Rosyjskie media atakują pary LGBT+. Wszystko po to, żeby Putin mógł rządzić do 2036 roku [AKTUALIZACJA]

News/TV 03.06.2020
Rosyjskie media atakują pary LGBT+. Wszystko po to, żeby Putin mógł rządzić do 2036 roku [AKTUALIZACJA]

Rosyjskie media atakują pary LGBT+. Wszystko po to, żeby Putin mógł rządzić do 2036 roku [AKTUALIZACJA]

W Rosji zbliża się data niezwykle istotnego referendum konstytucyjnego, w trakcie którego obywatele zdecydują, czy Władimir Putin będzie mógł wziąć udział w wyborach prezydenckich w 2024 i 2030 roku. Nowy spot emitowany przez rosyjską telewizję namawia na pójście do urn za pomocą propagandy wymierzonej w społeczność LGBT+.

Referendum w sprawie zmian w konstytucji Federacji Rosyjskiej miało pierwotnie odbyć się 22 kwietnia. Z powodu panującej w całej Europie pandemii koronawirusa wydarzenie postanowiono przenieść na termin 1 lipca. Nie wszystkie szczegóły wydarzenia zostały już ustalone (pojawiła się choćby propozycja głosowania rozłożonego na cały tydzień i trwającego już od 25 czerwca), ale przygotowania wchodzą w najważniejszą fazę. Dla Kremla jest to niezwykle istotne referendum, od którego zależeć będzie prawna podstawa dalszego sprawowania władzy przez Władimira Putina.

Rosjanie otrzymają możliwość zagłosowania za lub przeciwko zmianom w konstytucji zezwalającym Putinowi na udział w wyborach w 2024 i 2030 roku.

Niezależne organizacje pozarządowe od lat mają uzasadnione wątpliwości co do zachowania demokratycznych standardów przez rosyjskie władze w trakcie wyborów, więc wygrana w referendum praktycznie zapewni obecnemu prezydentowi stanowisko do 2036 roku. Problemem rządzących jest jednak to, że ważność lipcowego głosowania będzie zależeć od frekwencji.

Dlatego wszystkimi środkami starają się wzmocnić zainteresowanie referendum w narodzie, który mocno ucierpiał z powodu pandemii COVID-19. Nie bez powodu wśród wyróżnionych poprawek do konstytucji znalazł się zapis definiujący małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny (podobnie jak jest w Polsce). Władza próbuje bowiem wystraszyć

Rosyjska telewizja emituje propagandowy spot uderzający w związki homoseksualne i adopcję przez nich dzieci.

Wideo stworzone przez grupę medialną Patriot trafiło również do sieci, dzięki czemu uwagę zwróciły na nie międzynarodowe media. Materiał przedstawia hipotetyczną sytuację rozgrywającą się w Rosji 2035 roku. Do ośrodka adopcyjnego przychodzi mężczyzna, który ku radości opiekunek adoptuje małego chłopca. Na zewnątrz okazuje się jednak, że dziecko nie będzie miało matki, gdyż zostało usynowione przez parę homoseksualistów.

Reklama sięga po wymierzone w społeczność LGBT stereotypy o rzekomym zniewieścieniu i korumpowaniu dzieci. Chwilę przed pojawieniem się słów: „Czy taką Rosję wybierzesz?” jeden z homoseksualnych bohaterów wyciąga z samochodu sukienkę, w którą oczywiście planuje ubrać adoptowanego chłopca. Czy tego typu propagandowe metody wystarczą, żeby przekonać Rosjan do ograniczania własnych swobód demokratycznych w imię walki z adopcją dzieci przez członków społeczności LGBT? Przekonamy się za miesiąc.

AKTUALIZACJA [3 czerwca 2020 roku, godz. 18:01]

Film nie jest już dostępny. Przy próbie obejrzenia pojawia się komunikat:

Ten film został usunięty z powodu naruszenia Warunków korzystania z usługi YouTube.

[3 czerwca 2020 roku, godz. 19:53]

Wideo konsekwentnie usuwane jest z serwisu YouTube, ale spot można zobaczyć jeszcze pod tym adresem:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (13)

122 odpowiedzi na “Rosyjskie media atakują pary LGBT+. Wszystko po to, żeby Putin mógł rządzić do 2036 roku [AKTUALIZACJA]”

 1. I teraz w komentarzach zbierze się fala poparcia dla chorej propagandy, opierającej się na krzywdzących stereotypach i uproszczeniach, mającej umożliwić jednej osobie rządzenie przez następne 16 lat, tylko dlatego, że propaganda ta dotyczy LGBT. Żałosne.

  • No to pokazuje że metoda Putina działa. Ludzie prości, którzy w dupie byli, nic sensownego nie czytają, boją się czegokolwiek z czym nie mieli styczności od dziecka, będę ulegali tego typu propagandzie. Bo problemem jest tutaj to czy Putin będzie znowu prezydentem, a nie jakieś LGBT. Ci prości ludzie wręcz myślą teraz że to Putin musi być prezydentem, no bo przecież on to na pewno nie gorszy niż nasze uprzedzenia.

 2. Widac ostro jadą z tym filmikiem w komentarzach na youtube. Widac, ze Rosjanie nie dali sie zmanipulowac obrzydliwa i zaklamana propaganda. Jakas nadzieja w tym narodzie jest. Zmiana mentalnosci nastepuje Oby jeszcze Putin stracil wplywy, ale to chyba malo realne.

 3. popieram Putina i nie zgadzam się aby znikomy procent ustalał nowe zasady, w nosie mi łatają minusy które dostane a Youtube mi zwisa

   • wiesz kto to był Dzierżyński lub Stalin?, ja wolałbym być Putinem a nie tak jak Ty nic nie znaczącym numerem w książce telefonicznej

    • No ale nim nie jesteś i pisząc o książce telefonicznej i pytając mnie czy wiem kim był Dzierżyński lub Stalin, nie mierz mnie swoją miarą.

     • również nie wiesz kim ja jestem ale na pewno nie jestem tylko numerem z książce telefonicznej, sam dałeś głupie porównanie równając Putina do Dzierżyńskiego a polityka sobie odpuść

     • Skoro nie potrafisz przeczytać że zrozumieniem prostego zdania, to pewnie wyszło Ci w nim porównanie. Skoro więc nie potrafisz czytać ani pisać po polsku, to jesteś albo trolem albo dzieckiem lub dorosłym o IQ małego dziecka. Żadna z tych opcji nawet nie sprawi, że będziesz jak Twój idol Putin. Smuteczek… Trzymaj bana.

     • napisałem wyraźnie odpuść sobie politykę bo jej kompletnie nie rozumiesz Drogi małolacie i znajdź sobie inne hobby, a co do jeżyka polskiego ZnaFco jak z koziej dupy trąbą zobacz na swoja składnie która woła o pomstę do nieba i zapamiętaj sobie że mózg owinięty w gazetę to jeszcze nie światopogląd…amen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...