Piotr Metz ujawnił SMS-a, którego dostał od dyrektora Trójki w sprawie piosenki Kazika

News/Media 19.05.2020
Piotr Metz ujawnił SMS-a, którego dostał od dyrektora Trójki w sprawie piosenki Kazika

Piotr Metz ujawnił SMS-a, którego dostał od dyrektora Trójki w sprawie piosenki Kazika

Afera wokół piątkowego notowania listy przebojów Trójki nie cichnie. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Dyrektor muzyczny stacji Piotr Metz pokazał SMS-a jakiego dostał od swojego przełożonego w nocy z soboty na niedzielę.

Piosenka Kazika Twój ból jest lepszy niż mój zajęła w piątkowym notowaniu listy przebojów Trójki pierwsze miejsce. W tekście kawałka, wykonawca nawiązuje do słynnej sytuacji z 10 kwietnia 2020 roku, kiedy to prezes partii PiS złożył kwiaty na grobach swoich bliskich, które znajdowały się na zamkniętym w tamtym czasie cmentarzu. Władze radia zareagowały więc błyskawicznie, każąc usunąć informację o zestawieniu ze strony internetowej stacji. Gdy tylko wyszło to na jaw, w przestrzeni publicznej rozpętała się burza.

Zarówno artyści jak i dziennikarze uznali działanie stacji za jawny przejaw cenzury.

Chociaż włodarze stacji próbują przekonywać opinię publiczną, że w notowaniu doszło do manipulacji głosami słuchaczy, a nawet posunęli się do oczerniania prowadzącego listę Marka Niedźwieckiego, dowody zdają się przemawiać na korzyść strony przeciwnej. Jak już wiemy dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski miał wysłać SMS-a do Piotra Metza, w którym nakłania go do dopilnowania, aby piosenka Kazika zniknęła z anteny.

Piotr Metz jest dyrektorem muzycznym Trójki na wypowiedzeniu. Wraz z innymi dziennikarzami od wielu lat związanych ze stacją postanowił bowiem zrezygnować ze swojego stanowiska na znak protestu przeciwko działaniom ograniczającym wolność wypowiedzi w Polsce. Postanowił on ujawnić wspomnianego SMS-a, jakiego otrzymał po rozmowie telefonicznej z Kowalczewskim dotyczącej piosenki Kazika:

https://www.facebook.com/155449451181502/videos/233068851321589/

Piotr Metz ujawnia SMS-a.

Jak widać na powyższym filmiku, Piotr Metz dostał SMS-a o treści:

Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na antenie.

fot.: Facebook/MonikaOlejnik

Drugi widoczny na zdjęciu SMS Piotr Metz otrzymał jakiś czas później. Można przypuszczać, że w jego treści chodzi o próbę ratowania reputacji radia, na co, jak wszystko wskazuje, jest już za późno.

Dalsze losy Trójki.

Afera wokół piątkowego notowania listy przebojów Trójki nabiera rozpędu i pojawiają się w niej coraz to nowe wątki. Dyrektor stacji wciąż z uporem maniaka brnie w swoją wersję wydarzeń, a tymczasem kolejni artyści wycofują swoje piosenki z anteny. Podobne żądanie wysłał nawet sam Kazik. Dalsze losy radia, które przez wiele lat kształtowało tożsamość Polaków stają więc pod znakiem zapytania.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (58)

80 odpowiedzi na “Piotr Metz ujawnił SMS-a, którego dostał od dyrektora Trójki w sprawie piosenki Kazika”

 1. jprd….. jakich czasów my dożyli…. Dam sobie uciąć dwie ręce , że poszedł telefon z Nowogrodzkiej do radyjka , żeby Kazika …. “wyeliminować”…

  • Afera to jest z Trzaskowskim który grozi cenzurą, groził dziennikarzom, chce kanały informacyjne zamykać! Mi się wydaje że te manipulacje z 1 miejscem w radio miały to przykryć. Ludzie zagłosowali na jedno a wygrało co wygrało.

   Żaden dyktator nigdy wprost nie groził dziennikarzom. Tusk chciał cenzury internetu Acta, policja w nocy robiła nalot na Wprost a Trzaskowski poszedł dalej!

   https://i.imgur.com/8Kzh6Xy.jpg

   • Jprd, jakim durniem trzeba być, żeby wciągać w to Tuska? Naprawdę pisowski elektora jest tak ograniczony, że nie potrafi bronić swoich racji bez wyciągania go za każdym razem jako koronnego argumentu, że wcześniej było rzekomo jeszcze gorzej?

