Canal+ stworzył pierwszą „telewizję”, z której chce mi się korzystać

Felieton/VOD 20.05.2020
Canal+ stworzył pierwszą „telewizję”, z której chce mi się korzystać

Canal+ stworzył pierwszą „telewizję”, z której chce mi się korzystać

Testuję nową usługę wideo na żądanie od Canal+ od tygodnia i już wiem, że zagości ona u mnie na dłużej. To pierwsza telewizja, z której faktycznie chce mi się korzystać.

Jak tylko usłyszałem, że Canal+ planuje uruchomić nowy serwis typu VOD, moje podekscytowanie mieszało się z niepokojem. Brakowało na polskim rynku nowoczesnej usługi od tej, ale obawiałem się, że jej polski oddział wykorzysta jedynie francuską markę MyCanal, by okryć tym brandem kolejną usługę wideo na żądanie stworzoną własnym sumptem.

Na szczęście Platforma Canal+ zdecydowała się na coś zgoła odwrotnego. Ta nowa telewizja przez internet, która funkcjonuje pod prostą nazwą Canal+, żeni technologię rozwijaną na potrzeby całej grupy z biblioteką treści oraz rekomendacjami dostosowanymi na potrzeby lokalnego rynku.

Canal+ przez internet to też zaś pierwsza „telewizja”, z której chce mi się korzystać.

Wcześniej nie odczuwałem w ogóle takiej potrzeby — pewnie dlatego, że za dzieciaka nigdy nie miałem w pokoju telewizora. Z tego powodu nie wyrobiłem sobie nawyku skakania po kanałach, a po wyprowadzce z domu rodzinnego nie odczułem potrzeby opłacania kablówki. Nawet gdy kilka lat temu nabyłem swój pierwszy własny telewizor, to głównie po to, by robił za ekran do konsoli.

netflix za darmo petycja

Nic jednak dziwnego, skoro moje potrzeby filmowo-serialowe od zawsze wypełniał i nadal wypełnia internet. Do tego chociaż miałem dostęp do takich usług jak Player.pl, Ipla, Play Now czy nc+GO, to po zakończeniu testów redakcyjnych o nich zapominałem i wracałem do starych znajomych: Netfliksa, HBO GO i Prime Video (a do tej listy niedawno dołączył niespodziewanie Apple TV+).

Wygląda jednak na to, że ikona Canal+ zagości na stałe na pulpitach moich urządzeń mobilnych i w menu Apple TV.

Nie przekonałem się do telewizji na żywo, tak się już do niej nie przekonam, ale transmisje linearne są tylko częścią nowej oferty Platformy Canal+. Nie mam też dzieci i nie jestem kibicem, więc pakiety Kids oraz Sport również są mi zbędne, ale wystarczył rzut oka na zawartość pakietów Film i Fun&Info i już wiem, że mam tu czego szukać.

Nie przeczę też, że równie ważna co treść, jest dla mnie forma. To prawda, że z oferty Canal+ można było korzystać również poprzez usługę Player.pl (której nadal nie ma na Apple TV), a wiele dobrych treści jest w Ipli (która na przystawce Apple’a się pojawiła, ale aplikacja nie zachwyca), ale nic nie poradzę na to, że od lokalnych usługodawców odstrasza mnie interfejs.

W przypadku VOD od Canal+ nie ma tego problemu.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie błędy udało się przed startem usługi usunąć, a niektórych funkcji, takich jak np. wsparcie rozdzielczości 4K i profili użytkownika, nadal brakuje, ale nie oszukujmy się — to w długoterminowym ujęciu drobnostki. Nie mam wątpliwości, że zostaną one dodane raczej wcześniej niż później. Nie ma co sobie zaprzątać nimi głowy.

canal plus vod aplikacje platformy smart tv android tv apple tv iphone ios ipadOS ipad web

Najważniejsze, jeśli spojrzeć na rynek szerzej, jest to, iż nowa usługa Canal+ stoi na naprawdę solidnych fundamentach. Podobnie jak w przypadku HBO GO mamy do czynienia z silnikiem usługi rozwijanym na cały region, a przeglądarkowa wersja oraz aplikacje mobilne po instalacji stają się po wykryciu, że uruchomione zostały w Polsce taką bramką do lokalnej biblioteki.

Zarówno wersja webowa, jak i aplikacje Canal+ są nowoczesne, nie mają głupich ograniczeń i wspierają natywne API.

