REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się /
  3. Media

Jacek Kurski chwali się oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego na TVP3. Krytykuje go ksiądz

Jacek Kurski pochwalił się oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego na TVP3 w dniu 100. urodzin św. Jana Pawła II. Jednocześnie zapowiedział, że transmisja nabożeństwa na stałe zagości w codziennej ramówce stacji.

19.05.2020
20:39
Jacek Kurski cieszy się z oglądalności Koronki do Miłosierdzia Bożego
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Kurski co prawda nie piastuje już urzędu prezesa TVP, lecz wciąż ma wiele tam do powiedzenia. Odwołanie go było warunkiem prezydenta Andrzeja Dudy, po którego spełnieniu mediom publicznym miały zostać przekazane 2 mld zł. Aby zadośćuczynić wymaganiom prezydenta, zdecydowano się powierzyć mu stanowisko doradcy zarządu stacji. Jak podają Wirtualne Media transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego w dniu 100. urodzin Jana Pawła II pojawiła się na antenie z jego inicjatywy.

Jacek Kurski ma powody do dumy.

Jak się bowiem okazuje, jego pomysł był strzałem w dziesiątkę. Koronkę do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach obejrzało bowiem 1,1 mln widzów, co po raz 1. w historii uczyniło TVP3 liderem pasma w danym czasie. Oznacza to, że ze wszystkich kanałów TVP to właśnie „trójkę” oglądało najwięcej osób. Tym rekordowym wynikiem Kurski pochwalił się na Twitterze:

Jak dowiadujemy się z postu, Koronka będzie od teraz transmitowana na antenie stacji codziennie. Wydawałoby się, że taki pomysł może nie spodobać się jedynie ateistom. Jak się jednak okazuje nie przypadło to do gustu również wierzącym. Kurskiego skrytykował ksiądz Mateusz Markiewicz:

REKLAMA

Większa liczba transmisji nabożeństw kościelnych efektem pandemii.

Jednym z ograniczeń, jakie wprowadził rząd w związku z pandemią koronawirusa było ograniczenie liczby wiernych w kościele podczas nabożeństw. W związku z tym różne stacje telewizyjne wyszły naprzeciw potrzebom wiernym i rozpoczęły regularne transmisje niedzielnych mszy św. Te na antenie TVP były obecne już wcześniej, ale od tamtej pory ich częstotliwość znacząco wzrosła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA