Burza i po burzy. Stelmach, Łukawski, Gil i Metz wracają na antenę, a to podobno nie koniec

News/Muzyka 28.05.2020
Burza i po burzy. Stelmach, Łukawski, Gil i Metz wracają na antenę, a to podobno nie koniec

Burza i po burzy. Stelmach, Łukawski, Gil i Metz wracają na antenę, a to podobno nie koniec

Coraz więcej wskazuje na to, że okres burzliwych zawirowań wokół Programu 3 Polskiego Radia powoli dobiega końca. Odkąd nowym dyrektorem rozgłośni został Kuba Strzyczkowski, trwają intensywne rozmowy na temat powrotu najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy. Już dziś audycje poprowadzą m.in. Bartosz Gil i Piotr Metz.

Słuchacze radiowej Trójki od wielu miesięcy narzekali na postępujące ograniczanie wolności zespołu i niszczenie tożsamości stacji przez nową dyrekcję. Punktem kulminacyjnym kryzysu stała się afera wokół piosenki Kazika Staszewskiego pt. Twój ból jest lepszy niż mój. Krytyczny wobec władzy utwór zajął 1. miejsce na ostatniej Liście Przebojów, która z tego powodu została zdjęta z oficjalnej strony radia. Podjęto też później próbę jej ocenzurowania.

Po publicznym ujawnieniu nacisków wywieranych na zespół przez ówczesnego dyrektora anteny decyzję o opuszczeniu Trójki podjęło kilkunastu pracowników (pełną listą nazwisk znajdziecie TUTAJ). Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej część tych smutnych dla słuchaczy decyzji zostanie odwrócona. Nowym dyrektorem Programu 3 został bowiem Kuba Strzyczkowski i od razu rozpoczął negocjacje w sprawie powrotu przynajmniej części radiowców.

Zakończyły się one sukcesem w kilku przypadkach, a według Strzyczkowskiego kolejni dziennikarze dołączą wkrótce.

Jak podaje portal Wirtualne Media, już w czwartek 28 maja Trójka rozbrzmi kilkoma znajomymi, a ostatnio niesłyszanymi głosami. Od 6:00 do 10:00 trwać będzie audycja „Zapraszamy do Trójki” prowadzona przez wracającego Marcina Łukawskiego. Następnie swój autorski program poprowadzi Piotr Stelmach, po czym czas antenowy zostanie przekazany w ręce Łukasza Szweda prowadzącego „Powtórkę z rozrywki”. To nie koniec głośnych powrotów, bo jeszcze dzisiaj usłyszymy także Piotra Metza (to właśnie on ujawnił SMS-a z naciskami Tomasza Kowalczewskiego w sprawie piosenki Kazika) oraz Mariusza Owczarka.

Ostatni z wymienionych dziennikarzy został zarazem nowym dyrektorem muzycznym Programu 3 Polskiego Radia. Strzyczkowski zapowiada w rozmowie z portalem, że kolejne osoby, które zadeklarowały swoje odejście wkrótce wrócą. Wiele z nich przebywa jednak obecnie na zwolnieniach lekarskich, dlatego ponownie skompletowanie zespołu może trochę potrwać. W rozmowie padła nawet deklaracja dyrektora, że prowadzi ciepłe rozmowy z Markiem Niedźwieckim na temat prowadzenia przez niego ponownie Listy Przebojów (wzmocnionej nowym programem komputerowym odpornym na boty i ataki hakerskie). Serwis Press podaje przy tym, że nie wszyscy radiowcy chcą współpracować z wicedyrektorem Mirosławem Rogalskim i są w stanie zaakceptować dalsze rządy prezeski Polskiego Radia, Agnieszki Kamińskiej. Dlatego dalsze od dalszych losów tych dwóch postaci może zależeć dalsze przywracanie starego składu Programu 3.

Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Trójka powoli wraca do stanu sprzed ostatniego kryzysu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

128 odpowiedzi na “Burza i po burzy. Stelmach, Łukawski, Gil i Metz wracają na antenę, a to podobno nie koniec”

 1. No raczej nie, dopóki nie padną słowa przeprosin to nie ma co czekac na powrót Bartka Gila – tak godzinę temu mówił w radio Mariusz Owczarek.