   • Trzaskowski chce zamykać kanały “informacyjne” a to spora różnica. Nikt tak Polakom wody z mózgu nie robi jak tvp info i programy informacyjne w tvp.

    • Tak sobie myślę że to co zrobiono w radiu to było celowe działanie żeby “przykryć” co kandydat PO zrobiłby z wolnością mediów gdyby nie daj Boże wygrał. PO prostu gasili pożar. A co do podliczonych głosów Kazik którego bardzo lubię i mam z 4 płyty zajął tak naprawdę 4 miejsce, przewińcie tak do trzeciej minuty:

     https://www.youtube.com/watch?v=kD14oeHsGEA

     • Naprawdę uważasz że ktoś kto o swoim kraju ma takie zdanie:
      “Po co budować Port Centralny w Polsce jak budują w Berlinie”
      zostanie głową całego państwa? TVN z niemieckim Onetem może wrzucać te swoje sondaże nawet codziennie z 2 turą ale wynik Trzaski będzie w okolicach tej co z promptera nie umiała czytać. Polacy zmądrzeli i na PO nie dadzą się nabrać. Ten koń już nie pociągnie. Po 6 przegranych wyborach PO się rozpadnie.

     • Nigdy nie zostało powiedziane za co DOKŁADNIE ten “centralny port” ma zostać wybudowany – ani ile w ogóle ma kosztować.
      Nie zostały przedstawione ŻADNE analizy pokazujące jaki wpływ na jego funkcjonowanie ma obecny kryzys.

      Niemcy wybudowali swoje lotnisko ZANIM to wszystko się wydarzyło.

      Ta opinia jest bardzo jaskrawym przykładem na to merytoryczne argumenty są jak widać dla niektórych kompletnie obce – i są oni z tego dumni.

     • Mówić o wolności mediów w kontekście tego co się dzieje w tvpis i cenzurze w radio? Ależ to zakłamanie. Trzaskowski chce oczyścić telewizję publiczną ze śmieci polityki. Wszystko zostanie na miejscu oprócz gadających głów polityków i demagogii. W 100% popieram, czas żeby TV wróciła do normalności. Żeby nie było w niej ideologii – żadnej ze stron. I z tego bardzo się cieszę. Fajnie że jest kandydat który deklaruje że wyrwie tego propagandowego chwasta, że nie wykorzysta go do włąsnych celów jak tylko dorwie się do władzy. A publikowanie ekranów z TVPIS w tej dyskusji jest co najmniej żenujące i niepotrzebne. Oni powiedzą cokolwiek byleby jak świnie utrzymać się przy korycie. Wspominali ostatnio o zakupie maseczek przez kolegę ministra zdrowia? Jak to wytłumaczyli? Że Tusk i peło są winne :-) Wszystkim proponuję blokować takich troli w komentarzach, będzie mniej śmiecia. Nie odpisuj, już tego nie zobaczę.

   • Bardzo zabawne jest twierdzenie, że kłamstwo, nienawiść, prywata czy korupcja są “wartościami” które należy propagować dla “wolności słowa”.
    I nie wolno z podobnymi zjawiskami walczyć.

    Brak kręgosłupa moralnego jak zwykle u zwolenników obecnego reżimu.

   • Właśnie dokładnie w ten sposób, w jaki ty opisujesz wypowiedź Trzaskowskiego, działają “dziennikarze” TVP. Przekręcanie faktów, dezinformacja i propaganda. Pasowałbyś do tego towarzystwa.

   • Trzeba być wyjątkowo ograniczoną w percepcji rzeczywistości jednostką, aby podobne brednie publicznie, bezrefleksyjnie wypowiadać.Greg.

  • Wydaje mi się, że niekoniecznie. Jak już obsadzisz wszystkie stołki od góry do dołu, wówczas kolejni ludzie wymyślają, starają się przewidzieć co się ich Panu/Władcy spodoba/nie spodoba i reagować, by potem pochwalić się osiągnięciami. Tak było i za komuny.

