Sąd kazał usunąć homofobiczny dokument „Inwazja” od TVP z YouTube’a. To dopiero początek problemów Telewizji Polskiej

News/TV 08.06.2020
Sąd kazał usunąć homofobiczny dokument „Inwazja” od TVP z YouTube’a. To dopiero początek problemów Telewizji Polskiej

Sąd kazał usunąć homofobiczny dokument „Inwazja” od TVP z YouTube’a. To dopiero początek problemów Telewizji Polskiej

Telewizja Polska w ostatnich miesiącach mocno angażuje się w produkowanie i promowanie kontrowersyjnych dokumentów. Ostatnio poruszenie wywołało „Nic się nie stało”, a wcześniej na antenie publicznej telewizji wyemitowano homofobiczny film „Inwazja”. Właśnie decyzją sądu nakazano usunięcie go z platformy YouTube.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Telewizja Polska za obecnego kierownictwa bardzo mocno angażuje się w sprawy polityczne i ideologiczne. Niezwykle rzadko zachowując przy tym jakiekolwiek znamiona obiektywizmu. Widać to choćby po głośnych produkcjach dokumentalnych, które w minionych miesiącach pojawiały się na antenie telewizji publicznej. Mowa przede wszystkim o filmach „Nic się nie stało” i „Inwazja” (promowana pierwotnie pod mniej skrytym hasłem „Inwazja LGBT”).

Kontrowersyjny film miał pokazać rzekomy spisek osób nieheteronormatywnych i przekręty związane z organizacją Marszów Równości, które podobno wzmacniano osobami dojeżdżającymi masowo z innych miast. Zamiast tego widzowie mogli obejrzeć ohydny atak skierowany w stronę polskiego środowiska LGBT, wysłaną na przeszpiegi przez TVP kobietę i brak dowodów na istnienie jakiegokolwiek spisku. „Inwazja” została więc przyjęta przez ogół komentujących bardzo negatywnie.

Krytyczne recenzje to był jednak dopiero początek nieprzyjemności dla twórców dokumentów. Pozew przeciwko TVP zgłosiła Kampania Przeciw Homofobii.

Organizacja zarzuciła Telewizji Publicznej manipulacje, naruszenie dóbr osobistych konkretnych osób (poprzez pokazanie zbliżeń na ich twarze) i Kampanii Przeciw Homofobii. W wezwaniu przedsądowym zażądano usunięcia „Inwazji” z serwisu YouTube i nierozprzestrzeniana filmu w jakiejkolwiek innej formie, opublikowania przeprosin w głównym wydaniu „Wiadomości” oraz przekazania 10 tys. złotych na rzecz telefonu zaufania stowarzyszenia Lambda Warszawa (lub emisji spotu „Stoję po stronie młodzieży”).

Telewizja Polska nie odpowiedziała na pismo, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak informuje Kampania Przeciw Homofobii na swojej stronie internetowej, w celu zabezpieczenia roszczenia reprezentujący ich prawnik wniósł prośbę o nakazanie usunięcia filmu z YouTube’a i zakaz dalszej publikacji (w całości lub fragmentach) na okres jednego roku.

Sąd przychylił się do tego punktu widzenia, dlatego „Inwazja” ma w ciągu 60 dni od tej decyzji zniknąć z YouTube’a.

Wyrok nie jest prawomocny i nie wiadomo jak na powziętą decyzję zareaguje TVP. Tymczasem Kampania Przeciw Homofobii zbiera pieniądze na kolejne pozwy przeciwko Telewizji Polskiej. Nad pójściem do sądu zastanawia się bowiem osiem indywidualnych osób pokazanych. Według nich zostały zaprezentowane w sposób, który narusza ich dobra osobiste. Możemy się więc spodziewać, że to raczej nie koniec tej sprawy.

Film „Inwazja” nadal jest dostępny na YouTubie. Z uwagi na przedstawione tam treści redakcja Rozrywka.Blog powzięła jednak decyzję o niepromowaniu tego materiału w tekście.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (62)

202 odpowiedzi na “Sąd kazał usunąć homofobiczny dokument „Inwazja” od TVP z YouTube’a. To dopiero początek problemów Telewizji Polskiej”

 1. Materiał ten został opublikowany rok temu, co łącząc z filmem Latkowskiego w pierwszym akapicie i nacechowanym mocnymi emocjami opisem ma w czytelniku wywołać jednoznacznie negatywne emocje.
  TVP to rak, praktycznie zero rzetelności. Podobny poziom jest prezentowany w tym artykule. Mamy jakichś “większość komentatorów” nie wymienionych z nazwiska.