 2. “W rozmowie padła nawet deklaracja dyrektora, że prowadzi ciepłe rozmowy z Markiem Niedźwieckim na temat prowadzenia przez niego ponownie Listy Przebojów (wzmocnionej nowym programem komputerowym odpornym na boty i ataki hakerskie)”
  To jest cytat klucz… Kazik wygrał dzięki ingernencji redakcji która ręcznie odjeła głosy pierwszej piątki. W innym przypadku Kazik byłby na miejscu 6. Więc coś z tym liczeniem jest nie halo. Dlatego wiele osób nie głosuje bo nie od wczoraj wiadomo że lista jest manipulowana. Jeśli słuchacze akceptują manipulowanie głosami to ich sprawa ale taka lista nie ma nic wspólnego z rzetelnośćią. Wiec był przyczynek do awantury przez nadgorliwego dyrektora.

 3. Pan Wojciech Mann jest proszony do powrotu do “Trójki”. Bez Pana to nie ta sama stacja. Jestem emerytem – muzykiem i te nagrania które Pan zawsze prezentował bardzo mi pasowały. A blues był zawsze z najwyższej półki. Panie Wojtku proszę wracać. Przeproszą Pana później lub nigdy, ale to my chcemy Pana słuchać i to powinno przeważyć nad powrotem. Zbigniew Petlic.

 4. A dlaczego nie piszecie o ręcznym sterowaniu listą przebojów?Dlaczego nie piszecie o porównaniu obecnego premiera do troglodyty?Czy właściciel radia nie ma prawa do własnej wizji rozgłośni?Czy w erenefie lub radiu bzdet “dziennikarz” może mówić i robić co chce?
  Słucham Trójki od 40-lat,i tak rozpolitykowana to jeszcze nie była nigdy.Świetna była własnie teraz gdy można było posłuchac muzyki,a nie wywodów domorosłych filozofów,czy zgrzytać zębami z powodu braku dykcji lub nieumiejętności zbudowania zdania.

  • 1. Co robisz ze spamem? Nie wszystkie procedury da się w pełni zautomatyzować, a kanciarze głosujący na wiele rąk są od zawsze.
   2. Dlaczego nie stawiasz spacji po znaku zapytania i przecinku?
   3. To jest radio publiczne, więc kto jest właścicielem?
   4. Radio jest rozpolitykowane obecnie, więc kto do tego doprowadził – sami dziennikarze czy nowy zarząd polityczny, który zatrudnił politykierów?
   5. Trójka nigdy nie była samą muzyką. Właśnie dlatego miała tylu słuchaczy, bo proporcje muzyki i komentarzy uważali za właściwe.

  • Ale pirtolisz – Trójka kiedyś a dzisiaj to kompletnie inna liga byłą – rzec by można wtedy to było uduchowienie a teraz udupianie – wprawdzie od 5-6 lat słucham jej sporadycznie ale te nachalne wtręty jakie to PIS jest super po prostu przerażaja moje ucho. Jesli Ty tego nie widzisz/słyszysz (vide TVPis gdzie propaganda leje się z kazdego piksela) to jestes albo mocno propisowski albo mądry inaczej – nie da sie tego wytłumaczyc brakiem mózgu bo piszesz pełnym zdaniem – więc albo jestes naprawde uszkodzony mentalnie i tego nie widzisz albo siejesz propagande za pieniądze trollując- tyle w temacie Twojej wypowiedzi.

 5. a dla mnie te utyskiwania i płacze są prawie jak po śmierci dyktatora północnokoreańskiego. Takiej wazeliny wśród słuchaczy , redaktorów nie wydziałem

 6. Ludzie bez honoru i ambicji. Ubiorą to w piękne słowa “o misji”, ale jednak raty i rachunki płacić trzeba. Wierni słuchacze Radia św. Trójca to kupią. Schemat inżyniera Mamonia. Podoba mi się tylko to, co znam. Parafrazując Gombrowicza :”słucham, bo muszę słuchać”. Chyba za bardzo uwierzyli w swoją wyjątkowość. Jak mawiał mój znajomy (akurat o filozofach), po parafrazie, trzeba słuchać muzyki, a nie o muzyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...