Andrzej Duda śmieszkuje na temat delegalizacji K-popu. Prezydent nawiązał też do „ostrego cienia mgły”

Artykuł/Trendy 09.06.2020
Andrzej Duda śmieszkuje na temat delegalizacji K-popu. Prezydent nawiązał też do „ostrego cienia mgły”

Andrzej Duda śmieszkuje na temat delegalizacji K-popu. Prezydent nawiązał też do „ostrego cienia mgły”

Prezydent Andrzej Duda brał w poniedziałek na Facebooku udział w sesji Q&A. W pewnym momencie został zapytany o „delegalizację K-popu”. Jak wybrnął z tej nietypowej kwestii prezydent?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, wziął udział na Facebooku w poniedziałkowej sesji z cyklu „Q&A”, w ramach której odpowiadał na różne pytania internautów. Jedno z nich wywołało zapewne porozumiewawczy uśmiech na twarzy niejednego z nich: satyryczny fanpage „Andrzej Duda Memes” zapytał urzędującego prezydenta o… delegalizację K-popu, czyli wywodzącego się z Korei Południowej gatunku muzycznego, bijącego rekordy popularności na YouTube, zwłaszcza wśród nastoletnich melomanów:

„Panie prezydencie słyszeliśmy już wiele obietnic,  bonów turystycznych, dopłat do oczek wodnych, ale co z najważniejszą kwestią, czyli delegalizacją K-popu. Nie da się ukryć, że to kluczowa sprawa dla bezpieczeństwa kraju” — zapytali administratorzy profilu „Andrzej Duda Memes”.

„Fani K-popu mogą być spokojni, delegalizacji nie będzie”

Jak z tym nietypowym pytaniem poradziła sobie głowa państwa? Cóż, musimy przyznać, że (o ile nie była to tzw. „ustawka”), Andrzej Duda pozytywnie zaskoczył nie tylko znajomością tematu, ale i dystansem do siebie samego:
„Szanowni Państwo powiem tak, ja myślę, że K-pop po prostu jest konkurencją, z którą ja muszę odważnie stanąć do tej konkurencji właśnie i po prostu walczyć z ostrym cieniem mgły, no cóż innego mi pozostaje. Fani K-popu mogą być spokojni, delegalizacji nie będzie. Jak każda konkurencja spotyka się z moim szacunkiem, ale będę z nią odważnie konkurował”
— odpowiedział PAD, nawiązując do słynnego już udziału w #Hot16Challenge2. 

Śmieszkowanie z K-popu nie zawsze kończy się wesoło

Choć tym razem żartobliwa konwencja, jaką przyjęli zarówno internauci, jak i sam prezydent, ujdzie im raczej na sucho, to żartowanie z K-popu nie zawsze kończy się tak wesoło. Dotkliwie mogli się o tym przekonać prowadzący program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”, którzy jakiś czas temu pozwolili sobie na nieco kąśliwe komentarze pod adresem jednego z muzyków reprezentujących ten nurt muzyczny.

Czytaj też: Dzień Dobry TVN dało popis ksenofobii. Wyśmiali wygląd wokalisty najpopularniejszego na świecie boysbandu

TVN musiał przeprosić za szyderstwa z Jungkooka

Chodziło wówczas o Jeona Jungkooka, wokalistę popularnego boysbandu BTS i jego aparycję, która — zdaniem Andrzeja Sołtysika i Anny Kalczyńskiej — nie przystaje do „ogólnych” standardów piękna (Jungkook znalazł się na szczycie listy „najprzystojniejszych twarzy” rankingu TC Candler): „Jeśli spodziewają się Państwo na czele stawki Brada Pitta czy George’a Clooneya to, może Państwa czekać niespodzianka” — przekonywali prowadzący, wyraźnie drwiąc z wizerunku artysty (Kalczyńska stwierdziła m.in., że twarz Jungkooka jest „niespecjalnie męska”).

Co więcej, redaktorzy odpowiadający za program, pomylili zdjęcia i zamiast Jeona Jungkooka, widzowie TVN zobaczyli innego K-popowego muzyka, J-Hope’a, innego członka grupy BTS. Finalnie, pod wpływem presji ze strony fanów BTS i innych gwiazd K-popu, stacja z Wiertniczej musiała oficjalnie przeprosić Jungkooka.

Czytaj też: TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Andrzej Duda śmieszkuje na temat delegalizacji K-popu. Prezydent nawiązał też do „ostrego cienia mgły””

 1. Fuc.ing milennials. Ludzie, obrażanie sie na wszystko i wszystkich, którzy wam nie schlebiaja to dowód na straszne kompleksy i niedojrzałość. Niestety, w życiu nie wszyscy będą was kochać i trzeba sie z tym odważnie pogodzić. Trzeba mieć jaja w spodbisch a nie ci.pę w rurkach. Oppps…. Obraziłem kogoś?

  • Nie, nie obraziłeś. Ale jakim ignorantem trzeba być, żeby nie widziec tu nieprawidłowości? Prywatnie moga sobie mowic co im sie zywnieepodoba. Ale praca dziennikarza jak i kazda inna do czegos zobowiązuje. Osoby pracujące w telewizji państwowej/publicznej nie mają prawa w taki sposob sie wypowiadać. Dlaczego? Mam tlumaczyc? Czy jakies szare komorki tam zatrybily?

   • Uuuułłaaa…. Nie mają prawa… No wlasnie o to chodzi. A jednak zabolało. Facet gdy płacze nad złamanym paznokciem to, przysłowiowa c.pa nie facet. Uważasz, że rolą mediów jest pokazać to i powiedzieć, że to głos bogatego życia wewnętrznego i wrażliwej, artystycznej duszy? Jak pokażą niedorajde życiowa to maja mówić, ze to godny pochwaly alternatywny styl zycia? Takie podejście kończy sie nazywaniem barbarzynstwa islamu “inną kulturą”.

    Nie. Gdzieś jest granica, po której kogoś można nazwać brzydkim, głupim itd. Obecne pokolenie boi sie nazywać rzeczy po imieniu.

    Kiedyś, ponad 20lat temu na studiach, krążył tekst o sztuce dyplomacji. Że np. Idiota to umysłowo sprawny inaczej itd. Taka bzdura do taniego śmiechu. Moje pokolenie sie z tego śmiało, obecne traktuje to jako obowiązujący słownik. A do tego jest z tego dumne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...