 2. Pytanie laika: niezależnie jakie radio jaka opcja , czy dyrektor stacji nie ma prawa wycofać piosenki której nie chce, nawet z powodów politycznych? Wydaje się, że może o coś takiego przynajmniej poprosić albo zawnioskować redaktorowi. Inaczej to co on tam może jeżeli nie wpływać na program. Wiele kawałków się nie dopuszcza. Czy ogólnopolskie stacje komercyjne grają tego gniota?

  • Nie dopuszcza się kawałków, których emisja naruszałaby prawo – po to muzycy robią np.
   wersje bez wulgaryzmów, specjalnie do emisji w radiu/TV. Usuwanie niewygodnych treści w taki sposób to cenzura.

 3. Doda oraz kilku innych artystów potwierdziło płacenie za miejsce na liście. O manipulacjach głosami mówiło się juz na poczatku lat 90-tych. Mam nadzieję że autor powyższego wpisu jeżeli okaże się to prawdą napisze tyle samo słów przepraszając dyrektora i innych myślących inaczej ….

   • Nie będzie żadnych źródeł, a jeżeli już to pewnie z jakichś portali dla oszołomów / katopatoli skręcone na prędce. Niedźwiedzki nagle okazał się agentem, jak już rzucił pracę. Każdego można tak oczernić w kilka minut, a proces sądowy jest długi i kosztowny. Gościa bez pracy nie będzie na to stać. Bez żadnych argumentów, źródeł – chodzi o wywoływanie konsternacji wśród niezdecydowanych. Publiczna propaganda dysponuje potężnymi środkami, publikując jednostronny przekaz. Ciężko z tym walczyć, za komunuy przynajmniej nikt w to nie wierzył co mówią w TV, dzisiaj jak widać iloraz IQ znacznie się obniżył lub ludzie są bardziej podatni na manipulacje.

    • Kłamiesz:
     1.Niedzwiedzki okazał się kapusiem w 2007 roku jak robiono lustracje w PR. sam odszedł bo nie chciał złożyć oświadczenia. W mediach komercyjnych był niecałe 3 lata, wrócił w 2010 do PR. Debiutował 17.04.1982 ( pół roku po wprowadzeniu stanu wojennego)
     2. Żródła to FB Dody oraz gazety muzyczne, gazety ogólnopolskie itp. Doda potwierdziła już wypowiedź w radiu.
     3. Akurat o finanse pana Niedzwiedzkiego bym sie nie martwił
     4. Jak na razie to akolici Manna i Niedźwiedzkiego są jednostronni: np ten wpis nic nie mówi o argumentach strony przeciwnej, ergo: jest jednostronny.
     Nie przesadzam niczyjej winy, ale o łapówkach w radiu mówi się od 30 lat ( Stachursky, Kayah, Lemon: generalnie młodzi i nieznani wtedy artyści ) .
     Nawet Bagiński w wywiadzie zasugerował, że LP3 nie była uczciwie prowadzona ( wycinano utwory ambitniejsze lub po prostu inne od kanonu), a przyjaciółka pana MN Basia Trzecielewska mimo iz niewatpliwie ma talent nie była nigdzie poza Trójką grana.
     Piosenka Kazika jest słaba, nie było jej tydzień wczesniej na liscie, nie była w poczekalni: po raz pierwszy zdarzyło się takie coś. naprawdę wierzysz, że to jest tak wybitny utwór? lepszy od Autobiografii, Jolki czy utworów Republiki???

     • Tak, i cały czas go tolerowali, a jak się zwolnił to nagle go oskarżają. Najbardziej podła propaganda jaką słyszałem. Myślę że lemingom z PiS za mocno tv weszło. Ale nie zamierzam dyskutować z kimś kto zamiast mózgu używa propagandy z reżimowej tv. Do wszystkich innych. Jak już katopatole dorwą się do władzy, nie cofną przed niczym żeby ją utrzymać. Spodziewajcie się dużo gorszych rzeszy w przyszłości…..a Polska była już nawet normalnym krajem przez chwilę. Smutne.

