ludziom strachu, małostkowości czy homofobii. Nie wszyscy myślą prymitywnie bez argumentów.

      Można spokojnie rozmawiać, pewnie. To jest najlepsze. Ale gdzieś jest ta granica, że ktoś nie ustąpi, jak w każdych negocjacjach. Dlatego np. jestem przeciwny zajęciom “cielesno-seksualizacyjnym” dla dzieci w wieku 4-5 lat, które jeszcze bawią się w piaskownikach i interesują się dinozaurami i Krainą Lodu. Poczytaj o zawartości tych zajęć.

      Tak naprawdę nie dzieje się teraz nic nowego. Patrząc historycznie zawsze były takie sinusoidalne fale od i do Kościoła, światli postępowcy i społeczni reakcjoniści. A teraz głównie chodzi o to, aby homo sapiens kupował i konsumował.

   • Ah, czyli to ‘wyznanie’ jest tym co głównie wpływa na wydajność zespołu, a nie po prostu ich umiejętności i kompetencje. Ciekawy punkt widzenia ;)

    • Nie wpływa. Tak samo jak nie wpływa kolor skóry czy płeć i inne czynniki. W tym rzecz. Ludzie po prostu są różni. I każdy ma prawo być dumny z tego, kim jest.

     • I z tym zgadzam się w całej rozciągłości i w żadnym miejscu nie neguje. Mój “problem” dotyczy tylko organizacji, nie samych ludzi.

     • a ludzie ze względu na to że są biali lub hetero mają jakoś gorzej? ktoś ich porównuje do ideologii? albo ktoś z tego powodu popełnił samobójstwo? mają problem z zawarciem związku?

     • Nikt Ci nie broni zarejestrować w urzędzie miejskim marszu dumnych białych hetero. Nie sądzę by był problem ze zgodą od prezydentów miast. A jeżeli nie będzie zgody na taki marsz, to będę pierwszy do krytyki takowej decyzji, pomimo bycia gejem.

     • To widzisz jesteś normalny, uwierz byłby problem ze strony organizacji LGBT że to przeciwko nim jest itp. I jeszcze inna sprawa, nie mam nic do tego co kto robi we własnej sypialni mam to gdzieś tak samo jak każdy powinien mieć gdzieś co ja robię. Nie podoba mi się gdy osoba transseksualna udaje że jest np kobietą, osobiście miałem przypadek gdy taka “kobieta” przystawiała się do mnie, miałem podejrzenie że jest taką osobą przez sposób “bycia” więc spytałem czy jest osobą transseksualną co mi odpowiedziano? Nie… I to nienawidzę za to ta osoba prawie dostała w “ryj” prawie bo mnie znajomi zatrzymali. Później oczywiście poszły obelgi w moją stronę że jestem nie tolerancyjny bo zwracam uwagę na to że jest po zmianie płci… No tak zwracam bo może nie chcę być z taką osobą? Bo może chcę mieć dzieci? Przez takie właśnie zachowania i pochwalenie tych zachować przez LGBT są oceniani jak są i to nie tylko w Polsce.

     • Jeśli zrobić taki marsz będziemy oskarżeni o rasizm, wywyższanie się itp. To samo ma miejsce w USA, czarnoskóry policjant zabił białą kobietę spoko pewnie miał powód nie wiemy co tam się stało, biały policjant zabił czarnoskórego? Na stos z nim! Za jaja powiesić…

      Nie wyrażam tutaj opinii o tym że ten policjant zrobił dobrze, oczywistym jest że zabił i nie podlega dyskusji to że jest winny, ale nie można negować sytuacji odwrotnej, a to jest właśnie robione.

     • Bo biali ludzie hetero nie potrzebują marszów – oni mają już swoje prawa i co ważniejsze nie są żadną mniejszością i nie są poniżani przez innych, więc robienie jakichś marszów mija się z celem.

     • Widzisz… Możesz zorganizować marsz białych hetero. I zapewniam cię, że nikt nie spróbuje wnieść tam ładunku wybuchowego, jak miało to miejsce na paradzie równości. Nikt nie rzuci ci w głowę butelką i nie będzie życzył ci śmierci. W czym trzeba wspierać hetero? Jako mężczyzna nie możesz zalegalizować związku ze swoją kobietą? Nie możesz po niej dziedziczyć? Jak ją obejmujesz ramieniem to narażasz się na agresję? Jak jej dajesz buziaka (nie mówię o przyssaniu się jak glonojad) to słyszysz, że manifestujesz swoją seksualność? A może ktoś w Polsce zbluzgał cię kiedyś za białą skórę? Jezu, skąd się biorą tacy ludzie… Równe prawa nie spadły ludziom z nieba. To, że mogłeś iść do szkoły zamiast zasuwać na dwóch morgach do śmierci też ktoś kiedyś wywalczył. I też niektórych to oburzało, bo uważano, że poddaństwo jest naturalne.

     • facet ja już pracuje z takimi osobami kiedy Ty *skakałeś z jajeczka na jajeczko* i zaręczam Tobie ze każdy w naszej grupie wiedział ze są gejami i nikomu to nie przeszkadzało, teraz nagle robi sie z tego kabaret dla maluczkich którzy łykają medialna papkę

   • Muszę cię rozczarować, twoja kryształowa kula niestety się myli. Należę do tej już nielicznej grupy ludzi która nie robi sobie z gęby doopy. Jeśli mówię, że nie kupię i nie zagram, to nie kupię i nie zagram. Musisz złożyć reklamację, jeśli kula jest jeszcze na gwarancji.

    • Na starcie NO OFFENSE.

     To że intelektualnie na tle świeżego/dojrzałego odbioru świata i nauki nie świecisz, tego nie trzeba już pisać, nawet brokatem tego nie zakryjesz.

     Powiadasz, że marnują czas na świecenie logiem, czy tam “ideologi”? – mimo że z humanistyki miałam wyróżnienie, nadal nie widzę tutaj żadnej sytuacji, by użyć sformułowania “ideologi”. Chyba że w byciu i wypowiadnaiu się (w tym momencie) jak pospolity Janusz z Grażynkowa – jakim teraz jesteś i to otwarcie pokazujesz.

     Powiem Ci otwarcie – jako amatorka grafiki 3D – potrzebowałam tylko (nie licząc czasu otwarcia programu Photoshop, zapisu i zamknięcia go) 47sekund aby wstawić oryginalne logo Reda na tęczową flagę. Dużo czasu nie straciłam, za to zrobiłam miły gest w byciu otwartym dla ludzi będący w społeczności LGBTQIAPK, czy też ją popierającym/akceptującym.

     Nie wiem czy to dużo czasu, gdy GRAFICY (tak samo programiści i scenerzysci pisarzowi nad danym tytule gry) na JEDEN dzień pracują nawet od 12 do 16 godzin przy większych priorytetowych wydaniach.

     Jednak wiem że w 99,99% i 999mikro%-elementach (w bliskim znaczeniu 100%) nie uszkodzili przez to jakoś czasu lub cokolwiek co miałoby wpływać na jakość gry.

     Do samego tematu środowiska LGBTQ+ (LGBTQIAPK), musisz wiedzieć że już długo przedtem, nawet przed starożytną Grecją i Rzymem – (a dodam że nasz kraj jest rzymskokatolicki) – żyli JUŻ ludzie będący (dzisiaj określani w społeczności: środowiskiem LGBTQ+). Było to całkowicie normalne, że żyli że sobą osoby tej samej płci, czy nawet z gigantyczną różnicą wieku między sobą. Nikt tego nie komentował, nie zwracał uwagi, czy miał pretensje do czasu…

     kiedy mocno rozwijał się i miał znacznie poziom przedsiębiorstwa globalizacyjnego i systemu dokwarytycznego – czyli tzw. czasu, kiedy kraje zaczynały otwierać się na rynek ogolno światowy, krajowe/regionalne współpracę i programy. Gdzie nie prawo i człowiek, a już tylko pieniądz miał przewagę.

     No i na chłopski rozum, mam nadzieję że “Janusze” to zrozumieją co napisze: były to czasy, w których dane osoby mający duży wpływ na rozwój, prezentacje i odbiór kraju wiedzieli, że “TYLKO” – lub poprawniej formując zdanie – jedynie możliwy najlepszy wpływ na rozwój kraju, społeczeństwa były związki jednopłciowe.

     Grupy te dbały o stopę ludności, no bo MM lub KK dziecka/potomstwa nie dadzą, a adopcja nie sprawi że ludność wzrośnie ( bo nadal będzie to +0 ). Więc zaczęto odbierać prawa/ulgi osobom mające życie nieheteronalityczne w społeczeństwie, pogarszać ich wizerunek, możliwość ubiegania się o te prawa (które przed clałym tym zdarzeniem 24h przedtem jeszcze posiadali) itd.

     Ten hejt “homofobii” tak na prawdę wzrósł najmocniej w czasach średniowiecza, gdzie już były za to kary śmierci całej rodziny itd za publiczne wyajwnienie syna geja czy córki lesbijki.

     Jednak jeszcze w początkach czasu naszej ziemi, gdy państwa najczęściej utrzymywały się jedynie z swoich “dobroci” i ogólnie istniał bardzo niski (czy nawet całkowity brak) system kontaktu ekonomiczno-gospodarczego z innymi państwami/światem… to wtedy nikogo nie ruszyło że przeszedł obok nich związek dwóch mężczyzn/kobiet trzymających się za dłonie, czy osoby tej samej/lub innej płci mających różnice wieku liczącą nawet do 40 lat. Polityka i ogólnie prawo jeszcze nie było wtedy na tak zaawansowanym poziomie aby związek jednopłciowy powodował jakiś konflikt.

     Liczyły się wtedy tylko podatki i ich płacenie, a przedsiębiorstwo handel ekonomiczno-gospodarczy zachodził JEDYNIE – lub najczęściej – wewnątrz danego kraju. Obrazkowo: Hania da mi hleb a ja jej mleko, lub Południowa część Polski da północnej części żelazo, a północna część na południowej Polsce pszenicę – nie było wtedy nacisku aby z innymi państwami pracować czy jak teraz innymi kontynentami (ponieważ jak wcześniej pokazując: polityka, prawo, otwarta ekonomia i gospodarka jeszcze nie istniały lub była na niskim poziomie), wtedy co najwyżej było się jeszcze najczęściej (nie zawsze) do innych narodowości agresywnie nastawionym, niż aby mieć coś z innym krajem wspólnego czy coś od nich chcieć… no chyba że ich ziemię/kraj.

     Więc tak szczerze ta Choroba co ludzie wymyślili… to jest bliżej osób będących homofobami, niż osobom będących w/lub popierających społeczności LGBTQ+.

     Więc teoretycznie i praktycznie LGBTQ+ już było długo zanim nasza rsasa się urodziła, i dzisiejsza technologia genetyczna udowodniła, że orientacje JEST JUŻ PRZYPISANA do nas, lub jej dany czynnik z czasem się wyłania. A że samolubność, chciwość natury ludzkiej miała sprzeczności z tym zjawiskiem to stało się to co się stać niestety musiało.

     Wiem… prawda zabolała “Januszom i Grażynom”, jednak nauka była, jest i będzie jedyną królową świata.

     Dlatego jeżeli KTOKOLWIEK będzie chciał wyjść z domu i powiedzieć: ” jesteś głupkiem” , bo jesteś gejem/less.

     To te wyróżnione zdanie w cudzysłowie – które przetoczyłam – powinna taka osoba sama sobie w twarz powiedzieć w lustro, jeszcze przed wyjściem zanim opuści dom. Dlaczegóż? A bo po co hejtować, obrażać, atakować coś na czym nasza (wszystkich ludzk) rasa się rozwijała i nadal się rozwija?

     Dziękuję za uwagę.

     • Jak przeczytałem o wyróżnieniu z humanistyki to już dalej nie czytałem.. Inteligentna osoba nie popelnia takich samobojów w wypowiedzi. Zdefiniowalas się jako niedojrzała młoda osoba o zawyzonej samoocenie.

     • taka ladna wypowiedz,a juz minusuja. a to niedobre ludziska. powiedz mi po co lgbt+ wywaza otwarte drzwi? niestety ale instytucja malzenstwa jest juz zarezerwowana, sorry. ale przeciez jest inna droga legalizacji takiego zwiazku. idzie taka para do notariusza i spisuje umowe cywilno prawna. takie to trudne? wszystkie te marsze, akcje piarowe odnosza przeciwny skutek. wola mniejszosci narzucana wiekszosci ” z buta” w imie czego? z innosci ludzie zawsze sobie podsmiechujki robili i jakos ludzkosc od tego nie sie nie wybila do nogi. chcieli zwrocic uwage na problem, to zwrocili. wiele osob patrzy na to inaczej niz kiedys. i wystarczy. piorka w torbe i do domu. brac sie za zycie, a nie pierdolic farmazony. lesbijki moga sobie robic ze swoja macica co chca. chca invitro? prosze bardzo. ale to chlopaki sa w czarnej dupie, bo sie sami zaplodnic nie moga. a to pech. ta natura to wredna suka. nie da facetom urodzic dziecka. a czekaj… moze by tak powiazac te dwie plcie i niech geje zrobia dzieci lesbijkom. ka boom i problem rozwiazany. nie musza nawet ze soba spac. moga to zrobic invitro. wszystko sie da zalatwic i z nikim nie trzeba walczyc i nawet nie trzeba zmieniac prawa.

     • Więcej literek nie było?

      Dlaczego kiedy zaczyna się dyskusja na temat tolerancji, społeczeństwo coraz bardziej zaczyna akceptować, to środowisko związane z LGBT wychodzi z komentarzami o związkach “dużej różnicy wieku”. Przecież to na kilometr śmierdzi pedofilią. Dodając do tego grupy propedofilskie pojawiające się na marszach równości i mamy to co mamy. Nawet w Polsce takie osoby się zdarzają i są bardzo skore do udzielania wywiadów. No i o zachodnich twarzach LGBT, które zostają zamknięte za pedofilię nie wspomnę. Stąd się bierze przeciw, nie z mitycznego “strachu przed gejami”.

     • Są już organizacje, które optują za związkami z niepełnoletnimi czy o obniżenie wieku, w którym “legalnie” można uprawiać seks.
      W końcu dzieci coraz bardziej świadome, mądrzejsze i dojrzalsze.

     • A czytałaś swój pierwszy post, gdzie hejtowałaś, obrażałaś i atakowałaś?
      Tu zresztą też.

      I samo poniekąd udowodniłaś, że co innego ludzie z inną orientacją, którzy byli zawsze, a co innego LGBT, która jest instrumentem politycznym do zwalczania obecnego stanu rzeczy.

  • Sranie w banie jak to w Polsce teraz płaczą a w dzień premiery z pieniążkami w zebach przybiegną mamy 21 wiek komu to przeszkadza niech sobie wspierają co tam chcą a mimo to robia najlepsze gry

   • Nie popierają praw mniejszości tylko jakąś grupę fanatyków. Na tej samej zasadzie nie wspieram innych sekciarskich ruchów rydzyków, blm, itd. Jeśli firma chce się w to bawić, ich prawo, ja do tego portfela nie przyłożę. Podobnie olałem inne firmy jak Netflix, HBO, a teraz na celowniku jest Microsoft i kilka innych…

     • Jakie prawa? Nie powtarzaj pustych haseł. Jedyne o co walczą, to kasa, rozgłos i aby być ponad innymi.

     • Na przykład prawa do małżeństw jednopłciowych. Jeżeli dobrze pamiętam, to w kodeksie cywilnym (nie bijcie jak się pomyliłem) jest wzmianka o tym, że związek małżeński jest zawierany między mężczyzną a kobietą. Wyklucza to zatem związki k-k/m-m, jednak można to zmienić ustawą, nie trzeba bawić się w zmianę konstytucji ponieważ tam związek małżeński nie jest w taki sposób doprecyzowany.

      Oczywiście to tylko jedno z praw, nie wiem o co jeszcze walczą ale to może służyć jako przykład. Sam nie należę do mniejszości ale człowiek to człowiek.

     • Nie ma czegoś takiego jak ‘małżeństwo jednopłciowe’, małżeństwo to z definicji związek mężczyzny i kobiety, a samo słowo to ‘mariaż’ słów małżonek i małżonka. Ja wiem, że dla niektórych takie rzeczy są pierdołami, ale po co w imię jakieś ideologii na chama i wbrew logice [wynikającej z ‘budowy’ słowa] chcieć to zmieniać? Nie można tego po prostu ubrać w proste słowo “związek”? I niech taki związek ma te same prawa co małżeński [różnopłciowy], w końcu według tej całej naszej konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

      Poza tym zamiast bawić się w te całe wygibasy, lepiej powalczyć o wprowadzenie libertarianizmu [tego podręcznikowego, nie przebranej socjal demokracji], np, w formie anarchokapitalizmu. Wtedy każdy będzie wolny i mógł stanowić o sobie bez ucisku opresyjnego aparatu państwowego.

     • Małżeństwo wynika ze słów małżonek i małżonka. Równie dobrze może wynikać ze słów małżonek i małżonek. To nie jest jakaś fizyka kwantową tylko podstawowa logika i dziwię się, że pisząc swój argument nie przeszło Ci to przez myśl. To ty powtarzasz puste hasła wraz z Dudą i TVP. “To nie mniejszość, to fanatycy”. Może jeszcze nie ludzie, a ideologia? Jakąś krzywda ci się stanie jak dostaną prawa? Twoja delikatna heteroseksualność legnie w gruzach, bo ktoś się kocha? Proszę cię, bez tej żałości.

