Wakacyjne niespodzianki w TVP Kultura: już od dziś na antenie „Gomorra” HBO i seria o Jamesie Bondzie

Artykuł/TV 12.06.2020
Wakacyjne niespodzianki w TVP Kultura: już od dziś na antenie „Gomorra” HBO i seria o Jamesie Bondzie

Wakacyjne niespodzianki w TVP Kultura: już od dziś na antenie „Gomorra” HBO i seria o Jamesie Bondzie

Bardzo ciekawie malują się najbliższe tygodnie na antenie TVP Kultura: począwszy od dziś, stacja rozpocznie emisję serialu HBO pt. „Gomorra”. Poprzedzi ją seans z Jamesem Bondem w roli głównej. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Gomorra” to wyprodukowany przez HBO serial, oparty na bestsellerowej książce Roberto Saviano. Poznajemy w nim mroczne kulisy działalności włoskiej mafii terroryzującej mieszkańców Neapolu. Saviano, który jest także reżyserem serialu, po napisaniu swojej książki musiał opuścić rodzinne miasto ze względu na pogróżki ze strony lokalnych mafiosów.

Serial HBO zyskał wielkie uznanie zarówno wśród recenzentów, jak i widzów („Gomorrę” pokazano niemal w 200 krajach) i doczekał się czterech sezonów.

Począwszy od dziś, w każdy kolejny piątek odcinki „Gomorry” będzie można zobaczyć na antenie TVP Kultura.

Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na dzisiejszy późny wieczór, o godz. 23:30.

Jedenaście spotkań z agentem 007

To jednak nie koniec piątkowych premier w TVP Kultura: również dzisiaj, zanim twórcy „Gomorry” zabiorą nas do mrocznego świata włoskiej mafii, na antenie zostanie pokazana pierwsza część z cyklu o Jamesie Bondzie. Podczas, gdy cały świat czeka na premierę 25. odsłony przygód agenta 007 (premierę filmu „Nie czas umierać” przesunięto z powodu pandemii koronawirusa), serię przygotowaną przez TVP Kultura rozpocznie „Doktor No” z 1962 r. z Seanem Connerym w roli głównej.

Kolejne zaplanowane przez stację tytuły to „Pozdrowienia z Moskwy” (19.06), „Goldfinger” (26.06), „Operacja Piorun” (03.07.), „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” (10.07), „Diamenty są wieczne” (17.07), „Żyj i pozwól umrzeć” (24.07), „Człowiek ze złotym pistoletem” (31.07), „Szpieg, który mnie kochał” (07.08), „Ośmiorniczka” (14.08), „Zabójczy widok” (21.08) i „W obliczu śmierci” (28.08).

Łącznie, we wszystkich tych filmach, w roli agenta 007 zobaczymy czterech aktorów: Seana Connery’ego, George’a Lazenby’ego, Rogera Moora i Timothy’ego Daltona.

Filmy z cyklu o Jamesie Bondzie, TVP Kultura będzie pokazywać w każdy piątek o godz. 20:00.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tytuły na jeden wieczór: te miniseriale HBO potwierdzają starą prawdę o tym, że mniej znaczy więcej

Miniseriale są jak małe dzieła sztuki — doskonale dopracowane pod każdym względem, stają się genialnym kompromisem między pełnometrażowymi filmami, a wielosezonowymi serialami. Oto siedem tytułów, z których większość można obejrzeć „na raz” — łącząc przeżycie pasjonującej przygody z brakiem poczucia straconego przed ekranem czasu.

Top/Akcja partnerska 04.07.2020

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Wakacyjne niespodzianki w TVP Kultura: już od dziś na antenie „Gomorra” HBO i seria o Jamesie Bondzie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...