Startuje MOJEeKINO.pl, na którym obejrzycie filmy z kin studyjnych z całej Polski. Będzie też festiwal filmowy online

News/Film 12.05.2020
Startuje MOJEeKINO.pl, na którym obejrzycie filmy z kin studyjnych z całej Polski. Będzie też festiwal filmowy online

Startuje MOJEeKINO.pl, na którym obejrzycie filmy z kin studyjnych z całej Polski. Będzie też festiwal filmowy online

Pandemia koronawirusa sprawiła, że polskie kina wpadły w kłopoty finansowe, a widzowie zostali pozbawieni szansy oglądania nowości na dużym ekranie. Dlatego Stowarzyszenie Kin Studyjnych postanowiło uruchomić nową platformę online łączącą cechy serwisy VOD i tradycyjnego kina. Na czym polega i kiedy wystartuje MOJEeKINO.pl?

Polski przemysł filmowy zdecydowanie nie może zaliczyć ostatnich dwóch miesięcy do udanych. Ogólnopolska kwarantanna związana z wybuchem pandemii koronawirusa sprawiła, że wszystkie plany zdjęciowe zostały zatrzymane, telewizje musiały zmieniać ramówki, a kina i teatry borykają się całkowitym brakiem dochodów. Wiele instytucji postanowiło jednak wyjść z ciekawymi inicjatywami, które mają być odpowiedzią na obecny kryzys.

Wśród nich jest także Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które ogłosiło dzisiaj powołanie nowej platformy mającej według swoich założeń działać gdzieś pomiędzy współczesnymi serwisami VOD a klasycznym kinem. W ramach jej działalności udostępniony zostanie repertuar 47 kin studyjnych z całej Polski. Udostępniane filmy będą więc zgodne z dotychczasową działalnością tych placówek i ich autorskim programem, a więc skierowane do widzów korzystających wcześniej z kin w tradycyjnym wydaniu. Natomiast zasięg platformy ma być ogólnopolski.

MOJEeKINO.pl zaprezentuje filmy arthouse’owe, których w serwisach VOD przeważnie nie znajdziemy.

mojeekino pl

Według zapewnień stowarzyszenia ma chodzić o produkcje dystrybutorów takich jak: Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty czy Velvet Spoon. Repertuar MOJEeKINO.pl będzie podlegać cyklicznym zmianom, co dodatkowo wzmocni podobieństwo wirtualnego kina do zwyczajowej działalności lokalizacji biorących udział w przedsięwzięciu. Użytkownicy będą mogli wchodzić na platformę z poziomu strony internetowej projektu lub portali poszczególnych kin. Widzowie mogą się też już szykować na dodatkowe atrakcje w postaci spotkań z twórcami, warsztatów, pokazów edukacyjnych, a nawet festiwali filmowych.

Wydarzeniem otwierającym działalność platformy będzie 26. edycja festiwalu Wiosna Filmów, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.

Przez dziesięć dni (od 29 maja do 7 czerwca) na MOJEeKINO.pl będzie można obejrzeć 30 produkcji docenianych przez jury, dziennikarzy i widzów na festiwalach w Toronto, Wenecji, Cannes i Berlinie. Dla wielu z nich będzie to przedpremiera w Polsce. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 złotych.

Start MOJEeKINO.pl już 21 maja. Wkrótce mają zostać ujawnione pierwsze filmy, które będzie można tam obejrzeć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tytuły na jeden wieczór: te miniseriale HBO potwierdzają starą prawdę o tym, że mniej znaczy więcej

Miniseriale są jak małe dzieła sztuki — doskonale dopracowane pod każdym względem, stają się genialnym kompromisem między pełnometrażowymi filmami, a wielosezonowymi serialami. Oto siedem tytułów, z których większość można obejrzeć „na raz” — łącząc przeżycie pasjonującej przygody z brakiem poczucia straconego przed ekranem czasu.

Top/Akcja partnerska 04.07.2020

Dołącz do dyskusji (1)

28 odpowiedzi na “Startuje MOJEeKINO.pl, na którym obejrzycie filmy z kin studyjnych z całej Polski. Będzie też festiwal filmowy online”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...