Telewizja przez internet od Canal+ już oficjalnie — oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym serwisie VOD

Artykuł/TV 20.05.2020
Telewizja przez internet od Canal+ już oficjalnie — oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym serwisie VOD

Telewizja przez internet od Canal+ już oficjalnie — oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym serwisie VOD

Canal+ ruszył z nowym serwisem VOD. Sprawdzamy, co można w nim obejrzeć oraz ile kosztuje i na jakich platformach dostępna jest ta telewizja przez internet.

Platforma Canal+ uruchomiła właśnie nową usługę typu VOD na polskim rynku o prostej nazwie Canal+. Twórcy reklamują ją hasłem Telewizja przez internet, co idealnie oddaje jej charakter. W jej ramach będzie można oglądać nie tylko kanały telewizyjne na życzenie, ale też pochodzące z nich filmy, seriale i inne audycje w modelu wideo na żądanie.

W bazie nowego VOD-a będą dostępne na start zarówno produkcje własne Canal+, jak i treści od partnerów takich jak np. HBO. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dobrego kina, jak i dzieci oraz fani sportu. Sam miałem zaś okazję korzystać z tej usługi przez ostatni tydzień i byłem nią bardzo miło zaskoczony. Postanowiłem podsumować, czego możecie od niej oczekiwać.

vod canal plus telewizja przez internet screenshot safari web

Co można obejrzeć w VOD od Canal+?

W bibliotece Canal+ można znaleźć w zasadzie wszystko: filmy, seriale i dokumenty, zarówno polskie jak i zagraniczne, a także newsy, programy publicystyczne, transmisje sportowe, animacje dla dzieci itp. Łącznie dostępnych jest 76 kanałów nadawanych na żywo, a emitowane na nich programy można oglądać również w modelu wideo na żądanie.

W przeciwieństwie do Netfliksa, który oferuje dostęp do swojej biblioteki zawierającej materiały produkcji własnej i treści licencjonowane od innych dostawców, w ramach zryczałtowanego abonamentu, Canal+ podzielił swoją ofertę premium na cztery pakiety tematyczne. W każdym z nich grupowane są inne rodzaje treści pochodzące z różnych kanałów. Wśród nich są:

 • Canal+ Film — czyli firmy, seriale i dokumenty, gdzie dostawcami treści są m.in. Canal+, HBO, Ale Kino i Filmbox;
 • Canal+ Sport — transmisje sportowe z kanałów Canal+, Eleven Sports, nSport+, FightClub, SportKlub HD;
 • Canal+ Fun&Info — newsy, dokumenty, lifestyle, muzyka i programy rozrywkowe dla wszystkich grup wiekowych;
 • Canal+ Kids — animacje i programy dla dzieci, w tym Disneya, Cartoon Network, MiniMini+, teleToon+, Cbeebies i Nick.

Klienci mają pełną dowolność, jeśli chodzi o aktywację poszczególnych pakietów, bo nie są one ze sobą w żaden sposób powiązane. Można wykupić zarówno jeden z nich, jak i wszystkie lub dowolną ich kombinację, czyli np. Sport + Kids lub Film, Fun&Info oraz Kids. To miła odmiana w porównaniu do oferty klasycznej telewizji kablowej i satelitarnej.

canal plus telewizja przez internet 7 PAKIETY CENY

Ile kosztuje Canal+ przez internet?

Za dostęp do materiałów w rozdzielczości Full HD ze wszystkich czterech pakietów trzeba zapłacić łącznie 135 zł miesięcznie. To sporo, jeśli porównać to do Netfliksa, ale nie jest to zabójcza cena, jeśli odniesie się ją do ceny telewizji satelitarnej lub kablowej w wersji dającej dostęp do tak zróżnicowanej oferty. Za poszczególne pakiety płaci się następujące kwoty:

 • Canal+ Film — 50 zł;
 • Canal+ Sport — 50 zł;
 • Canal+ Fun&Info — 25 zł;
 • Canal+ Kids — 10 zł.