     • To ty powtarzasz puste hasła wraz z Dudą i TVP.

      A może oni powtarzają za mną? Byłoby to bardzo ciekawe, bo ani ja nie oglądam telewizji rządowej, ani telewizja rządowa nie przeprowadza ze mną wywiadów.

      Jakąś krzywda ci się stanie jak dostaną prawa?

      Absolutnie żadna. Pisałem przecież wyraźnie, że wszyscy jesteśmy równi wedle prawa i związki tej samej płci powinny dostać te same prawa, w myśl tej zasady.

      Wystarczy czytać ze zrozumieniem a nie pitolić swoich fanatycznych przemyśleń

     • Już wystarczy że mylisz tolerancję z akceptacją , znamienne dla ideologii lgbt – zmiana znaczenia słów tworzenie neologizmów przymus akceptacji czegoś co dla większości jest dewiacją która tak naprawdę nigdy nie została zdiagnozowana jako coś innego lecz została zmieniona klasyfikacja poprzez głosowanie na forum WHO – co ciekawe Polacy są na tyle tolerancyjnym narodem że nie stygmatyzują odmieńców chyba że ci chcą zmusić obywateli do zachowań odmiennych od naturalnych – dziw bierze że jeszcze nikt nie zrobił porządku z np. objazdowymi cyrkami które przetoczyły się przez Polskę w zeszłym roku

     • No szczerze to raz nawet była taka para co próbowała mixować petardy z dezodorantem ale policja ich zatrzymała i do niczego nie doszło – mało brakowało a naprawdę doszło by do “aktu przemocy przeciw homosiom” w naszym kraju. Patrząc na agresję środowiska LGBT gotowego gwałcić społeczeństwo swoim ekshibicjonizmem, to niestety pewnie jest kwestia czasu aż im ktoś na zasadzie reakcji na ich akcję coś złego naprawdę zrobi.Niestety.Niestety bo wpisze się to w ich narrację o prześladowaniu.

     • Jeśli nie ideologia, to po co wywieszać jakieś flagi i robić jakiś śmieszny Miesiąc Dumy? Niech rąbią co chcą za zamkniętymi drzwiami, ale nie potrzebne jest rozpowszechnianie tego na cały świat.

     • Dlaczego ktoś ma zamykać się za zamkniętymi drzwiami? Dlaczego ma się ukrywać? Jest takim samym człowiekiem. Ma serce,rozum. Często to dobrzy ludzie!

     • Bo chcą żyć normalnie bez strachu bycia pobitym, wyrzuconym z domu, wyrzuconym z pracy, bez potrzeby chowania się z ukochanymi w domu NO HETERO LUDZIE TAK NIE ROBIĄ z wiadomych powodów – zakochany człowiek jest szczęśliwy i ma gdzieś resztę świata. A ona najczęściej ma go gdzieś, chyba że jest homo, wtedy nagle jest jakiś problem.

     • Nie geniuszu, to jest idealogia i fanatycy dla pieniędzy i rozgłosu, nic więcej, nie wszyscy ale tych na protestach którzy Maryję przerabiają na tęczową (jestem ateista) wypada zamykać za zagrożenie dla społeczeństwa bo nie wiadomo co mi do łbów przyjdzie

     • Ta, ta, “idealogia”. I tak, przerabianie czegoś, z czym się nawet nie zgadzam, jest na tym samym poziomie co odbieranie ludziom ludzkości i tworzenie stref wolnych od nich. Tak, tak.

     • Art. 18 Konstytucji RP: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

     • Jeśli chciałeś zabłysnąć wymyślając etymologię słowa “małżeństwo” twierdząc, że to połączenie słów małżonek i małżonka, to ci to raczej nie wyszlo”. Za wiki:

      “Jedna z hipotez omawiających etymologię słowa „małżeństwo” w języku polskim wskazuje, że wywodzi się ono od słowa małżonka, a ściślej od wcześniej używanego wyrazu małżona, w znaczeniu „żona pojęta uroczyście na mal”, w którym „mal” wywodzi się od starogermańskiego māl lub mahal oznaczającego umowę lub kontrakt. Drugi człon – žona – ma już charakter słowiański. Polszczyzna przejęła wyraz małżonka prawdopodobnie w drugiej połowie XIV wieku ze staroczeskiego słowa malženka, zdrobnienia od malžena, czyli ślubna żona. Z pierwszej połowy XVI wieku pochodzą dokumenty używające słowa małżonek (sporadycznie: małżon) utworzonego od leksemu małżonka. Natomiast słowo małżeństwo pojawia się wcześniej, bo już w pierwszej połowie XV wieku, prawdopodobnie też na wzór staroczeskiego malženstvo.”

     • Jak zaznaczono, to jedna z hipotez, szkoda, że nie omówiono innej, która powołuje się na ewolucję słowa “mążeństwo” oraz słów “manżel” i “manżenka” które dziś znamy w formach które już tutaj padły:

       małżeński, małżeństwo, małżonek, małżonka, małżonkowie; u Czechów z przestawką manżel, manżelský, a od nich i u nas w 15. i 16. wieku manżel, manżenka, mążeństwo i mażeństwo
      https://pl.wikisource.org/wiki/S%C5%82ownik_etymologiczny_j%C4%99zyka_polskiego/ma%C5%82%C5%BCe%C5%84ski

     • niech taki związek ma te same prawa co małżeński [różnopłciowy], w końcu według tej całej naszej konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

      Tak. O to chodzi. O dostęp do dokumentacji medycznej, o adopcję (temat kontrowersyjny), o wspólność majątkową, o lepszą możliwość wzięcia kredytu hipotecznego, o możliwość decyzji medycznych w imieniu partnera w sytuacji zagrożenia życia, o spadek.

      Nawet nie chodzi o małżeństwo, tylko na przykład o związki partnerskie. Dopóki nikt nie wspomina o związkach partnerskich, możliwych do bezproblemowego wprowadzenia w polskim prawie, przeciwnicy zasłaniają się Konstytucją, bo małżeństwo z definicji nie może być jednopłciowe. Ponownie – nikomu nie zależy na małżeństwie, tylko na prawach i przywilejach z nim płynących.

      A ponadto chodzi po prostu o walkę z dyskryminacją, z nazywaniem tego wynaturzeniem, z kazaniem pójść się leczyć, z rzucaniem haseł typu “pedofil”, z łączeniem tego tylko i wyłącznie z seksem, z generalizowaniem.

     • Potwierdzasz literalnie swoim wpisem ze lgbt nie walczy o rowne prawa tylko o specjalne przywileje.
      Te przywileje to wymienione przez ciwbie przywileje ktore maja malzenstwa oraz przywilej by nie byc obrazanym i ponizanym, tzn by to było karane. W polskim prawie nie ma i nigdy nie było przepisów dyskryminujacych osoby które identyfikuja się z tym co dzis okreslamy lgbt. Dlatego mowienie ze lgbt walczy o rownouprawnienie jest demagogią. Walczą o specjalne przywileje. To naturalne, kazda grupa jesli jest zorganizowana bedzie walczyc o swoje. Jak gornicy, pielegniarki itd. Nie ma w tym nic dziwnego. Ale wmawianie opini publicznej ze to jest walka o rownouprawnienie jest perfidnym klamstwem. To jest walka o przywileje w przepisach zvjednej strony oraz o akceptację spoleczna z drugiej. Problem w tym ze ta walka o przywileje powoduje opor pozostałych grup spolecznych. Lgbt zamiast pokazywac ze sa normalnymi ludzmi, wyjsc z cienia wybrali opcję by wywalczyc sobie przepisy prawne ktore zmusza pozostalych by ich akceptowali i szanowali. Wydaje mi sie ze to droga na skroty i ze to nie zadziala w Polsce.
      Pomijam ze zawlaszczyli sobie tęczę co czasem prowadzi do nieporozumien. Nie mogli wymyslic czegos nowego. To tak jak Nazisci i sfastyka. Nie da sie juz uzywac sfastyki w jej oryginalnym znaczeniu. Tecza nie jest juz tecza tylko symbolem lgbt.

     • Trochę zaprzeczyłeś sam sobie… Piszesz, że osoby LGBT walczą o przywileje, które już mają inni. A skoro mają je inni, to nie wiem, czemu piszesz, że są to specjalne przywileje. Byłyby specjalne, jakby nie miały ich już inne osoby, a miały je mieć tylko i wyłącznie osoby LGBT. Tak nie jest. A więc moim zdaniem spełnia to definicję walki o równe prawa. A czy walka o to, żeby ktoś Cię nie obrażał i nie poniżał, to jakiś specjalny przywilej? Nikt tutaj nie chce zmieniać prawa, tylko zwrócić uwagę na pewne fakty, a są one takie, że osoby o odmiennej orientacji seksualnej często spotykają się z niechęcią, czy ostracyzmem właśnie z tego powodu, że mają odmienną orientację seksualną.

     • “Polskie prawo nie uznaje małżeństwa jednopłciowego zawartego za granicą jako obowiązującego w Polsce. To od podejścia banku zależy, w jaki sposób wyliczona zostanie zdolność kredytowa takiej pary – czy będzie traktowana jako jedno czy dwa gospodarstwa domowe. W sporej części banków w Polsce związki te traktowane są tak, jak pozostałe pary będące w związku nieformalnym – wystarczy oświadczenie o wspólnym prowadzeniu gospodarstwa.”

     • O to walczy polskie środowisko gejów i lesbijek. O związki partnerskie. Małżeństwo niech sobie będzie dla hetero. Jak to się nazywa nie ma najmniejszego znaczenia (przynajmniej nie widzę ani jednego powodu dla którego miałoby się nazywać tak samo, skoro to jest przeszkoda).

     • Jak widać właśnie to zrobił. Każdy sąd może stosować konstytucję wprost, co wiąże się z interpretacją jej zapisów.

     • Dołączę się do dyskusji. Jak dla mnie niech sobie tam zawierają związki, jak to nazwą nie obchodzi mnie to. Ale oni wraz z prawem do małżeństw chcą prawo do dzieci i tu mówię NIE. Jeśli chce taka para dziecko niech je urodzi sobie, ahhh zapomniałbym nie mogą i prawa do dzieci mieć też nie mogą, dziecko ma być wychowywane przez normalne związki. Tak związek dwóch osób o tej samej płci nie jest normalny, nie obchodzi mnie co kto robi póki nie wychodzi z tym na ulicę.

     • Nic nie stoi na przeszkodzie, by lesbijka urodziła sobie dziecko, bez twojej łaskawej zgody i wychowywała je w teorii jako samotna matka, a w rzeczywistości w nieformalnym związku homo. Wiele zresztą tak robi i możesz im skoczyć, choćbyś się tu zatupał na smierć.

     • Wyjaśnisz mi w jaki sposób kobieta zapładnia się z drugą kobietą? Bo chyba coś na biologii przespałem. Jeśli taka kobieta zrobi sobie invitro i żyje z drugą kobietą, dziecko powinno być zabrane ahhh no i jest. Tupać nie muszę.

     • Dlaczego kobiecie ma być zabrane własne dziecko? Badacze szacują, że w Polsce 50 tys. dzieci jest wychowywane przez pary jednopłciowe i podkreślają, że to ostrożny szacunek. Będziesz je teraz wszystkie zabierał?

     • Tak zabrał bym te wszystkie dzieci, nie wierzę że taka para mówi dziecku słuchaj my jesteśmy nie normalne, ale ty powinnaś być z mężczyzną. Te pary zwyczaje mieszają dzieciom w głowach.

     • Masz na to jakikolwiek dowód poza własnymi przypuszczeniami? Przypominam – rozmawiamy o brutalnym wyciąganiu dzieci z domów, w których dorastały całe życie.

     • Ale jakie brutalne jakie całe życie, niemowlak który nic nie rozumie. Jak takie dziecko już ma te 10 lat to już nie ma sensu. Dowód? Hmm znajdź parę homoseksualną która powie oficjalnie tak to co robię jest nie normalne moja córka powinna być hetero… A nawet gdyby tak było, dziecko widzi zamiast matki i ojca dwie kobiety bądź co gorsza dwóch facetów, dobrze wiemy jak zły wpływ na dziecko ma brak matki czy ojca i nie chodzi o to żeby były dwie osoby tylko o wzorzec męski i damski.

     • 1. Zdefiniuj słowo “normalny”.
      2. Orientacja seksualna nie bierze się z tego, że rodzic mówi dziecku, że powinno być hetero albo homo.

      3. Cała masa ludzi wychowywana jest przez jednego rodzica i całkiem nieźle funkcjonują. To bzdura, że nie mają obu wzorców płci. One są wszędzie dookoła, nie tylko w rodzinie.

      A co do dowodów (których w Twoim poście brakuje – znowu podałeś tylko swoje przypuszczenie) – pierwsze z brzegu stanowisko – Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne:

      On the basis of a remarkably consistent body of research on lesbian and gay parents and their children, the American Psychological Association (APA) and other health professional and scientific organizations have concluded that there is no scientific evidence that parenting effectiveness is related to parental sexual orientation. That is,
      lesbian and gay parents are as likely as heterosexual parents to provide
      supportive and healthy environments for their children. This body of
      research has shown that the adjustment, development and psychological
      well-being of children are unrelated to parental sexual orientation and
      that the children of lesbian and gay parents are as likely as those of
      heterosexual parents to flourish.

     • Okej po pierwsze nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań aby pary homoseksualne adoptowały dzieci, z badań WHO i Uniwersytetu Stanford jasno wynika, że takie dzieci ani nie są ułomne (w żaden sposób) ani nie mają koniecznie orientacji seksualnej, bo tego nie da się nikomu zmienić ani wepchnąć na siłę.
      Jeśli jednak chciałbyś przykładów, to zakładam, że ten przykład przypadnie Ci do gustu większość osób urodzonych pomiędzy latami 1935-1950 była wychowywana przez związki jednopłciowe mama-babcia, z tego co pani świat się nie skończył, zresztą taka sytuacja się powtarzała kilkukrotnie podczas wojny w Wietnamie i Afganistanie tym razem jednak również z udziałem par jednopłciowych męskich(tata-wujek na przykład) jako, że kobiety mogą już służyć w wojsku, tak samo jak mogą głosować, tak samo jak nie ma niewolników oraz osoby czarnoskóre nie muszą korzystać z osobnych toalet niż ,,czysta rasa biała” – różne rzeczy się zmieniają

     • Badania who na temat psychologii… I porównanie sytuacji mama/babcia do dwóch kobiet całujących się, uprawiających seks itp do siebie… To są skrajnie inne sytuacje. Ahhh to nie ma sensu, z kim ja zresztą dyskutuje żeby kobieta zaszła w ciążę nie potrzeba mężczyzny bo plemniki biorą się z drzewa tak… I sytuacja mama/babcia to jest to samo co lesbijki, mało tego brak ojca w w wersji mama/babcia nie ma złego wpływu… No nie mogę, poczytaj o dzieciach które wychowywały się bez ojca bo odszedł a zresztą. Mam dość jałowej dyskusji.

     • Jeśli chodzi o Amerykańskie uniwersytety to ostatnio ich “profesorowie” podobnie jak “rodzima” krytyka polityczna usprawiedliwiają palenie i grabienie oraz pospolity wandalizm,a nawet działania secesjonistyczne uzbrojonych anarchistów typu tego rapera-watażki. A jeśli chodzi o WHO – mówisz o tej instytucji skorumpowanej do cna przez Chiny która przyczyniła się do rozprzestrzenienia się na świat koronawirusa ?

      A co do tych badań – no są i takie co sugerują,że wychowanie przez samotna matkę statystycznie sprzyja działaniom aspołecznym mężczyzn w wieku dorosłym i późniejszej “karierze” jako kryminalista i recydywista. Nie że każdy tak kończy,ale statystycznie jednak częściej się to tak kończy.

     • Oczywiście, że się da zmienić. Wystarczy takie pary znać. Sam posiadam siostrę która iwychowuje swoje dziecko. Od zawsze mówiła mu ‘moja niunia’, kupowała lalki i nie pozwalała oglądać normalnych bajek bo przemoc. Teraz on mówi o sobie ona i ma 5 lat, a siostra nie potrafi mu wytłumaczyć że ma mówić on. Więc nie zesraj się.

      Zapomniał bym. Młody nosi też kucyki i lubi się przebierać. Ciekawe kto mu zrypal psychike. Brak wzorca męskiego i związek jednopłciowy czy natura?

      Zawsze na nie będę

     • Za to na pewno doskonały wpływ na dziecko ma na przykład chlejący wódę i bijący swoją rodzinę ojciec (o ile “wychowuje” dzieci razem ze swoją żoną), a już dwie szanujące i kochające się kobiety (albo mężczyźni) już mają wpływ zły? Tak można rozumieć Twoją wypowiedź?

     • Tak oba te rzeczy mają zły wpływ, pierwsza to patologia, druga to wychowywanie dziecka w nienormalnym związku. I bardzo proszę tylko nie piszcie mi że związki jednopłciowe są normalne.

     • Podchodzisz do tego zbyt binarnie. Świat nie jest czarno-biały. To, czy związek dwojga ludzi jest normalny w ogóle nie zależy od płci osób tworzących związek. Normalny może być związek dwojga ludzi przeciwnej płci, normalny może też być związek ludzi tej samej płci. Świat jest naprawdę bardzo różnorodny i nie można powiedzieć, że związek normalny to tylko taki, który tworzą osoby przeciwnej płci. Zresztą zauważ, że związki jednopłciowe i wychowywanie przez nie potomstwa nie są domeną wyłącznie ludzi. Związki jednopłciowe występują u około 450 gatunków zwierząt. Prawie 1/4 łabędzi czarnych to pary samców, wspólnie wychowujących potomstwo. Podobnie jest u pingwinów. U szympansów liczba homoseksualnych kontaktów płciowych przewyższa liczbę kontaktów heteroseksualnych. Tak więc zanim zaczniemy ferować wyroki, co jest normalne, a co nie, rozejrzyjmy się dookoła, bo możemy się nieźle zdziwić.

     • Tu muszę przyznać rację. Szczególnie jak takie dziecko w przedszkolu zobaczy jak inne dzieci są odbierane przez mamę i tatę a tu nagle przychodzi dwóch panów i łapie za rączki i wychodzi. Bleee

     • No. Lepiej jak to dziecko w ogóle nie pójdzie do przedszkola, tylko będzie siedzieć w domu dziecka. Albo jak nikt po nie nie przyjdzie, bo tatuś właśnie zapił.

     • Mówisz o skrajnych przypadkach to jedno a drugie wolę żeby takie dziecko było w domu dziecka wychowywane przez siostry zakonne niż przez dwóch panów

     • A po co in vitro? Rzeczywiście spałeś na biologii, ale mniejsza o to. Jest sporo dzieci wychowanych przez kobiety, niekoniecznie lesbijki, choćby młoda matka wspomagana przez swoją matkę, ojciec nieobecny z takiej czy innej przyczyny. Im też chciałbyś odebrać dziecko? Weź lepiej strzel baranka o ścianę, bo widać na logiczne argumenty już za późno.

     • Ciekawe ciekawe to wyjaśnisz jak kobieta zapładnia kobietę? Samotne matki itp. To inna bajka, taka matka nie całuje się ze swoją matką, dziecko nie mówi do jej matki mamo tylko babciu. Właśnie takim osobom jak ty brakuje argumentów bo wszelkie badania na temat wychowywania dzieci przez pary homoseksualne wskazują na zły rozwój takiego dziecka, i wiele zaburzeń.

     • A kto powiedział, że kobieta? Lesbijka może zajść w ciążę jak każda inna, przez zapłodnienie naturalne lub sztuczne – nie ma to nic wspólnego z in vitro, resztę doczytaj sobie sam, trzeba było nie spać na biologii.

     • Sztuczne to właśnie invitro. A skoro ktoś jest lesbijką to przepraszam bardzo ale seksu z mężczyzną uprawiać nie będzie. Poza tym we wszystkich tych przypadkach potrzeby jest mężczyzna a twierdziłaś że nie jest on potrzeby, więc nasienne skąd? Z probówki?

     • Ale znacznie lepszym dla DZIECKA rozwiązaniem jest wychowywanie się w rodzinie homoseksualnej niż w domu dziecka…

     • Przyznaj się – gdy były lekcje biological, ty biegałeś po mieście z Kato narodowymi flagami. Bo jesteś żenujący poziomem.

     • Ostatnie słowo to właśnie słowo klucz – sztucznego :)
      Jakie to ma znaczenie, jak bardzo szczególny jest to przypadek? Nie wiem, jak tam w Twoim otoczeniu, ale zdaje się, że zwykle penisy nie mają igły…

     • ROTFL :D
      Zdaje się, że i w tym przypadku wchodzi w grę jakaś większa ideologia. In vitro to zapłodnienie sztuczne, ponieważ nie występuje naturalnie w przyrodzie. To faktycznie nie jest trudne :D
      Powyższe nie zmienia faktu, że in vitro jest dobre.

     • Chodzi o wyprostowanie absurdalnej tezy, że lesbijki muszą stosować in vitro. Nie muszą, wystarczy zwykłe sztuczne zapłodnienie, bez dodatkowych kontrowersji.

     • Chyba nie znam tej części tematu. Jaki jest problem z metodą, której użyją lesbijki? Jest różnica czy zdecydują się na in vitro czy sztuczne?

     • Dla niektórych ogromna. Nie dość, że „żyją w grzechu”, to jeszcze „zabijają” (niby te nadmiarowe zarodki z terapii).

     • Nie rozumiem, jaka jest różnica miedzy zarodkami lesbijki a heteryczki. Tak samo się pozbywają nadmiaru.

     • Mowa o różnicy miedzy in vitro a zwykłym sztucznym. In vitro w ogóle stosuje się w szczególnych przypadkach, jak niedrożność jajowodów. Nie ma żadnego powodu, by robiła to zdrowa, płodna kobieta.

     • Oczywista bzdura. In vitro to terapia upierdliwa i wciąż dość niepewna. Po co robić sobie pod górkę, jeśli wystarczy proste wprowadzenie nasienia do dróg rodnych?

     • Oczywiście że może ale wtedy przestaje być lesbijką gdyż dała mężczyźnie więc wtedy byłaby Be

     • https://www.heritage.org/marriage-and-family/report/the-regnerus-study-social-science-new-family-structures-met-intolerance

      Tutaj trochę streszczony na polski

      https://wpolityce.pl/m/polityka/439151-dzieci-par-homoseksualnych-szczesliwsze-przerazajacy-raport

      I pozwolę sobie przytoczyć.
      “Raport opublikowany w 2012 roku mrozi krew w żyłach. U osób, które zostały wychowane przez homoseksualistów, stwierdził aż 24 rodzaje negatywnych skutków wychowania. Dorosłe dzieci pochodzące z tęczowych domów częściej myślą o popełnieniu samobójstwa, częściej mają problemy z prawem, chętniej sięgają po narkotyki, mają problemy z budowaniem trwałych związków, nie radzą sobie z dochowaniem wierności swoim partnerom i częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów. Wśród wychowanków par homoseksualnych jest ponad trzy razy więcej bezrobotnych niż wśród osób wychowanych w pełnych rodzinach, a prawie cztery razy więcej z nich korzysta z pomocy społecznej.”

      Wystarczy wpisać w google “dzieci par jednopłciowych” i lecisz badania, nie ma żadnego które wskazało by że takie dzieci są takie same jak u normalnych par. Krzywdzicie dzieci i taka jest prawda, dlatego powinno się wam je zabierać i surowo za to karać. Jeśli ja będę chciał żyć jak pustelnik to mój wybór ale nie mam wtedy prawa wziąć sobie dziecka i kazać jemu żyć w ten sposób.

     • “Badanie” Regnerusa (finansowane przez konserwatywne think tanki) zostało zrównane z ziemią przez środowisko naukowe. Autor dobierał grupy badawcze wg klucza “stabilne rodziny hetero” i “rozbite rodziny homo”, nie potrafił nawet poprawnie zdefiniować pojęcia “gej” i “lesbijka” i popełnił całą masę błędów metodologicznych. Proces publikacji artykułu (w szczególności peer review robiony przez kolegów autora) też nie spełniał standardów naukowych.

     • Jedno kontrowersyjne badanie konserwatywnego think tanku, zjechane przez organizacje takie jak American Academy of Pediatrics, American Sociological Association i American Medical Association. Weź mnie nie rozśmieszaj. Ale nawet tam stoi jak byk:
      „ As Regnerus makes clear, these results establish an association among family structure, parental relationships, and adult outcomes—not causation. The study does not by itself establish that having a parent in a same-sex relationship is a root cause of the differences in outcomes that Regnerus observed.”
      Tego fragmentu WPotylicę już nie przetłumaczyło, jakoś mnie to nie dziwi.

     • Wziąłem jedno przykładowe badanie nie chce mi się kopiować całego Google. Jeśli jest jakieś konkretne badanie wskazujące na to że takie dzieci wychowują się normalnie, że takie dziecko jest heteroseksualne, bądź jest wychowywane że może kochać każdego bez względu na płeć to ok. Ja naprawdę nic nie mam do LGBT nie szykanuje takich ludzi, nie pluję im w twarz jeśli spotykam takie osoby traktuje jak każdego innego. Zwyczajnie w świecie nie chcę aby krzywdzono dzieci, tak samo jak ja z obecnym stylem życia skrzywdził bym dziecko i dlatego w życiu bym go teraz nie spłodził. Niestety wszystkie badania jakie znalazłem wskazują na bardzo dużo zaburzeń u takich osób, znalazłem kilka jeszcze bardziej wątpliwych niż też który zacytowałem badań i tyle. Środowisko psychologów, psychiatrów i seksuologów ma w zasadzie prawie to samo zdanie, jest to złe dla dzieci. Sami róbmy ze swoimi życiami co chcemy ale nie krzywdźmy innych. Trochę też rozumiem osoby homoseksualne widząc komentarze że HIV i AIDS to choroba tylko ich dotycząca, czy słysząc że to nie są ludzie… Bo to oczywiście bzdury. Jednakże bzdurą jest również iż kobieta może zapłodnić kobietę, jedyne opcje to invitro albo zapłodnienie przez mężczyznę.

     • Podałeś link do tego jednego badania, nic więcej. Reszta to Twoje głębokie przekonanie. BTW, ta sama fundacja (Heritage) neguje zmiany klimatyczne. ExxonMobil płaci to i wymaga.

     • Ten sam Exxon ktory juz w latach 60tych mial swoje wlasne badania sugerujace ze wzrost co2 z przemyslu spowoduje ocieplenie klimatu?
      Dzis nikt nie neguje zmian klimatycznych, co najwyzej ma nieco inne zdanie co do ich przyczyn oraz kierunku. Ja sam jestem i zawsze bylem sceptyczny do raportow IPCC. Są mocno podkręcone by straszyc. Przeanalizujcie archiwalne raporty i porownajcie z pozniejszymi pomiarami. Wzrost co2 bardzo źle wplywa na klimat ale nie jest to takie trywialne jak nam ewangelisci od globalnego ocieplenia sprzedają.

     • Ależ się czepiasz słownictwa faktycznie sztuczne zapłodnienie i in vitro to dwie inne metody zapłodnienia no właśnie jakiego? Sztucznego… Tutaj jest spory błąd w tłumaczeniu metod na język polski, dlatego właśnie nie tłumaczy się już wielu rzeczy. Tak czy inaczej mężczyzna w każdej z tych metod jest potrzebny, a ty twierdziłaś że nie jest i od tego się zaczęło… Bez mężczyzny żadna kobieta nie zajdzie w ciążę, a bez kobiety żaden mężczyzna nie będzie mieć dziecka tak już jest.

     • Po prostu wystarczy wstrzyknąć spermę :) pare prób może się uda facet tylko daje nasienie . I znam takie dziewczyny

     • To smutne, że musiałbyś przekopać całe Google, żeby udowodnić swoje homofobiczne racje. Może lepiej by było dla Ciebie poszukać jakichś faktycznie naukowych źródeł i się trochę doedukować w tematach, na jakie się wypowiadasz, niż za wszelką cenę szukać w Internecie pseudonaukowych dowodów, które potwierdzą, że Twoje uprzedzenia są słuszne. Istnieje coś poza skrajnie prawicowym Internetem, który robi k*** z logiki i jest propagandowy, moim skromnym zdaniem. Ale jak wolisz, żeby robiono ci wodę z mózgu, to dalej se czytaj te wPolityce, wSieci i inne takie propagandowe gazetki. :)

     • Mam pytanie, czy każda osoba która nie wspiera LGBT jest homofobem?

      Skoro każda osoba która nie wspiera żydów i nie klęczy przed nimi jest antysemitą to to chyba logiczne że tak ? I tak samo trzeba swoją drogą traktować to hasełko o “homofobii” – homofob to osoba której nie lubią albo boją się homosie.

     • Aleś podał przykład – wPolityce. A czy to, że takie dzieci mają problemy nie może wynikać z tego, że otoczenie ich nie akceptuje? Dzieci homoseksualne pochodzące z rodzin dwupłciowych też znacznie częściej myślą o popełnieniu samobójstwa. Dlaczego? Bo nie są akceptowane przez społeczeństwo.

     • Człowieku wychowywanie dziecka przez matkę i babcię to zupełnie co innego niż przez dwie lesbijki

     • Ewidentnie przespałeś i nie wiesz skąd się biorą dzieci. Serio chłopie nie ośmieszaj się…

     • Nie urodzi, ale może być biologicznym ojcem dziecka lesbijki, jako dawca nasienia i występować w roli „wujka”. Podobnymi „wujkami” bywają niektórzy księża i jakoś mało kogo to bulwersuje.

     • Z dwojga złego już chyba odrobinę (ale to bardzo tylko: odrobinę) bardziej akceptowalne może być wychowywanie dziecka przez 2 lesbijki niż 2 gejów – to raz. Dwa – no takie dziecko ma z reguły ojca biologicznego,dlatego fikcji prawnej typu dwie matki się u nas nie akceptuje.

      Dwa – to ich dzieci a nie adopcyjne “społeczne”, odbieranie im ich własnych dzieci było by prześladowaniem.A akurat w Polsce to par heteroseksualnych czekających na adopcję jest dość,dzieci tkwią w domach dziecka raczej dlatego bo sądy nie są chętne do całkowitego pozbawiania praw rodzicielskich i pomysły z adopcją przez homoseksualistów są zwyczajną hucpą. Po co im zresztą właściwie dzieci ? Patrząc z perspektywy historycznej jak to było z homoseksualizmem w starożytnej Grecji to sprawa wygląda na tyle podejrzanie,że wystarczy aby mówić nie dla homoseksualnych adopcji,a zwłaszcza adopcji przez gejów.

     • Na szczęście mało kogo obchodzi, co tam sobie akceptujesz albo nie. Bez względu na prawne regulacje, istnieją dzieci wychowywane w związkach homo, czas najwyższy przyjąć to do wiadomości. No i nie ma obowiązku ujawniania biologicznego ojca, nie wiedziałeś?

     • “dzieci tkwią w domach dziecka raczej dlatego bo sądy nie są chętne do całkowitego pozbawiania praw rodzicielskich ” – nie. Tkwią, bo ludzie chcą głównie niemowlęta. Dużo starszych dzieci mogłoby pójść do adopcji, ale nikt ich nie chce.

     • Wiesz że jest pełno par lesbijek które wychowują dzieci. Polskie dziewczyny nawet jedne w Angli mieszkają

     • A wiesz że w Szwecji jednej mężczyzną wychowuje dzieci razem z wilkami?… Co to za argument że gdzieś tam coś tam.

     • A nie ważniejsze jest to zeby dziecko bylo wychowywane przez kochających je rodzicow/opiekunów, chcacych zapewnic mu najlepsze mozliwe warunki do zycia, zdobywania wiedzy i samorealizacji? Osob ktore dla tego dziecka gotowe sa do poświęceń nie tylko fizycznych ale i psychicznych, osob ktore beda owe dziecko wspieraly w gorszych chwilach i dawaly pomoc zawsze wtedy kiedy ta pomoc bedzie potrzebna?

     • Ulegasz wpływom czyli płyniesz w głównym nurcie hipokryzji katolickiej i nic więcej. Starożytni mieli w tym względzie więcej tolerancji. Na przykład do V wieku pocałunek w usta na powitanie się dwóch mężczyzn było czymś naturalnym. Ten zwyczaj został jeszcze w niektórych krajach arabskich. W starożytnej Grecji seks z osobami tej samej płci też był normalnością i jedyną różnicą było, kto był na dole, a kto na górze. Na zachodzie funkcjonuje taka instytucja małżeństwa jak PACS i jest to prawnie unormowane. Polska, to dalej centrum obłudy i ciemnoty.

     • Nie jestem katolikiem, nie słucham ich, nie jestem za pisem, nie mam nic do homoseksualnych osób póki nie chodzi o dzieci. A w starożytnej Grecji najpopularniejsza była pederastia (pedofilia) i pedofil nie był szanowany w społeczeństwie… Przestańcie brać widzę z filmów. Z pocałunkiem też tak nie było… Miałem przestać komentować te wasze wypociny ale jak widzę że przekłamujecie fakty historyczne. Zastanowicie się co robicie bo robiąc takie rzeczy jesteście jak pis a ich nienawidzę.

     • Skad pomysl ze para jednoplciowa nie moze miec dzieci? Nie moga miec ze soba ale kazda z osob w takiej parze moze miec dziecko. Jesli dwie lesbijki wychowuja razem dziecko jednej z nich to chcesz je odebrac? Na jakiej podstawie? Ja rozumiem ze prawo do adopcji to temat bardzo trudny. Nie ma mozliwosci adopcji przez taka pare bo oznaczaloby to tak naorawde adopcje tylko prez jedna z osob. Tak samo dwu panow, jesli jeden z nich jest prawnym opiekunem swojego dziecka to chcesz mu je odebrac bo zyje w zwiazku z innym mezczyzną?
      Ciekawostka. Niektore urzedy oficjalnie uznaja zwiazki partnerskie homoseksualne. Dwu gejów mieszkajacych razem. Jeden z nich bezrobotny ubiegal się o zapomogę na cele mieszkaniowe i dostal odmowę bo jego partner dobrze zarabia a zapomoga nalezy sie na rodzinę a nie na osobę. Rodzinę a dokladniej osoby wspolnie prowadzące gospodarstwo domowe. Nie ma i nie bylo w Polsce przepisow dyskryminujacych ludzi za to ze sa lgbt. Nie ma jednak tez zadnych przepisow dajacych im przywileje jak niepelnosprawnym, nieoelnoletnim czy emerytom. Lgbt walczy wlasnie o takie przywileje ale dla zmyłki nazywaja to walką o rownouprawnienie.

     • Zdziwiłbyś się, jak dużo dzieci w Polsce jest wychowywanych przez pary jednopłciowe. A jeśli mówisz o wychodzeniu na ulicę – to jak, jeżeli wyjdzie dwóch facetów i będzie szło za rękę, to uważasz, że nie mogą tego robić?

     • “nie obchodzi mnie co kto robi póki nie wychodzi z tym na ulicę.” rozumiem, że to tyczy się też katolickich procesji, orszaków weselnych oraz par hetero? bo ja trzymając męża za rękę manifestuję swój heteroseksualizm. Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie tak nienawidzą innych, którzy w ŻADEN sposób ich nie krzywdzą.

     • Gdybym miał wybór wycowywać się w domu dziecka a z rodzicami homoseksualnymi dwa razy bym się nie zastanawiał i wybrał to drugie. Odebrał byś mi prawo do tego w imie Twoich przekonań ? Bo teraz właśnie tak się dzieje

     • No czyli zgadzasz się z większością środowiska LGBT. Adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest marginalna, i można to sprawdzić przez statystyki z zachodnich krajów. A to że nasi “bohaterowie” z przodu parady drą ryja najgłośniej, to nie znaczy że reprezentują prawie milionową społeczność w Polsce. Musicie zrozumieć, że nie dość że na paradzie widzicie jakiś ułamek naszej społeczności, to jeszcze skupiacie uwagę na największych krzykaczach. I to jest całkiem normalne, każdy zauważy tego kto drze ryja, nawet jeśli za nim stoi milion innych osób w ciszy. Ale nie można wyciągać z tych kilku przypadków wniosków o całej grupie ludzi.

      Warto też zaznaczyć że ten prawie (lub ponad) milion ludzi nie jest zorganizowany (tak jak na przykład kościół, albo partia), tylko jest przypadkowym zlepkiem, z czego większość w ogóle nie uczestniczy w działaniach tej społeczności. Więc to że mi się nie podoba, i masie innych ludzi się nie podoba co oni wykrzykują, nie znaczy że możemy cokolwiek z tym zrobić. Bo nie jesteśmy organizacją, nie ma struktury, zasad, liderów.

     • Małżeństwo “Jednopłciowe” Co to wogóle za stwierdzenie jak gieje chcą wpychać w swoje kakaowe dziurki własne interesy niech wpychają.. Ale niech nie zawierają małżeństwa. Co to w ogóle za pomysł. Nie dobrze mi się robi na samą myśl

     • Człowieku… Instytucja małżeństwa w polskim prawodawstwie została unormowana w ustawie zasadniczej czyli Konstytucji. Nie ma możliwości wprowadzenia małżeństw jednopłciowy na podstawie ustawy bo było by to sprzeczne z konstytucją. Chcesz takich małżeństw? Musisz zmienić najpierw konstytucję, a jak wiemy to się nie stanie, bo żadna partia nie jest w stanie obecnie uzyskać większości konstytucyjnej i tak pewnie będzie jeszcze długo… Dlatego marzenia o takich małżeństwach można odłożyć na półkę. Co innego jakieś związki partnerskie, konkubinaty itp.

     • właśnie w tym rzecz, że związek małżeński jest zawierany między mężczyzną a kobietą… niech sobie mają związki partnerskie, pedalskie czy inne, ale małżeństwo to małżeństwo

     • Źle pamiętasz. Małżeństwo jest zdefiniowane w Konstytucji:
      Art. 18. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

     • Jakie prawa? Nie powtarzaj pustych haseł. Jedyne o co walczą, to kasa, rozgłos i aby być ponad innymi.

     • Ale jakie prawa ? Czy ktoś ci zabrania isc do “łóżka” z kim masz ochotę?! Chyba nie , natomiast ty zmuszasz mnie na różne sposoby do tego żebym był uświadomiony jakie masz preferencje co mnie nie obchodzi i mnie brzydzi – czy odruch obrzydzenia jest homofobiczny?!

    • Dobrze powinieneś być konsekwentny i przestać używać produktów Intel i AMD jako że obie firmy wspierają społeczności LGBT. Taki bojkot ma masę plusów np. przestaniesz wypisywać głupoty w Internetach.

    • To z czego piszesz komentarze? Smarfonem/komputrem chińskich komunistów, koreańskich lobbistów albo jabłuszkiem firmyy pro LGBTQRHopsasa? Gołębiem wysyłasz? Nie, gołąbek to symbol chrześcijański… Sąsiadowi przez okno listy owinięte wokół kamienia? Nie, tak to się za komuny robiło konfidentom. Gamoniu jeden, każda jednostka ludzka, grupa ludzi, firma, państwo i klub szachowy ma poglądy. A ty jak widzę każdy pogląd uznajesz za fanatyzm, o Szary Jedi Ortalionu. BTW. Twoje podejście to też fanatyzm więc mam nadzieję że już się sam oplułeś, określiłeś obelżywymi słowami a może i jesteś na drodze do samozagłodzenia bo nie karmisz fanatyków…

     • Twierdzisz, że każda firma ma poglądy i klub szachowy itp. To jakie poglądy ma firma w której zatrudnieni są waginosceptycy z lgbt i ludzie uczęszczający na kółka różańcowe? Jakie poglądy ma firma Apple która z jednej strony dba o klimat/pracowników/różnorodność w jedności lgbytqwty i inne z dupy wyciągnięte idee. Ale nie przeszkadza to zarazem tej samej firmie korzystać z niewolniczej pracy, nie przeszkadza tej firmie wspieranie komunistycznego reżimu. Ja ci wytłumaczę jakie ta firma ma poglądy, ich pogląd to zysk. A jeżeli można sprzedawać towar idiotom przez promocję “dupnych idei” które robią gówno z mózgów to świetnie. Takie gówniane mózgi są bardziej podatne na manipulację. Czego mamy przykład teraz w USA.

     • Po pierwsze cieszę się, że poruszyłeś temat Nadgryzionego. Kwestia “niewolniczej pracy’ pojawiła się kilka lat temu, dotyczyła spraw sprzed obecnie 10ciu czy więcej a później ucichła gdy okazało się, że samobójstwa dotyczyły wyłudzenia odszkodowań dla rodzin. Ot, mieszanka wschodniego podejścia “rodzina ważniejsza niż jednostka” i międzynarodowego januszowania, podlana sosem medialnym. Dodam na koniec, że obecnie (i od kilku lat) pracownicy tych fabryk zarabiają więcej niż ci z fabryk rumuńskich czy (szok) portugalskich. Miło więc odesłać cię na ten chiński, samobójczy bambus. Po drugie, nadal w odniesieniu do chin, ich komunizm to kalka ustroju dworskiego cesarstwa. Żyją tak od kiedy my w europie mieszkaliśmy w chatkach z gó..a. Ale nam, demokratycznym europejczykom to nie w smak. Grecka demokracja (z której nota bene się nie wywodzi nasz system) kurła! Tu, socjologicznie odsyłam na bambus celem przeczytania “Zderzenie cywilizacji”, książek historycznych i czegoś innego niż pierwsza strona googla. A na koniec pragnę zauważyć że czepiasz się rzeczy których nie dotyczył mój post a jego dodatków i pogranicza więc odsyłam na bambus w lasku wietnamu czy okolic bo to równie daleko jak twój komentarz do mojej wypowiedzi. A na koniec, tak dla zabawy powtórzę, BAMBUS.

     • Praca dzieci.kwestia sprzed 10 lat? Wpisz sobie Child labour foxconn. A czy ta firma nie pracuje też dla Apple? Potem ten mądry wywód i opis kultury i systemu politycznego w Chinach, ich różnicy względem naszego. I nie przeszkadza ci, że zniewolili Tybet, nie przeszkadza ci, że prześladują ludzi za wyznanie? To może zacznie ci przeszkadzać, coraz większy nacisk na środowiska “lgbt”. W Chinach ocenzurowali “bohemian rapsody” w Polsce nie. Więc wskakuj na ten bambus i leć oburzać się nad nierównością i prześladowaniami tam gdzie one występują. A ja nadal będę się oburzał nad wykorzystywaniem przez firmy idiotycznych ideologii do promocji swojej marki.

     • Tja, ten wspaniały Tybet. Karta jokera. Raz, Tybet był wolny pod kontrolą chin przez ponad 700 lat a chiny pod tybetu 300. Dwa, ten wspaniały Tybet był teokratyczna dyktaturą lamów. Legalne niewolnictwo, 98% niepismiennych i regularne czystki niebuddystow. Poczytaj o tym. Ja tam w ten temat już nie wchodzę. I tak, w Polsce nie ma cenzury, zwłaszcza w tvp…

     • Straszna ta cenzura bo w tvp nie puszczają, a nie ma innych stacji. Jedynym faktycznie cenzurowanym ruchem w Polsce jest Konfederacja. Czyli według ciebie dyktatura lamów jest gorsza od dyktatury Chin? Ty czytasz co piszesz? To samo napiszesz o próbach przejęcia Tajwanu? To samo napiszesz o niszczeniu autonomii Honkongu? Jak tak dbacie o tą wolność i równość TO może wy przestańcie kupować produkty firm które wspierają Chiny? Oj nie bo z czego byście pisali swoje pierdy popijając ciepłe latte sojowe.

     • Tak, czytam i rozumiem dokładnie. Ty nie bo wcieliłem się adwokata diabła chin a ty właśnie piszesz o mnie jak o ich przeciwniku. Do tego doszliśmy do prawdy. Tobie nie chodzi o ideologie w biznesie. Tobie chodzi by była to ideologia jaka TOBIE pasuje. Uwielbiam taką januszową filozofie… Zostajesz oficjalnie namaszczony na gamonia a rozmowę uznaje za zakończoną.

    • Tak się zastanawiam w jaki sposób napisałeś ten komentarz w końcu nie mogłeś go napisać z pc i telefonu bo firmy takie jak Apple AMD Intel popierają LGBT telefonu z Androidem też nie mogłeś użyć bo Microsoft zarabia na każdym telefonie z tym systemem 8$ przez patenty

   • Nie, nie bo popierają mniejszości. Popierają kogokolwiek. To jeden z tych “kataryniarz gra, małpka tańcuje i buahaha”. A jak kataryniarz i małpka mają zdanie to już kopnie bo to rozrywka a rozrywka ma być bezmyślna

   • Proszę sprawdzić lepiej konto CD Project RED w wersji arabskiej i zastanowić się, czemu tam nie zmienili swojego logo. Tak się składa, że akurat tam homosie są rzeczywiście prześladowani. Czemu tam się nie posolidaryzują? Na razie wychodzi na to, że wymazaliby się kałem i wzieli na twarz w imię zysków płynących z przypodobania się lewicowemu mainstreamowi, a nie walczyli o prawa mniejszości.

   • Powinieneś raczej się cieszyć, że jest ktoś, kto w imię przekonań (jakkolwiek one mogą Ci się nie podobać – wolność opinii działa wszak w obie strony) rezygnuje z “grania w grę”, prawda?

     • MaroSław zdecydowanie ludzi szanuje. I chce zachować swoje przekonania, wedle których jest tak czy inaczej. Może komuś się to nie podoba, ale zdrową prawdą jest, że tak samo jak LGBT może walczyć o zmianę prawa, tak samo ci, którym to się nie podoba mają prawo walczyć o zachowanie status quo.

   • xD jaki szary i pusty musi być ten świat homofobów. Z tyłu rzeczy muszą rezygnować, żeby nie sprzeniewierzać się swoim uprzedzeniom. Dodam, że to nie są wszystkie firmy, które wspierają ludzi LGBT. Jest ich tysiące. Sam pracuję w kilku, a nie ma ich na liście. :)

   • Organizacje LGBTQ mają tyle wspólnego z prawami mniejszości seksualnych ile miała PZPR z dobrem robotników. Radzę otworzyć oczy i sprawdzić co jest czym. Z ideologią głoszoną przez te organizacje nie zgadza się nawet część gejów i lesbijek. Przykładowo głośny list dwóch homoseksualnych projektantów mody potępiających idee adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

    • Nie ma żadnej ideologii!!! To mity rozsiewane przez homofobów. Wolisz, żeby dzieci spędziły całe życie w domach dziecka, czy żeby miały kochających rodziców?

  • Wyobraź sobie że w studiach gier nie pracują jedynie osoby robiące faktycznie te gry wstawaniem tego typu rzeczy nie zajmuje się przykładowy Jacek grafik robią to tzw piarowcy ich działania mają polepszyć wizerunek firmy jesteś tak negatywnie nastawiony do LGBT prawdopodobnie przez pana prezydenta dudę

  • Ale wiesz, że u podstaw Cyberpunku leżą własnie tematy polityczne i społeczne, takze w takich kwestiach? xD Czy znasz ten setting tylko dlatego ze gdzies w telewizji mignął ci Blade Runner?

 2. Lewica i prawica bawia się od lat w dobrego i złego policjanta a ludzie w tą grę dają się wciągnąć jak baranki. Ch*j to was i polityków powinno obchodzić co ktoś robi w łóżku albo z kim żyje.

  • Ludzie nie potrafią zrozumieć że to lewica im najbardziej szkodzi. To lewica cenzuruje wolność słowa, lewica wsadza do więzień za krytykę polityki imigracyjnej, za krytykę osób LGBT. To lewica jest winna temu co dzieje się obecnie na ulicach zachodnich miast. Oni to nakrecaja. To lewica promuje aborcje i handel dziecięcymi narządami. A co robi ta zła prawica? Prawica nie chce aborcji, prawica chce chronić tradycyjną rodzinę, prawica nie chce sprowadzania do Europy terrorystow z ISIS itd. Niestety większość współczesnego społeczeństwa to produkty inżynierii społecznej. Obawiam się że jedynie nowa wojna światowa może sprawić, że ten świat wyjdzie na prostą. To już zabrnęło za daleko.

    • bilet lotniczy na

     -Kubę zmiana płci od zaraz od ręki kraj mlekiem i miodem płynący
     -Korea północna tam za posiadanie bibli 15lat obóz karny mają bardzo srogie i długie zimy -35c ciężko byłoby przetrwać wszystkie 15
     -Arabia Saudyjska też jest spoko jak się nie lubi kościołów religii ale tylko tej chrześcijańskiej

     PS.aborcji chcesz? ale jak z tego co się orientuję tego się nie robi na chłopach tylko babach a ty chłop jesteś przecież czy jakiś tam płciowo neutralny nieokreślony jeszcze? a może inaczej masz żal do swojej starej,ze cie nie wyskrobała a wszystko co było najlepsze z ciebie nie spłynęło po jej tyłku

    • tym komentarzem pokazałeś jaki zestaw wartości, postaw kryje się za literkami LGBT i to właśnie dlatego część ludzi nazywa to ideologią lgbt

   • O, czyli to są te bańki informacyjne.

    Dla mnie prawica chce dyskredytować szczepionki, chce wynieść naukę ewolucji że szkół, chce katastrofy klimatycznej, chce chronić pierdolone *zygoty*, chce narzucić wszystkim niepotwierdzalną empirycznie religię, chce sabotować kooperację międzynarodową, chce ciąć pieniądze na państwowe badania naukowe, gada głupoty na temat LGBT, +100 innych rzeczy.
    A lewica to coś tam sobie chce, ale przynajmniej szalona nie jest.

    Dziwny jest ten świat.

 3. fiu fiu fiuu to jest to samo studio które w 2011 zrobiło coś takiego homofobicznego ?

  https://www.youtube.com/watch?v=-atXCUEMj1w&feature=emb_title
  to studio w którym jeden z projektantów rozgrywki w Gwent homoseksualista po odejściu z pracy żalił się w wywiadzie jak w pracy był prześladowany wyśmiewany i poniżany przez kolegów za swoją orientacje seksualną

  nie mądre posunięciu ja swój pre order anulowałem zagram na buildzie z torrenta zarabiajcie na mniejszości stanowiącej mniej niż 1% populacji mam nadzieję,że wasi księgowi eksperci od marketingu w biznes planie uwzględnili to posunięcie mam nadzieję,że wyjdziecie do przodu ja pedalstwa i krypto pedofili nei wspieram

  PS.HIV/AIDS to nie przeziębienie i grypka

   • i tu jesteś w błędzie ona dotyczy wyłącznie tej grupy i całej tej gromadki zboczeńców seksualnych a to,że na broszurkach informacyjnych widzisz ładne obrazki matki karmiącej niewole piersią i napis HIV/AIDS czy wiadomosć,że zwykły obywatel może złapać to świnstwo w szpitalu podczas rutynowego pobierania krwi to efekt pracy ich looby propagandystów od wybielania przekazu

    • W takim razie oczywiście jesteś w stanie przestawiać mi badania potwierdzające to? I w takim razie hetero seksualna osoba nie jest w stanie się zarazić, hmm ciekawe czyli oni faktycznie w genach mają bycie homoseksualnymi osobami…

     • heteroseksualna osoba zarazi się od członka społeczności LGBTQP+ zwanego biseksualistom jednego dnia preferuję mężczyznę w łóżku drugiego kobietę rozumiesz ? i tu zaczyna się reakcja łańcuchowa następnie ta pani co gustuję tylko w facetach dzieli się swoimi wiruskami z innymi heteroseksualnymi

      badania naukowe? 99,9% cierpiących na HIV/AIDS to właśnie cala ta banda lgbtp+ warto odnotować ćpunów co maja w doopie zasady pracy BHP i kłują się jedna igłą przez miesiąc

     • Ale to nie tak działa… Nie o to chodzi… Wśród osób homoseksualnych jest bądź było nie jestem pewien aktualnych statystyk większe ryzyko chorób bo nie zabezpieczają się z racji że nie mają ryzyka zapłodnienia i uważali że nie muszą, te choroby nie powstały przez nich…

     • Narkoman tez może się zarazić hiv nie musi być homo . Ale cóż gadanie do idioty to jak grochem o ściane

     • narkoman to asceta nie uprawia seksu żyje w celibacie? to jeszcze gorzej,bo będąc całe życie na haju wszelkie hamulce popuszczają

      zresztą słyszałeś o czymś takim jak chemsex ? od zawsze dragi były nierozłączną częścią społeczności LGBTQP+

     • źródłem tych rewelacji w artykule na NationalGeographic jest CNN wspaniały wybitny autorytet w dziedzinie medycyny ! ta sama stacja,która nazywa pokojowymi protestami bandy czarnych bandytów rabujących mordujących puszczających z dymem kolejne amerykanskie miasta

      PS.specjalisty z CNN piszą o olbrzymi wzroście zarażonych HIV w europie pomiędzy 2004-2015 tak to jest jak się otwiera granice dla milionów inżynieró naukowców fizyków jądrowych z Afryki bardzo prawdopodobne,ze to oni są odpowiedzialni

      upsik nie pykło

   • nie wspiera tylko przytakuję zachowanie stadne inni to robią to ja tez muszę zwykłą pokazówka dla publiki bo cool bo trendy bo to jest modne

    dam sobie uciąć,ze całe kierownictwo Intela na najwyższym szczeblu za drzwiami bez kamer mikrofonów traktuję ich jak powietrze

 4. Redzi od czasow sukcesu Wiedźmina 3 są już całkiem inną firmą. Kasa zmienia ludzi. To już nie jest firma buntowników, to teraz firma jak każda inna na zachodzie. Tracą powoli stary fanbase na rzecz nowego, postępowego, skrajnie lewicowego.

 5. Chciałem ale teraz nie kupię C2077 tak samo jak nie kupuję produktów Gillette . Widocznie przekalkulowani zyski i straty. Skoro robią grę dla rynku US to spoko – powodzenia. Będzie wiel innych pozycji.

  • O nie, trzeba zrobić zebranie zarządu rad nie kupi Cyberpunka, JESTEŚMY ZGUBIENI. :D Na szczęście większość ludzi nie jest homofobami i faszystami, więc myślę, że Redzi dadzą sobie radę. A tobie radzę znaleźć listę firm wspierających LGBT, bo pewnie nawet nie wiesz, że korzystasz z rzeczy tych firm. Radzę je szybko wyrzucić jeszcze się zarazisz. ;)

 6. Miałem kupić nie kupię, kolega z konserwatywnymi poglądami też najwyżej jak się będzie chciało przejść to pirat. Wizerunek tyle budowali żeby go w 1 chwili zniszczyć z BLM i LGBT gratuluję CD Red gratuluję.

 7. Prosto na temat…
  Co kto robi w łóżko ich sprawa.
  Ale nie tak hej do przodu, nie ma problemu, rowne uprawnienia prosze bardzo.
  Ale od dzieci precz, ani nauki w szkolach ani adoptcji ze homosexualism lub jeszcze gorzej LGBT jest normą.
  Aby mieć dzieci potrzebny jest mezczyzna i kobieta, to jest i bylo normą.

  LGBT rzadzi się swoimi prawami, są 2 plocie, nie ma 3 ploci, ani nie ma ploci X.
  Ze co ja powiem ze jestem samochodem i sobie tak wymyslilem to teraz niech wszyscy sie dostosuja do mnie.
  Co do zachowania i ubiory tuch ludzi na paradach to nic dodac nic ujac.
  Z tego co widzialem na zywo w UK to Rozpusta i zepsucie moralne.
  Genitalia na wieszku i dziwne gesty
  Jak niechcemy miec rozpust tak jak wszędzie na zachodzie to trzeba trzymac sie z dala od ekstrymistycznej progresywnosci.

  W sprawie CD Projekt RED, niech mie mieszaja sie w politykę i afery elit swiatowych nasladujac inne marki lub w celach reklamy.
  Jako tako sama reklama mi nic nie przeszkadza, zalezy co mowia i czy wspomagają ruchy grup LGBT.
  Jezeli finansuje ruchy grup LGBT to nie kupie od nich nic do poki to się nie zmieni.

  Że LGBT jest mniejszascia to nie znaczy ze automatycznie maja racje, to znaczy ze sa poprostu mniejszością.
  Nie wszystkie mniejszosci maja rację w sprawach moralnych.
  Tak jak mowie, każdy niech żyje sam swoim zyciem prywatnym i ma swoje grona przyjaciol.
  Potepiam też hejt I agresywnosc w kierunku ludzi innych wyznan, czy preferencji pociowych czy to relgijnych.
  Nie tedy droga.
  Poprostu mam swoje poglądy a jest w Polsce tak jak jest, naszczescie dla nas w demokratycznej Polsce tak zaglasowala wiekszosc.
  I przy tym zostanmy, na PO nie ma mozliwosci abym zagaslowal (skrajna lewica), aborcja, lapowkarze i wyprzedali Polskę niemcom.
  Mieli swoj czas, teraz PiS się dobrze sprawuje, dobre rezultaty ma to PO sie zgralo z LGBT.

 8. To wywieszanie flag tęczowych i wpisywanie skrótów różnych niby mniejszości i uciśnionych istot ludzkich to nic innego jak działanie marketingowe. Zamiast płacić miliony za reklamę można dać hashtaga z modnym skrótem albo parę tysięcy dla fundacji i media o tym napiszą lub powiedzą.

 9. Śmieszne te wojenki, jedni chwalą że wspierają inni bojkotują. To tylko marketing, firmy mają wywalone jajca, coś jest popularne to sie podpinają i na tym zyskują. Pięknie pokazała to ostatnia sytuacja z Microsoft i blm

 10. Ale się zagotowało w komentarzach. Spięci może wyluzujcie.

  Jak redzi na chwilę niesłusznie dostali się na celownik skrajnych ataków za niby transfobiczną reklamę w demie ich gry, to się nie ugięli – spokojnie wytłumaczyli o co chodzi i zostali przy swoim. Kiedy podobne dziwne ataki dostali za niby-rasizm, kiedy nazwali czarnoskóry gang w grze “animals” – podobnie. Mocno wsparci przez samego twórcę oryginalnego Cyberpunk 2020.

  A jak mają ochotę wesprzeć mniejszości, to wspierają – i elegancko. To właśnie znaczy mieć własne zdanie i nie dać się zwariować. Już się uspokójcie z tymi kolorami.

 11. Ciekawe czy jak wszyscy inni hipokryci zmienią logo w nocy z 30 czerwca na 1 maja, bo rzeczywiście popierają taką ideolo to czemu by zmieniali tylko na czerwiec.

 12. Dajcie znac, jak juz sie skonczy ten nieszczesny okres w historii ludzkosci, gdzie wszystko sprowadza sie do problemu zarzadzanego genitaliami.

 13. Jak to gracze nie wiedzą co zrobić? Ja mam w pompie ich Cyberpunka. Nie będę wspierał finansowo takich firm i koniec. Dołączą do czarnej listy z Bethesdą. Jeśli koniecznie chcą, to niech u siebie w biurze wieszają tęczowe szmaty, mnie nie obchodzą ich prywatne poglądy, ani tym bardziej o to nie pytałem. Ale mimo wszystko firma zajmująca się tworzeniem gier nagle zaczyna się angażować w lgbt i politykę. Życzę klęski z premierą Cyberpunka, ode mnie już mają jeden preorder mniej i raczej nie jestem jedyny.

 14. Oczywiście należy pamiętać, że celem takich działań jest przede wszystkim marketing. Mimo to szacunek Red-om się należy. Za brak ignorancji. Szczególnie w kraju takim jak Polska

  • redzi to swiatowa firma i zalezy jej na swiatowym markecie. w dupie maja polski rynek bo mieszka tu tyle ludzi, ile w prefekturze tokyo.

   • tacy światowi jak w 2018 pojechali do ameryki na największe targi w branży E3 to po ich pokazie na sali zapanowała konsternacja wśród amerykańskiej publiczności jakieś CD PROJEKT RED jakiś Cyberpunk 2077

    polecam obejrzeć jeszcze reakcję z pokazu Cyberpunk 2077 podczas E3 2018 i poczytać komentarze pod filmem

    https://www.youtube.com/watch?v=J8XRXsPE__o

    dopiero w 2019 zrozumieli,że są nikim na rynku amerykańskim małym pionkiem nie znanym studiem robiącym nie znane gry dlatego wymyślił motyw z Keanu żenujące zagranie marketingowe gdzie muszą posiłkować się czyimś wyrobionym brandem znanemu każdemu amerykańskiemu klientowi doszło do takiej sytuacji,że ludzie kupują tą grę tylko i wyłącznie bo tam jest nazwisko Keanu a sama gra została sprowadzona do nic nie znaczącego produktu biorę tą grę bo tam jest mój ulubiony aktor w same gry nie gram logika shoppingu lvl99

    wyobrażasz sobie sytuacje gdzie Rockstar płaci 100mln za twarz Schwrgenera na okładce GTA VI ? nie nie muszą tego robić by sprzedać swój produkt

    wyobrażasz sobie gdzie Bethesda płaci 100mln za twarz Stalone nie nie muszą tego robić ale CDPR TAK bo są kelnerami w branży ich całe IP Witcher 2007-2020 ogólnie sprzedanych egzemplarzy 35mln sorry każdego roku nowy COD tyle robi w mniej niż 72h samo GTA V to ponad 120mln kopi z czym do ludzi

    • jedno nie wyklucza drugiego. 35 milionow nie sprzedali tylko w polsce czy europie ale na calym swiecie, wiec smialo moge napisac ze firma swiatowa. i smialo moge tez napisac ze maja w dupie polski rynek bo ten swiat jest do podbicia i kazda akcja marketingowa to jakis tam kroczek w tym kierunku( nawet tak durna jak ta). microsoft promuje cyberpunka bo cdpr robi u nich za murzynow(ups)? i nie porownujmy “gigantow” do tej “malej” firmy. oni robili gry na caly swiat kiedy cdp jeszcze w pieluchy robilo. a na koniec jedno zdanie. szanuj rodzimego producenta bo jeszcze cie nieraz zaskoczy, a po za tym to nasz producent, na miare naszych mozliwosci i nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa. ;-)

 15. Nie popieram takich akcji, ale szanuję prawo firmy do robienia co jej się podoba, oddzielam tą kwestię od produktu i każdy jest zadowolony w końcu to firma prywatna.

 16. wspierają ale z wyłączeniem wschodu gdzie gejów kamienują. O tym już autor nie wspomina. Ludzi najbardziej wk. fałsz w tym wszystkim.

 17. Jejku co za bzdury. Autorka wpycha innym własne stereotypy, co w sumie nie bardzo różni się od bzdur typu “dwóch gejów dziecko na gwałt adoptuje”.

 18. Powiało hipokryzją. W wersji dla Arabów nie zmienili tła. Można sprawdzić facebook.com/CDPRAR/?brand_redir=DISABLE Wg mnie niepotrzebnie się bawią w takie gierki. Gilette już próbował także, szybko wrócili do pionu. Powinni zająć się tworzeniem gier a nie brnąć w takie akcje.

   • Ja w sumie czuję się minimalnie wsparty. Nie aż tak dotknięty, jak po liście powstańców warszawskich, oczywiście, no ale zawsze to jakiś pozytyw.
    I większa odpowiedzialność za swoje słowa niż u prezydenta Polski, lol.

 19. Ja także wycofałem się z preorderu. Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, ale nie będę wspierał czysto szkodliwego dla społeczeństwa ruchu jakiś kolorowych pojebów. CD Projekt popełniło ogromny błąd mieszając się w politykę i tym samym straciło cały mój szacunek.

 20. Dla mnie to oni mogą wspierać satanistów i modlić się do kozy, wisi mi to, ważne robią dobre gry i nową oczywiście kupię.

 21. Jak maja problem moralny to niech grają w Cyberpunka w pn,sr i pt…a w pozostale dni w jakas inteligentna gre gdzie wciela sie w kibola z koszulka Polski Walczacej rozbijajacego witryny sklepowe albo poczciwego SSmana wyzynajacego Żydów w czasie wolnym od papierkowej roboty…

 22. Poczytałem parę pierwszych komentarzy zarazem osób bojkotujących CDP Red jak i tych wspierających ich podstawę. Po tej fascynujące lekturze mogę spokojnie powiedzieć, że ludzie rezygnując z nadchodzącej produkcji omawianej firmy są lekko ujmując idiotami. Myśląc, że takie działania cokolwiek zmienią jedynie utwierdza was w błędzie. Błąd ten dotyczy faktu, że strata 100 a nawet 1000 potencjalnych graczy, którzy podjęli taką a nie inną decyzje, bo zobaczyli tęczę, nie sprawi żadnego bólu firmie. Twierdzenie, że LGBT+ to zło i nie powinni mieć praw do zawiązywania związków partnerskich, to czysto wyryta w głowach idea, która pochodzi ze źle interpretowanych praw (wspomniany Art. 18), praw kościoła dotyczących małżeństw i środowiska, w którym dominująca część to osoby heteroseksualne.

  Żeby jednak nie być jednostronnym wskaże również błędy jakie robią osoby wspierające działania grup LGBT+. Pierwsze i najważniejsze. Wasze działania nie mają sensu. W kraju zwanym Polska, zakorzeniona jest głęboko homofobia, której nie da się zwalczyć z dnia na dzień. W tym momencie, kiedy u władzy są osoby przeciwne takim ruchom, nie ma najmniejszych szans by przeszła jakakolwiek ustawa zmieniająca prawo w tym zakresie. Kolejną kwestią są marsze i nadmierne wsparcie udzielane omawianej grupie. Działania takie powodują jedynie wytykanie osobom homoseksualnym błędów jakie popełniają pojedyncze jednostki (nawet jeśli badania wskazują na 1mln ludzi czy więcej to w skali kraju czy świata nadal jest to mały procent). Media rządowe czy jakiekolwiek inne lubią kontrowersje, dlatego coraz więcej publikowanych jest materiałów wskazujących na zły wpływ homoseksualnych osób na społeczeństwo. Przeciętny zjadacz chleba połyka to niczym pelikan więc próba zmiany myślenia osoby zidoktrynowanej takimi ideami jest praktycznie niemożliwa.

  Moja propozycja to rozwiązać problem od podstaw. Żyjemy w demokracji więc jeśli większość zadecyduje nad uchwaleniem ustaw regulujących prawo dotyczące związków partnerskich jednopłciowych to nie ma się z tym co sprzeczać. Jeśli jednak takiej uchwały nie ma, to nie walczyć o nią a zmienić myślenie ludzi, by Ci mogli zauważyć że homoseksualizm nie jest czymś złym.

  Odbiegłem jednak od tematu samego studia. Więc wracając do niego i kończąc moją wypowiedź. Jeśli lubisz gry robione przez to studio, to kup i graj. Korporacje robią to co jest w danym momencie opłacalne od strony PRowej na rynku światowym, a nie lokalnym. Jeśli jedna firma mówi tak a 10 innych nie, to ta jedna zostanie zlinczowana. Nie musimy kochać studia by kochać ich produkcję. I z tą myślą wszystkich zostawiam i mam nadzieję, że nikt nie poczuł się przez moją wypowiedź urażony.

  • Poczytaj wyżej dokładnie. Jeden gość został zjechany za to, że był za unormowanie związków homoseksualnych, ale żeby nie nazywać tego małżeństwem. Tylko dlatego wylał się na niego hejt i został zminusowany przez tych “tolerancyjnych”.

   • Jakkolwiek inaczej by tego nie nazwali to nadal jest małżeństwo. Ja z przyzwyczajenia określam związek małżeński, partnerskim. To nie oznacza wcale że jest między tym nazewnictwem jakakolwiek znacząca różnica. Są dwie osoby, które coś do siebie czują i uznają się za partnerów życiowych. Proste rozumowanie, które nie ma znaczenia czy użyte jest wobec osób homo czy heteroseksualnych.

    • Czyli związek partnerski wystarczy.
     Ale nie chodzi tu o samą nazwę. Gość został zwyzywany i minusowany przez tych tolerancyjnych. Wystarczy trochę nie zgodzić się z tym środowiskiem i już jesteś wrogiem. To nie ideologia, a sekta jakaś. Musisz się zgadzać z LGBT w 100%. Inaczej jesteś faszystą i homofobem, twój majątek powinien zostać rozdany “potrzebującym”, a ty sam pozbawiony jakichkolwiek praw obywatelskich.
     I przed tym ludzie próbują się bronić. Ja np. nie chcę by moje dziecko, które za kilka miesięcy wyjdzie na świat było uczone w szkole o seksie przez faceta z brodą przebranego w kobiece ciuszki.

