Piotr Kaczkowski po 56 latach żegna się z radiową Trójką

News/Muzyka 20.05.2020
Piotr Kaczkowski po 56 latach żegna się z radiową Trójką

Piotr Kaczkowski po 56 latach żegna się z radiową Trójką

Piotr Kaczkowski zdecydował się po 56 latach opuścić radiową Trójkę. Powodem odejścia dziennikarza jest afera związana z piątkowym notowaniem Listy Przebojów Trójki.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Protest song Kazika Twój ból jest lepszy niż mój zajął w piątkowym notowaniu Listy Przebojów Trójki pierwsze miejsce. Artysta krytykuje w nim zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia 2020 roku odwiedził zamknięty dla innych cmentarz na Powązkach. Władze stacji zdecydowały się usunąć informację o zestawieniu ze strony internetowej, twierdząc, że doszło do manipulacji głosami słuchaczy i oczerniając prowadzącego audycję. Kiedy wyszło to na jaw, w przestrzeni publicznej rozpętała się burza, a piosenka zyskała niebotyczną popularność.

Sprzeciw wobec cenzury w Trójce.

Afera związana z piątkowym notowaniem Listy Przebojów Trójki nie cichnie. Wczoraj dyrektor muzyczny stacji Piotr Metz pokazał SMS-a, którego dostał w nocy z soboty na niedzielę od swojego przełożonego. Treść wiadomości dotyczyła piosenki Kazika i była w niej prośba, aby utwór zniknął z anteny. W ramach sprzeciwu wobec takiego ograniczania wolności wypowiedzi dziennikarz zdecydował się złożyć wypowiedzenie. Nie był pierwszy ani ostatni.

Jeszcze przed nim, tuż po unieważnieniu notowania Listy Przebojów ze stacji zdecydował się odejść jej prowadzący, Marek Niedźwiecki, który był związany z Trójką od ponad 30 lat. Zapoczątkowało to lawinę wypowiedzeń. Z anteną Programu Trzeciego żegnają się m.in. Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska czy Bartosz Gil. Teraz dołącza do nich również Piotr Kaczkowski.

Piotr Kaczkowski odchodzi z Trójki.

Kaczkowski związany był ze stacją od 56 lat. W tym czasie prowadził mnóstwo audycji, w tym „Jazdę obowiązkową”, „Kiermasz płyt”, „M-3”, „Minimax – wydanie dla fonoamatorów”, „Minimax przed północą”, „Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki” czy „Mój magnetofon”. O swoim odejściu dziennikarz poinformował w oświadczeniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych.

Odchodzi Mistrz moich Mistrzów.

Opublikowany przez Patrycjusz Wyżga Wtorek, 19 maja 2020

Nie tylko dziennikarze zdecydowali się sprzeciwić działaniom władz stacji. Od początku zajścia artyści żądają zdjęcia z anteny ich piosenek. Wczoraj zrobił to nawet sam Kazik.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

23 odpowiedzi na “Piotr Kaczkowski po 56 latach żegna się z radiową Trójką”

  1. Wczoraj zrobił to nawet sam Kazik? Naprawdę? Hmmm ciekawe ale co najciekawsze to jest to że Kazik jako jedyny nie bojkotuje stacji. Jedyne co zrobił to wycofał swoją piosenkę z notowania (które by wygrał i utrzymał by pozycję pewnie do końca roku)

  2. Prośba o ściągnięcie z anteny utworu to nie cenzura ani ograniczanie wypowiedzi dziennikarskiej. Każdą redakcją kieruje jakiś naczelny i wpuszcza albo ściąga co chce, na pewno w Spiders też. Bo ma takie widzimisie, bo mu nie pasuje do profilu, no chyba że jest związany umową z wytwórnią, od tego m.n. jest dyrektorem. Co wy tu ciemnemu ludowi chcecie cenzurę wmawiać. Tę piosenkę w kraju może sobie puszczać kto chce w każdej też państwowej stacji – od czego to zależy – od naczelnego czy tam jakiegoś oddelegowanego mu podwładnego czy kolegium, ale zawsze naczelny może powiedzieć – ściągamy to i koniec. To każdy dziennikarz ma sobie w medium prezentować co chce, nie bacząc na jego profil i preferencje szefów – od kiedy i gdzie? Może w amatorskim radiowęźle szkolnym, ale i tam pewnie nie.

  3. Zaczynał jeszcze za Gomułki, kiedy w radiu była tylko muzyka poważna, na zmianę z muzyką ludową. I nagle pojawiło się Studio Rytm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...