Netflix właśnie zaprezentował oficjalny zwiastun filmu „Pięciu braci”, za który odpowiada zdobywca Oscara Spike Lee. Premiera produkcji na platformie zapowiedziana jest na czerwiec tego roku.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Spike Lee już wielokrotnie dał się poznać jako twórca społecznie zaangażowany. Założył on nawet wytwórnię 40 Acres & A Mule, której nazwa nawiązuje do obietnicy złożonej po wojnie secesyjnej. Zgodnie z nią każdy oswobodzony Afroamerykanin miał otrzymać działkę wielkości 40 akrów i muła. Reżyser od początku swojej kariery zwraca uwagę na nierówności rasowe w Stanach Zjednoczonych. Jego bohaterowie to przede wszystkim czarnoskóre postacie, muszące w ten czy inny sposób stawiać im czoła.

W zeszłym roku Spike Lee otrzymał Oscara za scenariusz do filmu „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”.

Była to absurdalna, chociaż oparta na faktach opowieść o czarnoskórym policjancie, który inwigiluje Ku Klux Klan. Jednocześnie reżyser łączył przedstawiane wydarzenia z przeszłości z aktualnymi napięciami rasowymi w Ameryce. Do swojego nowego projektu wybrał jednak zupełnie inną scenerię.

W „Pięciu braciach” przyjdzie nam śledzić losy czterech czarnoskórych weteranów wojny w Wietnamie i syna jednego z nich, którzy wracają do azjatyckiego kraju, aby odnaleźć ukryty w nim skarb i szczątki swojego dowódcy. W sieci właśnie pojawił się oficjalny zwiastun nadchodzącej produkcji.

Pięciu braci to nowy film Spike’a Lee.

Jak widać po zwiastunie Spike Lee ponownie osadza swoją historię w konkretnym kontekście historycznym, przez co nie brakuje tu zdjęć archiwalnych – zarówno z samej wojny w Wietnamie jak i wypowiedzi polityków tamtego okresu. W tle przedstawianych w trailerze wydarzeń pobrzmiewa natomiast psychodeliczny rock w wykonaniu Chambers Brothers Time Has Come Today.

W głównych rolach zobaczymy Delroya Lindo, Clarke’a Petersa, Norma Lewisa, Isiaha Whitlocka Jr., Chadwicka Bosemana i Jonathana Majorsa. Prócz nich na ekranie pojawi się Mélanie Thierry, Paul Walter Hauser, Jasper Pääkkönen, Johnny Trí Nguyễn, Van Veronica Ngo i Jean Reno.

Premiera „Pięciu braci” 12 czerwca 2020 roku na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...