Nowe Netflix TOP 10: „Harry Potter” w odwrocie, „Dynastia” wraca zza grobu, a „White Lines” zdobywa serca fanów

Top/VOD 30.05.2020
Nowe Netflix TOP 10: „Harry Potter” w odwrocie, „Dynastia” wraca zza grobu, a „White Lines” zdobywa serca fanów

Nowe Netflix TOP 10: „Harry Potter” w odwrocie, „Dynastia” wraca zza grobu, a „White Lines” zdobywa serca fanów

Netflix kontynuuje trend publikowania najpopularniejszych filmów, seriali i programów z każdego poprzedniego dnia. Dzięki temu wiemy, co Polacy oglądają na platformie. Co ciekawe, w tym tygodniu odpowiedź na to pytanie brzmi: „Dynastię”, tak jakbyśmy cofnęli się do lat 90.

Poprzedni tydzień stał pod znakiem dominacji serii „Harry Potter”, która dumnie wkroczyła do biblioteki polskiej wersji Netfliksa. Jeżeli ktoś spodziewał się, że w najnowszym rankingu młody czarodziej znów zaszaleje, to z pewnością poczuje zawód. Tym razem bohaterowie TOP 10 byli bowiem inni.

Netflix TOP 10: kto zwyciężył – „White Lines” czy „Dynastia”?

10. Niewłaściwa Missy (spadek o sześć pozycji)

Bieżąca edycja rankingu jest trzecią z rzędu, w której załapała się komedia Tylera Spindela, ale za tydzień zapewne nie zobaczymy już tu „Niewłaściwej Missy”. Jednoznacznie wskazuje na to trajektoria ostatnich wyników. Jak na film, który da się obejrzeć w zaledwie 90 minut, popularność produkcja i tak jest naprawdę imponująca.

Wynik: 16 punktów

9. Harry Potter i więzień Azkabanu (spadek o trzy pozycje)

netflix white lines top

W zeszłym tygodniu Netflix przeżywał prawdziwy najazd fanów „Harry’ego Pottera”, co odbiło się na wynikach ostatniego TOP 10. Wydaje się jednak, że większości widzów starczyło sił na obejrzenie tylko kilku pierwszych części serii. A w ostatnich dniach przeważnie przerzucili się na inne filmy i seriale. Po części dlatego prawie wszystkie adaptacje twórczości J.K. Rowling obniżyły swoje lokaty w stosunku do minionego tygodnia.

Wynik: 20 punktów

8. Historia w pytaniach i odpowiedziach (nowość)

„Historia w pytaniach i odpowiedziach” jest jedną z zaledwie trzech produkcji, które dzisiaj debiutują w TOP 10 Netflix Polska. Dokumentalna seria skupiona na kilku ważnych dla ludzkości zagadnieniach (od dominacji fast foodów, przez feminizm aż po nadprodukcję plastiku) błyskawicznie przyciągnęła zainteresowanie dużej części widzów. Do czego przede wszystkim przyczyniła się jej przystępność i klarowna forma, którą zrozumieją z łatwością nawet młodsi widzowie.

Wynik: 23 punkty

7. Harry Potter i kamień filozoficzny (spadek o cztery pozycje)

netflix white lines top

Książkowy „Harry Potter i kamień filozoficzny” pomimo upływu lat wciąż cieszy się opinią doskonałej powieści dla dzieci. Tego samego nie da się powiedzieć o dziele Chrisa Columbusa, ale nawet umiarkowanym fanom cyklu może się zakręcić łezka w oku podczas sceny przybycia do Hogwartu przez młodych uczniów czy narodzin przyjaźni między Ronem, Harry’m i Hermioną. Wszystko to sprawia, że do filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny” po prostu warto od czasu do czasu wracać.

Wynik: 27 punktów

6. Słodkie magnolie (awans o trzy pozycje)

Produkcje w typie „Seks w wielkim mieście” cieszą się w ostatnich tygodniach dużą popularnością na Netflix Polska. Po obecnej przez krótki czas w TOP 10 hiszpańskiej „Valerii”, ostatnio przyszedł moment „Słodkich magnolii”. Czy do wysokiej oglądalności serialu przyczyniła się wcześniejsza baza czytelniczek serii powieści? Być może do pewnego stopnia. Wydaje się jednak, że bez wcześniejszej decyzji twórców, by znacząco odświeżyć fabułę i świat bohaterek „Słodkich magnolii”, sukces nie byłby nawet w połowie tak wyraźny.

Wynik: 29 punktów

5. Harry Potter i Komnata Tajemnic (ta sama pozycja)

netflix white lines top

Wcześniej wspomniałem, że prawie wszystkie części „Harry’ego Pottera” obniżyły w tym tygodniu loty. Jedynym wyjątkiem okazała się 2. odsłona serii, która zachowała to samo miejsce (choć zdobyła dziewięć punktów mniej niż przed siedmioma dniami). Dlaczego film „Harry Potter i Komnata tajemnic” poradził sobie lepiej? Wydaje się, że złożyły się na to dwa elementy: naturalna progresja wyświetlania przez użytkowników serwisu kolejnych filmów o młodym czarodzieju oraz dosyć powszechne przekonanie, iż 2. część przedstawia znacznie ciekawszą fabułę i bardziej rozbudowany świat niż „Harry Potter i kamień filozoficzny”.

