Oto Greg, homoseksualny bohater wytwórni Pixar. To pierwsza taka animacja w historii studia

News/Film 25.05.2020
Oto Greg, homoseksualny bohater wytwórni Pixar. To pierwsza taka animacja w historii studia

Oto Greg, homoseksualny bohater wytwórni Pixar. To pierwsza taka animacja w historii studia

Na platformie Disney+ zadebiutowała animacja „Out”. Główny bohater produkcji Pixara ma na imię Greg i jest gejem. To pierwsza taka postać w historii studia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Studio Pixar (odpowiadające m.in. za takie klasyki dziecięcego kina jak „Toy Story”, „ Dawno temu w trawie” czy „Gdzie jest Nemo?”) po raz pierwszy w swojej historii wprowadziło homoseksualną postać jako bohatera głównego. Jest nim Greg, bohater animacji „Out”, która zadebiutowała właśnie na platformie Disney+.

Krótka bajka o coming oucie

Animacja „Out” opowiada o chłopaku imieniem Greg, który planuje zacząć dorosłe życie w dużym mieście. Tam czekają na niego nie tylko nowe wyzwania, ale i miłość — Greg planuje bowiem zamieszkać ze swoim partnerem, Manuelem. Zanim bohater opuści rodzinne strony, stanie przed trudną decyzją o wyznaniu rodzicom prawdy na temat swojej orientacji seksualnej.

Kiedy ma już dojść do decydującej rozmowy, Greg nagle wpada panikę i postanawia zamienić się miejscami ze swoim… psem, Jimem. W nowym ciele bohater będzie dążył, by za wszelką cenę jego bliscy nie poznali prawdy o jego związku. To właśnie to niecodzienne doświadczenie przekona go, że tak naprawdę wcale nie ma ochoty dłużej niczego ukrywać.

Pierwszy taki bohater w historii Pixara?

Choć w bajkach wyprodukowanych przez Pixar pojawiały się już wątki LGBTQ+ (m.in. w „Gdzie jest Dory?” czy „Toy Story 4”), były one przedstawiane bardzo marginalnie, a dla części widzów — wręcz niedostrzegalnie. Tym razem, nie dość, że animacja od początku do końca opowiada o osobie nieheteronormatywnej, to na dodatek podejmuje ważny i trudny temat dotyczący tzw. coming outu.

„Out” to niespełna 10-minutowa animacja, będąca częścią serii SparkShots. W jej ramach twórcy związani ze studiem Pixar mogą realizować swoje niezależne, krótkometrażowe projekty. Za najnowszy odcinek serii odpowiada Steven Clay Hunter, który ma za sobą pracę przy takich tytułach studia Pixar jak „Gdzie jest Nemo?” czy „WALL-E”. 22 maja animacja trafiła na platformę Disney+.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

22 odpowiedzi na “Oto Greg, homoseksualny bohater wytwórni Pixar. To pierwsza taka animacja w historii studia”

  • Są produkcje o lesbijkach, prasa zwykle opisuje te o gejach dlatego że to o nich ludzie mają zwykle największe wonty.
   Ale takie Trinkets, czy Więcej niż Myślisz, Duck Butter istnieją

 1. Dla czego na świecie ,już od długiego czasu dzieje się tak ze wszystko co nienormalne staje się bardziej normalne i akceptowalne niż to co jest oczywiste? Co dzieje się z ludzmi ? Dla czego mamy znosic to ,ze naszym ukochanym dzieciom ,jakas sodomicka mniejszość ,chce okiełznać i zawładnąć rozumy !!!? Dla czego dzieci muszą tego doświadczać wszędzie ,w szkołach,klubah ,internecie a teraz nawet w produkcjach animowanych !!!??? Przeciez każdy ma prawo do tego jakim chce być,czemu pod pretekstem poprawności ,zakazu mowy nienawiści i tzw tolerancji ,mamy być atakowani ze wsząd ,czymś co dla nas jest obrzydliwe !!!??? Dotąd jakoś cała ta nacja lgbt siedziała cicho i sobie zyła spokojnie, nikt się do nich nie wtrącał i oni tez się nie narzucali . Czemy teraz jest taka obrzydliwa ,nachalna agresja ze strony …innych ! Dla czego nie mogą zyc w pokoju z normalną częścią świata !!!!