     • No doda to rzeczywiście bardzo dobre źródło informacji szczególnie że wchodzi władzy to tyłka nie pierwszy raz

     • 1. Taaa, a dokumenty TW “Bery” zostały zniszczone tuż przed rozwiązaniem Służby Bezpieczeństwa (takim kluczowym agentem był Niedźwiedź). No co za pech… ;P

     • TW “Bera” – M. Niedźwiecki rej. ok. 79-80 jak wspomina sam M. Niedźwiecki
      TW “Wolfgang” (rej. KWMO Konin 3889/1979)- Andrzej Przyłębski, tak TEN Przyłębski jakby ktoś pytał.
      TW (II oddz. SB Gdańsk nr rej. 22626) – Maria Kaczyńska, tak TA Maria Kaczyńska
      wszystko w latach 77-80, podłe czasy
      źródło WIKIPEDIA
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Nied%C5%BAwiecki
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Przy%C5%82%C4%99bski
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Kaczy%C5%84ska

 4. “Dyrektor stacji wciąż z uporem maniaka brnie w swoją wersję wydarzeń, a tymczasem kolejni artyści wycofują swoje piosenki z anteny”.
  Nie do końca wycofują, bo musieliby zmienić umowy. Raczej wyrażają swoją dezaprobatę wobec grania ich muzyki w tej stacji. I trudno się im dziwić.

 5. “Dyrektor stacji wciąż z uporem maniaka brnie w swoją wersję wydarzeń, a tymczasem kolejni artyści wycofują swoje piosenki z anteny”.
  Nie do końca wycofują, bo do tego wymagana by była zmiana umowy. Raczej wyrażają dezaprobatę dla grania ich utworów w tej stacji. I trudno im się dziwić. Co do dyrektora, było chyba kilka wersji. Najpierw piosenka Kazika miała być spoza listy, a jak udowodniono, że mija się z prawdą, to oskarżył redaktorów o manipulowanie głosami. Po części można by przyznać rację, bo część głosów jest odrzucana jako lewe głosy. Ale taka praktyka była od lat, jeszcze zanim ktokolwiek słyszał o PiS.

  • najlepsze jest ze takie rzeczy sa w kazdym kraju. Ostatnio prezes niemieckiej publicznej telewizji oznajmił ze chciał do debaty zaprosic wszystkie partie, ale tv publiczną rzadzi zawsze partia rzadzaca a Merkelowa sie nie zgadza na promowanie AfD w tv wiec on ich nie moze zaprosic, bo pan kaze a słucha musi :D

  • Jakikolwiekt punkt umowy naruszający osobiste prawo autorskie twórcy do nadzoru nad korzystaniem z utworu jest niezgodny z ustawą i jako taki jest nieważny.
   A dyrekcja kręci, bo Niedźwiedź od dawna mówi otwarcie, że walczy z wielokrotnym głosowaniem. Jeśli ktoś usuwanie spamu nazywa manipulacją, to albo czyni to z głupoty, albo popiera łamanie prawa. Tak to wynika z użycia brzytwy Hanlona.

   • Piosenka spoza poczekalni, pierwszy raz w notowaniu na pierwszym miejscu? Pokaz chociaż jeden taki przykład w 2000 notowań… Kazik lepszy od Autobiografii, Jolki, od Turnaua, Waglewskiego, Hołdysa, Kukiza, Stinga i Dylana razem wzietych?

    • Wcześniej było tak już 11 razy.

     Dokładniej – było 10 wykonawców z 12 utworami, Kazik jest jedenasty.

     Adele i Artur Rojek byli po dwa razy. Artur Andrus robi za półtora raza (samodzielnie oraz jako autor tekstu i wykonawca czwartego karpia), teraz tak samo można liczyć Kazika (poprzednio w Kulcie).

    • Republika – Tak długo czekam (Ciało) – notowanie 175 z dnia 10 sierpnia 1985
     Edyta Górniak – To nie ja – notowanie 640 z dnia 20 maja 1994
     Przyjaciele Karpia IV – Restauracja – notowanie 1141 z dnia 12 grudnia 2003 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Artur Andrus – Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie – notowanie nr 1502 z dnia 12 listopada 2010 (debiut z pominięciem poczekalni)[2]
     Adele – Skyfall – notowanie 1602 z dnia 12 października 2012 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Kult – Prosto – notowanie 1659 z dnia 15 listopada 2013 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Artur Rojek – Beksa – notowanie 1674 z dnia 28 lutego 2014 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Artur Rojek – Syreny – notowanie 1686 z dnia 23 maja 2014 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Lao Che – Wojenka – notowanie 1736 z dnia 8 maja 2015 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Adele – Hello – notowanie 1761 z dnia 30 października 2015 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Hey – Gdzie jesteś, gdzie jestem? – notowanie 1860 z dnia 22 września 2017 (debiut z pominięciem poczekalni)
     Dawid Podsiadło – Nie ma fal – notowanie 1915 z dnia 12 października 2018