  W “Inwazji” pokazano, że te wszystkie Marsze Równości, które w zeszłym roku wylały się na każdą mniejszą czy większą dziurę w Polsce były centralnie sterowane i opłacane. Uczestnicy, których dowożono autokarami i pociągami, dostawali pieniądze za udział. Jest to tam pokazane wraz z wizerunkami szefów tej całej “Kampanii”.

  Sąd nie nakazał usunięcia ze względu na przedstawienie nieprawdy, tylko na opublikowaniu wizerunku “bohaterów” bez cenzury z pełnymi danymi personalnymi. Sąd stwierdził, że ich działania nie są niezgodne z prawem, dlatego materiał narusza ich wizerunek.

  • Oj błąd – były tam pojedyncze osoby wysyłane z KPH. W ramach delegacji, i tak jak to w delegacji bywa dostały kasę za dojazd i nocleg. Film pokazuje nieprawdę, bo twierdzi, że takich osób była większość…

   • Tak na prawdę to nie wiemy czy była to mniejszość czy większość. Patrząc na taką Częstochowę, gdzie po swojej manifestacji prawie wszyscy udali się na dworzec kolejowy i do autokarów, możemy domniemywać, że to jednak prawda. Ale prawdy nam przecież nie powiedzą. Więc bazujemy na domysłach i dowodach jakie posiadamy.

    • Ja nie mówię, że nie. 90% osób które uczestniczyły w marszu w Pcimiu Dolnym mogło przyjechać tam z zewnątrz, ALE zaledwie kilku organizatorów z różnych instytucji miało za to zapłacone.

     • “Dziennikarka” TVP była zwykłą losową osobą o fanatycznym zachowaniu i dostawała informacje o zapłacie za “delegację”. Była zwykłym szeregowym nikomu nie znanym nowym działaczem.

      Ile płacą zweryfikowanym zawodowym protestantom? Nie wiemy. Ale jeśli kogoś stać na to, by być co kilka dni w różnych rejonach Polski tylko po to by sobie pomaszerować, to powinna nam się zaświecić lampka.

      Dodam, że na Śląsku już nie pamiętam w jakim mieście (chyba w Zabrzu) miał się odbyć Marsz Równości stworzony przez lokalnego typka nie związanego z organizacjami LGBT. Na marsz przyszło 5 osób.

 2. Skoro wyrok jest nieprawomocny, to tak jakby go nie było.
  Prośba do SW o minimalną znajmośc prawa i zmianę nagłówka, bo TVP was pozwie o zniesławienie…

  • Akurat tutaj pozew o zniesławienie raczej im nie grozi, bo w nagłówku nie ma nic mylnego. To czy wyrok jest prawomocny, czy nie, nie ma w tej sytuacji znaczenia.

   Sąd nakazał zdjęcie, a orzeczenie uprawomocni się, jeżeli TVP nie złoży apelacji.

    • Możemy, nikt nam nie zabroni. Wyroki sądów powszechnych są publiczne i nikt nie może zabronić o nich pisać, więc mylisz się i proszę nie szerz takich bzdur.

 3. Obejrzałem jakiś czas temu z ciekawości. Dowiedziałem się, że prawdziwym celem środowiska LGBT jest w rzeczywistości legalizacja pedofilii (sic!).

   • Jak widać los poskąpił Ci trosk którymi obarczył ludzi wykształconych. Środowiska kościelne są najbardziej zamieszane w przestępstwa na dzieciach. Im najbardziej zależy na wyciszeniu sprawy i przerzuceniu odpowiedzialności na innych. LGBT wspierają prawa do tego aby dwie dorosłe osoby, świadome swoich praw mogły założyć rodzinę lub związek w sensie prawnym. Patologia w sutannach po prostu gwałci dzieci i nie widzą w tym nic niestosownego – co najwyżej, w przypadku ujawnienia przestępstwa kolejnego klech, uznają to za atak na kościół. Widzisz różnicę? Dwie dorosłe osoby kontra krzywdzenie dzieci?