  • Nikt cię nie atakuje, nikt nikomu nie narzuca swojej orientacji i ponad wszytko nikt nikomu niczego nie zakazuje.
   To co według Ciebie jest obrzydliwe to raczej twoja prywatna kwestia, animacja nie pokazuje scen seksualnych a jedynie relacje, nie wiem co może być obrzydliwego w dwóch przytulających się ludziach.
   A co do chowania się po kontach i szafach, było by Ci przyjemnie jakbyś nie mógł trzymać się z swoją partnerką publicznie za rękę? Dlaczego więc wymagasz tego od innych?

   • A kto lazi po ulicy w rozowych stringach tyl na przod. !? Kto obscenicznie demonstruje swoje sodomictwo. !? Patologie !??? Chorą chciwosc drugiej tej samej plci !??? To jest normalne jak facet wsadza przyrodzenie w jelito drugiego.!? Lize mu dupsko i polyka jego sperme !??? Tak nas stworzono !? To jest zgodne z natura swiata !!!? Walczycie teraz o wolnosc i ze wszystkich stron atakujecie jak ktos was nie chce !!!! Jak ta zasrana antifa , tak wy swoim dewiantctwem ryjecie mlode glowy polakow kazdej plci ! Czy wy jestescie jeszcze ludzkimi istotami ?!!!! Wara wam od dzieci polskich !!!!! Zyjcie sobie, sobie bo im bardziej wdzieracie sie w zycie innych , tym bardziej narazacie swoje !!!!!

    Pt., 12.06.2020, 12:43 użytkownik Disqus napisał:

    • Założę się że nigdy nie byłeś na paradzie, nie masz najmniejszego pojęcia jak ona nawet wygląda, jedyne co wiesz to jakieś wyjęte z kontekstu zdjęcia pojedynczych przypadków. Jeśli chodzi o naturalność pewnych zachowań seksualnych no to nie sądzę żeby twoja opinia była jakkolwiek wartościowa w tej kwestii. Przypominam że orientacja seksualna jest wrodzona i niezmienna, nie można jej nabyć ani wyuczyć, więc wszelkie oskarżenia o mieszaniu dzieciom w głowach są wyssaną z palca paniką ludzi, którzy irracjonalnie boją się czegoś o czym nie mają pojęcia. Chowają się za religią i tradycją nie potrafiąc samodzielnie myśleć i postawić się w miejscu innego człowieka. I weź człowieku daruj sobie tą zdecydowanie przesadną interpunkcje.

    • Podobnie tak samo seksualna sytuacja dwóch heteryków. Nikt nie walczy o prawo do publicznego seksu, jedynie tego co heteroseksualne pary mogą już publicznie robić, bez linczu i dziennych spojrzeń

     • Mało jest ludzi chcących oglądać na ulicach zboczeńców i sodomitów, niech sobie miłość okazują w domach, zresztą jak normalna para zaczyna przesadzać w okazywaniu sobie uczyć, też nie jest to najszczęśliwszy widok.

     • Sodomici? Nie narzucaj innym swojej wymyślnej religii. Wiesz kiedyś wielu ludzi nie chciało widzieć kobiety jako powiedzmy nauczyciela. Teraz taki pogląd wydaję nam się nienormalny. Tak bardzo przeszkadza ci widok dwóch facetów trzymających się za rękę? Czysta, bezpodstawna nienawiść. Nawet nie masz jak jej usprawiedliwić

     • Nie o to chodzi, ja nikomu się nie narzucam ze swoimi preferencjami, uważam że to osobista sprawa każdego człowieka jak żyje, ale nikt nie musi się tym afiszować, bo to zwyczajnie obciach. Nie interesuje mnie co ktoś sobie robi w domu, może obracać innego faceta, odkurzacz czy psa, jego sprawa. I wara z tą propagandą od dzieci.

     • Cytat: “Podobnie tak samo seksualna sytuacja dwóch heteryków. ”
      —————————————-
      Istniejesz dzięki tej “seksualnej sytuacji heteryków”

     • Zdanie te miało pewien kontekst, chyba go przeoczyłeś. Jak tak bardzo frustruje cię moje istnienie to przynajmniej postaraj się merytorycznie ze mną dyskutować.
      Czysta nienawiść bez faktów. Zamiast zapoznać się szczegółowo ze sprawą, wpierw wyciągacie wnioski, a dopiero później poszukujecie “faktów” na ich poparcie. Żenujące.

 2. Oczywiscie nie ma w tym nic patologicznego !!!! Facet pchajacy swe przyrodzenie w jelito odbytu drugiego, lizanie tegoż dupalca i wsadzanie sobie do ust …, jest zupelnie zgodne z natura i pożądkiem swiata !???? Tak ! Zebyscie przepadli ale zanim to niech was zezre jakas bakteria od pasa w dol !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...