     źródło:
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka_Listy_przeboj%C3%B3w_Programu_Trzeciego#Debiut_utworu_na_pierwszym_miejscu

  • Połowa ludzi, ktorzy słuchali, kiedy Trójka zarabiała na siebie. Było kilka ciekawych audycji muzycznych, które wywalono na godziny nocne, ale większość z nich wyleciało z ramówki pod pretekstem ograniczania pandemii.
   A pytanie jest źle postawione, bo wiele osób przestało głosować dawno temu, kiedy jakiś marketingowiec zaczął zasypywać głosujących spamem reklamowym.

 6. A najśmieszniejsze jest to, że politycy to potępiają, ale jednocześnie tłumaczenie się władz Trójki zatacza coraz szersze i bardziej absurdalne kręgi, a cała sprawa coraz bardziej się rozlewa i dla PIS to jest potężny cios, którego łatwo można było uniknąć, jeśli poszłaby na początku zdecydowana reakcja w postaci odwołania winnego całego zamieszania Pana Tomasza Kowalczewskiego.
  Bo to jak już wiemy dzięki temu smsowi była jego jednoosobowa decyzja. Najprawdopodobniej jak zobaczył wynik i usłyszał piosenkę z pierwszego miejsca, to się przestraszył, że poleci ze stanowiska i postanowił w panice działać.

  On prawdopodobnie jest z typu ludzi, których można podejrzewać o tego rodzaju zachowania, a który to typ znam bardzo dobrze, sam nawet miałem takiego przełożonego w poprzedniej pracy.

  Jak był jakiś nawet niewielki i prosty do naprawienia fakap, albo góra miała jakieś uwagi czy sugestie (a góra często ma jakieś uwagi, tak jest chyba w każdej firmie), to ten już latał jak kurczak bez głowy po firmie i wyraźnie przestraszony wydawał różne polecenia i podejmował decyzje najczęściej kompletnie bezsensowne, a czasem nawet niemożliwe do wykonania zamiast na spokojnie wszystko przemyśleć. Teraz to mam takiego nie kierownika, a współpracownika, co jak kierownik zwróci mu na coś uwagę, albo go poprosi o coś to ten już leci na pałę to robić bez zastanowienia jak to najlepiej zrobić, albo panikuje i gada głupoty.

  • Na pewno dyrektor stacji , każdej, może wpływać na usunięcie piosenki , każdej , bo jest dyrektorem, chyba że ogranicza go już umowa z wytwórnią, lub stacja ma wewnętrzny regulamin, że decyduje o tym jakieś kolegium, ale i na kolegium można wpływać. Wystarczy, że taki kaprys dyrektora, bo piosenki nie lubi albo się boi o stołek albo cokolwiek mu się tam umaiło . O co ten cały hałas obecnie? Fałszowanie listy to inna sprawa – ale tu akurat nie widać aby dyrekcja fałszowała listę, ewentualnie zarzuca to prowadzącym. Jaka cenzura – wszystkie stacje grają co chcą i ściągają z anteny co chcą bo to ich oczywiste prawo. Jak sobie założysz radio to też będziesz grał co chcesz. Gdzie wy żyjecie? Cenzura by była jakby w całym kraju administracyjnie tego zakazano. Sprawa pokazała tylko ile histerii w Polsce , bezmyślnego dziecinnego kodziarstwa, walki o zabrane prawa które są, a kto nie histeryk ten pisowski troll.

   • Dałbym się nabrać na tę udawaną neutralność, gdyby nie to „dziecinne kodziarstwo”, ale mniejsza o to. Nie w tym rzecz, czy dyrektorowi można postawić zarzut prawny lub regulaminowy. Pewnych rzeczy po prostu nie robi się w krajach cywilizowanych, nawet jeśli nie są wprost sprzeczne z regulacjami. Mówi się, u nas coraz rzadziej, o czymś takim jak „dobry obyczaj”. W czasach PO też bez problemu mogli się pozbyć z TVP Ziemkiewicza czy Pospieszalskiego, w pełnej aurze legalności, a jednak nie posunęli się do tego.