     • Zgadzam się z Twoją wypowiedzią i rozumiem obawę. Osobiście też bym wolał nie być w takiej sytuacji gdzie osoba zmieniająca płeć uczy mnie czy moje dzieci o seksie. Jednak mimo, że miałem nieprzyjemności trafić na osoby, których zdanie na temat LGBT+ były czysto skrajne i nie zostałem, jak się można spodziewać, miło przyjęty do rozmowy, tak trzeba jednak spojrzeć na to, że osoby wspierające ruch LGBT+ to nie zawsze ślepo oddani sekciarze. Bardzo często są to osoby, z którymi normalnie rozmawiamy lub które mijamy na ulicach. A to że nie zgadzamy się w jakiejś kwestii jest tematem otwartym na rozmowę. Lub powinno być.

      Osoby zmieniające płeć czyli tzw. Trans. Są to osoby, które czują, że nie urodziły się z płcią z jaką się utożsamiają. Operacja taka zmienia jedynie wygląd, nie sprawia, że taka osoba może nagle rodzić dzieci czy zapłodnić kobietę. Dlatego uważam, że osoby trans popełniają wielki błąd podejmując się takich działań.

     • Różne są fetysze seksualne i kogoś może podniecać przebieranie się. Rozumiem to. W domu pełna dowolność. Ale już łączenie tego z życiem publicznym i na siłę pokazywanie dzieciom od małego “że to jest dobre” jest złe. Szczególnie, że osoby takie częściej popadają w depresję i popełniają samobójstwa. I nie jest to spowodowane nietolerancją. Im większa otwartość społeczeństwa tym bardziej psychicznie ci ludzie cierpią. Ale powiedz to komuś bezpośrednio związanemu z środowiskiem LGBT… Utrata pracy to najlepsze co może człowieka spotkać. Oczywiście mówię o krajach zachodnich. U nas powoli zaczyna się od osób pełniących funkcje publiczne. Kilka lat i przejdzie na zwykłych obywateli. Niestety…

     • Jeżeli tak to ubierasz w słowa to nie mogę się nie zgodzić. Przy czym jako osoba niehetero trudno mi powiedzieć, żebym był sobą przerażony. Ale mniejsza, bo ja nie o tym chciałem.

      Chciałem tylko jeden słaby żart napisać. I żeby nie było – chodziłem do katolickiej szkół:

      Twoje dziecko będzie uczone w szkole o kalendarzyku płodności przez faceta z brodą w długiej czarnej sukience.

 23. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. Ofensywa na wszystkich frontach, na zachodnim froncie, na wschodnim froncie.

  Kurwa, to czerwone gówno nigdy nie zniknie, tylko kolor zmienili na tęczowy.

 24. Nie mam nic do tego tak samo jak nie miałem nic do wpisu “Black lives matter”. Jedyne czym mnie zdenerwowali, to tym, że ukryli wpis użytkownika, który napisał “All lives matter”. Oczywiście wiadomo, że jest to zwykły ruch pr, żeby tylko się przypodobać, ale wciąż nie rozumiem oburzenia ludzi.

 25. Homofobicznym przekonaniom? Pisze to kolejny idiota nieznający terminu fobia. I proszę nie wyskakiwać tutaj ze słownikami itp. Bo dziwnym trafem tylko to połączenie z końcówką fobia ma inne znaczenie. Ja się nie boję ludzi o innych orientacjach seksualnych, ja się brzydzę tymi którzy swoją seksualność stawiają na piedestale.

  • A tu się zgodzę. Czy wolisz babki czy facetów, niezależnie od płci… To nie definiuje kim jesteś i ile jesteś wart. Tak jak religia, narodowość czy kolor skóry. To tylko przyprawy. Urozmaicają, zmieniają ale jeśli stanowią jedyną wartość jednostki to sprawiają że to niesmacznne

 26. Nie kupię wiecej ich produktu. Gry to potrzeba kategori 7 rzędu ważności. A CD Projekt poparło nienaturalną, antyludzką ideologię szkodliwą dla naszych dzieci, społeczeństwa i państwa.

 27. Jak dla mnie niech sobie nawet wspierają kościół szatana czy co tam chcą, obchodzi mnie ich produkt a nie co lubi a czego nie lubi zarząd firmy.

 28. Klienci mają problem, bo o ile seria wiedźmin jest o tolerancji i ksenofobii to jedno i drugie nie ma nic wspólnego z lgbt. Nie chcą wspierać finansowo pośrednio lgbt. I ja to rozumiem, bo to nie ospowiedzialny biznes, a polityka.

 29. To może CD projekt przeprosi za George Floyda i Black Friday. Z jednej strony popierają lgbt a z drugiej rasizm. Wstyd, po prostu wstyd.

 30. Jakie to jest wkurzające kiedy jakaś firma zmieni logo na tęczowe i nagle robi się zlot rycerzy na białych koniach którym odwala palma bo firma wspiera LGBT albo bo tęcza itd. Nie podoba się? To nie kupujcie! Nikt wam nie każe. Ale nie róbcie wszędzie festiwalu atencji że nie kupicie produktu od nich bo zmienili logo na tęczowe. Zostawcie to dla siebie i nie zawracajcie głowy innym.

  PS. Ja czytając sekcje z komentarzami: https://uploads.disquscdn.com/images/978af507e7f6474deca24e65879ce1a45e60d12f9e6877182463c8198a490717.gif

  • Potencjalne niekupienie przez nich gry (zakładając, że za miesiąc albo po przeczytaniu pozytywnych recenzji o tym nie zapomną) nawet w ich własnej świadomości jest groźbą tak bez znaczenia, że muszą również o tym pisać po całym internecie celem poczucia się, jakby miało to znaczenie.

 31. Ehhh jak dzieci. I tak i tak zagracie w gry CDPR. Bo nie wytrzymacje gdy wasi znajomi będą opowiadali jakie te gry są wspaniałe. Tak jak graliscje w Wieska 3 gdzie w jednej z glownych misji znajdowala sie postac elfa CD.

 32. Zastanawia mnie ile na tym zyskają, bo z tego co widać wiele osób nawet anulowało preordery za tęcze za czerwonym ptakiem w tle. Środowisko Lgbt nie raz oskarżało Redów o homofobizm, a to za tweeta ,,Did you just assume their gender?”, albo to że na maszynie z sodą jest reklama z wizerunkiem transseksualisty, czy to że w grze wybór płci jest ograniczony tylko do dwóch. A teraz starają się iść im na rękę. Opłaca się? Zobaczymy! Zobaczymy czy będzie więcej graczy ze środowiska Lgbt niż tych ,,Heteroseksualnych” i czy przyjmą ten chojny róch ze strony Redów na tyle aby zapomnieć o poprzednich atakach w ich stronę i zamówić preorder Cyberpunka

 33. Mógłbym napisać książkę z typowymi “argumentami” pod tego typu shit stormowymi artykułami. Na pierwszym miejscu: 1) Niech se robią co chcą, ale po co się z tym obnoszą, na drugim: 2) Nie mam nic do gejów, ale… (tu wprowadź dowolne homofobiczne stwierdzenie), oraz trzecim: 3) Za niedługo bycie normalnym, białym mężczyzną hetero, będzie powodem do wstydu i dyskryminacji!!1!1!
  Aż nie wiem czy się śmiać, czy płakać, jak widzę po raz milionowy raz te same “mądrości” odkrywane za każdym razem na nowo xD

  Edit zapomniałem dodać najlepsze: “Teraz homo, a co dalej? Pedofilia, zoofilia, a może nekrofilia?!1!” Kto wam wymyśla te teksty, bo to niemożliwe żeby każdy wpadał dokładnie na te same bzdury xd

  • Mnie ciekawi, czy się jakieś inne osoby niż zwykle zleciały na Spidersweba; czy im się demografia mocno zmienia w ciągu lat, wraz z zwiększającą się popularnością; czy zawsze te smartfonowe, komputerowe, technologiczne grono było homofobiczne i po prostu mniej to wychodziło.

   Pamiętam, że jakoś na początku mojego czytania Spidersweba były co jakiś czas dramy pod tekstami jednej z autorek. Ewa to była? Kompletnie nie pamiętam. Ale pisała właśnie niekonserwatywne artykuły, lub dziwne artykuły, i pod nimi w komentarzach była wielka drama.

   Toteż może zawsze osoby homofobiczne tutaj były w dużej liczbie… :/

   • Obawiam się, że w takich środowiskach jest ich po prostu więcej. Mam jednak głęboką nadzieję, że osoby neutralnie podchodzące do tematu po prostu tego typu artykuły mniej interesują i nie komentują ich tak często jak te które boją się tęczy xd

 34. Choroba zaraźliwa…. Najlepsze są te parady ,brudnych poprzebieranych w gumowe kutasy i jeszcze wmawiają mi że to normalne…. normalni geje i lesbijki transwestyci nie mieszają sie w ideologię ,a co lrobią sobie w domu mam gdzieś.

 35. Morał tej bajki jest krótki, i niektórym znany.

  Nieważne co zrobisz w tym kraju.

  I tak zostaniesz okrzyknięty poje*anym.

 36. I co tam Polskie części rowerowe? Wam nawet prawdy nie można powiedzieć bo już się jest homofobem, wasza najlepsza linia obrony, a prawda jest taka za pedały nie są normalne i są wynaturzeniem. Normalnym i naturalnym jest związek mężczyzny i kobiety no tylko tak jest w stanie zapewnić przedłużenie gatunku. Ale padał tego nie zrozumie bo jest za głupi i na praniu mózgu lgbt mu tego nie powiedzieli

 37. Ja pierdole jest 21 wiek cywilizacja się rozwija no prawie….. Bo jest jeszcze grono sebixo prawaków którzy mają problem z faktem czyjegoś odmiennego zdania czy preferencji seksualnych nosz ja pierdole. Jakby CD Projekt dał sobie na tło tego ptaka pizzę z ananasem to też byście jak małpy skakały że jak to ktoś może lubić coś czego wy nie lubicie i pruli się w internecie że jak to??? Wy preorder odwołujecie bo lubicie pizzę z bekonem. Ja nie rozumiem w czym problem z faktem że osoby tej samej płci chcą mieć chociażby podzielność majątkową w związku z faktem bycia w związku mołżeńskim. W sensie co wam to ludzie wadzi że jakaś firma wspiera mniejszości społeczne które walczą o swoje prawa? To was w żaden sposób nie dotyka w negatywny sposób a dla kogoś jest to wyraz wsparcia w walce o swoje prawa.

  • Rasizm i dyskryminacja istnialy i beda istniec. Ja nie wierze w takie bajki, ze da sie ludzi wyedukowac i zmienic ich podstawowe nawyki w tym jak postrzegaja swiat uzywajac do tego kampanii w internecie, kolorowych flag czy pieknych hasel.

   Najbardziej boli mnie to, ze ludzie sie tak zachowuja a pozniej Ci sami jada na wakacje do innego kraju i oczekuja ze beda obslugiwani i wtedy pretensji nie maja czy gej czy inny. Wazne ze im kawke przyniesie, pokoj posprzata.

   Natomiast, zeby rezygnowac z gry przez takie pierdoly to naprawde trzeba nie miec wiekszych problemow w zyciu.

  • czy mówiłbyś to samo gdyby cdpr obrało sobie za obiekt promowania akcję antyaborcyjną ? Albo w związku z jakimś świętem katolickim gdyby promowali np jakieś pielgrzymki? Jeżeli tak samo broniłbyś praw tamtych ludzi do promowania wartości ważnych dla nich to jesteś dla mnie ktoś , a jak nie to absolutnie niczym się nie różnisz. No może tylko tym się różnisz, że jesteś po drugiej stronie ideologicznej. Jesteś takim samym sebiksem tylko , że po lewej stronie

   • A co mnie obchodzi co CDP promuje może i promować płaską ziemię tak czy siak to ich wybór mnie obchodzą gry które robią a nie ich przekonania. Każdy się teraz sra bo CDP wspiera grupę osób które chcą dostać prawa które powinni mieć od dawna a jak narazie rząd nic z tym nie robi to tak jakby kobietom zakazać wstępu do komunikacji miejskiej.

 38. Jeśli ktoś myśli, że duża firma, znaczy korporacja, nieważne jaka, wspiera i promuje kogoś to grubo się myli. To wszystko to jest PR, idą za tym co jest modne i opłacalne, aktualnie za USA, które wyznacza trend. Wszystko jest powiązane z pieniędzmi, tyle w temacie.

 39. Na Zachodzie też 20 lat temu walczyli o równość i swoje prawa, a dziś ludzie wylatują tam z pracy z ośmielenie się mówić, że istnieją tylko dwie płcie i nawet osoby popierające elgiebety są tam gnojone za zbyt mały radykalizm tak jak Rowling za napisanie, iż tylko kobiety mają miesiączkę czy Navralitova za sprzeciw wobec facetów występujących w kobiecych dyscyplinach. Całe szczęście tam zdąży się to rozlecieć zanim zadomowi się u nas. Wtedy wsztscy naiwni ględzący o homofobii zostaną z tą tęczą jak głupi.

 40. Ja nie gram bo jestem za Dudą i wy też nie grajcie w tą ge*owską gre. Polska jest tylko dla normalnych Polaków, nie wolno nam akceptować odmieńców. Dla odwrócenia uwagi wszyscy na księży się nastawili negatywnie a to nie prawda. Żaden ksiądz nie byłby wstanie skrzywdzić dziecka.

 41. Jak homoseksualiści zaczną nas namawiać do akceptacji i tłumaczyć dlaczego w sposób normalny zamiast nakazywać ustawami i straszyć wyrokami to z powrotem zacznę ich szanować. Nie wcześniej

  • Wyroki i ustawy sa dlatego, ze proszenie sie grzecznie nie pomaga. Gdyby swiat byl tolerancyjny to nie byloby problemu i tego tez artykulu.

   • za bluzgi i kamienie się zgodzę ale ale takie same kary za samo wyrażenie opinii???? Tutaj zaczyna się z całym impetem cenzura. Oni nie nie nakazują tolerancji tylko narzucają przymus kochania wszystkiego co należy do IDEOLOGII LGBT. Mamy ich kochać i szanować, nie mamy prawa nie lubić, osądzać i oceniać a to wszystko językiem przepełnionym nienawiścią nietolerancją i bisexofobią.
    Zapomnieli co znaczy słowo tolerancja i że ono musi działać w obie strony.
    Obecnymi metodami tylko pogarszają sprawę.

 42. Co oznacza tytuł tego wpisu?

  „Nie wiedzą jak zagrać w „Cyberpunka 2077””

  Padem czy klawiaturą? Na siedząco czy stojąco?

  Mógłbym prosić Panią Fijołek o słowo komentarza?

 43. Artykuł sam w sobie żenujący, a osoba która go pisała w pełni niekompetentna. Szkoda pani Magdo Fijołek, że nie napisała pani o podwójnych standardach redów. A w dodatku pani tablica na Facebooku sugeruje skrajny fanatyzm.

 44. Droga Pani Magdo, zapomniała Pani o jeszcze jednym bardzo istotnym wątku tej sprawy. Tak samo jak CD Projekt RED zapomniał zmienić swojego loga na arabskim profilu. Skoro szczerze wspierają LGBT+, nie z chęci przypodobania się i zarobku, to dlaczego pominięto ten profil?

 45. No pięknie czyli dołączają do tych co chcą dziecią zryć berety od najmłodszych lat to prawie to samo jak pedofil zgadzają się na to żeby dzieci od najmłodszych lat widziały że można w kakałko i fajnie jest

 46. Niezwykłe, że można mieć o to taki ból d|_|py (nomen omen). Nie odpowiada mi lgbt, to nie uprawiam z nimi seksu i tyle, przecież nie ma przymusu. A tu takie chciałbym, ale się boję, więc strzelę focha i nie kupię gry, aż im w pięty pójdzie za te słowa wsparcia. A od jutra będę pytał kasjerów w biedronce o upodobania i w razie czego przejdę do drugiej kolejki. Nawiasem mówiąc – nie chcą, niech nie kupują, toć to taka sama wolność jak ta dla LGBT.

 47. Jak ktoś nie popiera lgbt to jest od razu homofobem. Homoseksualizm jest stary jak świat a lgbt to nowy wynalazek założę się że większości homoseksualistów do niczego nie potrzebny.

 48. Skończyłem czytać jak padło wyzwisko “homofob”. Bo jak ktoś nie wspiera ideologii/organizacji politycznej LGBT to od razu jest homofobem? A jak ktoś będzie chciał zagrać w CP2077 bez wspierania LGBT to po prostu spiraci grę, nie widzę celu tego artykułu, poza wywoływaniem kolejnej gównoburzy. Swoją drogą to ciekawy temat wybraliście dla serwisu technologicznego. Temat który wiele z technologią wspólnego nie ma.

 49. Właśnie na tym REDom zależało, żeby zrobić zamieszanie. Kampania reklamowa Cyberpunka miała zacząć się w czerwcu i jak widać właśnie się zaczęła :)

 50. Boże, co się dzieje z tym światem, obnoszenie się z pedalstwem to jedno ale żeby jeszcze dzieci się domagali?
  Niech ktoś w końcu zrzuci bombę na ten świat. I oczywiście Cyberpunk – żegnaj

 51. No…pobłądzili i co z tego…to że firma, a może tylko szefostwo? popiera dewiacje seksualne to ja mam nie zagrać w dobrą grę?. Jak zmądrzeją to niech udadzą się na leczenie. Ja w tym momencie będę zapewne dobrze się bawił przy gierce. I proszę mi tu nie wyjeżdżać z homofobią i prawami mniejszości. Jeszcze nie tak dawno w książkach medycznych i nie tylko, homoseksualizm był ( oczywiście i jest ) dewiacją podlegającą trudnemu bo trudnemu ale jednak leczeniu. Ludzie wtedy nie byli wcale głupsi ani mniej rozgarnięci, raczej odwrotnie.