    • ty naprawdę masz kompletnie wyprany mózg skoro twierdzisz że tylko w kościele jest pedofilia a co na przykład z hollywoodem? tam to dopiero się dzieją rzeczy w islamie też jest legalna pedofilia sam ich prorok przecież miał kilka żon a najmłodsza z nich miała 9 lat

     w tym rzekomo świętym środowisku LGBT też jest pedofilia wystarczy poszukać w internecie a znajdziesz artykuły

    • ty naprawdę masz kompletnie wyprany mózg skoro twierdzisz że tylko w kościele jest pedofilia a co na przykład z hollywoodem? tam to dopiero się dzieją rzeczy w islamie też jest legalna pedofilia sam ich prorok przecież miał kilka żon a najmłodsza z nich miała 9 lat

     w tym rzekomo świętym środowisku LGBT też jest pedofilia wystarczy poszukać w internecie a znajdziesz artykuły

   • Nie pojmuję, co trzeba mieć w głowie, aby przyrównywać piękny stosunek płciowy dwóch zakochanych osób tej samej płci, do przestępców, którzy gwałcą dzieci.

    • jak to nie jest miłość
     zobacz sobie statystyki ile w ciągu roku ma partnerów osoba homoseksualna to zrozumiesz

     zobaczysz że prędzej czy później oni będą krzyczeć że pedofilia i nawet zoofilia to też są orientację seksualne

     To już się zaczyna na przykład W Holandii do niedawna była partia polityczna która chciała legalizacji pedofilii i zoofilii

     https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_na_rzecz_Mi%C5%82o%C5%9Bci_Bli%C5%BAniego,_Wolno%C5%9Bci_i_R%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9Bci

     A w USA do dzisiaj jest pro pedofilska organizacja nambla

     https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association

     pewnie jest ich więcej ale na razie znam tylko te dwie

     Jest jeszcze Alfred Kinsey pseudonaukowiec który przeprowadzał swoje “eksperymenty” na dzieciach gwałcąc je i też wykorzystywał innych pedofili do eksperymentów większość jego danych pseudonaukowych jest do dzisiaj utajnionych w jego instytucie a dzisiaj jest wielkim autorytetem dla lewicy LGBTowców i pseudonaukowych genderystów

     • Pedofilia i zoofilia to zaburzenia seksualne. Przytyczone przez Ciebie organizacje nie mają nic wspólnego z ruchem LGBT i budzą w nim powszechny sprzeciw. Co cię obchodzi, ile ktoś ma partnerów? Jak w ogóle można myśleć, że ktoś chciałby zalegalizowania krzywdzenia dzieci? Masz coś z głową?

      Niestety, ludzie podobni do Ciebie są wytworem zaniedbań edukacji seksualnej w Polsce. Ciągle tłumaczę, że trzeba uczyć od małego, a wtedy zniknie problem pedofilii i homofobii. Ale pedofilom u władz na rękę jest obecna sytuacja, bo inaczej brakłoby im celów. Zrozumcie, że seks to nie jest prosta sprawa. Encyklopedia seksu, którą posiadam zawiera kilkaset stron informacji, o których zapewne nie masz pojęcia. A powinieneś.

     • właśnie edukacja seksualna czyli promocja zboczeństw pod przykrywką w Polsce jest już normalna edukacja seksualna tylko że ona jest wolna od ideologii gender i LGBT pod nazwą WDŻ w porównaniu do tej którą chce wprowadzić lewica

      homoseksualizm to nie zaburzenie? homoseksualizm został wykreślony z listy chorób przez presję organizacji i nic więcej bez żadnych dowodów naukowych

      niedawno nawet naukowcy potwierdzili że nie istnieją geny homoseksualne więc człowiek się nie rodzi jako homoseksualista

      ty jak i cała lewica chcielibyście indoktrynacji dzieci żeby wyrośli na kompletnych dewiantów seksualnych bez żadnych ograniczeń moralnych ale to wam się nie uda w Polsce

     • Nie istnieje żadna ideologia. WDŻ to bardzo słaby przedmiot, do tego większość uczniów z niego rezygnuje, bo tak jak Ty myślą, że wiedzą już wszystko o seksie. A nic nie wiecie.

      Jakim trzeba być człowiekiem, aby dehumanizować kogoś i nazywać go dewiantem. Dla mnie nawet pedofil jest człowiekiem i go szanuję. To nie jego wina, że ma takie a nie inne problemy seksualne. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma prawa tknąć żadnego dziecka. Wówczas jest przestępcą i nic go nie usprawiedliwia.

      Homoseksualizm nie jest zaburzeniem, bo w przeciwieństwie do perwersji występuje u osób, które nie wykazują żadnych zaburzeń, są w pełni rozwinięci moralnie i intelektualnie oraz ich aktywność seksualna nie jest zakłócona. Do tego występuje u ok. 10% mężczyzn i 19% kobiet, co też wyklucza go jako chorobę.