    • Tymczasem w cywilizowanych Niemczech :
     – informacja o gwałtach i prześladowaniu kobie w sylwestrowa noc zakazana w mediach państwowych
     – nie wolno w mediach publicznych mówic o atakach osób wyznania muzułmańskiego
     – prezes niemieckiej publicznej telewizji oznajmił ze chciał do debaty zaprosic wszystkie partie, ale tv publiczną rzadzi zawsze partia rzadzaca a Merkelowa sie nie zgadza na promowanie AfD w tv wiec on ich nie moze zaprosic

     • Cytując ciebie : “Pewnych rzeczy po prostu nie robi się w krajach cywilizowanych” : nie bądź dzieckiem, nie tupaj nózkami jak czterolatek. We wszsytkich krajach , tych cywilizowanych i tych mniej jest korupcja, jest cenzura, jest mafia i są złodzieje. A ocena czyjegoś postępowania powinna opierać się na faktach.

     • Podałem fakty. Przed PiSem w TVP było miejsce dla komentatorów innych niż prorządowi, obecnie nie ma.

    • Właśnie: w krajach cywilizowanych nie puszcza się takiej piosenki (drwiącej z uczuć bólu po stracie bliźniaka z obleśnym teledyskiem). To sprawa elementarnego dobrego smaku. Można nie lubić Kaczora, ale nie pluć na niego w publicznym radiu.

     • Naprawdę nie widzisz niczego niestosownego w tym, że dla wszystkich cmentarze zamknięto a dla elity władzy nie? Kto tu zakpił sobie z bólu innych? Plują wam w twarz, a wy, że to deszcz pada.

     • Zamknęli, bo jest epidemia. “W twarz?” Brunet wieczorową porą też miał na tym punkcie obsesję.

 7. To nie kwestia czasów, tylko za przeproszeniem gówniarzerii Kazika. Wszyscy wiedzą, że Kaczyński skrajnie silnie przeżył śmierć brata. To był BÓL. Kazik napisał chamską piosenkę – nie ma w niej nic artystycznie wartościowego. To było brutalnie chamskie uderzenie w ból Kaczyńskiego. Zwyczajna przyzwoitość powinna nie dopuścić do promowania takiej piosenki. Rzekomy podtekst moralny – że Kaczyński zrobił wyjątek i pojechał na cmentarz – jest mocno naciągany. Dyktator, jak Putin, po pałace sobie buduje za państwowe pieniądze. A pojechać na cmentarz? A potem to już typowe czeskie kino w polskim wykonaniu. Dyrekcja radia chciała zatuszować ten nietakt – a tu krzyk, wolność słowa, cenzura, odchodzimy z Trójki. Wszystko na wyrost, bez potrzeby. A teraz przez to Trójka upadnie do końca. Jak Kazik musi pisać obleśne piosenki, to niech je publikuje w necie, publiczne radio nie musi ich puszczać. W latach 90., gdy wszystko było gów…ne, się przyzwyczaił pisać w tym stylu, ale dziś oczkuje się większej kultury. A ta piosenka jak teledysk to niej – szajs.

  • Wierzysz cwaniaczkowi, który przez lata dobrze opanował sztukę udawania – Twoja wola, maminsynek uwielbia takich frajerów.

   Jeśli zaś chodzi o okazywanie żałoby, to rok jest uważany za normalny okres. Stan okazywany znacznie dłużej oznacza wyjątkowo chamskie, nieprzyzwoite, niemoralne, naciągane i nietaktowne, a nawet obleśne udawanie lub rzeczywiste zagrożenie zdrowia psychicznego kwalifikujące się do leczenia psychiatrycznego.

   • To nie pytanie, kim jest Kaczyński, tylko jakim językiem uprawia się jego krytykę. Oczywiście zamiast kręcić, dyrekcja Trójki powinna mogła powiedzieć, że wycofuje piosenkę, bo jest niesmaczna, w złym guście. Publiczne radio to nie forum internetowe, gdzie każdy może pomyje wylewać.

    • I dlatego tu wylewasz pomyje, obłudniku? Żadne miejsce do tego nie upoważnia – ani to publiczne forum, ani inne.
     A Kaczyńskiemu się należy riposta na poziomie stosownym do „spieprzaj dziadu” i „zdradzieckich mord”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...