W czerwcu otwierają się kina, ale show kradnie telewizja i streaming. Filmowe zapowiedzi miesiąca

Top/Film 01.06.2020
W czerwcu otwierają się kina, ale show kradnie telewizja i streaming. Filmowe zapowiedzi miesiąca

W czerwcu otwierają się kina, ale show kradnie telewizja i streaming. Filmowe zapowiedzi miesiąca

Dla fanów dobrego kina oraz solidnej rozrywki nie zabraknie ciekawych treści, nawet biorąc pod uwagę fakt, że lato za pasem i przed ekranami będziemy spędzać zapewne mniej czasu niż wcześniej. Przed nami między innymi genialny „Midsommar”, nowy film Spike’a Lee, a także ciekawy dokument o polskich początkach Hollywood.

Czarownica 2 – od 7 czerwca w HBO

Sequel jednego z ciekawszych remaków animacji Disneya. Angelina Jolie ponownie wciela się w  tytułową Czarownicę, której relacja z Aurorą rozwija się jeszcze bardziej. W obsadzie także Chiwetel Ejiofor, Elle Fanning i, ku mojej wielkiej uciesze, Michelle Pfeiffer.

Pięciu braci – od 12 czerwca w Netfliksie

Spike Lee nie zwalnia tempa. Jego nowy film „Pięciu braci” miał być pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes, jednak jako że festiwalu nie będzie, to produkcja ta trafia od razu na Netfliksa. „Pięciu braci” opowiadać będzie o weteranach wojny w Wietnamie, którzy powracają na dawne pola bitwy, by odnaleźć szczątki swego dowódcy oraz ukryty gdzieś w okolicy skarb.

Bliźniak – od 14 czerwca w HBO

Najnowsze dzieło wizjonera Anga Lee. Tym razem, w oryginalnej wersji, reżyser podjął się wyzwania nakręcenia tego filmu w 120 klatkach na sekundę oraz w 4K. W wersji telewizyjno-streamingowej będziemy musieli zadowolić się tradycyjnymi 24 klatkami. Ale za to cała reszta, czyli widowiskowe sceny akcji oraz Will Smith w podwójnej roli zostają tacy sami.

Pollywood – od 14 czerwca w HBO

Interesująco zapowiadający się film dokumentalny w reżyserii Pawła Ferdka. „Pollywood” opowiadać będzie o polskich emigrantach, którzy zbudowali potęgę Hollywood. W filmie poznamy historie m.in. braci Warner czy Samuela Goldwyna, którzy dali światu legendarne studia filmowe.

Midsommar. W biały dzień – od 20 czerwca w CANAL+

Sądzę, że fanów ambitnych i naprawdę przerażających horrorów na ten film szczególnie namawiać nie trzeba. Ari Aster, twórca znakomitego „Dziedzictwa Hereditary” w swoim drugim dziele idzie o krok dalej, serwując nam mrożącą krew w żyłach i zatopioną w przyjemnych, kolorowych barwach opowieść, która wami wstrząśnie i zostanie na długo w pamięci.

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga – od 26 czerwca w Netfliksie

To będzie albo genialny strzał w dziesiątkę, albo jeden z większych betonów ostatnich lat. Eurowizja to zbyt łatwy i oczywisty cel na satyrę/parodię, ale zaufajmy komediowemu zmysłowi Willa Ferrella.

Terminator: Mroczne przeznaczenie – od 27 czerwca w CANAL+

Ponoć nie wchodzi się kilka razy do tej samej rzeki, ale twórcy serii „Terminator” cały czas próbują. Tym razem uderzając w sentymenty fanów i przywracając do akcji postać Sary Connor niezmiennie graną przez Lindę Hamilton.

Zombieland: Kulki w łeb – od 28 czerwca w HBO GO

Kontynuacja udanej komedii przygodowej o zombie, która wprawdzie nie była nikomu specjalnie do szczęścia potrzebna, ale daje tyle dobrej zabawy, że warto poświęcić jej cenny kwarantannowy czas. W obsadzie znaleźli się ponownie znani z poprzedniej odsłony Woody Harrelson, Emma Stone i Jessie Eisenberg.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...