HBO Max nie zastąpi całkiem HBO GO. Szef nowego VOD opowiada o różnicach między serwisami HBO

News/VOD 29.05.2020
HBO Max nie zastąpi całkiem HBO GO. Szef nowego VOD opowiada o różnicach między serwisami HBO

HBO Max nie zastąpi całkiem HBO GO. Szef nowego VOD opowiada o różnicach między serwisami HBO

W Stanach Zjednoczonych zadebiutował w tym tygodniu nowy serwis VOD od HBO. Oferuje on olbrzymią liczbę produkcji pochodzących z różnych stacji telewizyjnych i wytwórni. Część widzów zastanawiała się jednak, czy zostanie automatycznie zmuszona do zakładania konta na HBO Max. Wątpliwości te rozwiał szef platformy.

Pod względem liczby i siły zapowiedzianych produkcji HBO Max zapowiada się jako największy konkurent Netfliksa i Disney+. Początki działalności serwisu w Stanach Zjednoczonych są jednak dosyć skromne. Firma WarnerMedia zaskoczyła co prawda pozytywnie fanów „Harry’ego Pottera”, oferując im dostęp do wszystkich filmów z serii, ale rozczarowała za to fandom DC. Bo trylogia Mrocznego Rycerza od Christophera Nolana wbrew wcześniejszym reklamom nie zagościła jeszcze na HBO Max. Podobnie jak wiele innych zapowiadanych dzieł.

Jak podaje portal Comicbook.com w czwartek liczba subskrybentów nowej platformy wynosiła 90 tys., co jest wynikiem chyba mimo wszystko niezadowalającym dla szefów WarnerMedia. Inna sprawa, że przyszłości takie produkcje jak odcinek specjalny „Przyjaciół”, „Lovecraft County” od J.J. Abramsa czy spin-off „House of the Dragon” powinny znacząco podnieść wyniki HBO Max.

Nie oznacza to jednak, że firma zamierza zmuszać użytkowników do rezygnacji z HBO GO lub Now. Przejście do HBO Max będzie dobrowolne.

Prezes platformy, Bob Greenblatt podkreślił w rozmowie z portalem CNN, że na ten moment nie ma planów likwidacji serwisów HBO GO i HBO Now. Wszystko dlatego, że zapewne części użytkowników wystarczy biblioteka oferowana przez te usługi i ograniczająca się do filmów i seriali stworzonych przez stację. Tradycyjne HBO i HBO Max uzbrojone w produkcje DC, Warner Bros., Crunchyroll, BBC, TNT, Cartoon Network czy Adult Swim mają więc funkcjonować w przyszłości równolegle do siebie.

Greenblatt przyznał też, że na obecną chwilę część odbiorców może się czuć nieco zagubiona w tej mnogości wyboru. Zwłaszcza, że między HBO GO i HBO Now zachodzą duże różnice w zależności od kraju. W USA ten drugi serwis pozwala na streamowanie treści HBO na telefonie. HBO GO jest zaś znacznie szerszą usługą, zgodnie z którą również można oglądać filmy i seriale w wersji mobilnej i on-demand. W Polsce funkcjonuje tylko pierwsza z platform.

HBO Max nie jest jeszcze dostępne poza USA. Nie wiadomo, kiedy serwis zagości w Polsce.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “HBO Max nie zastąpi całkiem HBO GO. Szef nowego VOD opowiada o różnicach między serwisami HBO”

  1. W Stanach HBO Now i Go różnią się kanałem sprzedaży. Jedno jest z kablówką (Go), a drugie kupuje się luzem (Now). Jeden i drugi działa na telefonie, z taką samą zawartością (oczywiście inną niż w Polsce).

    • Z przerażeniem oglądałem co teraz pojawiaja się na Carootn Network. Aktualne produkcje są tragiczne. Choć za czasów świetności wolałem Fox Kids (później Jetix) to teraz jest to istna tragedia i własnym dzieciom, chyba bym tego kanału nie puścił i puszczał bym bajki z własnego dzieciństwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...