Wynik: 30 punktów

4. Snowpiercer (nowość)

„Snowpiercer” na razie zadebiutował na Netflix Polska tylko z dwoma pierwszymi odcinkami, a i tak zbliżył się do podium TOP 10. Pokazuje to, że taki model dystrybucji odpowiada polskim widzom, a zainteresowanie serialem zapewne utrzyma się jeszcze przez kilka kolejnych tygodni. Zwłaszcza, że jak pokazuje nasze recenzja „Snowpiercer” ma spory (ale jeszcze nie do końca zrealizowany) potencjał.

Wynik: 33 punkty

3. Ostatni taniec (spadek o dwie pozycje)

„Ostatni taniec” stanowi żywy dowód na to, że w trakcie pandemii koronawirusa Polacy za niewieloma rzeczami tęsknili tak bardzo jak za sportem. Obecny w TOP 10 już od ponad miesiąca serial wyróżnia się jednak nie tylko swoją tematyką. To również świetnie przygotowane arcydzieło kinematografii i dziennikarstwa, którego autorzy pokazali część ważniej historii NBA, ale ustawili ją też w nowym, współczesnym kontekście.

Wynik: 53 punkty

2. Dynastia (nowość)

netflix white lines top

„Dynastia” pokazuje, że niektóre serialowe marki nigdy nie umierają. Kontynuacja kultowej telenoweli o wzlotach i upadkach rodziny Carringtonów wpadła w tym tygodniu na Netfliksa z nowymi odcinkami 3. sezonu i z miejsca zdobyła uwagę polskich widzów. Osobiście trochę mnie to zdziwiło, ale – jak widać – nie doceniłem, jak bardzo katartycznym doświadczeniem jest oglądanie dwóch rodzin mulitimilionerów walczących o to, która będzie bogatsza na koniec.

Wynik: 59 punktów

1. White Lines (awans o jedną pozycję)

„Dom z papieru” oficjalnie wypadł w bieżącym tygodniu po raz pierwszy z TOP 10, odkąd zacząłem prowadzić to zestawienie. Fani seriali Alexa Piny szybko znaleźli jednak odpowiednie zastępstwo w postaci „White Lines”. I choć recenzje serialu są dalekie od zachwytów (naszą przeczytacie TUTAJ), to słoneczne plenery Ibizy w zestawieniu z kryminalną zagadką wystarczyły, żeby w najnowszej edycji TOP 10 odnieść triumf.

Wynik: 61 punktów

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

19 odpowiedzi na “Nowe Netflix TOP 10: „Harry Potter” w odwrocie, „Dynastia” wraca zza grobu, a „White Lines” zdobywa serca fanów”

 1. “Dzięki temu wiemy, co Polacy oglądają na platformie”

  Oglądają czy włączają? Te zestawienia za robione na podstawie włączenia na dwie minuty danej produkcji. Trailary bywają dłuższe. Ze względu na metodologię, nie widzę żadnego sensu w publikowaniu takich zestawień.

  • Dokładnie. To przegina że już 2 minuty liczy się do statystyki. Poza tym miejsce takiego White Lines na pierwszym miejscu w zestawieniu mnie nie dziwi. Wystarczy że ludzie przeczytają opis i informacje “od twórcy Domu z Papieru” i już sprawdzają. Druga sprawa ilu ludzi porzuciło serial po pierwszym odcinku? W zasadzie każda nowość jest popularna przez jakiś czas bo wiadome że ludzie chcą sprawdzić czy dana produkcja im podejdzie. Mnie dziwi że w zestawieniu nie ma filmu Córka Boga. Na filmwebie jest na pierszym miejscu popularności a tu nie ma nawet w 10. Dziwne.

   • Też chciałem porzucić po pierwszym odcinku. Ale obejrzałem drugi, potem trzeci i jakoś poszło. Po wszystkich odcinkach uważam że jest to naprawdę dobry serial. Ciekawa intryga, zakończenie którego nikt nie mógł przewidzieć Naprawdę nie jest źle. A najgorszy i najnudniejszy jest własnie 1 odcinek.

     • Napisy zostają. Lektor to jakaś pomyłka totalna … Częśc jest po angielsku to można oglądać, a po hiszpańsku jak rozmawiają to i tak są napisy, nawet w wersji z lektorem.

    • Ten serial to porażka. Prymitywna rozrywka z ćpaniem, chlaniem i kopulacją. Bez jakiejkolwiek sensownej fabuły czy postaci. To typowa papka dla odmóżdżonych miłośników Netflixa.

 2. “Dynastia” poprawka to nie jest kontynuacja.To zupełnie nowa odsłona.Niektóre wątki typu bójki zaczerpnięte są z pierwowzoru.Wiele wątków jest podobnych,ale są bardziej pogmatwane.Nie piszcie ,że jest to kontynuacja bo to nie prawda i wprowadzanie ludzi w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...