   • Bzdury, bzdury, Joasiu. Tylko ślepiec nie widzi wszechogarniającej homopropagandy wspieranej przez olbrzymie, szemrane biznesy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zdrowy rozsądek powoli również schodzi do podziemia i staje się ‘homofobiczny’, ‘rasistowski’, ‘bigocki’…

    • Bzdury ale w innym sensie. Przecietny człowiek sobie tym tematem głowy nie zawraca, bez wzgledu na to jak OBIE strony sporu się starają kopać się wzajemnie. Jedni pozwy i cipkomaryjki drudzy naklejki i tablice przy drogach. Kabaret psujący powietrze po prostu, albo temat zastępczy, gdy za chwile stracimy państwo i podstawowe wolności, i nie będzie już gdzie i o co gardłować

     • “Stracimy państwo”? Co masz konkretnie na myśli? Bo jeśli chciałeś zabłysnąć modnym tekstem to sorry, ale mamy 2020, a nie początek rządu socjalistów PiS.. Ciemny lud chyba przejrzał na oczy i zobaczył, że żadnego fashyzmu i terroru w Polsce nie ma, a ci którzy wyją nagłośniej to po prostu świnie przez lata przyspawane do swoich koryt. Weszły nowe :) Bardziej obawiałbym się światowych tendencji marksistowskich i coraz większej inwigilacji i homopropagandy, uderzania w wartości chrześcijańskie, a nie tych naszych nieporadnych czerwonych patRYJotów…

     • Homopropaganda to często odwet i zlosliwośc, a bywa też często, ze ktoś nadstawia uszy by ja wyłowić. O wartościach chcrześcijańskich nie będe dyskutować, bo są w zasadzie niesprzeczne z moimi, oby tylko nie przesadzić z propaganda. W Europie mamy pełzający trockizm, nie marksizm. ci nasi nieporadni czerwoni patrioci jak to ich nazwałeś właśnie wysmarowali coś potencjalnie niebezpiecznego, o ile Brauna nie trawie i jest mi z nim nie po dorodze, to czasami trudno odmówić mu racji, gdy zauważa, co za syf przepychany jest w tarczy, ale to nie jest raczej temat do dyskusji na portalu o rozrywce. Cały ten spidersweb to lemingownia wierząca w transhumanizm i jego dobrodziejstwa.

     • jeśli PiS byłby czerwony to by przecież nie próbował wykopać czerwonej kasty sędziowskiej z sądów

     • Czerwonej kasty która sam zatrudniał Lech Kaczyński z Gelsdorf na czele? ;-) Przypominam, że lecą ci co nie chcą się podporządkować. A jeśli nie ma na nich haka to TVP szuka haka na ich współmałżonków, dzieci, rodziców. Ktoś musi coś mieć za uszami, a jak nie to się wyprodukuje fakty, jak to TVP ma ostatnio w zwyczaju.

     • Ale wiesz, że te tablice montował działacz LGBT? Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko “homofobicznym” ustawom niektórych miast. Wystarczyło, że jakieś miasto uchwaliło sobie ustawę czy uchwałę o wspieraniu tradycyjnego modelu rodziny i nie zawarło tam nic o LGBT i już stawało się “homofobiczną ustawą anty lgbt”. Tak, taka była narracja niektórych mediów.
      I oni sami sobie tam te tablice montowali.

     • Ale co wnosi uchwała o wspieraniu tradycyjnego modelu rodziny? Rodzina sama się wspiera bez uchwał, wystarczy nie przeszkadzać.

     • Ale chodzi o to, że te środowiska poleciały z propagandą na pół Europy, że ktoś przeciwko nim uchwały wprowadza, potem sami sobie nielegalnie zamontowali tablice pod znakami i posłali w świat jako rzekomo zamontowane przez miasto. Jako że większość czyta tylko nagłówek, a cały artykuł może jakieś 10%, to dopiero na samym końcu dopisali, że to “performans”.

    • Skoro mówisz o homopropagandaie to masz racje, nie ma już zdrowego rozsądku ;-)

     Będziesz tak dobra i wytłumaczysz na czym konkretnie polega ta „homopropaganda”?

     I powiesz jakie to olbrzymie szemrane biznesy to wspierają?

     • jakie biznesy to wspierają? zobacz sobie na twiterze czy fb loga firm w czerwcu a się dowiesz kto ich wspiera a kto nie

     • Mowa o szemranych interesach. Jak widzę od żadnego z was odpowiedzi nie uzyskam bo wymagałoby to argumentów. A te są jak powyżej. Do pierwszego pytanie o nie, potem albo milczycie albo zaczynaja się wyzwiska.