To już tradycja, że takie rdzennie polskie serwisy VOD działają słabo. Małe zespoły programistów nie są najwyraźniej w stanie dostarczyć tak dopracowanego produktu, jak te większe, przygotowujące rozwiązania dla paneuropejskiej grupy medialnej. Nie musi to nawet wynikać z braku umiejętności, tylko raczej z braku środków, gdy lokalny biznes nie ma odpowiedniej skali.

To właśnie dzięki temu podejściu Canal+, będący nakładką na franckuskie MyCanal, już na starcie zyskuje pewną przewagę nad rywalami. Z tego powodu otrzymaliśmy też aplikację na Apple TV, chociaż popularność tej platformy w naszym kraju jest znikoma i dlatego też wspierane są od razu takie rozwiązania jak Google Cast, AirPlay, tryb Picture in Picture itp.

canal-plus vod przez internet

Jedyny minus jest taki, że na aplikację na systemy Tizen od Samsunga i webOS od LG nieco poczekamy.

Na ten moment priorytetem są platformy Android TV i Apple TV, a opracowanie programu na platformy typu Smart TV to w dodatku raczej kwestia bardziej miesięcy niż tygodni. Mam jednak nadzieję, że stosowne aplikacje trafią na najpopularniejsze systemy do telewizorów jeszcze przed końcem tego roku. Z pewnością wiele osób na to czeka, bo Platforma Canal+ ma naprawdę bogatą ofertę.

Sam cieszę się z wygodnego dostępu do hitów prosto z anteny Canal+ Premium, do których pozostałe serwisy VOD nie mają praw. Teraz oglądam film „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, a w miniony weekend nadrobiłem „Żmijowisko”, czyli jedną z produkcji z serii Canal+ Original, a na dziś wieczór planuję seans „Bożego ciała”. Po głowie chodzi mi też ponowny seans „Z Archiwum X”…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (20)

21 odpowiedzi na “Canal+ stworzył pierwszą „telewizję”, z której chce mi się korzystać”

 1. A gdzie Pan Redaktor testował skoro w Apple Store nie ma żadnych aplikacji ani dla iPhone i tym bardziej dla Apple TV.

 2. Wszędzie podawane są informacje o wsparciu Apple TV i AirPlay oraz Android TV.

  Aplikacji na ATV w AppStore nie znalazłem (oprócz wersji francuskiej), klonowanie ekranu poprzez AirPlay z MacBook (Safari) nie działa.
  Na Android TV aplikacja jest, ale nie można się zalogować, jest jakiś błąd.

  Bardzo liczyłem na Apple TV, ale na razie pozostaje tylko wersja web. :(
  Kiedy będą zapowiadane aplikacje?

 3. Mam. Telewizor lg i samsunga ale mam tez mi box s tam jest aplikacja od canal + ale żeby założyć konto trzeba podać pesel to jakaś paranoja tak ze nie sprawdzę tej usługi chyba ze jest jakaś inna forma założenia konta bez podawania peselu proszę o wiadomość na meila dv7162@gmail.com

 4. „a przeglądarkowa wersja oraz aplikacje mobilne po instalacji stają się po wykryciu, że uruchomione zostały w Polsce taką bramką do lokalnej biblioteki”.

  Panie Autor…

  • Kolejna reklama i wciskanie kitu , może pan Dawid Kosiński jak tak poleca Cana+ nowa usługa VOD to niech wyjaśni dlaczego nie działa aplikacja dla Kowalskich i dlaczego darmowe 30 dni wybrane pakiety po rejestracji i dodaniu kary za co pobierają 1 zł nie działają nawet w przeglądarce na pc win10
   ps.
   Tak wygląda prawda o tym Canal+ oferta w Polsce
   Na zgłoszenia nie odpowiadają a aplikacja Canal+ na Android w Polsce nie działa

 5. No jest tylko jeden mały “zonk”. Odpalam swój telewizor, szukam w aplikacjach Canal+, a tam tego ni ma… , odpalam xbox one – microsoft store – aplikacje .. też tego ni ma. Słabo… Nawiązując do tytułu: a mi na razie nie chce się z tego korzystać.

 6. Gdzie szukać tej aplikacji na Androida i iOS?

  Bo nie ma jej w Google Play Store, Amazon AppStore, Huawei AppGallery ani Apple App Store.

