Kazik przerywa cyrk i mówi „dość”. Muzyk zażądał usunięcia jego piosenki z listy Trójki

News/Muzyka 19.05.2020
Kazik przerywa cyrk i mówi „dość”. Muzyk zażądał usunięcia jego piosenki z listy Trójki

Kazik przerywa cyrk i mówi „dość”. Muzyk zażądał usunięcia jego piosenki z listy Trójki

Przedłużająca się farsa wokół Listy Przebojów radiowej Trójki doczekała się ciekawego finału. Kazik Staszewski wydał komunikat w sprawie utworu Twój ból jest lepszy niż mój.  To prawdopodobnie jedno z najkrótszych medialnych oświadczeń, jakie padły w ostatnim czasie — co tylko wzmacnia jego mocny przekaz.

Afera wokół piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, poprowadzonego tradycyjnie przez Marka Niedźwieckiego, skutecznie wypełnia w ostatnich dniach  nagłówki wszystkich polskich mediów. Do sprawy „znikającego” utworu Twój ból jest lepszy niż mój, który najpierw wzbił się na szczyt listy, a później w podejrzanych okolicznościach musiał oddać zwycięski laur, odniosło się wielu artystów, publicystów i wreszcie — redaktorów radiowej Trójki (nazywanej obecnie przez rozczarowanych słuchaczy „Trujką”), którzy na znak sprzeciwu lawinowo zaczęli składać wypowiedzenia z pracy. Niektórzy z nich, jak wspomniany Marek Niedźwiecki — po 35 latach pracy dla Polskiego Radia. W końcu głos zabrał również sam zainteresowany, czyli Kazik Staszewski.

Czytaj też: Miało być polskie BBC, a wyszło Radio Erewań. Kazik stał się symbolem upadku mediów publicznych

Oświadczenie Kazika: krótko, zwięźle i na temat

To prawdopodobnie najbardziej zwięzłe (acz treściwe) oświadczenie, jakie padło w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej:

W związku z zaistniałą sytuacją żądamy wycofania piosenki Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój” z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Kazimierz Staszewski – czytamy we wpisie opublikowanym we wtorek na oficjalnym Facebooku zespołu Kult.

Opatrzony wymownym zdjęciem wpis szybko skomentowali fani Kazika, popierając jego decyzję o wycofaniu utworu z LP3.

„Bardzo dobra decyzja!”

”W obecnej sytuacji żaden szanujący się artysta, powinien trzymać się od tej rozgłośni jak najdalej.”

”Brawo!! jedyne możliwe wyjście z tej sytuacji” — czytamy w komentarzach pod postem.

Nie zabrakło jednak też krytycznych głosów, głównie ze strony zawiedzionych fanów, którzy zdążyli już oddać głos na piosenkę Kazika w nadchodzącym notowaniu. Niezależnie od tego, jak fani ostatecznie ocenią krok podjęty przez muzyka, jedno jest pewne: nowa płyta Kazika stała się legendą, jeszcze zanim się ukazała.

Czytaj też: Niedźwiecki, Andrus, Wrona, Mann. Kto odszedł z Trójki – lista aktualizowana na bieżąco

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (21)

883 odpowiedzi na “Kazik przerywa cyrk i mówi „dość”. Muzyk zażądał usunięcia jego piosenki z listy Trójki”

 1. Hej Spidersweb.
  Zamiast kontynuować tę polityczną kampanię, proponuję przykładowy technologiczny temat:

  Unreal Engine w studiu TVP. Silnik posłuży do przedstawiania prognozy pogody
  Z pozdrowieniami dla Zespołu…

 2. Cyrk to jego zachowanie. Jak wczesniej byly czystki to mu nie przekadzalo. Teraz potrzebny był hit wyborczy, wiec w zmowie z TW Bera wyszlo jak kapiszon. Starym ubekom zycze powodzenia.

  • Odczep się od Kazika, mi jest bliżej do PIS niż do PO (choć też nie są idealni), ale twórczości i dobrego imienia Kazika zawsze będę bronił. Bo on w swoich piosenkach jechał i jedzie po wszystkich opcjach, najczęściej byli to jednak ci co akurat byli u władzy, bo wiadomo, działania tych bardziej rzucają się w oczy.

 3. Numer zadziwiająco słaby muzycznie, tekstowo po prostu daremny, w przekazie prymitywny. Gawiedź się cieszy, że ktoś podskoczył Kaczce – ale przecież każdy może to zrobić w każdej chwili publikując na youtubach, wykopach co żyw. Muzyka poszła do przodu i to już nie te czasy gdzie wystarczyło rzucić gawiedzi ‘Wałęsa dawaj moje 100 milionów’ – choć ta piosenka była o niebo lepsza pod każdym względem. Chyba wszyscy to słyszą. Dziesiątki skleconych na kolanie hot challengów są nieporównanie lepsze. Ja bym się wstydził tego puszczać, więc wstydu oszczędź i zabierz z radia, szczególnie tak szlachetnego jak PR3. Niech komercyjne puszczają, ale jakoś tam tego gniota nie słychać.

 4. Prawda jest taka, że pr. 3 jest wypalony od 20 lat. W każdym publicznym miejscu(fryzjer, sklep), nadawana jest inna stacja radiowa, dawniej była to właściwie zawsze radiowa trójka. Już kilka lat temu powinno dotrzeć, że np. W. Man mówił b. niewyraźne (bełkotliwie) w ost latach, właściwie jedynie jego “asystentka” była mocnym punktem programu. Wg mnie obecnie działa jedynie efekt przyzwyczajenia i lamentu towarzysktwa wzajemnej adoracji, którego nawet nie komentuje.. Ci wszyscy “wielcy” pokazali na YT w challenge 16, na co ich stać :) festiwal błazeństwa i próżności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...