„Piraci z Karaibów 6” mają być miękkim rebootem serii. Jack Sparrow może powróci, ale nie jako główny bohater

News/Film 11.05.2020
„Piraci z Karaibów 6” mają być miękkim rebootem serii. Jack Sparrow może powróci, ale nie jako główny bohater

„Piraci z Karaibów 6” mają być miękkim rebootem serii. Jack Sparrow może powróci, ale nie jako główny bohater

„Piraci z Karaibów” to jedna z najpopularniejszych serii Disneya sprzed powstania Marvel Cinematic Universe. Od 2017 roku i premiery 5. części o Jacku Sparrow i jego towarzyszach słychać jednak co najwyżej plotki. Najnowsze informacje na temat „Piratów z Karaibów 6” brzmią jednak naprawdę interesująco.

Wytwórnia Disney wbrew pozorom jeszcze przed zakupem Marvela i stworzeniem wspólnego uniwersum superbohaterów potrafiła tworzyć niezwykle dochodowe filmy. Najlepszym przykładem jest tu seria „Piraci z Karaibów”. Cykl pięciu pełnometrażowych produkcji stworzonych przez Jerry’ego Bruckheimera wespół z Walt Disney Pictures zarobił łącznie ponad 4,5 mld dolarów. Ten imponujący wynik zapewnia Jackowi Sparrowow i reszcie piratów służących na Czarnej Perle 14. miejsce w historii hollywoodzkich serii, tuż za „Parkiem Jurajskim” i „Transformers”.

O ile jednak finansowa strona całego przedsięwzięcia mogła być dla Disneya niezwykle zadowalająca (nawet najsłabsze pod tym względem „Klątwa Czarnej Perły” i „Zemsta Salazara” mogły pochwalić się dużym zarobkiem), o tyle znacznie gorzej było pod względem jakości samych produkcji. Od 3. części cyklu zaczął się wyraźny spadek poziomu, którego nie zdołały powstrzymać ani próby odświeżenia „Piratów z Karaibów”, ani kolejne powroty znanych widzom bohaterów.

Dlatego Disney coraz poważniej rozważa reboot serii. Co jednak nie oznacza, że „Piraci z Karaibów 6” nie będą miały żadnych scen z Jackiem Sparrowem.

Jak podaje Skyler Shuler, dziennikarz portalu The DisInsider, najnowsza część „Piratów z Karaibów” ma być miękkim rebootem na wzór filmu „Bumblebee”. Tamta produkcja wciąż rozgrywała się w uniwersum „Transformers” i przejęła część bohaterów, ale opowiadała zupełnie nową historię, niezwiązaną z poprzednimi filmami. Coś podobnego miałoby stać się również udziałem cyklu o karaibskich wilkach morskich. Dlatego istnieje możliwość, że Jack Sparrow (wciąż grany przez Johnny’ego Deppa) powróci również w 6. części. Jego rola miałaby być jednak ograniczona do cameo lub postaci drugoplanowej. Podobnie sprawa wygląda z Orlando Bloomem i pozostałymi aktorami znanymi z wcześniejszych odsłon.

Oczywiście, wszystko to są nieoficjalne informacje, ale Shuler jest znany w środowisku z dobrych źródeł w wytwórni Disney. To właśnie on jako pierwszy informował o potwierdzonym w zeszłym tygodniu remake’u „Herkulesa”. Na początku maja donosił również, że nowi „Piraci z Karaibów” opowiedzą historię kobiecej bohaterki. Według The DisInsider wytwórnia bierze pod uwagę angaż Karen Gillian („Jumanji: Następny poziom”), a protagonistką prawdopodobnie będzie znana gościom Disney Parks Redd. Wskazuje na to choćby fakt, że ta postać została niedawno dodana do zaktualizowanej przejażdżki „Piraci z Karaibów” w Disneylandzie, być może w celu zwiększenia jej rozpoznawalności.

Dokładna data premiery filmu „Piraci z Karaibów 6” nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

16 odpowiedzi na “„Piraci z Karaibów 6” mają być miękkim rebootem serii. Jack Sparrow może powróci, ale nie jako główny bohater”

  1. Jak nie będzie Jack Sparrow jak zawsze głównym bohaterem to ja nawet tego nie będę oglądać u mnie wszystkich których znam też tak sądzą to będzie w tedy bezsensu.

  2. To nie będą Piraci z Karaibów jakich uwielbiam. Jeżeli nie będzie Jacka Sparrowa to nie będzie Piratów z Karaibów. To będzie totalna porażka.

  3. Piraci z Karaibów to przede wszystkim Jack Sparrow i bez opowieści o tym właśnie bohaterze granym przez Johnego Deppa to uniwersum utraci co najmniej połowę fanów. Disney, NIE RÓBCIE NAM TEGO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...