W minioną sobotę oficjalną premierę miał nowy film Tomasza Sekielskiego poświęcony pedofili w Kościele katolickim. Telewizja Polska uznała najwyraźniej, że premiera dokumentu „Zabawa w chowanego” to najlepszy moment na wypuszczenie zwiastuna swojej produkcji. O czym opowie „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego?

„Zabawa w chowanego” to drugi po „Tylko nie mów nikomu” film braci Sekielskich poświęcony tematyce księży pedofilów i krycia ich przez wysoko postawionych hierarchów Kościoła w Polsce. Produkcja zadebiutowała na YouTubie w sobotę rano i do tej pory doczekała się już 4,2 mln wyświetleń. Wywołała też liczne komentarze, przede wszystkim wśród osób pragnących otwartej dyskusji na temat grzechów polskich duchownych.

Przemilczeć sprawę postanowiła za to Telewizja Polska. W niedzielnym materiale „Wiadomości” przytoczono tylko wypowiedź prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka komentującego film. Nie przytoczono jednak ani nazwiska Tomasza Sekielskiego, ani tytułu „Zabawa w chowanego”. Ignorowanie dorobku najpopularniejszego obecnie twórcy filmów dokumentalnych nie powstrzymało publicznego nadawcy przed wykorzystaniem zainteresowania tematem pedofilii do promocji własnej produkcji.

Do sieci trafił zwiastun filmu „Nic się nie stało” o pedofili w środowisku artystycznym. Autorem dokumentu jest Sylwester Latkowski.

Jeszcze przed premierą „Zabawy w chowanego” produkcja Telewizji Polskiej była przez niektórych komentatorów stawiana w opozycji do dwóch dzieł braci Sekielskich. Miała pokazywać, że księża to nie jedyna grupa zawodowa winna zaniedbań. Pełniący wówczas rolę prezesa TVP Jacek Kurski przedstawiał film Latkowskiego jako prawdziwą bombę. Dlatego część odbiorców zapewne zaskoczy, że według zwiastuna cały film ma dotyczyć pojedynczej sprawy popularnego sopockiego klubu Dream Club i tzw. Zatoki Sztuki.

Jak zaznacza w nagraniu prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, miejsce to stało się z czasem przykrywką dla działań stręczycielskich i pedofilskich. „Nic się nie stało” opowie historię 14-letniej dziewczyny, która została zgwałcona prawdopodobnie właśnie w Zatoce Sztuki i popełniła później samobójstwo. W zwiastunie wypowiadają się m.in. Karnowski i matka ofiary, a także pojawiają się zdjęcia znanych celebrytów.

Nie widzimy jednak niczego, co sugerowałoby, że Kuba Wojewódzki, Natalia Siwiec czy Adam „Nergal” Darski mają jakiś związek ze sprawą.

Popularni artyści i celebryci mieli być po prostu częstymi gośćmi klubu, a część z nich protestowała w mediach społecznościowych w chwili, gdy miasto wypowiedziało umowę dzierżawy Zatoce Sztuki. Założyciel lokalu od dawna broni się przed oskarżeniami Sylwestra Latkowskiego, które ten formułował również za pośrednictwem portalu Kulisy24.com. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Premiera filmu „Nic się nie stało” miała pierwotnie odbyć się 28 marca, ale została przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

201 odpowiedzi na “TVP pokazała zwiastun filmu „Nic się nie stało” o pedofilii w środowisku artystów. W dniu premiery „Zabawy w chowanego””

 1. Wiadomo dlaczego ten zwiastun ukazał się akurat w tym momencie, ale moim zdaniem fajnie że się pojawił. Pedofilia musi być zdemaskowana wszędzie. Lawina ruszyła.

 2. Zdziwiłbym się gdyby ktoś z SW zauważył, wszak chodzi o promocję Sekielskiego a nie Latkowskiego , swoją drogą tego ostatniego film powstał lata temu i jakoś nikt się tym nie zainteresował lecz mainstreamowym celebrytą jak najbardziej, a czy należy wspomnieć że wszyscy ci z pierwszego odcinka byli TW?! Czy też nie wypada wspominać iż w ogólnym rozrachunku mieli wspólnych pracodawców wszak tow. Walter też się otarł o protoplastów wsi

  • O jakim filmie piszesz? Chcę go obejrzeć. Na ten moment wiem, że w filmie Sekielskich są fakty. Chcę porównać.

   • Na jakiej podstawie twierdzisz że ogólnikowy film Sekielskich opisuje fakty, jak je zweryfikowałeś? Aby zweryfikować fakty z filmu Latkowskiego wystarczy zapoznać się z wyrokami sądów i pro pedofilskimi wystąpieniami celebrytów…choćby takiej Doroty Stalińskiej zaangażowanej w obronę Polańskiego oraz swojego synalka. Liczba polityków PO skazanych za pedofilię wielokrotnie przekracza liczbę pedofilów w sutannach. Ale z jakiegoś powodu TWn i reszta menażerii tylko pedofili w sutannach chce palić na stosie, innych przedstawicieli tej mniejszości seksualnej chroni za wszelką cenę.

 3. To kontynuacja, kolejny film z serii o celebrytach pedofilach.
  Ten film, podobnie jak wcześniejsze, pokazuje dlaczego część celebrytów sędziów itd. wspiera znaną z pro pedofilskich inklinacji Platformę O. Jeśli tęczowy Rafałek nie zostanie prezydentem nastaną ciężkie czasy dla pedofilów. Zwłaszcza że już nawet lewicowe gazety piszą i zdradzają personalia pedofilów z tęczowej Partii Oferm. Brak tęczowych polityków = brak możliwości sterowania krajem przez FSB. Dlatego
  pejsaty TWn dostaje sraczki.

  • Chory z nienawiści? Dlaczego nie punktujesz wszystkich, koscioła bo tam jest najgorzej. Twoja wypowiedź nie ma nic wspólnego z sytuacja A jest jedynie manifestem politycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...