Kontrowersyjne słowa Górniak o szczepionkach dotarły do ministra zdrowia. Szumowski odpowiada

Artykuł/Trendy 13.05.2020
Kontrowersyjne słowa Górniak o szczepionkach dotarły do ministra zdrowia. Szumowski odpowiada

Kontrowersyjne słowa Górniak o szczepionkach dotarły do ministra zdrowia. Szumowski odpowiada

„Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić” — te słowa Edyty Górniak wypowiedziane w głośnym wywiadzie dla prawicowej stacji wRealu24 wywołały duże kontrowersje i setki komentarzy. Ostra deklaracja piosenkarki dotarła również do ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zapytany w Radiu Zet o wypowiedź Górniak, odpowiedział, że jeśli będzie taka możliwość, z przyjemnością będzie zachęcał artystkę do szczepionek w rozmowie twarzą w twarz. Czy polska diwa popu posłucha argumentów polityka?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Udzielony kilka dni temu przez Edytę Górniak wywiad w studiu internetowej telewizji wRealu24, wywołał w sieci niemałe poruszenie. Wszystko przez dość — nazwijmy to delikatnie — „alternatywne” poglądy artystki na temat pandemii koronawirusa, za którą ma stać globalny spisek. Jeszcze większe kontrowersje wywołały słowa piosenkarki na temat szczepionek:

Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, to ja nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno… – „ostrzegła” gwiazda.

Szumowski: Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany statek, którym płynę.

Wypowiedź polskiej królowej popu wywołały lawinę komentarzy, głównie negatywnych. Nagłówki plotkarskich mediów huczały o „kompromitacji” Górniak, a część internautów szybko zakwalifikowała piosenkarkę do szeregu wyznawców metod Jerzego Zięby. O wypowiedź artystki został zapytany w Radiu Zet minister zdrowia, Łukasz Szumowski:

Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki na ból głowy czy antybiotyk, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to choćby jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci. Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik samolotu, jak do niego wsiadam, ani jak jest zbudowany statek, którym płynę – odpowiedział minister.

Wypowiedź Edyty Górniak jest „co najmniej niefortunna”.

Na pytanie prowadzącej rozmowę Beaty Lubeckiej o to, czy wypowiedź Edyty Górniak można uznać za niefortunną, Szumowski zdawkowo odparł: „co najmniej”. Polityk zapewnił też, że gdyby nadarzyła się taka okazja, z chęcią przekonałby gwiazdę do szczepień podczas rozmowy twarzą w twarz.

Wydaje mi się, że strach przed szczepionkami faktycznie może wynikać z tego, że ludzie nie wiedzą, w jaki sposób są one przygotowywane. Boją się na przykład, że tam jest żywy wirus, że wprowadzamy do organizmu jakieś straszne substancje, co oczywiście nie ma miejsca. Myślę, że tutaj wiedza fachowa jest remedium na tego typu obawy – zaznaczył Szumowski.

*Zdjęcie główne: YouTube/TVN Style

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

21 odpowiedzi na “Kontrowersyjne słowa Górniak o szczepionkach dotarły do ministra zdrowia. Szumowski odpowiada”

 1. urzad produktow leczniczych ani zadna z instytucji w polsce NIE BADA skladu ani NIE BADA bezpieczenstwa czy efektywnosci szczepionek.

  • Zgadza się, minister powiedział, że tam badania SĄ SKŁADANE. To co innego niż prowadzenie badań przez wspomniany urząd. Więc jego wypowiedź jest ok :)

 2. Zajmij się lepiej ministrze zdrowia miseczkami że złymi atestami. Idź na studia wirusologa bo nie masz pojęcia o wirusach a i o szczepionkach zero wiedzy A jedyne co robisz to sie wymadrzasz. Normalnie GENIUSZ. MYSLE ZE powinien Pan Nobla dostać ….

 3. Może silnika samolotu Pan nie sprawdza Ale linie otnicze Pan wybiera. Ciekawe jak Pan auto kupuje też Pan nie testuje? Gratuluję…

  • Na wyspie wybuchł wulkan. Wszyscy spier)@9@ją a Ty staniesz i powiesz “ja nie lecę bo nie mam wyboru jakim samolotem lecieć. Nie mam możliwości go przetestować”. Jak się nie zaszczepimy to ten stan będzie trwał miesiącami i w końcu przestaniesz się bać szczepionek a zaczniesz bać głodu.

   • a ta pseudo zaraza jest wg ciebie porównywalna do wybuchu wulkanu? bo chyba nie wiesz ale jej skutki są mniejsze niż sezonowej grypy, z której to nikt do tej pory nie robił takiego urwania du.y
    a stan w jaki celowo i z premedytacją wypędzono ludzi może doprowadzić i do głodu

 4. jak na razie nie ma przymusu zażywania pastylek ani podróżowania statkiem czy samolotem więc takie porównanie jest z du.y

 5. 1.Jeśli szczepienia na grypę czyli na wirusa, który ciągle się zmienia czyli mutuje, są takim cudem i dobrodziejstwem, to dlaczego szczepi się tylko kilka procent medyków? Koronawirus jest tez wirusem mutujacym.
  2. Z jakiego to przepisu wynika panu Szumowskiemu, że w ministerstwie, to on może nie nosić maseczki?
  On nie nosi, bo doskonale wie, że to szkodzi układowi oddechowemu, podobnie dla tego lekarze się nie szczepią, bo kto jak kto, ale oni doskonale wiedzą, że szczepionki na zmieniającego się wirusa, to jedna wielka fikcja, a przy okazji szczepionka, to mieszanina metali ciężkich i substancji oznaczonych trupią czaszką jak np. formaldehyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...