„To głupiec i rasista”. Trwa wielkie grillowanie Donalda Trumpa przez amerykańskich celebrytów

News/Trendy 01.06.2020
„To głupiec i rasista”. Trwa wielkie grillowanie Donalda Trumpa przez amerykańskich celebrytów

„To głupiec i rasista”. Trwa wielkie grillowanie Donalda Trumpa przez amerykańskich celebrytów

Lady Gaga jest jedną z wielu amerykańskich gwiazd, które w ostrych słowach skomentowały sytuację w kraju po śmierci George’a Floyda. Artystka bezpośrednio zaatakowała Donalda Trumpa, którego administracja miała zawieść w uspokajaniu kryzysu i powstrzymaniu brutalności policji, którą na własnej skórze poczuł choćby John Cusack.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W Stanach Zjednoczonych trwają obecnie największe ogólnokrajowe zamieszki od wielu lat. Protestujący mają dosyć udokumentowanej brutalności policji, kierowanej przeważnie wokół czarnoskórych obywateli takich jak George Floyd. Czterdziestosześcioletni mężczyzna został zamordowany 25 maja w trakcie interwencji policji podejrzewającej go zapłacenie fałszywym czekiem w pobliskim sklepie spożywczym. Jeden z funkcjonariuszy przybył na miejsce, Derek Chauvin po obezwładnieniu Floyda klęknął na jego szyi i ignorował wielokrotnie prośby i apele poszkodowanego. Pozostali trzej policjanci również nie zareagowali.

Nagrania z całej sytuacji wkrótce obiegły całe Minneapolis, a potem resztę terytorium USA i stały się pretekstem do wybuchu olbrzymich zamieszek w wielu większych miastach. Wśród osób wyrażających swój głęboki sprzeciw wobec działań policji i administracji Donalda Trumpa znalazły się największe gwiazdy Hollywood, sportu i przemysłu muzycznego, w tym Rihanna, Cardi B, Dr Dre, Dennis Rodman, Ice Cube czy Snopp Dogg. Część z nich wsparła obecną falę protestów, ale niektórzy apelują o ograniczenie przemocy i kontynuowanie demonstracji w sposób pokojowy.

Na mocny atak skierowany w stronę Donalda Trumpa zdecydowała się za to Lady Gaga.

Wokalistka niedawno wydała swój nowy album „Chromatica” (doczekał się bardzo pozytywnych recenzji, choć nie obyło się też bez kontrowersji), więc jej nazwisko jest obecnie niezwykle gorące. A słowa o prezydencie USA wybrzmiały głośno na całym świecie. Lady Gaga w oficjalnym liście otwartym zaapelowała o wsparcie afroamerykańskiej społeczności przez bogatych celebrytów, większą delikatność w życiu codziennym i walkę o systemowe zmiany. I to właśnie przy okazji taj okazji oberwał od niej Donald Trump:

Od dawna wiemy, że prezydent Donald Trump zawiódł. Pełni najpotężniejszy urząd na całym świecie, a nie jest w stanie zaoferować nic oprócz ignorancji i uprzedzeń. W tym czasie odbierane są kolejne czarne życia. Odkąd został prezydentem wiemy, że to głupiec i rasista. Napędza system ugruntowany na rasizmie i wszyscy widzimy, czym to się kończy. Nadszedł czas na zmiany.

Kres ery Trumpa wieszczy także John Cusack, który wziął udział w protestach i został zaatakowany przez policjantów.

Aktor został odgoniony przez funkcjonariuszy z policyjnymi pałkami, gdy nagrywał płonący samochód. Później był też świadkiem użycia przez policji spreju pieprzowego. Cusack jako naoczny świadek gniewu wielu Amerykanów podkreśli też, że protesty mogą trwać całymi miesiącami i przyczynić się do zakończenia rządów obecnego prezydenta. Czy jego przepowiednia się spełni? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (18)

31 odpowiedzi na “„To głupiec i rasista”. Trwa wielkie grillowanie Donalda Trumpa przez amerykańskich celebrytów”

 1. Dennis Rodman…to nie ten, co twierdził ze Kim Dzong to “światły, madry i dobry przywódca”,, że Czerwoni Khmerzy to wojownicy o lepsze jutro” , a socjalizm to przyszłość ludzkości?
  Celebryci powinni śpiewać, tańczyć i pisać, ale na tym kończą się ich kompetencje. Są jak konik polny pouczający mrówki jak przygotować się do zimy…

 2. Czy mądry pan Cusak ma jakąś mądrą radę dla 200 sklepikarzy którym “protestujący pokojowo” zniszczyli majatek? Albo dla właścicieli spalonych aut? Dla pobitych przechodniów?
  Policjanta który zawinił należy osądzić i skazać, tak samo tych co podpalali i niszczyli cudzą własność.

  • ta “hołota” jak to nazywasz doszła do swojego statusu ciężka pracą, więc w czym problem? Co to, z jakiegoś powodu nie może się wypowiadać?

   Jeżeli w Stanach dochodzi do takich grabieży, to pytanie brzmi gdzie przez cały wcześniejszy czas było państwo, skoro ludzie dają w ten sposób upust swojej złości.
   Bo przecież nie wzięło się to z niczego – normalnie przecież czegoś takiego się nie robi.

    • Są to praworządni obywatele, którzy korzystają z prawa do wyrażania opinii.
     Na jakiej podstawie twierdzi się, że nie mogą tego robić, bo komuś nie podoba się to co głoszą?

     • Ciekawa argumentacja. A więc te świry palące nadajniki GSM, to również praworządni obywatele którzy korzystają z prawa do wyrażania opinii? Ok. Wiem już wszystko.

     • Ręce opadają…
      Przecież na samym początku tej dyskusji była mowa o “hollywoodzkiej hołocie”, która ośmieliła się skrytykować działania prezydenta czy władz, które eskaluje przemoc.
      Czego z bliżej nieokreślonego powód nie powinna jak widać robić – bo pewnie Trump jest Bogiem i wszystko mu wolno :D .

      Te osoby są właśnie PRAWORZĄDNYMI OBYWATELAMI ponieważ nie popełniły żadnego przestępstwa. Jeżeli rząd robi coś, co ich zdaniem jest złe, to po prostu to krytykują.

      Nie mają one żadnego związku z osobami zajmującymi się aktami wandalizmu czy różnymi przestępstwami.

     • Jeśli o samych ‘gwiazdach’ mowa, to może i nie mają związku bezpośredniego, ale ich wypowiedzi tylko dolewają oliwy do ognia. Wandale widzą tu poparcie.

      Jestem ręcami i nogami za wolnością słowa i cały czas powtarzam, że nie powinno się nikomu odbierać prawa do wypowiadania opinii. Pomarańczowemu, grubemu Kimowi czy komukolwiek innemu, nie ważne czy się z nim zgadzamy czy nie.

      Nie znaczy to jednak, że nie można krytykować czyichś wypowiedzi. Zwłaszcza w takiej sytuacji o której tutaj mówimy, i w kontekście o którym pisałem już wyżej.

      Media które takie rzeczy publikują [co oczywiście jest ich prawem] nie są bez winy. Byle zgadzało się z obraną linią polityczną. Widziałeś gdzieś na głównych stronach artykuły o postawie Jona Jonesa?
      https://www.mmarocks.pl/jon-jones/wideo-jon-jones-walczy-z-wandalizmem-na-ulicach-albuquerque

      To jest postawa godna pochwały takich ludzi jest znacznie więcej, ktoś pisze o nich? No po co, przecież lepiej dolewać oliwy do ognia, będzie można jeszcze sobie trochę popisać sensacyjnych artykułów. A może w końcu faktycznie wejdzie wojsko i gwardia narodowa, dopiero będą świetne nagłówki, kliki i kasa.

   • Wiesz dlaczego państwo dopuszcza do murzyńskich zamieszek i kradzieży? Bo ma w tym interes. Jeszcze trochę takiej anarchii na ulicach, puści się wojsko i zrobi porządek. Oczywiście przy okazji uchwalając ustawę, trzymającą za pysk społeczeństwo, w imię ochrony przed podobnymi zamieszkami. A durny, demokratyczny tłum zaklaszcze uszami z radości i da się wsadzić do gara z zimną wodą, pod którym powoli rozpalają ogień. Na tym polega demokracja.

    • “Państwo” amerykańskie dopuszcza do takich sytuacji, ponieważ jest zwyczajnie SŁABE. Nie ma możliwości przeniesienia sił policyjnych z jednej części kraju do drugiej, ponieważ działają oni wyłącznie lokalnie. Nie jest w stanie prowadzić spójnej polityki wewnętrznej bo każdy jest tam u siebie starem i okrętem.

     Jakim cudem mieliby wprowadzić ustawę “trzymającą społeczeństwo za pysk”, skoro zanim coś się stanie obowiązującym w całym kraju prawem każdy stan musi samodzielnie ratyfikować?

     • Misiu, takim cudem, że każdemu gubernatorowi zależy, aby mieć narzędzia do trzymania demokratycznego motłochu za pysk ;-) Mogą się wykłócać o małżeństwa gejowskie ale w kwestii zarządzania motłochem, Waszyngton i poszczególne stany mają ten sam interes.

     • Możesz w jakiś sposób udowodnić, że podobne działania są przeprowadzane – czy tylko zarzucasz im to co sam byś zrobił?

     • Misiaczku, rządzenia nie wymyślili amerykańscy demokraci ;-) Poczytaj o “divide et impera”. Poczytaj Machiavellego. Wtedy zrozumiesz, że, to co robią rządzący, jest niezmienne w czasie, dlatego niczego nie trzeba dowodzić.

 3. No cóż Tramp to bandyta to i bandyckie metody mu bliskie sercu. Tak wogóle to powinien zabierać tę swoją rodzinkę i wypad do Europy, tam skąd pochodzi. Kolorowi prawdziwi Amerykanie siedzą w rezerwatach pozamykani przez takie mendy jak Tramp, żydostwo i szulerstwo całego Świata. Wot sprawiedliwość, hehehe

 4. Czytam komentarze i włos mi się jeży. Głupota ludzka jest nieograniczona, większa od kosmosu, dlatego potrzeba wojny, ot takiej jak IIWŚ, część ludzi by trochę zmądrzała.

 5. Pojadę klasykiem – nie mylcie szamba z perfumerią. Nie nazywajcie złodziejskich rajdów amerykańskich murzynów, jakimiś protestami. Śmierć tego człowieka była jedynie powodem rozpętania festiwalu kradzieży i małpiego niszczenia wszystkiego, co się zniszczyć da. To, co zobaczyłem, wystarczy mi na całe życie, aby mieć ugruntowaną opinię o ludziach, którym pracować się nie chce, bo przecież łatwiej ukraść i jęczeć, że dwieście lat temu było niewolnictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...