W sieci zadebiutował dziś zwiastun najnowszego filmu Konrada Niewolskiego. O „Asymetrii” jakiś czas temu zrobiło się głośno, bo wbrew wszelkim zakazom i zdrowemu rozsądkowi reżyser nie przerwał pracy na planie z powodu trwającej pandemii.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Konrad Niewolski najlepiej znany jest jako twórca filmu „Symetria”. Produkcja o młodym mężczyźnie, który trafia do więzienia i próbuje w nim przeżyć przypadła do gustu zarówno krytykom jak i widzom. Żadna kolejna produkcja sygnowana nazwiskiem reżysera nie zdobyła podobnego uznania. Teraz ma zamiar powrócić na salony „Asymetrią”.

Chociaż tytuły są podobne, a w filmie zobaczymy kilka znanych nam postaci, „Asymetria” nie jest kontynuacją „Symetrii”.

Reżyser często zaprzeczał w wywiadach takim pogłoskom. Ma to być dużo lepszy i mocniejszy film. Rzeczywiście poniższy zwiastun, chociaż niewiele jeszcze zdradza, zapowiada duszne, męskie kino gangsterskie.

O filmie zrobiło się głośno wraz z rozpoczęciem zdjęć. I to nie przez podejmowany temat czy nazwisko reżysera, tylko czynniki zewnętrzne. Ekipa weszła bowiem na plan 23 marca 2020 roku, czyli już w trakcie pandemii i po ogłoszeniu przez rząd wchodzącego w życie dwa dni później zakazu zgromadzeń i organizowania imprez masowych.

Konrad Niewolski nie był sam.

Planu zdjęciowego nie przerwał również Patryk Vega. Obaj filmowcy nie dość, że nie bali się koronawirusa, to jeszcze naśmiewali się z kolegów po fachu, którzy z dnia na dzień musieli wstrzymać prace. Niewolski nazywał swoich przeciwników „bezrobotnymi filmowcami” i ciągle robił swoje. W wyrażaniu swojej opinii poszedł nawet o krok dalej i wszystkie obawy, czy zakazy związane z pandemią określił mianem „koronapaniki”.

KORONAPANIKA przypomina mi akcję z lat 30-ych, gdy pierwszy raz przekonano się na skale masową jakim naiwnymi baranami…

Opublikowany przez Konrada Niewolskiego Piątek, 20 marca 2020

Już drugiego dnia realizacji, plan zdjęciowy odwiedziła policja. To wciąż nie przekonywało niepokornego twórcy. Konsekwentnie dążył on do wyznaczonego sobie celu. Do sprawy odniosła się więc Gildia Reżyserów Polskich:

Oświadczenie Gildii Reżyserów Polskich Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zarazaW związku z informacjami o rozpoczęciu…

Opublikowany przez Gildia Reżyserów Polskich Środa, 25 marca 2020

I chociaż reżyser twierdzi, że oświadczenie Gildii nie miało nic wspólnego z decyzją o zejściu z planu, prace nad „Asymetrią” wstrzymano niedługo po jego opublikowaniu.

Zgodnie z zapowiedziami film ma trafić do kin jesienią tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...