Ziemowit Gowin rapuje o „państwie z dykty” i „politycznej mogile” dla PiS-owców. Co na to tata?

News/Muzyka 01.06.2020
Ziemowit Gowin rapuje o „państwie z dykty” i „politycznej mogile” dla PiS-owców. Co na to tata?

Ziemowit Gowin rapuje o „państwie z dykty” i „politycznej mogile” dla PiS-owców. Co na to tata?

„Rządzi nami Zjednoczona Prawica, a mnie już od tego strzela k*****a… ” — rapuje Ziemowit Gowin w ramach akcji #Hot16Challenge2. „Postawmy PiS-owcom polityczną mogiłę” — apeluje w utworze pt. Państwo z dykty syn byłego wicepremiera. Co na to jego tata, lider Porozumienia? „Syn jest dorosły” — komentuje Jarosław Gowin.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Choć moda na #Hot16Challenge powoli przemija, uczestnicy wyzwania co chwila zaskakują internautów kolejnymi wykonaniami. Najgłośniejsze w ostatnim czasie stało się wykonanie zadania przez Ziemowita Gowina, syna znanego polityka — do niedawna wicepremiera — i lidera partii Porozumienie.

„Dzicy politycy” i „państwo z dykty”

W utworze pt. Państwo z dykty słyszymy ostre (i często niecenzuralne) słowa na temat rządzących naszym krajem.

Państwo z dykty? Chyba z totalnego g**na

Obywatele rząd – sprawa nierówna

Wirus za oknem, w domu na ulicy

A politycy coraz bardziej dzicy

— rapuje Ziemowit Gowin.

Dalej padają dość niewybredne określenia w kierunku rządzących (autor tekstu proponuje m.in. „postawienie PiS-owcom politycznej mogiły”):

Rządzi nami Zjednoczona Prawica

Mnie już od tego strzela k*****a

Jak tak dalej pójdzie Totalna kaplica

Wyp*****lę stąd szybciej niż Kubica

— słyszmy w nagraniu.

Co na to Jarosław Gowin?

Nie trzeba było długo czekać, by utwór stał się wiralem — w końcu syn czynnego polityka rapujący o zaniechaniach (delikatnie rzecz ujmując) władzy, musiał wzbudzić emocje. Nic więc dziwnego, że Ziemowit Gowin doczekał się własnego hasztagu na Twitterze. Internauci nie szczędzili kpiących komentarzy:

A co na to sam Jarosław Gowin? Oficjalnie lider Porozumienia nie odniósł się do twórczości syna. Polityk zapytany przez Onet o utwór, odpowiedział bardzo zdawkowo:

Syn jest dorosły, nie komentuję.

Całości utworu można posłuchać poniżej (uwaga, w tekście padają niecenzuralne słowa):

*Zdjęcie główne: YouTube/Obiektywizm 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

318 odpowiedzi na “Ziemowit Gowin rapuje o „państwie z dykty” i „politycznej mogile” dla PiS-owców. Co na to tata?”

  1. Bo poprzednie kondominium brukselsko-niemieckie z czasów rządów PO z ośmiormiczkami dla elyty było lepsze od pisowskiego “państwa z dykty”? Kolejny pożyteczny idiota mało zorientowany w tym, co się w naszym kraju dzieje.

    • lepsze nie… ale granice obłudy zakłamania, fałszu i arogancji nie były tak daleko posunięte…choć się wydawało juz wtedy że są przekroczone to jednak wpadliśmy z deszczu pod rynnę…

    • Rządy, związani z nimi ludzie, styl rządzenia i podejście do obywateli PO i PiS to jakby porównanie lekkiego przeziębienia z jednej strony i z dżumą i cholerą razem wziętymi z drugiej strony.

  2. Zawsze zastanawia mnie u tych polskich pseudo-raperów, to upodabnianie się na siłę do murzynów, te przedziwne gestykulacje, oraz machanie łapami jak małpa.
    Świetnie tego pseudo-rapera upodabniającego się do małpy podsumował Terlecki.

  3. Gowin senior chodzi dumny i blady, że sam uratował Polskę od zapaści konstytucyjnej (przynajmniej w jego mniemaniu), że junior nie jest w stanie zepsuć mu humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...