Oprócz tego w przyszłości pojawi się dodatkowy pakiet podnoszący rozdzielczość wybranych filmów, seriali, dokumentów i transmisji sportowych do 4K, za który chętni będą mogli zapłacić 10 zł miesięcznie. Będą mogli zdecydować się na to klienci, którzy opłacają pakiety Film oraz Sport (lub przynajmniej jeden z nich). W przypadku Fun&Info oraz Kids opcji 4K nie przewidziano.

vod canal plus telewizja przez internet screenshot safari web

Czy są zniżki za wykupienie kilku pakietów naraz?

Niestety nie, na ten moment nie przewidziano zniżek za wykupienie kilku pakietów w ramach telewizji przez internet od Canal+ jednocześnie.

Czy trzeba podpisać umowę na telewizję przez internet Canal+?

Nie, opłata pobierana jest za każdy kolejny miesiąc korzystania z usługi. Nie ma też zniżek za opłacenie abonamentu Canal+ na np. miesiąc, kwartał lub rok z góry.

Ile wynosi darmowy okres próbny?

Telewizję przez internet od Canal+ można testować za darmo przez 31 dni. Po tym okresie pakiety premium zostaną wyłączone, ale nadal będzie można korzystać z serwisu w ograniczonym stopniu w wersji Free, gdzie będą udostępniane darmowe treści z biblioteki Canal+.

Jakie są metody płatności?

Za serwis wideo na żądanie od Canal+ płaci się za pomocą karty płatniczej — debetowej lub kredytowej. Na ten moment nie ma wsparcia dla takich usług jak PayPal, PayU, BLIK itp.

vod canal plus telewizja przez internet screenshot safari web

Czy dostęp do usługi można wykupić u operatora?

Na ten moment nie ma takiej możliwości. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się zarówno opcja dopisania opłaty za VOD od Canal+ do rachunku, a serwis zaczną wspierać takie usługi jak Video Pass od Orange’a lub Supernet Video od T-Mobile’a.

Czy są dostępne profile?

Na start nie, ale docelowo w ramach jednego konta będzie można stworzyć do 10 profili użytkownika, jak podaje Canal+, „dla rodziny i znajomych”. Trzeba jednak pamiętać, że odtwarzanie działa na maksymalnie dwóch sprzętach jednocześnie.

Czy będzie limit urządzeń przypisanych do konta?

Nie, aczkolwiek usługa będzie po zalogowaniu się na zbyt wielu sprzętach wylogowywać użytkownika z tego urządzenia, z którego korzystał najdawniej. Wystarczy się jednak zalogować na nie później ponownie, by oglądać wideo dalej.

canal plus telewizja przez internet 8 PLATFORMY

Canal+ — wspierane platformy

Materiały z biblioteki Canal+ można oglądać na komputerach, a oficjalnie wspierane są przeglądarki Chrome, Safari oraz Firefox. Oprócz tego lada moment pojawią się aplikacje mobilne na systemy Android oraz iOS/iPadOS, które wspierają tryb ciemny, opcję pobierania materiałów do pamięci wewnętrznej oraz funkcje wysyłania wideo na telewizory (Google Cast, AirPlay).

Twórcy usługi na start przygotowali też aplikacje na systemy Android TV oraz Apple TV (czekamy już tylko na ich certyfikację), a w przyszłości ma pojawić się też wsparcie dla platform Smart TV, aczkolwiek Canal+ nie zdradza, które konkretnie marki telewizorów oraz systemy operacyjne będą wspierane. Nie mamy też żadnych konkretnych informacji na temat aplikacji na konsole do gier.

Wiemy natomiast, że w niedalekiej przyszłości pojawi się dekoder dedykowany nowemu serwisowi wideo na żądanie, który będzie oparty o platformę Android TV. Możliwe, że połączy on telewizję przez internet z cyfrową telewizją naziemną w standardzie DVB-T. Canal+ na swojej internetowej platformie niestety nie udostępnia podstawowych kanałów takich jak TVP1, Polsat, TVN itp.

canal plus telewizja przez internet 11 ZMIEN EKRAN OGLADAJ DALEJ

Jakie jeszcze ciekawe funkcje ma telewizja przez internet Canal+?