  • Jeszcze nie tak dawno Polakom przyjeżdżającym do USA zaglądali w zęby (podpowiem: Anglikom czy Niemcom nie). I proszę mi nie wyjeżdżać z ksenofobią, Polacy od wieków byli tam ludźmi III kategorii, a ludzie w USA nie byli głupsi. I komu to przeszkadzało?

 52. Świat Cyberpunka będzie duży i na pewno znajdą się tam postacie innych orientacji więc może lepiej dla niektórych, że już teraz zbojkotowali. Po co mają się rozczarowac.

 53. Czas odinstalować wiedźmina i Gwinta i negatyw leci na steam. A miałem kupić Cyberpunk. Popatrz cię jak kupujący w $$ wpływają na tych którzy kupują w PLN. I to podczas kampanii wyborczej. Czyli kapitał ma narodowość i poglądy polityczne.Czyli CD projekt dołącza do firm bojkotowany u przeze mnie. #popieramlodynsturalne #dolarwybierailgbtpodczaskampaniiwpolscepopiera #oddajcietęczę #wydałem300zł #usuńWieśka #usuńgwint #cyberpunkbedziehomo

 54. Ojej no naprawdę koniec świata wypada rzucić się z klifu – już widzę te kolejki ! Naprawdę to taki produkt pierwszej potrzeby? Ludzie mają to oraz lgbt tam gdzie tęczowi swoich “partnerów”

 55. Dlaczego nic nie napisaliście o tym, że firmy takie jak CDPR zmieniają te loga na tęczowe tylko tam gdzie im sie to opłaca? W krajach arabskich nadal jest normalne logo, nie ma tęczowego. Więc tu nie chodzi o żadne mityczne wspieranie mniejszosci tylko o marketing i zarobek.

  Do tego ludzie sie oburzają na tęczowe logo, bo za tym idzie cała lewicowa polityka, która cenzuruje pomysły twórców mających inny światopogląd niż progresywny – są też za to wywalani z pracy, co mozna zobaczyc po studiu Naughty Dog (twórcy the last of us) gdzie przez parę lat stracili 70% kadry i to byli też ludzie z góry, jak Amy henning, która nie zgadzała się z ich ideologią a która była motorem napędowym pierwszej częsci TLOU, które okrzyknięto jedną z najlepszych gier wszech czasów.

  W praktyce widać, że tam gdzie pojawia się lewicowa, progresywna ideologia ruchów LGBT jakość produkcji spada a gry stają się coraz bardziej wypełnione mikrotranzakcjami i innymi gównami, których nikt nie chce. Za jakiś czas CDPR ze studia ze świetnym PRem, stanie sie kolejnym kolosem, nieszanującym graczy i ciągnącym kase ze wszystkiego co się da. Dajcie im kilka lat.

  Ludzie oburzają sie na sam ten symbol. Jak spytasz się wprost co myślą o ludziach LGBT to ci powiedza ze sa tolerancyjni/neutralni, bo każdy normalny człowiek ma teraz takie podejście, ale co mogą o tym wiedziec takie zideologizowane łby jak autor i ludzie wspierający ten artykuł który uprawia cherrypicking i ma już z góry ustaloną narracje do przedstawienia.

  Dziennikarstwo już dawno upadło.

  • Zgadzam się, tutaj chodzi tylko o kasę i marketing. Jakoś żadne producent, czy to gier czy aut, nie robi takich cyrków na rynki arabskie. To jest jeden wielki marketing a nie wspieranie czegokolwiek. Jakby ludzie od reklamy wyczaili że chodzenie w majtach na głowie jest modne i ma na celu jakiś po.ebany protest to co druga firma by zaraz zmieniała logo. To jest po prostu śmiech. A ludzie to łykają

   • Tak samo Disney wspiera BLM a w Chinach z wielkiej czarnej postaci na plakacie zrobiła ledwie widoczną, żeby nie urazić Chińczyków xD

    Beka z ludzi którzy to łykają jak pelikany i jeszcze walczą jak lwy w obronie tych korporacji…

     • hahaha, Ty serio myślisz, że korporacje to wstawiają, żeby pomóc mniejszościom? xD Wstawiają to tylko tam gdzie się opłaca, żeby dobry PR zrobil, z takich pelikanów jak Ty, ich klientów. Nie robią tego w krajach arabskich bo tam nie będzie z takiego ruchu zysku. Koniec historii. To nie jest tak, że oni se wybierają komu pomóc a komu nie xD Gówno ich to obchodzi.

 56. To tylko pokazuje ogrom problemu nienawiści. Większość z protestujących zapłaciłaby nawet podwójnie za grę gdyby w tle było logo PiS.

 57. Cd Projekt jak większość tu piszących internautów za tęczową flągę, którą wystawiłeś w logo, nie zamierzam kupywać nic co dotyczy tej marki, ponieważ jak inni gracze nie popieram promowania ideologi LGBP. Przykro mi ale jest nie zgodna z moimi ideałami.

 58. Pytanie do autorki: “This bird is so pissed that we still have this conversation in 2020 — i niech to posłuży za puentę.” Nie rozumiem, że niby w 2020 coraz młodsze pokolania mają już na tyle wyprane mózgi, że jest to dziwne, że ktoś “wciąż” się sprzeciwia? Przecież nikt nie mówi o braku szacunku, ale po co ślepo naśladując innych uczestniczyć w promocji szkodliwej ideologii?

 59. Nie oszukujmy się, część z tych co tak bojkotują CDPR i tak zagra w Cyberpunk i to nawet nie piracąc, ale po prostu kupując grę. Ja sam nie wiem po co te zmiany profilowych na tęczowe, irytuje mnie trochę ten pride month, ale nie zamierzam z powodu logo odmówić sobie kupna gry od mojej ulubionej firmy. Gdybym miał się przejmować takimi rzeczami, to bym połowy sklepów w mieście nie odwiedzał, bo by się okazało, że właściciele są za LGBT i bym musiał gdzie indziej chodzić.

 60. Ale to, że popierają tą akcję pride month nic nie znaczy i nic nie potwierdza, że w CP bedzie np. jakąś postać homoseksualna. A zresztą, czy to serio ma jakiś znaczenie? Pride month jest przereklamowany i nic nie wnosi, więc też zmienianie profilowego na tęczowe wydaje mi się na bezsensowne, ale jakby każdy to robi więc h** mnie to.

 61. Prawiczki z przed pc się spultaly hahah beczunia pewnie do końca sami nie wiedzą jaka mają orientację i boją się że widząc tęczę się zgeja (bez urazy)

 62. Wiedźmin jest historią o facecie, o jednej ikonie, tak trochę na modłę superbohaterów. Ta gra od początku idzie w nijakość, brak formy, możesz zrobić wszystko ze swoją postacią. Mówiąc wprost jest to stylistyczna galaretka, ultraliberalizm, szanowni Państwo: twórcy tej gry obronią nawet księży pedofilów jeśli będzie na nich straszna nagonka.
  Bądźcie gotowi na taki śmietnik ze wszystkim co sobie możecie wyobrazić. W tej grze nie ma symbolu.

 63. Zostały spełnione totalnie wszystkie PODSTAWY dziennikarstwa, a w szczególności apolityczność. Jak masz zamiar wylewać swój żal w internecie to nie pisz artykułów tylko pójdź pod tamtego posta i tam napisz co o tym myślisz. Żenada

 64. Wnerwia mnie to jako człowieka, który toleruje ludzi o innych orientacjach. Po jaką cholerę wszędzie wciskać te tęczowe flagi? Rzygam już tym. Ciągłe wtłaczanie wszystkim naokoło, że jest się innym. No i fajnie gratulacje, ale nie obchodzi mnie twoje życie prywatne, więc nie rób z tego publicznej sprawy i tyle.

 65. Najzabawniejsze jest to, że twórcy już na samym początku zaznaczyli, że w grze będą pary jednopłciowe, osoby trans itd. Wynika z tego, że osoby które zamówiły grę i teraz odwołują zamówienia nigdy nie wiedziały co to za gra XDD

  • Tu nie chodzi o to że będą pary homo czy trans bo takie były, są i będą natomiast popieranie ideologii LGBT z którą się większość nie zgadza to włożenia kija w mrowisko

 66. Polscy gracze jak zwykle są zagranicą brani za popłoch i niewychowane osoby. Jak zapytałem koleżanki w Anglii jak wyobrażała sobie Polaków to zaniemówiłem :(

  • Zapewne większość ludzi nie ma pojęcia czemu korporacje dość często dodają tęczę do swoich profili. Jedyne wytłumaczenie to PR, taki typowo korporacyjny.

 67. Nie ma czegoś takiego jak homofobia. Jest za to polityczny projekt zdobycia władzy nad większością społeczeństwa przez małe ale krzykliwe i grubo opłacane lobby uzurpujące sobie prawo do reprezentowania wszystkich osób homo i bi.

 68. mogliby dać teraz wersję LGBT, dla RP, każdy by sobie dogodził i kasa by się zgadzała :) podobnie jak inne wyroby typu konsole, gejmingowe laptopy, interes by się kręcił.

 69. to jest obrzydliwe. Mniejszość jest właśnie mniejszością, jest ich na tyle mało, że można mieć to w dupie. Ale nie, kolejne firmy wspierają pedalstwo bo teraz to jest modne. Tfu!

 70. Trochę mnie dziwi argument “no ale przecież 2020 rok”. Te sprawy mają swoje kontrowersje i bez normalnego dialogu (z obu stron) jeszcze długo one będą istnieć…

 71. Mniejszość nie oznacza normalność choć osobiscie jestem zniesmaczony wypowiedziami politykow prawicy ale też zdaje sobie sprawę że aberracja to aberracja….że nie wszystko da sie wyleczyć choć to też nie oznacza ze należy pietnować takich ludzi ale firmy komercyjne mimo wszystko nie powinny angażować sie w takie akcje poniewaz nie zawsze ruchy społeczne skupione wokoł tych środowisk sa takie krystaliczne, ubolewać należy nad tym ze przy okazji wyborów wywołuje sie w ludziach takie skrajne emocje z tym zwiazane, wszystkim ludziom nalezy sie szacunek niezaleznie od tego jakie nieszczescie ich w zyciu spotkało, próbuja z tym żyć co nie jest łatwe choc nie powinno sie tez takich aberracji uważać za normalność bo tak nie jest, to trudny temat,

 72. Bojkot powinien polegać na tym że nie kupujemy oryginalnej gry tylko pobieramy z torrentów wtedy może by się zastanowili drugi raz czy popierać takiego typu rzeczy skoro są tacy solidarni z lgbt to może niech będą solidarni z prześladowanymi ujgurami albo hongkonczykami przez Chińskich komunistów albo chrześcijan jakoś niewidzialem żeby ktoś był tak skory bronić tych ludzi hipokryzja.

 73. Przeczytałam sporo komentarzy i zastanawia mnie jedno… Czy ci wszyscy, którzy piszą: niech robią co chcą, ale w domu! – stosują się do tej zasady? Są sobą tylko w domu, a na ulicy, w pracy, na uczelni są zupełnie neutralni, absolutnie nie okazują nikomu miłości – nie obnoszą się ze swoim heteroseksualizmem, ze swoim ojcostwem, macierzyństwem. Nie noszą sandałów (wiele osób brzydzą gołe stopy), nie noszą medalików czy krzyżyków (wierz se w co chcesz, ale się nie obnoś), nie czytają gazet, żeby nie obnosić się ze swoimi poglądami (czytaj sobie Do Rzeczy, ale w domu, w parku się nie obnoś). A może panowie rezygnujecie z krótkich spodni latem i kąpielówek na plaży? Większość brzuchów u panów 30+ jest brzydka, nie powinniście się obnosić z umiłowaniem frytek i piwa. Ale pewnie nie stosujecie się do tej zasady i sami możecie być sobą, bez obawy, że ktoś was pobije za te sandały czy medalik.

  Ale na szczęście wiele rzeczy, które dziś nawet największe konserwy uznają za normalne, było kiedyś uznawane za nienormalne (edukacja kobiet, prawa wyborcze kobiet i uboższych warstw społecznych, mieszkanie razem bez ślubu). Choćbyście zbojkotowali wszystkie firmy świata i zamieszkali w szałasach, to świat pójdzie do przodu.

  • Prawa wyborcze były związane częściej ze stanem posiadania a rzadziej z płcią, edukacja kobiet istniała od tysięcy lat nieprzerwanie, nawet w tym okropnym średniowieczu, jedyny problem to były pieniądze ale to był problem wszystkich nie tylko kobiet. Mieszkanie razem bez ślubu też istniało od zawsze, po drugie to jest sprawa ludzi wierzących i ma się nijak do tematu. Na religię do szkoły dziecka posyłać nie musisz ale jaki wybór masz gdy środowiska LGBT chcą zmuszać do nauki swoich idei w szkołach? Wychowanie to sprawa rodziców nie szkoły, jeśli w szkole czy na uniwersytecie mogę mieć problem bo nie uznaję że jest miliard płci to coś jest nie tak. W Stanach Zjednoczonych dochodzi do absurdów gdzie fałszywe oskarżenia o gwałt rujnują życie młodym mężczyznom a ich autorki nie ponoszą żadnych konsekwencji ( gdy już wyjdzie na jaw wszystko). Są wyrzucani z uczelni a gdy dowiodą swojej niewinności (przed uczelnią bo sądy i policja nawet spraw nie wszczyna) to i tak nie mogą wrócić na uczelnię do czasu gdy ich oskarżyciel nie skończy studiów. Każdy kto odmówi w imię swoich przekonań wykonania pracy na rzecz organizacji LGBT musi liczyć się z szykanami i pozwami w sądzie.

   Pragnę zwrócić twoją uwagę na fakt że takie zagrywki drogo kosztowały Marvela (komiksy), zamiast skupiać się na tworzeniu wciągających historii skupili się na LGBT i SJW, zapłacili drogo za to a DC zrobiło dokładnie odwrotnie i zarobiło duże pieniądze.

   EA przekonało się również że takie akcje drogo kosztują, jeśli redzi pójdą na wojnę z niezadowolonymi graczami to skończą jak EA a skala zjawiska to nie tylko Polska bo czasy gdy CDP był domową firmą minął bezpowrotnie.

  • Napisałaś ” Choćbyście zbojkotowali wszystkie firmy świata i zamieszkali w szałasach, to świat pójdzie do przodu.” Tylko, że to wszystko w wielu okresach historii już było choćby w starożytności, więc nie powiedziałabym, że to popycha świat do przodu, świat raczej zatacza koło , historia zatacza koło. Jakby się zastanowić to świat właściwie cofa się . Konserwatystom zarzuca się, że cofają nas do średniowiecza. Moim zdaniem postępowi cofają nas do starożytności

 74. Przez ostatni tydzień zbierałem się do zakupu C2077 i dobrze, że tego nie zrobiłem. Sorry chłopaki z Reda, ale dla mnie przegięliście. Zagram na “kopi zapasowej” lub wcale.

 75. Absolutnie nie popieram i nie zamierzam promować LGBT. Coś, co jest wartością samą w sobie nie powinno wymagać medialnego poparcia innych. Póki co na szczęście nie ma konieczności chodzić po ulicach z transparentem żądając większych praw dla hetero.
  Środowiska LGBT zarzucają często obecnej władzy łamanie Konstytucji. A tymczasem jak brzmi art. 18 tego dokumentu? Wygooglujcie sobie.
  Tego typu działanie to moim zdaniem zupełnie bezsensowny ruch i niepotrzebna deklaracja. W przypadku BLM potrafili się schować by nie dostać po uszach od żadnej ze stron konfliktu, a tu sami ochoczo pchają pazury pomiędzy drzwi i framugę zbierając przy tym sporo negatywnego feedbacku.
  Abstrahując jednak od wszystkiego grą kupię, bo g… mnie obchodzi kto kogo w nocy posuwa, jaką ma skórę, w jakim języku szprecha i co robi w czasie wolnym – tak długo, jak nie ma to bezpośredniego przełożenia na decyzje polityczne. Ważne jest dla mnie, że Skubańcy potrafią robić cholernie dobre gry.

 76. Fajnie się czyta stronniczy artykuł. Skąd wiedza, że te “własne przekonania” są “przeważnie [czyli zazwyczaj, w większości wypadków] homofobiczne”? Jakieś dane statystyczne były wyciągnięte czy może zostało owo hasło rzucone, bo zarówno pasuje do narracji jak i “wydaje się pasować” (no bo przecież jak ktoś jest przeciwko LGBT, to na pewno najprawdopodobniej jest homofobem, po co szukać innych, bardziej złożonych rozwiązań, lepsze jest to proste zerojedynkowe)? Bardzo cieszy mnie też nawiązanie do patriotyzmu, niemalże bezpośrednio wręcz wysuwając twierdzenie (słowo “celnie” w zdaniu: “Ktoś celnie zażartował”), że środowiska patriotyczne są, zapewne przeważnie, homofobiczne. Ponadto chociaż owszem, komentarz zacytowany po: “Ale pojawiły się też i takie opinie:” nie jest bezpośrednio opiniowany przez autorkę jako “słuszny” czy “celny”, wydaje się on idealnie pasować do ogólnego wydźwięku artykułu, że “Polacy to przeważnie homofobiczni narodowi ludzie”, przez co odnoszę wrażenie, że został tam wstawiony właśnie ten właśnie z powodu po prostu pasowania (patrząc na ilość przytoczonych komentarzy negatywnych, który to każdy prezentuje jakąś postawę, to wśród przytoczonych pozytywnych mamy właśnie ten, z zapewne znów mającym potwierdzenie w danych statystycznych hasłem, że Polska jest państwem ksenofobicznym, oraz ogólny komentarzyk popierający to działanie – nic więcej).