  • Canal+ aplikacja na Android w Google Play jest , tylko ze nie można się zalogować wybierając Polska
   Cały ten start Canal+ to FAKE

 7. Canal+ stworzył coś co od lat było i jest dostępne w Player+ i do tego w playerze taniej…
  Czytając artykuł do końca niestety mam wrażenie że albo ktoś zapłacił za te zachwyty albo autor nie korzystał z innych platform i dlatego się tak zachwycił…

  • Kolejna reklama i wciskanie kitu przez blogerów bo ktoś za to zapłacił.
   Faktycznie w Player+ za 80 zł. mam wszystko a u nich 3 pakiety Film/Kids/infofan jakie wybrałem to już koszt 85 zł. czyli drożej bez sportu
   ps.
   Canal+ nowa usługa VOD nie działa dla Kowalskich w Polsce
   Darmowe 30 dni wybrane pakiety po rejestracji i dodaniu kary za co pobierają 1 zł nie działają nawet w przeglądarce na pc win10
   A tak wygląda prawda o ty Canal+ oferta w Polsce
   Na zgłoszenia Kontakt nie odpowiadają a aplikacja w Polsce nie działa
   Aplikacja Canal+ na Android w Google Play kolejny bubel , nie można się zalogować na Polskie ustawienia , wyskakuje błąd error user po francusku ???
   Jedno wielkie oszustwo i jeszcze za weryfikację karty bankowej przy rejestracji w Canal+ pobierają 1 zł. i dalej FAKE po aktywacji konta i wybraniu pakietów na 30 dni

 8. Kolejna reklama i wciskanie kitu , może pan Dawid Kosiński jak tak poleca Cana+ nowa usługa VOD to niech wyjaśni dlaczego nie działa aplikacja dla Kowalskich i dlaczego darmowe 30 dni wybrane pakiety po rejestracji i dodaniu kary za co pobierają 1 zł nie działają nawet w przeglądarce na pc win10
  ps.
  A tak wygląda prawda o ty Canal+ oferta w Polsce
  Na zgłoszenia nie odpowiadają a aplikacja w Polsce nie działa
  To wysłany tekst zgłoszenia problemu
  Tutaj moje kolejne zgłoszenie na które nikt nie odpowiada w Canal+
  Twój numer klienta
  11201553
  Witam
  Szanowni państwo to skandal i żart , za dodanie karty weryfikacja pobrało mi z konta dwa razy po 1 zł.
  Czyli zostałem oszukany naciągnięty na 2 zł.
  Programów pakiety nie mogę włączyć 1 m-c za darmo i nic nie działa .
  Aplikacja na Android w Google Play kolejny bubel , nie można się zalogować na Polskie ustawienia , wyskakuje błąd error user po francusku ???
  Dałem komentarz JM i dałem negatywną ocenę dla aplikacji Canal+ , zresztą kilka osób ma ten sam problem z logowaniem do tej aplikacji i nikt nie odpowiada i błędu nie naprawił
  Jak tak wygląda start usługi Canal+ i okradania tylko ludzi za aktywację 1 zł. karty bankowej a mi pobrało 2 razy za to samo to obawiam się że zrezygnuję z takiej lipy w obawie ze za 30 dni stracę 85 zł.za 3 pakiety czego nie będę w stanie oglądać i korzystać
  Żądam zwrotu opłaty za aktywację to jest 2 zł. pobrane bezprawnie przez wasz system
  Proszę wyjaśnić dlaczego okres próbny 30 dni jest to fikcja i nie można nic oglądać i aktywować pakietów a do tego aplikacja na android nie działa w Polsce
  Skandalem jest to ze na zgłoszenie problemu , nikt przez 24 godziny nie odpowiedział nie zadzwonił aby wyjaśnić problem po stronie Canal+
  Żądam zwrotu podwójnie pobranej opłaty 1 zł. czyli 2 zł z mojego konta za weryfikację karty MC banku po czym się okazało że zostałem oszukany okradziony a usługi i pakiet nie działa tak jak aplikacja
  Pozdrawiam JM

  • @Nazir, jeżeli w wiadomości masz żądania/ roszczenia, to jest to już reklamacja. Odpowiedź na reklamację muszą udzielić w ciągu 30 dni.

 9. Canal+ online to jakaś pomyłka. Kto im tworzy ten serwis? Studenci? Już pomijając kosmiczna cenę pakietów , to często jest tak że kolejny odcinek serialu się nie ładuje: błąd bypass-1 i nie wiadomo co z tym zrobić. Problem z napisami. Bardzo często po prostu znikają i trzeba włączyć film jeszcze raz. Nie wiem skąd te zachwyty nad tak kiepsko zrobionym serwisem i do tego tak drogim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...