Filmy, seriale i inne programy można oglądać zarówno na życzenie, jak i na żywo. Odtwarzanie materiałów live można zaś wstrzymać, jak i przewinąć do początku dzięki funkcjom takim jak Timeshift oraz Start-Over. Można też zawsze sprawdzić, co emitowano na kanale w ostatnich 8 godzinach i cofnąć się do wybranej audycji. Backward EPG działa do 14 dni wstecz.

Canal+ wspiera też wybór ścieżki językowej i napisów. Serwis na koncie użytkownika zapisuje ponadto, jakie filmy i seriale oglądał on w przeszłości, a lista Ostatnio oglądanych synchronizowana jest pomiędzy urządzeniami. Do tego dochodzi Moja Playlista, do której można ręcznie dodawać filmy, seriale i inne programy, które chciałoby się obejrzeć w przyszłości.

Canal+ pozwala przy tym oglądać do 4 kanałów jednocześnie. Ucieszy to fanów sportu, bo dzięki temu można na jednym ekranie przeskakiwać pomiędzy np. transmisją z meczu, komentarzem z ekspertów lub wiadomościami. W przyszłości pojawi się też tzw. Expert-mode, a podczas wybranych wydarzeń sportowych wyświetlane będą aktualne statystki oraz ujęcia z dodatkowych kamer.

canal plus telewizja przez internet 9 STARTOVER

Co dalej z Canal+?

Jestem mile zaskoczony tym, jak wiele funkcji znalazło się w nowej usłudze VOD na starcie. Z pewnością pomógł fakt, że na fundament wykorzystano tu MyCanal, czyli platformę wideo na żądanie rozwijaną od lat we Francji. Podobnie zaś jak w przypadku nowego HBO GO, wersja przeglądarkowa i aplikacje rozwijane są na wiele rynków jednocześnie, a nie tylko na potrzeby Polski.

Lokalne oddziały Canal+ zajmują się przede wszystkim dostarczeniem treści i nie muszą zajmować się tą techniczną stroną całego przedsięwzięcia od zera. Nie oznacza to jednak, że w przypadku polskiej wersji usługi twórcom udało się wyrobić ze wszystkim na start. Chwilę będziemy musieli poczekać na wsparcie rozdzielczości 4K, tak samo jak na możliwość dodawania profili.

Mimo to i tak jestem pod wrażeniem tego, jak sprawnie telewizja na żądanie od Canal+ sprawowała się w trakcie testów. Jeśli zaś macie jakieś pytania dotyczące tej usługi, zadawajcie je w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć w kolejnych publikacjach, gdzie skupimy się szerzej na działaniu serwisu na poszczególnych platformach oraz na zawartości biblioteki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (36)

78 odpowiedzi na “Telewizja przez internet od Canal+ już oficjalnie — oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym serwisie VOD”

  • Tizen i webOS są „na radarze” C+, ale francuski MyCanal skupia się na Android / Apple TV, więc na ewentualne wsparcie takich platform jak Tizen niestety trochę poczekamy.

   • A gdzie jest ta aplikacja na Androida i Apple TV?

    Bo w Google Play Store, Amazon AppStore, Huawei AppGallery ani Apple App Store jej nie ma.

 1. Witam. Czy pakiety premium zostaną automatycznie wyłączone? Pytam ponieważ przy wyborze aplikacji w apstore jest info o darmowym miesiącu a po miesiącu cena 87,99 bodajże. Dziękuje za informacje.

 2. Otrzymałem info emailem od Canal+

  Szanowny Panie,
  informuję, że w serwisie można dodać tylko polską kartę kredytową, nie ma możliwości dodania zagranicznej karty. Usługa działa na terenie UE, jednak rejestrację oraz wybranie pakietu należy dokonać na terenie Polski. W momencie chęci dodania kolejnego pakietu będzie możliwe to również na terenie Polski.

 3. “Zamówienie CANAL+ jest niemożliwe.
  Usługę możesz zamówić jedynie po zalogowaniu na terenie Polski.”

  “Dziękuję”, postoję, nie dla mnie oferta :(

 4. “Jestem mile zaskoczony tym, jak wiele funkcji znalazło się w nowej usłudze VOD na starcie. Z pewnością pomógł fakt, że na fundament wykorzystano tu MyCanal, czyli platformę wideo na żądanie rozwijaną od lat we Francji. ” – Hmm, jak miło, że dotychczasowi abonenci muszą nadal użerać się z appką nc go z limitem urządzeń, brakiem trybu offline, czy ciągłym komunikatem “przekroczono limit podsesji”. Wypada tylko podziękować za te starania o abonentów przy przedłużaniu umowy.

 5. Wziąłem na próbę. Moim stałym miejscem zamieszkania jest Polska ale od jakiegoś czasu mieszkam za granicą (Niemcy) Aby móc uruchomić ofertę musiałem skorzystać z VPN (NordVPN, można skorzystać z okresu próbnego za darmo) i do płatności wybrać kartę z polskiego banku. Na początku były problemy, po prawidłowej i potwierdzonej weryfikacji i aktywacji próba wybrania konkretnego filmu zgłaszała komunikat o błędzie w dostępie do serwerów i to zarówno przez VPN jak i bez. Zadzwoniłem, następnego dnia działało. Ale nie wszystko, okazuje się. Nie mam możliwości wybrania żadnego kanału TV LIVE, komunikat “Żadne treści nie są dostępne w tej chwil” ani normalnie ani przez VPN. Wybrałem tą ofertę bo HBO GO mi się za granicą buntuje, wywala także przy VPN. Netflix działa normalnie ale tylko jeśli zakupię pakiet w Polsce, przedtem próbowałem reaktywować moje konto w Netflix z zza granicy i był komunikat o braku możliwości oglądania niektórych filmów poza granicami Polski, teraz wszystko działa jak należy.

  • Mam ten sam problem z kanałami live na Canal+ za granica (UK). Zgłoszone do supportu, okaże się czy uda się coś z tym zrobić. Pełna usługa (w tym kanały live) powinna być uruchomiona po spełnieniu nastepujących warunków: zarejestrowanie usługi w Polsce, wybranie pakietu/ów w Polsce, oraz podpięcie polskiej karty. U mnie niestety nie działa, a ich wsparcie techniczne określam jako średnie/słabe gdyż po udzieleniu przeze mnie odpowiedzi na konkretne pytania odnośnie systemu, przeglądarki itd, nie otrzymałem żadnego zapewnienie kiedy, a nawet czy w ogóle pełna usługa zostanie u mnie uruchomiona. Po prostu przekazano problem dalej. Brak także przyznania numeru referencyjnego pod który mógłbym się powołać jeśli postanowię powrócić do supportu za jakiś czas jeżeli problemy nie zostaną rozwiązane. Obawiam się, ze będę musiał kolejnemu konsultantowi nakreślać całą sprawę na nowo.

   Podsumowując, głównie byłem zainteresowany ofertą Canal+ w zakresie sportu i na chwilę obecną nie mam żadnej pewności, ze będę w stanie oglądać transmisje live. Jeżeli nie, pożegnam się z niedopracowana usługą.

   A koledze wyżej proponuję odezwać się do supportu i zgłosić problem, być może im będzie nas więcej, tym szybciej ktoś to naprawi.

 6. Brak możliwości zmiany ścieżki z lektorem na orginalna w serialach Kanału FOX sprawia ze ten serwis staje się bezużyteczny. Powielają ten sam błąd co nc+ go. Dodam ze oglądając na żywo program FOX taka możliwość jest z kolei gdy chce to samo zrobić z Archiwum i Np obejrzeć Family Guy z ogrginalna ścieżka już takiej możliwości nie ma. Tyle hałasu a robią to samo. Szkoda czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...