  Ponadto miła jest też niejawna insynuacja w przypadku tekstu, że “jak zwykle pojawiają się głosy typu «nie jestem, ALE»”, które to może rzucać twierdzenie, że “nie jestem, ale” = “jestem” – w tym wypadku osoba mówiąca, że nie ma nic przeciwko gejom, tak naprawdę coś ma. I tak, możliwe, że tutaj nadinterpretuję, niejako nakierowany przez całościowy wydźwięk artykułu, ale jeżeli nie przekombinowałem tutaj i autorka faktycznie ma takie twierdzenie na myśli, to mnie zastanawia, gdzie w zdaniu: “ale takie podlizywanie się opinii publicznej jest trochę śmieszne” może się kryć zdanie: “Tak, mam problem z gejami”.

  Uprawiajcie fakty, a nie populizm. Chyba że ta stronniczość ma tylko jeszcze bardziej zwiększyć ilość komentarzy, wówczas, jak to mawiał Mad Max Kolonko, byznes jest byznes a reklamodawcom trzeba pokazać ruch na stronie.

 77. Jako biały heteroseksualny Polak czuję się ostatnio źle… wszędzie to lgbt, tęcze, gender, diversity… a ja co? Tylko piśki mnie interesują, rąbanie drwa i szybka jazda… zero we mnie zniewieściałości a świat tego wymaga…

 78. Problem z lgbt nie polega na tym, ze te literki uprawiaja seks w jakis tam sposob. Problem z lgbt jest w tym, co mozna tez zauwazyc w tym artykule, ze nie dopuszcza innej narracji niz wlasna. Ze nie szanuje pogladow innych niz lgbt. I w koncu, przymusza do posiadania pogladow jak lgbt. Czym innym jest faktyczna dyskryminacja osob lgbt – odebranie im prawa do pracy, praw politycznych czy przemoc wobec nich a czym innym jest po prostu inny poglad na ich rozne orientacje i preferencje. I tego pogladu miec nie mozna. Ja chcialbym miec swoje zdanie na ten temat, nawet jesli komus ono nie odpowiada. A jestem walony ideologicznym mlotkiem – homofob, faszysta czy rasista. Tak,tak – co te sprawy maja wspolnego? Grupa lgbt sama sie stygmatyzuje i wylacza z normalnego spoleczenstwa. W normalnej sytuacji nikt nikogo nie pyta o orientacje i nikogo to nie obchodzi. Poza lgbt ktorzy musza yo nachalnie sygnalizowac i laczyc z rzadaniem jakichs przywilejow. Poniewaz lgbt ma tendencje totalitarne i wykluczajace, ja nie kupie zadnej gry CD Projectu. A na pytanie “co zrobie” odpowiem – nic. Za kogo wy mnie uwazacie? Za kogos kto nie da sobie rady bez jednej gry? Czy nawet jednej firmy.
  I na koniec mam pytanie – lgbt to orientacja? A pedofilia to choroba. Ok – a jakie są kryteria rozroznienia tych grup? To tak do uczciwego zastanowienia sie. Wkrorce tego tez nie bedzie wolno.

 79. Może wsparcie dla innych grup społecznych nie komunistycznych zapędów ukrytych pod tęczowym Lgbt. Młodzi obudźcie się czas się kończy ..

 80. Czytam ten genialny artykuł i śmiać mi się chce, CDPR właśnie zrezygnował z bądź co bądź dużej liczby potencjalnych klientów w imię czego? Poparcia najmniej prześladowanej grupy ludzi w Polsce i za razem najbardziej uprzywilejowanej grupy w sferze medialnej? I to durne pytanie, co zrobią gracze, wy tak na poważnie? Czy uważacie że granie w gry redów to jakiś obowiązek? W Deus Exa nigdy nie grałem a w Fallouta chyba z godzinę i jakoś nie czuje się pusty w środku bo w te gry nie grałem, to samo tyczy się serii Battlefield i Medal od Honor, od czasu pierwszych odsłon nie grałem w żadną kolejna i jakoś żyję. Takie samo podejście ma do wielu rzeczy które w rzeczywistości są mi zbędne a ich brak sprawia jedynie że w kieszeni mam więcej kasy.

  Żyjemy w świecie w którym posiadanie innej opinie niż media jest karane wyzwiskami i cenzurą. Piętnuje się jednostki które mają czelność mieć swoje własne zdanie i je wypowiadać. Przypominam że za odmowę upieczenia tortu dla pary gejów Jack Phillips (nawet umowy nie podpisali) stracił dorobek całego swojego życia bo nie chciał działać niezgodnie ze swoją wiarą i sumieniem. Takich spraw jest wiele, w Polsce była sprawa drukarni, pytam się więc kto jest tym prześladowanym? Geje którzy zwykłych ludzi nic nie obchodzą czy ludzie których się piętnuje i publicznie upokarza za trwanie przy własnych pogladach?

 81. LBGT itp. to takie samo zwyrodnialstwo jak pedofile!!! To jest horoba, ja do nich nic nie mam, a wręcz przeciwnie chciałbym im pomóc. Niech państwo coś z nimi zrobi, jakieś darmowe terapie Lubnie wiem pobyt w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym a czas całkowitego wyleczenia. Tym wszystkim pedałom, lesbom, pedofilom izoofiom i chuj wie czym jeszcze trzeba pomoc. Przecież to “kurestwo” jest gorsz e od COVID 19. Że jeszcze nikt z psychiatrów się tym nie zajął!? Chyba da się to wyleczyć? Bo jak nie to szkoda trochę tych ludzi ale na czas wynalezienia jakieś skutecznej metody na ich uzdrowienie powinni być izolowani w pojedynczych salach w psychiatryku, żeby ta ich zaraża się tak nie panoszyła po całym świecie. Przecież to jest gorsze o faszyzmu, oni chcą ta swoją choroba omamić caty świat i dzieci w przeczkolu o tym przekonywać. To tak jakby im dać pistolet nabity powiedzieć żeby strzelali gdzie popadnie a jak ktoś padnie to będzie fajnie. Ludzie zróbcie coś z tym, bo tnasozniszczy jak meteoryt dinozaury!!!

 82. Redzi to nie Besetha, nie wciskają polityki do gier na siłę sami zakazując ich krytyki. Tworzą dobre gry które z każdą nową grą podnoszą jakość jeszcze wyżej.

 83. Kuzwa wyczytalem w tytule ze ktos bojkotuje gry czy tam firme ktora je wydaje a wy czyli osoby zainteresowane myslalem samym cieszeniem sie z dlugo oczekiwanej gry klucicie sie chuj wie o co a wypowiedzi typu nie kupie tej pedalskiej gry obrazony wielce tylko bedziesz mial okazie to zagrasz i takie przekomazanie sie kto ma racje ale błędów narobilem .ludzie pograjcie sobie w gierke jakas a sprawy na ktore zadne z nas niema wplywu zostawcie tym z gory no chyba ze teraz zaczniecie jehac po mnie powod zawsze sie znajdzie pierdzieli mnie jakie maja logo jesli maja dobre gry kupujcie jesli nie to kupcie gdzie indziej ja lece na boisko polecam a pozniej pogram w mario bo nikt nie bedzie jeczal ze dwuch braci to pedole pozdro

 84. Prosze państwa, trzeba przestac korzystac z instagrama bo logo od zawsze tęczowe jest oraz tweetera bo poparło LGBT+ . Proszę również w ogóle nie korzystać z internetu bo można natrafić tam na gejów a nie chcielibyśmy tego.

 85. Do homoseksualistów nic nie mam ale LGBT szczerze nienawidzę. Zwyczajna polityczna organizacja z toksyczną ideologią opartej na PRZYMUSIE akceptacji “Nie zgadzasz się z nami?! To giń!” Najpierw związki partnerskie, małżeństwa , adopcja dzieci i przyspieszona seksualizacja dzieci w szkołach + aborcja na życzenie. Będę z tym walczył dopóki starczy mi sił.

  • “Przyspieszona seksualizacja w szkołach”
   Ten argument nieustannie mnie bawi, bo to brednie. Seks buzuje wszędzie. W TV, w prasie, na ulicach, a przede wszystkim w internecie. Dzisiaj, aby dziecko nie widziało tego kipiącego wszędzie seksu (mniej lub bardziej wyuzdanego), należałoby je umieścić pod kloszem i odciąć całkowicie od wszelkich mediów. 30 lat temu trzeba było się postarać, aby zdobyć pikantne zdjęcia. Dzisiaj wystarczy wpisać porhb w przeglądarce. Dzieciaki widziały więcej pozycji niż wielu dorosłych kiedykolwiek miało okazję przetestować. Edukacja jest ważna, bo pozwoli wiele rzeczy naprostować, zrozumieć, pokazać szerszą perspektywę. Pogłębiona wiedza to wielkie dobro.

   • Aha. To dlatego chcesz tą swoją seksedukację uczyć już w przedszkolu? Poza tym ta metoda jest nieskuteczna skoro taka przyspieszona seksedukacja jest od dawna w UK a wiek inicjacji seksualnej się znacząco obniżył nie mówiąc już o PLADZE aborcji. Także nie, dzięki.

    • A dlaczego nie? Jeśli tylko program nauczania będzie sensowny, to może być już od przedszkola. Kwestia ustalenia, co będzie w tym programie. To, że ktoś zamknie oczy, zatka uszy i będzie powtarzać “La, la, la, nic nie słyszę” nie oznacza, że problem znika, wszystko gra i tak jest najlepiej. To nie wiedza, a poruszanie się na oślep często niesie ze sobą negatywne konsekwencje. Brak wiedzy i lekkomyślność, a również i głupota, idą ze sobą w parze. Wiek inicjacji seksualnej zależy od wielu czynników m.in. od kultury, miejscowych obyczajów, od wychowania, konkretnego środowiska itd. Wskazywanie na edukację seksualną i mówienie “Winny!” nijak się ma do rzeczywistości. To manipulacja, spłycanie problemu do prostego hasełka stworzonego na użytek ludu, który potrzebuje jakiegoś wroga. Wspólny wróg jednoczy i mobilizuje. Wiedza i kontekst zawsze są dobre. Szeroka perspektywa nigdy jeszcze nie sprawiła, że ktoś się poczuł zagubiony. To brak wiedzy powoduje, że ludzie błądzą i się boją.

 86. Za każdym razem, ale to za każdym razem temat LGBT czy aborcja, jest zastępczym tematem, aby odwrócić uwagę społeczeństwa, gdy naprawdę dzieje się coś złego, potwornego. Ciekawe czy ludziom odpowiada to, że są manipulowani, i traktowani jak dzieci. Zawsze jak pojawia się ten temat, trzeba szukać drugiego dna. Ja wiem co kombinują, a Ty?

 87. Szkoda czasu na komentarze. Kiedyś machiny korporacyjno-opresyjne stały murem za ludem robotniczym, aż się lud w końcu zbuntował. Ciekawe kiedy geje się zbuntują i wyślą w kosmos swoich ‘wyzwolicieli’

 88. I po to właśnie buduje się społeczeństwa multikulti i promuje dewiacje LGBT – by skłócić społeczeństwo i nim rządzić.

 89. Drogi autorze oburzenie wywołane wspieraniem ideologii LGBTQ nie musi mieć i z reguły nie ma nic wspólnego z byciem homofobem. Większość ludzi, w tym ja, nie ma nic fo gejów i lesbijek. Kim ja jestem żeby zaglądać komuś do sypialni. Natomiast organizacje LGBTQ to co innego. Z tym rakiem i patologią trzeba walczyć. I proszę w końcu zrozumieć że te organizacje z dobrem gejów i lesbijek mają tyle samo wspólnego ile miał PZPR z losem robotników.

 90. Przywiazujemy wiecej uwagi dla mniejszości, nie patrzac jak szkalowani sa katolicy. I to w Naszym kraju. Użytkownicy wikipedi moderuja hasła LGBT; ideologia…by pasowały do narracji KO. CDPr przyłącza się oficialnie do tej narracji. Skończcie bawić sie w ideologię!

 91. “jak jednocześnie pozostać wiernym własnym (przeważnie homofobicznym) przekonaniom i zagrać w długo oczekiwanego „Cyberpunka 2077””

  Manipulacja ze strony autora. Problemem nie jest to że są oni za ideałami LGBT a samo to że angażują się w akcje w które nie powinni. Twórcy gier niech zajmują się tworzeniem gier a nie jak Nefliksowe produkcje wpychaniem gejów i lesbijek w ilości nie proporcjonalnej do rzeczywistości. Tak samo jak wybielanie Niemców podczas drugiej wojny światowej. W 100% to rozumiem.

 92. Lgbt, to zło.Wystarczy poczytać co to jest za zaraza. Propagowanie i popieranie pedofilii, mordowanie nienarodzonych dzieci, deprawowanie małych dzieci treściami homoseksualnymi, stawiając za wzór związek 2 rafalalek jako wzorzec rodziny. Wszystkim którzy szerzą i popierają ten syf pluję w ryj.

 93. Żadne firmy nie powinny angażować się w tego typu akcje.. Służy to jedynie podlizaniu się konkretnej grupie, pokazaniu jaki to ja jestem super zajebisty fajny… Nie tak to działa. Skradziona dzieciakom tęcza ( tak wszystkie przybory szkolne/przedszkolne mojego dzieciństwa i inne rzeczy które były dla dzieci były koloru tęczy) jak dla mnie reprezentuje ideologię którą na siłę próbuje się wpisać w nasze życie, na siłę, bez naszej zgody, w imię czego? Żeby y zyskać korzyści materialne? Wszystko kręci się wokół tego jebanego pieniądza…

 94. Tytuł artykułu mnie ciekawi… “Dramat graczy” to tak jakby działanie CDP doprowadziło do dramatu? Bo im poglądy obrzydzą grę? Trochę to niefortunnie dobrane słowa…

  3.5 tysiąca zbojkotuje? Bo ptak tęczowy? A proszę bardzo. Myślę że wplyw na finanse CDP będzie miał taki bojkot mniejszy niż błąd statystyczny prognozy finansowej :)

  A co do ekscytacji w naszym zaścianku to powiem że ci sami biedni gracze powinni bojkotować większość dostępnych na rynku produktów, bo większość korporacji na świecie wspiera równość LGBT.
  I dobrze, niech idioci wymrą z głodu…

  Howgh

  • No właśnie dlatego ze wspierają ich korporacje i media ci idioci z organizacji LGBTQ (nie mylić z gejami i lesbijkami) nie wymrą tak szybko.

 95. Ja jestem zażenowany że Polska firma uległa ogłupieniu. Jedyne jak mogę to wytłumaczyć to fakt że działają na zachodnim rynku więc musza grać pod tamtejszą publiczkę aby karuzela się kręciła.

 96. Trochę clickbajtowy tytuł, do żadnego bojkotu jeszcze nie doszło i pewnie nie dojdzie. A CDPR ma minusa za to, że podobnie jak inne duże firmy leci mainstreamem i wspiera LGBTQIAPitp tylko tam gdzie nie stracą potencjalnych zysków. Wspieramy coś tam ale nie w Arabii, tam nie musimy, wspieramy coś tam ale nie w Chinach, coś tam ale nie w Rosji, i tak to globalnie z firmami wygląda. I to jest przykre i po prostu dwulicowe. Ale reklamę zrobili sobie wspaniałą.

 97. Również z przykrością muszę wycofać preorder. CP 2077 pobiore z torrentow. To moja jedyna broń jako konsumenta przeciwko tej zarazie…

 98. Coraz ciężej unikać produktów z tęcza bo nie sposób sprawdzać wszystkich. Skoro jednak firma tak wyraźnie afiszuje swój rasizm i jest w stanie przez miesiac dyskryminować ludzi ze względu na orientację to jedynym rozwiązaniem jest Zatoka Piratów. Zrobię to z żalem bo zwykle wspieram polskie firmy ale co innego mógłbym zrobić?

 99. Co to takiego LGBT?
  Dla wiekszosci to kler. Od 20 do 30 % spolecznosci. Brak poparcia kleru w panstwie katolickim jest dosc ciekawe. Ale tez powinno dac do myslenia ksiazetom Kosciola. Szczegolnie tym, ktorym sie obecny Papiez nie podoba.

 100. biedne prawicowe śnieżynki zawsze się topią w spazmach jak polityka w grach im się nie podoba, gdyby była po ich myśli to nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 101. i dodam jeszcze tak: dlaczego środowiska lgbt mają być wywyższane, wyróżniane jako lepsze ponad innymi grupami ludzi?; na bliskim wschodzie ginęło przez ostatnie lata setki tysięcy chrześcijan… ktoś wstawił na znak solidarności znaczek nawet w formie małego krzyża?….

 102. Ten kraj po prostu sam się zniszczy i nie jest potrzebna żadna wojna bo już wewnętrzne sprawy zwykłego poszanowania człowieka są za trudne dla niektórych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...