     • bo na przykład cenzurują niewygodną prawdę, sprzedają informacje o ludziach reklamodawcom bez ich zgody itd

     • No i tu pojawia się prawicowe kłamstwo. Usuwają nie niewygodną prawdę, tylko nienawiść lub nawoływanie do niej. Szerzenie ksenofobii. Czyli coś czego Konstytucja zakazuje. Konstytucja która rzekomo tak bardzo jest wam bliska.

      A dane są sprzedawane za wasza zgoda. To że nie czytacie regulaminów to oczywiście wina do całego świata….

 4. Materiał ten został opublikowany rok temu, co łącząc z filmem Latkowskiego w pierwszym akapicie i nacechowanym mocnymi emocjami opisem ma w czytelniku wywołać jednoznacznie negatywne emocje.
  TVP to rak, praktycznie zero rzetelności. Podobny poziom jest prezentowany w tym artykule. Mamy jakichś “większość komentatorów” nie wymienionych z nazwiska.

  W “Inwazji” pokazano, że te wszystkie Marsze Równości, które w zeszłym roku wylały się na każdą mniejszą czy większą dziurę w Polsce były centralnie sterowane i opłacane. Uczestnicy, których dowożono autokarami i pociągami, dostawali pieniądze za udział. Jest to tam pokazane wraz z wizerunkami szefów tej całej “Kampanii”.

  Sąd nie nakazał usunięcia ze względu na przedstawienie nieprawdy, tylko ze względu na pokazanie “bohaterów” bez cenzury z pełnymi danymi personalnymi. Sąd uznał, że ich działania nie są niezgodne z prawem dlatego materiał narusza ich wizerunek.

 5. Wiadomo że komuchy będą próbowały cenzurować
  bolesną prawdę ale dni czerwonej kasty sędziowskiej są już policzone

  Polska to nie zachód w Polsce lewicy się nie uda indoktrynacja społeczeństwa

  • To fajne uczucie lajkować swoje wpisy :-) Indoktrynacja społeczeństwa prowadzona jest przez zboczeńców w kościołach. Jak widać skutecznie.

   • chyba tęczowych zboczeńców bo to nie kościół chce wprowadzić zboczeńców do szkół pod przykrywką tej tak zwanej “edukacji seksualnej”

  • Słowo „wiadomo” odnosi się do wiedzy. Jak troszeczkę takiej nabędziesz to proponuję dopiero wtedy się wypowiadać bo siary sobie robisz tymi głupotami. Te same brednie post po poście bez żadnej wiedzy czy argumentu, ale pełne przekonania za które skoczysz w ogień b . Nie wiem czy wiesz, ale trochę schizofrenicy tak działają właśnie ;-) Wszędzie widzą komuchów, spiski itp.

   • prawda boli co?
    powiedz to do KODomitów i podobnym grupom bo to oni mają jakieś urojenia i widzą spisek że w Polsce demokracja i sprawiedliwe sądy (które na razie nie są właśnie sprawiedliwe) są zagrożone

    • Tak, umieram od niej. Wiesz, w wyedukowanym społeczeństwie nie wierzy się w bullshit. Dlatego poza wyzwiskami, określeniami czy obrazą nie masz żadnej treści. O czym mamy wiec rozmawiać? Z plaskoziemcami się podobnie gada Bo oni wszystko wiedzą tylko gdy dochodzi do argumentów to nagle rozmowa się kończy bądź schodzi na obrażanie.

     • tylko że ja nie używam wyzwisk to lewica uwielbia wyzywać ludzi od jakiś nieistniejących fobów, faszystów, nazistów itd tylko dlatego że mówią prawdę

     • Jeszce nie używasz. Takich dyskusji za dużo przeżyłem. Nawet jak się dyskutuje na tematy niezwiązane z polityka, religia czy światopoglądem to szybko można poznać czy gada się z prawicowcem czy nie. Brak konkretnych i niepodważalnych argumentów to podstawa.

     • jeszcze nie używam i nie użyję bo wolę poczekać żeby to osoba po drugiej stronie użyła wyzwisk jako pierwsza bo wtedy się tylko skompromituje i przegra dyskusje

 6. Gdzie można znaleźć jakiś mirror?
  Nawet nie wiedziałem o tym filmie, chętnie obejrzę :)

  Edit: Dobra, już mam, jest na stronie TVP :)

 7. Jeszcze trochę i będą robić dokumenty o tvp za czasów kurskiego. Dokładnie tak jak robią o tej z czasów komuny. Holecka i spóła szykujcie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...