Prokuratura reaguje na reportaż Latkowskiego, chociaż sprawa ma już 5 lat

Artykuł/Film 21.05.2020
Prokuratura reaguje na reportaż Latkowskiego, chociaż sprawa ma już 5 lat

Prokuratura reaguje na reportaż Latkowskiego, chociaż sprawa ma już 5 lat

Po fali komentarzy i oświadczeń celebrytów, których nazwiska pojawiły się zarówno w reportażu, jak i burzliwej dyskusji po nim, do sprawy odniosła się również Prokuratura. Jak zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, ma powstać specjalny zespół śledczych, którzy pochylą się nad ukazanymi w filmie kwestiami.

Po środowej emisji filmu Sylwestra Latkowskiego pt. „Nic się nie stało”, na nowo rozgorzała dyskusja na temat zjawiska pedofilii i seksualnego wykorzystywania nieletnich, tym razem w odniesieniu do środowiska polskich celebrytów (wcześniej debatę wywołała premiera drugiego filmu braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”, poświęconego tuszowaniu skandali pedofilskich w Kościele katolickim). Choć w samym filmie nie padają żadne konkrety, a reżyser nie przedstawił dowodów mogących obciążać którąkolwiek z wymienionych w reportażu znanych osób, dużo większe reakcje wywołała wypowiedź Sylwestra Latkowskiego po filmie, w której dziennikarz wprost wezwał polskich celebrytów  (niektórych z imienia i nazwiska) do „przyznania się”, czego świadkami (czy tylko?) mieli być w sopockiej Zatoce Sztuki, w której miało dochodzić do seksualnego wykorzystywania nieletnich.

Prokuratura powołuje specjalną komisję. Po pięciu latach od wydarzeń.

W dyskusji wokół filmu „Nic się nie stało” na antenie TVP, oprócz Sylwestra Latkowskiego, uczestniczył również wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. To właśnie on poinformował o planach Prokuratury Krajowej, zgodnie z którymi do zbadania poruszonych w dokumencie spraw, zostanie powołana specjalna komisja śledczych. Po tej deklaracji w mediach znów zawrzało. Pojawiły się zarzuty dotyczące opieszałości prokuratury (jedna z ofiar gwałtu, której historię przedstawiał Latkowski, popełniła samobójstwo w 2015 roku) i skali zaniedbań trójmiejskich sądów:

 

Czytaj też:  TVP pokazała „Nic się nie stało”. Szkoda, że Sylwester Latkowski zapomniał pokazać dowodów

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

6 odpowiedzi na “Prokuratura reaguje na reportaż Latkowskiego, chociaż sprawa ma już 5 lat”

  1. Skoro ma 5 lat to po co o tym gadać?
    Skoro sprawy pokazane mają 30 lat to drążyć i cisnąć…
    Wy siebie nazywacie dziennikarzami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...