„Wiedźmin” w 2. sezonie odejdzie od fabuły książek? Do obsady dołączył aktor grający nowego wiedźmina

News/Seriale 19.05.2020
„Wiedźmin” w 2. sezonie odejdzie od fabuły książek? Do obsady dołączył aktor grający nowego wiedźmina

„Wiedźmin” w 2. sezonie odejdzie od fabuły książek? Do obsady dołączył aktor grający nowego wiedźmina

Zdjęcia do 2. sezonu serialu „Wiedźmin” przerwano w połowie marca. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce aktorzy powrócą do pracy. W obsadzie pojawi się kilka nowych nazwisk, a część z nich wcieli się w zupełnie nowe postaci, których nie było w książkach. Najciekawszy z nich wydaje się wiedźmin Hemrik stworzony na potrzeby produkcji Netfliksa.

Od czasu grudniowej premiery „Wiedźmin” wypracował sobie pozycję jednej z najpopularniejszych serii dostępnej na platformie Netflix. Adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego doczekała się mieszanych (ale mimo wszystko częściej pozytywnych) recenzji i szybko okazała się prawdziwym hitem wśród użytkowników. Oczekiwania wobec 2. sezonu są więc ogromne, a zainteresowanie przygotowaniami jeszcze większe niż rok temu.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że ponad dwa miesiące temu prace na planie nowej odsłony zostały wstrzymane. Część zadań możliwych do wykonywania zdalnie nadal postępuje, ale to zaledwie ułamek tego, co było w planach. Na szczęście powrót do zdjęć wydaje się coraz bliżej, bo w Wielkiej Brytanii złagodzono już część ograniczeń dotyczących branży filmowej. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy na materiałach z planu również nowych aktorów, którzy dopiero dołączą do serii. Najważniejszym spośród nich jest oczywiście Kristofer Hivju znany z „Gry o tron”, ale bynajmniej nie jedynym.

Wśród nowych twarzy znalazł się aktor i kaskader Joel Adrian, który ma podobno wcielić się w wiedźmina o imieniu Hemrik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

New headshots by @nicholasdawkesphotography . . . @cowleyknoxguy #photo #headshots #photography

Post udostępniony przez Joel Adrian (@joeladrianslaatto)

Nawet najwięksi fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego nie rozpoznają tego imienia, ponieważ chodzi o oryginalną postać stworzoną na potrzeby serialu. Tego typu bohaterów będzie zresztą w 2. sezonie więcej. Jak donosi portal Redanian Intelligence, Vernon Dobtcheff („Doktor Who”, „Indiana Jones i ostatnia krucjata”) zagra starszego elfiego mężczyznę, Alina Illin („Pennyworth”) otrzymała małą rólkę elfiej kobiety, zaś Lesley Ewen („Arrow”, „Doktor Who”) wcieli się w nieznaną osobę o imieniu Meena Coppercloth.

Można zakładać, że ta postać nie będzie należeć do Starszej Krwi, ale przynajmniej na razie nie sposób powiedzieć, jaką rolę odegra w wydarzeniach 2. sezonu. Sama fabuła stała się zresztą odrobinę bardziej tajemnicza ze względu na najnowsze doniesienia obsadowe. Czy twórcy serialu Netfliksa będą chcieli bardziej oderwać się od treści książek Sapkowskiego? A może Hemrik i Meena pojawią się w małych rólkach np. w ramach jakiejś retrospekcji o początkach Geralta w Kaer Morhen? Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne w najbliższych miesiącach.

Serial „Wiedźmin” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu. Media spekulują jednak o jesieni 2021.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

10 odpowiedzi na “„Wiedźmin” w 2. sezonie odejdzie od fabuły książek? Do obsady dołączył aktor grający nowego wiedźmina”

  1. Bo pierwszy sezon trzymał się książek ;)
    Już pisałem dlaczego S01 był słaby i nie będę się powtarzał. Dla mnie mogą nie wracać do kręcenia S02.

  2. Już pierwszy sezon tego gniota wywalił w większości oryginalną fabułę do kosza, więc to żadna niespodzianka.

  3. Wiedźmin już w pierwszym sezonie raczej olał fabułę traktując ją jako sugestię raczej, czy się to komu podoba czy nie to się sprzedało. Rozumiem krytykę, ale ja się bawiłem dobrze :D

  4. Gra o tron czekała do 6 sezonu żeby zacząć pisać coś innego niż było w książkach były conajwyżej delikatne zmiany wiesiek w 1 sezonie już odbi gal mocno od fabuły wi c w drugim sezonie niech wszystko zmienia a Sapkowski tylko potrząsa głową i mówi good good money good

  5. Ten wiedzmin Heniek po drodze spotka Herkulesa i wojowniczą księżniczkę Xenę. Razem będą napierniczać tak mocno że przebiją się do realmu z Mortal Kombat a tam już wszystko jest możliwe. Ciri skoczy do star warsów co akurat bardzo jest logiczne ze względu na miecze i moce… i ogólnie wszyscy będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...