Bracia Sekielscy wracają z nowym filmem o pedofilii w Kościele. Już dziś premiera dokumentu „Zabawa w chowanego”

News/Film 16.05.2020
Bracia Sekielscy wracają z nowym filmem o pedofilii w Kościele. Już dziś premiera dokumentu „Zabawa w chowanego”

Bracia Sekielscy wracają z nowym filmem o pedofilii w Kościele. Już dziś premiera dokumentu „Zabawa w chowanego”

Po długich miesiącach oczekiwania już dzisiaj widzowie w Polsce i na świecie będą mogli obejrzeć kontynuację głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Produkcja braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego” kontynuuje temat pedofilii w polskim Kościele katolickim i braku reakcji hierarchów na znane im przestępstwa.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Tylko nie mów nikomu” to bezsprzecznie jeden z najważniejszych filmów zeszłego roku. Produkcja dokumentalna już w dniu swojej premiery wywołała olbrzymie emocje wśród widzów, bo Tomasz Sekielski pokazał pełnię cierpienia ofiar pedofilii i bezkarność ich oprawców. Ostatecznie liczba widzów opublikowanego za darmo dzieła zamknęła się na ponad 23 mln, co było jednym z najlepszych wyników w historii polskiego YouTube’a.

Bracia Sekielscy od samego początku zapowiadali jednak, że ta historia nie zamknie się na „Tylko nie mów nikomu”. Sequel filmu początkowo miał trafić do widzów jesienią 2019 roku, ale z różnych powodów premiera musiała zostać kilkukrotnie przełożona. Ostatnio w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Tomasz Sekielski postanowił, że nie ma sensu dłużej trzymać widzów w niepewności i wyznaczył datę debiutu produkcji na 16 maja.

Zabawa w chowanego” już dzisiaj o 10:00 trafi na platformę YouTube. Film jest dostępny bez żadnych dodatkowych opłat.

Bracia Sekielscy publikują swoje dokumentalne produkcje za darmo przede wszystkim dlatego, że na ich finansowanie składają się głównie sami widzowie w ramach zbiórek crowdfundingowych. Licznik pieniędzy wpłaconych na planowaną trzecią i ostatnią część serii o pedofilii w polskim Kościele katolickim w tej chwili wynosi już ponad 1,8 mln zł (znajdziecie ją TUTAJ). O ile „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” zostały poświęcone w całości sprawom z naszego kraju, to w następnym filmie Sekielscy mają zamiar skierować swoje dziennikarskie śledztwo na tory międzynarodowe.

Produkcje poświęcone tematowi księży-pedofilów budzą w Polakach wielkie emocje. Nie wszyscy odbiorcy są wdzięczni braciom za odkrywanie przed światem nowych grzechów Kościoła. Jak poinformował Tomasz Sekielski na swoich mediach społecznościowych, producencki duet otrzymał niedawno nawet propozycję dofinansowania innego dokumentalnego projektu pod warunkiem odwołania premiery „Zabawy w chowanego”.

Film „Zabawa w chowanego” znajdziecie na kanale SEKIELSCY na YouTubie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...