Muzyka odetchnie świeżym powietrzem. Podsiadło, Pezet i Rojek podają nowe daty koncertów

Artykuł/Muzyka 29.05.2020
Muzyka odetchnie świeżym powietrzem. Podsiadło, Pezet i Rojek podają nowe daty koncertów

Muzyka odetchnie świeżym powietrzem. Podsiadło, Pezet i Rojek podają nowe daty koncertów

Dawid Podsiadło ogłosił nowe terminy swoich koncertów stadionowych — wszystkie odbędą się dopiero w przyszłym roku. Natomiast jeszcze jesienią na scenę wrócą m.in. Artur Rojek i Pezet. Jakie jeszcze koncerty zostały przełożone z powodu pandemii?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Polska właśnie weszła w kolejny etap „odmrażania” po ogólnym zastoju spowodowanym pandemią. Nowe daty koncertów stadionowych podał m.in. Dawid Podsiadło, który miał w czerwcu dać aż trzy duże występy: w Chorzowie, Wrocławiu i Gdańsku. Wszystkie trzy imprezy przełożono dopiero na czerwiec przyszłego roku:

Nowe daty koncertów:

Koncert w Chorzowie z 7.06.2020 zostaje przeniesiony na 12.06.2021,
Koncert w Gdańsku z 13.06.2020 zostaje przeniesiony na 05.06.2021,
Koncert we Wrocławiu z 20.06.2020 zostaje przeniesiony na 19.06.2021

Oczywiście wszystkie Wasze bilety zachowują ważność i liczymy, że będziecie z nami w tych nowych datach. Tradycyjnie szczegóły znajdziecie w mailu od bileterii: jak zachować swój bilet, jak wymienić na voucher i jak zwrócić jeżeli nie chcecie lub nie możecie być z nami w przyszłym roku

— czytamy na Facebooku muzyka.

Kult, Rojek, Pezet, Lao Che, Peszek: kiedy zagrają na żywo dla publiczności?

W związku z pandemią, większość zaplanowanych na najbliższe dni koncertów została albo odwołana, albo przełożona. Na szczęście, nie na wszystkie występy melomani będą musieli czekać aż rok. Niektórzy polscy artyści ruszą w trasy jeszcze jesienią tego roku. Wśród nich znalazł się m.in. Artur Rojek, który wiosenne i letnie koncerty przełożył na sezon jesienno-zimowy:

Podobnie ma się sprawa z zaplanowanymi na wiosnę koncertami Kultu. Jak poinformował warszawski klub Stodoła, większość z nich odbędzie się jesienią — za wyjątkiem występu zaplanowanego na marzec 2020 r., który zabrzmi już niebawem, bo 10 czerwca. O zmianie terminów innych wydarzeń możemy przeczytać na stronie klubu:

W ramach akcji #trzymambilet , mającej na celu wsparcie branży koncertowej, zachęcamy Was do zachowania wejściówek na ́, a jeśli te Wam nie odpowiadają, do wstrzymania się z decyzją o zwrocie biletów do momentu, w którym potwierdzone zostaną finalne daty. Wasze wsparcie i solidarność pozwolą nam zniwelować negatywne skutki zaistniałej sytuacji. Przesyłamy muzyczne pozdrowienia i nie możemy już się doczekać, by móc ponownie otworzyć przed Wami nasze drzwi!  

— czytamy w komunikacie wydanym przez Stodołę.

O nowych terminach koncertów poinformowali również Pezet i Daria Zawiałow:

A co z zagranicznymi gwiazdami? Fani Kings of Leon i Pata Metheny’ego też trochę poczekają

Pandemia pokrzyżowała również plany zagranicznym gwiazdom wielkiego formatu. Z powodu szalejącego na świecie koronawirusa, przełożono m.in. zaplanowany na czwartego czerwca w Sopocie koncert Pata Metheny’ego (na razie wiadomo tylko, że odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku), występ Andrei Bocellego na PGE Narodowym w Warszawie (z 22 sierpnia 2020 na 21 sierpnia 2021 r.) i Kings of Leon we Wrocławiu (z 24 czerwca 2020 na 23 czerwca 2021 r.). Nie odbyły się również majowe widowiska z udziałem Celin Dion w Łodzi i Krakowie (nie znamy jeszcze nowych terminów).

Czytaj też: W tym roku lato bez Open’era, ale ten news wynagradza wszystko: Thom Yorke za rok w Gdyni

Koncerty online, czyli alternatywa dla niecierpliwych

Oczywiście, mimo że ograniczenia związane z pandemią wywróciły rynek muzyczny do góry nogami, artyści nie poddają się tak łatwo. W internecie nadal furorę robią wszelkiego rodzaju koncerty online, dzięki którym możemy się spotkać z ulubionymi muzykami bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę lub social media naszych ulubionych wykonawców, by przekonać się, czy planują  tego typu imprezy. W najbliższym czasie z takiej formy koncertowania skorzystają m.in. Natalia Przybysz i Daria Zawiałow, a już w czerwcu mają pojawić się pierwsze szczegóły co do zdalnej wersji festiwalu Męskie Granie:

 

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...